Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #872334
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Tak u nás pokračuje Matouškův destruktivní týden! Včera mi spadnul do jezírka. Hrabala jsem trávu a on se motal okolo, kouknu na něj a už vidím jen nohy. Krve by se ve mně nedořezal 🙁 snažil se držet hlavičku nad vodou,ale samozřejmě to nešlo a loknul si. byla jsem jen pár metrů od něj, ale řeknu vám, že než jsem tam doskočila, byla jsem mrtvá strachy. Tahala jsem ho jak utopence,naštěstí začal hned brečet a vodu vyprsknul. Na pláč jsem měla čas pak doma a panák něčeho ostřejšího po ruce nebyl 🙂 teď už se tomu trochu usmívám, ale už chápu, jak lehce se malé dítě utopí třeba v bazénu, jen co na něj někdo třeba jen pár vteřin nekouká.
    Dnes proběhl jen sedřený nos, ale to už je brnkačka. Holky, ale sociáliku na mě nevolejte,opravdu se mu věnuju 😀
    Leni, na nočník dávám průběžně během dne, ještě by mi pomohlo, kdyby si malej pořád netahal pindíka, to by to čůrání zůstávalo v nočníku. U nás je to teď největší hračka 🙂
    Leni, s tím cvičením jsme na tom stejně bídně, ale snad už máš nemoci za sebou a budeš moct zase cvičit a odreagovávat se.
    Spaní snad ani komentovat nebudu, protože mám pocit, že žádné neprovozuji 🙂 musím říct, že my ženy jsme opravdu silné a smekám před námi nikdy by mě nenapadlo, že se to dá takhle dlouho bez kvalitního spánku zvládnout, vč. domáctnosti,dalších dětí a koneckonců i manžela 🙂 jsme dobrý!!!
    P.S. Notebook přežil,ale jeho vnější obal je pěkně rozlámaný. Takže otvírat a zavírat něžně…..
    Přeju vám hezkou, klidnou a něžnou neděli.

    #872335
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, to je strašlivý příběh, naštěstí s dobrým koncem. Jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo. Že jsi si hned všimla, že Matoušek spadl do vody… Že jsi pohotově reagovala a Matoušek hned začal brečet. Ty vteřiny musely být nekonečné, než jsi zjistila, že dýchá a je vpořádku. To jsi zažila opravdu drama… Uf.

    To mne mrzí, že spaní u vás stále za nic nestojí… Kolikrát za noc vstáváš? A jsi dobrá, že i s takovým spánkovým dluhem vše zvládáš .

    Také mne napadlo dávat Natánka přes den na nočník. Už má své časy, kdy dělá bobíky. Ale strašně mi křičí, když ho posazuji na nočník. Tak jsem dnes koupila sedátko pro děti na WC. Jsem zvědavá, jestli se mu bude víc zamlouvat… Jak M. na nočníku zabavíš?

    Holky, já mám teď z toho „kolotoče“, ve kterém žiju nějakou krizi… Zjistila jsem, že vše u nás doma (krom vydělávání peněz) leží na mně… Je prázná lednička… Kdo ji má naplnit? Maminka. Kdo vozí děti ze školy a do školy, na kroužky? Kdo dělá veškeré domácí práce? Kdo řeší vše kolem dětí? Kdo na zimu kupuje všem čtyřem dětem boty? Kdo večer uklízí zatímco manžel „pracuje“ na počítači? Už si připadám jako taková hospodyně, asistentka a taxikářka své rodiny…

    Mám z toho všeho krizi. Také mi tělo říká, že takhle už dál fungovat nechce a nebude… Než jsem onemocněla, tak mne uspokojovala, že vše zvládám a mám na vše větší kapacitu než vloni, kdy byl N. malé bekátko… Od září téměř nemám čas pro sebe. Až teď, díky těm nemocem jsem se trochu zastavila a mohla si uvědomit, že s v tom opravdu necítím dobře. A že bych si za to zasloužila nějakou speciální úctu manžela nebo dětí, to tedy ne… No raději své chmurné myšlenky zastavím…

    Jak se daří vám?

    #872336
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jak se máte?

    Dnes jsem byla s N. poprvé v mateřském centru (je od nás 5 minut autem). Sešlo se nás tam 5 maminek se stejně starými chlapečky. N. se tam moc líbilo. Snad hodinu se vydržel klouzat 🙂 Nové hračky byly také super…

    A já si konečně s někým popovídala o svých oblíbených „tématech“. Už se těším na další pondělí. Ve středu mne čeká montessori herna zas v jiném MC, zítra Yamaha „školička“.

