Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870789
    Anonym
    Host

    trochu šmíruju, ale vubec k vám nepatřím. V červenci jsem vysadila pilule a pořád nic. Menstruuju jak hodinky. Test mi tedy přišlo bezpředmětné kupovat.
    Všem vám to přeju! Zníte jako rozumné ženské a ne jak některé ty bláznivky v sekci „snažíme se“ 🙂

    #870790
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    o nasem prani mit miminko vedela cela rodina. Prasky jsem prestala brat na konci kvetna a hned po svatbe na zacatku cervna jsme na tom pilne pracovali. Nasi blizci se na to tesili, bylo by to prvni vnouce/pravnouce, takze nas podporovali, hlavne psychicky, kdyz jsem po trech mesicich, jeste porad nebyla tehotna. Nakonec to klaplo ctvrty mesic, na zacatku zari. Test jsem si delala dvakrat, 25.9. byl jeste negativni, byla jsem hrozne zklamana, ale kdyz jsem to porad nedostavala, zopakovala jsem ho 30.9. znova a ukazal dve carky. Bylo to rano, jeste nez jsem s manzelem sli do prace, moc se na to tesil a chtel byt u toho. Ja jsem to hned napsala mamce a nejlepsi kamosce, s ostatnima jsem chtela pockat, ale manzel si vubec nepripousti, ze by se jeste neco mohlo stat a hned po tom co mi tehotenstvi potvrdil i lekar to uz oznamil cele rodine a vetsine pratel. 😀 … proste hrdy otec.

    Jen v praci se to trosku bojim oznamit. Pracuju uz ctyri roky s kolegou v jednom oddeleni, ktere zacina opravdu prosperovat. Kolega neni muj sef, ale sluzebne vis a dela si velke vlany do budoucna, je hrozne cilevedomy a vsechno mu vychazi. Jsme uz super sehrany tym a dokazu si predstavit jeho rozcarovani az se to dozvi. On me zapracoval a naucil toho opravdu hodne a urcite nebude nadseny, ze bude muset zacinat s nekym novym zas od zacatku. Uz s tim nic neudela, reknu mu to za mesic po druhem vysetreni u doktora

    Ajo, to je fakt hnusny, ze te vlastni rodina tak depta. Nechapu rodice co nepodporuji sve deti. Doufam, ze aspon manzel te podrzi.

    Bery, uvidis ze to klapne, ja brala prasky 10 let a pak jsem si musela 4 mesice pockat, nez se to podarilo. Kazdy ti rekne, ze po vysazeni prasku to nekdy trva i rok…

    Ja se s vami loucim, drahy je dnes vyjmecne v praci, tak jdu aspon uklidit a udelat obed, nez se vrati…
    Pak napiste, jestli uz jsem nektera byla na druhem vysetreni u doktora a uz konecne videla to srdicko ( u me to poprve jeste nebylo videt)

    #870791
    Anonym
    Host

    Ahoj holky.
    Tak se k vám taky přidávám. čtu si u vás od začátku, ale stále jsem neměla odvahu se přidat. Je to moje čtvrté těhotenství, bohužel jenom jedno skončilo dobře, tak to je hlavní důvod. Nicméně, teď ve čtvrtek jsem byla na kontrole a jsem v 8tt, srdíčko bilo a dokonce jsem dostala těhu průkazku, tak jsem moc šťastná. Termín porodu máme stanoveny podle utz na 1.6. Od pátku jsem sice na nemocenské, protože jsem začala špinit, ale už je to lepší, asi to bylo tím mojim cestováním do práce, cestuji každý den hodinu do práce a hodinu z práce.
    Jinak doma se na miminko s manželem moc těšíme, po posledních dvou nezdarech to dceři ještě neříkáme, abych pak nemusela nic vysvětlovat. Dceři budou v únoru čtyři. Jinak to ještě moc nerozhlašujeme, přece jenom raději počkáme do konce prvního trimestru. Už jsem objednána na prvotrimestrální screening, a v pátek jdu zase na kontrolu, tak už se těším, že mimiska zase uvidím.
    Doufám, že na dalších kontrolách uvidíte srdíčka všechny. Tak hlídejte svoje rostoucí bříška. Jsem ráda, že jsem mezi vámi.