    Pro mne je teď jediná šance, jak přežít, být celé dopoledne pryč. N. doma stále vše stěhuje tam a zpátky. Je fak šikula, ale mne už to zmáhá. Přijeli jsem domů v 11.45, ohřála jsem N. jeho oblíbené jídlo, nakojila a ve 12.00 už chrupkal – spal až do 14.00.

    Tak jsem nadšená. Chodíte s kluky nějakam nebo chytáte se?

    Mějte se krásně.

    #872337
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Leni, super, že jste si s Natánkem užili školičky. Zrovna taky přemýšlím o Yamaha školičce, je tak sto metrů od nás,takže za rohem. Napiš,jestli jsi ji navštívila a jak jsi byla spokojená.
    Jinak na nočníku malýho držím zubynehty 🙂 většinou prohlížíme knížky, které naštěstí miluje. zajímavé je, že když přijde naše hlídačka, sedí tam jak přikovanej a nesleze, dokud mu to ona nepovolí. Hrozně ji má rád a respektuje ji – narozdíl ode mě.
    Jak jsi psala o tom tvém rozpoložení, zrovna prožívám to samé! mám pocit, že jsem jen uklízečka,pračka,žehlička,vařička a pod. 🙁 potřebovala bych vypadnout někam mezi ženský, mimo „pindíky“. Dnes jsem měla jít cvičit, ale bohužel m. měl jiné plány,ach jo.
    Vyspat se tak celou noc,člověk by měl nervy silnější a víc síly. Začínám přemýšlet, jestli nezkusit malýho do svojeho okojíčku i na noc. Ale bojím se ,že skončím v noci někde na cestě mezi ložnicí a pokojem 🙂
    Jsem ráda, že aspoň tady si můžu s váma „popovídat“ a že jsme vydržely tak dlouho. Vážím si toho.
    Leni, přeju klidnou noc a hodně sil v té „mateřské dovolené“
    Opatrujtr se a zatím ahoooj

    #872338
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, to je mi líto, že ti cvičení nevyšlo… Tento týden jsem dopadla stejně…

    Co spaní, jak to teď u vás vypadá?

    Díky za „nočníkovou strategii“ 🙂 Jste šikulky, že to zvládáte… Byli jste se podívat v Yamaha školičce?
    My jsme ji v úterý nakonec nezvládli. N. usnul už brzy dopoledne. Zůstali jsme doma, ale nebylo to nic moc… N. tu udělal během chvíle hrozný chaos – vyhodil sypaný čaj, že byl po celé kuchyni, vzal 4 lego stolní hry a vysypal je všechny na jednu hromadu… Byla jsem úplně K.O.

    Dnes jsme vyrazili do MC v Babicích. Bylo to super! Je tu jen ve středu. Sešlo se hodně maminek, opět hlavně s chlapečky a bylo to úžasné!!! N. vše prozkoumal, zacvičili jsme si na balónech, popovídala jsem s maminkami (jednu jsem znala už z pondělí z MC v Mukařově). Jsem tak šťastná, že jsem tam byla…

    Myslím, že asi každé dopoledne bude někam docházet. N. je tam nadšený, já si popovídám a doma mi nevznikne žádný nepořádek 🙂 Už v autě mi brouček usnul 🙂

    J. dnes dělal přijímačky na gymnázium. V pondělí budou výsledky. E. má se třídou Rybovu mši vánoční – bude hrát Marii. Vystoupení bude pro celou školu, tak musíme připravit hezký kostým 🙂 Chtěla, aby N. hrál Ježiška (vloni měla Rybovu mši vánoční třída Jáchyma – hrál Josefa a N. byl na závěr v jesličkách jako Ježíšek). Ale „rejža“ řekl, že už je přerostlý, když je mu rok 🙂 Emička je drahoušek 🙂 Asi si vezme nějakou svou starou plakací panenku třeba Anabelku…

    Jogo, co je nového?

    Mějte se krásně.

    #872339
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Leni, držím palce,ať dětem vše vyjde na jedničku, škola i představení! No…Ježíšek by mohl letos už utéct z Betléma, jen ta představa mě rozesmála 🙂
    V Yamaha školičce jsem ještě nebyla,asi to nechám až na leden,protiže teď by jsme tam nestíhali chodit. Zjistím si zatím podrobnosti a do jaké skupiny by nás zařadili. každopádně nějaké vyřádění by to chtělo. My už doma montujeme bezpečnostní kliky – malej si otvírá okna,člověk ho teď vůbec nemůže spustit z očí. Víceméně musíme být venku, protože doma se s ním dá být jen chvilku, mám pocit, že bude lézt brzo i po stropě. Jsou to zlatíčka…
    Spaní stále nic moc. Krmím ho sice jen jednou za noc,ale po zbytek noci se po mně válí, cestuje z postele apod. Moje kruhy pod očima by mohly vyprávět.
    Co u vás, leni, jak pokračujete s nočníkem?
    Jogo, co nového?
    Přeju hezký víkend,opatrujte se.