    #870792
    Anonym
    Host

    Ahoj všem,

    Bery, vítej, já tady taky straším a zatím nejsem těhotná, i když…
    Mám za sebou transfer, tak se modlím, aby to vyšlo. Zatím samozřejmě žádné příznaky nemám, ani nemůžu mít, ale jak jsem nervózní, tak se stresuju, že posledně, po úspěšném transferu, mě bolelo břicho, růžně mě píchalo a teď nic. No, když to nevyjde teď, zkusíme to příští měsíc znovu. Třeba nám to, Bery, vyjde společně.

    Gabkaspa, moc gratuluju, jak je tam srdíčko, bude všechno dobré 🙂 Špinění se neboj, já jsem u prvního těhotenství špinila první dva měsíce vždy v době menstruace, a pak znovu ve 34 tt kvůli kvasinkám, nakonec se mi narodila úplně zdravá holčička skoro v termínu (v 38tt+1).

    Junebug, moje dcera je o týden starší než Lucinka 🙂 A myslím, že máš narozeniny stejně jako moje maminka 🙂

    Follah, myslím na Tebe kudy chodím, bude to dobré, uvidíš 🙂
    Já jsem s nervama v háji, protože se bojím, že se nic nechytne. Navíc po tom císaři mi nechtěli zavádět dvě embrya, musela jsem je ukecávat a nakonec si i dupnout. Dali mi podesat papír, že vím, že pokud se chytnou obě, bude to průšvih a že za to přebírám odpovědnost. Pěkně mě vyděsili, takže vůbec nejsem v klidu a místo toho, abych se modlila, aby se obě chytli a bylo všechno v pohodě, vůbec nevím, co vlastně mám chtít 🙁
    Manžel se mnou na sále nebyl, hlídal malou, tak jsem si to musela rozhodnout sama.
    Po prvním transferu jsem poctivě ležela a šetřila se, teď tak různě pobíhám, věčně něco zvedám a do toho mi v hlavě straší ta možnost, že mi v dalším těhu praskne jizva na děloze, tak se bojím, že z toho nic nebude 🙁

    Barunko, myslím,že jsi psala, že žiješ v Mnichově a že je možné rodit císařem na přání. Je to čistě Tvoje věc, ale když vidím, jaké problémy mám po tom císaři já, rodit bych tak určitě nechtěla. Nechtěla jsem ani poprvé, ale doktoři tvrdili, že to jinak nepůjde:( Možná bych zvážila přirozený porod s epidurálem, hodně kamarádek bylo takhle spokojených. Já jsem sice měla po epidurálu strašné bolesti hlavy, ale nikdo jiný je neměl. Prostě mám všechno jinak 🙂

    #870793
    Anonym
    Host

    Barunko, s tím hrdým otcem je to asi všude stejné. Musela jsem toho svého dost držet, aby to všude neroztroubil už po prvním pozitivním těhu testu. Jakmile bylo na ultrazvuku vidět srdíčko, nikdo ho nezastavil 🙂 Já jsem totiž původně chtěla počkat až na 12 tt, až bude po testech, jsem v tomhle fakt pověrčivá:) , nebo se mi to spíš nechtělo každému vysvětlovat, kdyby to nevyšlo. Ale i když jsme to řekli dřív, než na konci třetího měsíce, dobře to dopadlo, takže ty pověry asi nebudou úplně pravdivé:) Navíc, když tomu ti chlapi tolik věří, obvykle to dobře dopadne, přeci vědí, co dělají 🙂