    #872340
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, je opravdu vidět, že máš doma malého chlapečka 🙂 A věřím, že jste spolu raději venku 🙂 Je super, že se ti M. budí jen jednou za noc… To je nadějné… Ale to, jak cestuje v posteli si dovedu představit…

    U nás už vidím občasné zlepšení… Třeba včera odpoledne spal N. sám v kuse 1,5 hodiny. Pak se nakojil, lehl si na mne a spal znovu 1,5 hodiny. Musela jsem ho pak budit, protože jsem jela pro děti do školy. Mám pocit, že se mu „prohlubuje spánek“ a méně ho budí různé zvuku okolo.

    V noci spal N. od 20.00 do 0.30, pak kojení… Když jsem ho chtěla vrátit do postýlky, tak křičel. Vzala jsem si ho k sobě a když tvrdě usnul, tak jsem ho do postýlky přesunula. Ale vstával jsem ještě asi 2-3x. Tak mám také červené oči…

    S nočníkem jsme moc nepokročili… koupila jsem ještě měkké sedátko na WC. Ale N. na něm také sedět nechce. Kroutí se… Musím sedět u něj a zpívat mu… Už 2x jsem ho tam vysadila, když začal tlačit… Povedli se mu malí bobíci. Ale teď jsem přestala „tlačit na pilu“, abych mu to neznechutila…

    N. usnul. Jdu si k němu na 30 minut lehnout. Pak jedu do školy pro Emičku. Ráno ji začalo bolet v krku… Musím stihnout zajet na ORL, kde mají do 14.00, aby ji vyšetřili… Doufám, že bude zdravá…

    Mějte se krásně. Pěkný víkend 🙂 .

    #872341
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak manžel mi v neděli odletěl do Londýna… Zatím zvládám. Co vy?

    #872342
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,pisu z mobilu sem vas procetla ale neni to na mobil ono,teda Skubino v jezirku,moje mamka tahala kdysi brachu za nohy z Vltavy u tech deti je to vterina,Leniku cas pro sebe je dulezity,kdy se vraci manzel.Doufam ze ztihnete nake cviceni u nas Joe ji sam zasadne sam, uz chce I lzicku,ale napit od maminky,chodim do prace ted 3*tydne ale pondeli jen 1.15-2.30pronajala sem si halu a cvicim yogu desne mne to bavi,chystam lekci na pristi tyden,s hlidanim hlida manzel a obcas rodice ale zase to hapruje na patek nastesti mne yoga uklidnuje Joe tez prenasi veci a zacal je schovavat napr v nedeli jdu do prace hledam pracovni botu a mam jen jednu nastesti po 5minutach byla kde ?v pracce holky maly pomocnik ale zatim jen suplikar vynda co muze takze take pod heslem doma nejsme zitra jdu na yogu maly do jesli na hodku a pul za dtydnu letim do Cz tam bude pocitac tak budu psat casteji opatrujte se myslim na vas zdravi a spanek

    #872343
    Anonym
    Host

    Do Cz za 5tydnu se to neukazalo ani mi to neprijde letime 28.12-30.1manzel leti zpet v pulce ledna na horach budem 10dni to zas bude kramu na baleni nemam rada ty presuny ale urcite to bude fajn az pristanem a zabydlime se Libila se mi hlaska na strope to by Joe zkusil hned ja ted cvrtky chodim na kavu maly tam ma decky koutek a velky prostor na behani takze nemuze ramovat klidnou noc Aji

    #872344
    Anonym
    Host

    Jeste k spani uprimne ja spim s malym na matracce ktera je na zemi aby mi nespadl manzel je hodne na nocnich kdyz je maly sam tak se budi a mne se nechce stavat tak sem radsi s nim rano se budi v 6.0. Ale dnes 7.30 ja se nikam nehrnu valim se v luzku a maly si hraje ale to mi skonci az pujde do skoly v 4letech to se vubec netesim naopak od zari jde do jesli na 2*odpo 13-18 co vy do skolky od 3let??