    #870794
    Anonym
    Host

    Dik za podporu holky. Jsem z toho tak nějak rozčarovaná asi je to správné slovo. Mam totiž kolem sebe samé extrémy. Holky co mají zatracený potíže a holky kterým to klaplo okamžite. Tak jsem doufala, že patřím k těm šťastným, když je mam kolem sebe, ale to už mam pořádný zpoždění 🙂 Tak teď zas doufám, že nebudu patřit do té druhé skupiny.
    Jsem typ co nestíhá věci co nejsou akutní. Rodinu jakžtakž, ještě že máme ty narozeniny!! Ale zubaře, alergologie a podobný doktory nezvládám. Loni při kontrole mi na gyndě doktor řekl, že tam co mě v břiše píchá, že to cysta neni, že to bude dobrý, tak už mě tam 3/4 roku píchá stále a šla jsem tam??? Ne, pač mi to v ničem nepřekáží. Vynadejte mi prosím! Děkuju 🙂

    #870795
    Anonym
    Host

    Ahoj Berry, no to jsem přesně já, jako bys mě popsala, navíc u dětí to mám trochu podobné, stíhám jen preventivní kontroly ( většinou načas 😀 ) Naštěstí jsou zdraví…Navíc jsem netrpělivá, tak čekat teď od těhot. testu k srdíčku na ultrazvuku je k nepřežití…
    Ad prášky: brala jsem je 3 roky před 1. dítětem a pak jsem rok nemenstruovala vůbec, a po roce jsem nemenstruovala dál a byl to 11. týden ( trochu se na tom odráží i ta moje laxnost…) a pak jsem čtrnáct dnů přenášela a narodil se 4 kg kluk, tak v klidu. někdy je to prostě na dýl.
    Anette, držím palce.

    #870796
    Anonym
    Host

    ahoj

    #870797
    Anonym
    Host

    tak ještě jednou..ahoj…můžu se taky přidat k vám…před týdnem jsem objevila//..ale zatím teda nemám moc jásat..prý je ještě čas..no čekám ..doufám ..třetí dětátko,tak jsem zvědavá,jak to dopadne,protože si ho moc přejeme.Horší je,že jsem ted nějaká nemocná…spíš kašlu..nevíte,jak se toho můžu bezpečně zbavit?

    #870798
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Všem, Zdravím nově příchozí a moc Vám všem gratuluju!!!!

    Jdu dnes na kontrolu a tak jsem hromádka nervů. dážm Vám zítra vedět, večer jdu ještě do divadla.

    Nechci Vás strašit, ale já bych s ohlášením čekala až po 12tt nebo alespoň 10tt. Srdíčko jsem viděla už u 3 svých embrií, ale mám zatím jen jedno mimčo. Ve 12tt je už je připravená placenta a podle mne začíná to pravé klidné těhulkování. Tak se ještě držme, i když u Vás to jistě funguje lépe a bude všechno v pořádku

    #870799
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky. Já se k vám také přidávám, ikdyž mám po prvním vnitřním ultrazvuku(12.10) kdy mi doktor řekl, že vidí (zatím)jen gestační váček a u stěny něco romazaného(to by mělo být naše fazolka),že jsem přišla brzo.Takže se bojím co mi řekne 2.11 kdy jdu na kontrolu. Kamarádka mi říkala,že jedna jení známá to měla podobný a pak ji to museli vzít, že nebyla žádná reakce srdce. Mám strach.Špatně mi není(ani u minulého těhotenství mi nic nebylo, ale v prsouch jako bych měla mravence a návaly horka. Doma jsem to řekla přítelovi a mamce.Dceři 10a půl jsme to jěště neříkali to až bude nehorších 12 týdnů za námi. V práci jsem to musela oznámit protože vstávám ve 3/4 na 4 a dělám v supermarketu a tahám tam na paleťáku 2m vysoké palety, mlíka 750kg těžký-přišla jsem domů a byla jsem jak Šípková Růženka- 3-4hod. jsem hrněla. Doktor mi navrhl, že pokud mi nic není, že můžu chodit do práce a napsal změnu místa. Jenže nic pro mě není tak si teď vybírám dovču a od půlky listopadu půjdu na neshopa.Podle menstruace mám termín 9.6.2011.Miminko jsme plánovali,na začátku června jsem vysadila,3měsíce jsme nechali proběhnout bez prášků a od září jsme to nechali osudu a ono to vyšlo na poprvé. Dala jsem si těhotenství k 35narozeninám takže jsem byla v šoku, že to vyšlo hned