    #872345
    Anonym
    Host

    Jeste k spani uprimne ja spim s malym na matracce ktera je na zemi aby mi nespadl manzel je hodne na nocnich kdyz je maly sam tak se budi a mne se nechce stavat tak sem radsi s nim rano se budi v 6.0. Ale dnes 7.30 ja se nikam nehrnu valim se v luzku a maly si hraje ale to mi skonci az pujde do skoly v 4letech to se vubec netesim naopak od zari jde do jesli na 2*odpo 13-18 co vy do skolky od 3let??

    #872346
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, jsi statečná, že čteš a píšeš přes mobil 🙂 To jsem se zasmála, když jsi psala, jak jsi hledala botu. J. je šikula 🙂 Ten čas tak rychle letí – vidím, že už plánujete leden! Jméno „šuplíkář“ je také dobré . Vidím, že tě předcvičování jogy baví stále více 🙂

    Škubino, jak se ti daří?

    U nás je spaní zas katastrofa. Nevím, co N. trápí, ale špatně spí… Slintá… V noci jsem si ho kojila ve 23.30, pak asi 6x brečel. Říkala jsem si, že bude už alespoň pět hodin, a bylo 1.30. Myslela jsem, že mne klepne…

    Přes den spal jen hodinku… Mně už se zas začala vracet angína z toho nevyspání. Dělám vše, abych zůstala zdravá… Snad to zvládnu.

    Čas na sebe vůbec nemám. Martina může jen odpoledne a to žádné cvičení není – navíc vozím děti na kroužky, tak ani nemám čas na posilovnu… Ale pracuji na změně 🙂 Také jsem byla měsíc nemocná, o víkendu si to vynahradím (doufám)!

    Dnes u mne byla moc sympatická paní, která by chodila uklízet. Snad to konečně vyjde!!! Bez úklidu, jsem úplně namydlená. Když mám volný čas, hned běžím něco uklízet – takže čas na sebe nemám (zatím). Paní přijede uklízet už příští týden. Jestli to klapne, budu mít vánoce 🙂

    Holky, dnes jsem objednala restauraci pro naši rodinu na 24.12. Minulý rok, jsem několik dní nakupovala „vánoční suroviny“, pak 3 dny vařila a pekla… Pak jsem byla úplně, ale úplně K.O. Manžel mi pak večer vynadal, že jsem nesnesitelná. Druhý den jsem se hádali – potřebovala jsem si odpočinout a nemohla… Byla to hrůza!!!! Takže jsem rodince oznámila, že jdeme do restaurace. Musela jsem obvolat několik než jsem našla restauraci u hotelu, kde měli otevřeno. A víte kdo nejvíc protestoval? Manžel… Cha, cha. Ten, který s tím neměl vůbec žádnou práci… Ale letos chci být na všechny příjemná a také mít radost z Vánoc… Už jsem se poučila 🙂

    Co plánujete vy?

    Mějte se hezky.

    #872347
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    v noci se mi vrátil manžel z Londýna. Byl nadšený 🙂 Jogo, kdy začínají v Londýně slevy? Manžel uvažuje, že tam poletíme na nákupy (já jsem trochu skeptická). Také by mne zajímalo, jaký je v té době výběr (třeba v GAPu), jestli to má cenu 🙂 Dětem přivezl nějaké oblečení a povedlo se mu trefit do jejich vkusu i velikosti. Zvlášť holky měly radost 🙂

    Dnes přišla dopoledne Martina (kvůli mně nešla jednou do školy…). Chtěla jsem si jít konečně zacvičit… Ale nakonec jsem musela jít na ORL – už jsem skoro nemohla ani polykat a včera jsem si brala ibalgin, abych vůbec mohla fungovat… Dostala jsem 3. antibiotika. Zas mám angínu. Doufám, že už poslední…

    Přeji krásný víkend a pevné zdraví!

    #872348
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Jogo,dobře, že jsi se ozvala. S jogou jsi moooc šikovná. Věřím, že tě to nabíjí pozitivní náladou.
    Leni, s těma nemocema tě to tedy pěkně dohání 🙁 snad už opravdu poslední antibiotika, a i to je skoro už dost. Aspoň v tom necvičení s tebou držím basu, nějak nemám sílu.
    Dnes večer dorazí mamka,bude hlídat M.,zítra mám školu a po dlouhé době večer snad vyrazím s kamarádkou na víno. Holky, s těma chlapama doma je to někdy na palici!!! Co bych dala za nějaký ženský element, občas mám pocit, že se o mě začínají pokoušet deprese. A jíst prášky na nervy opravdu nechci.
    Hoky,opatrujte se a užijte si víkend co nejklidněji

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,711. až 1,725. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist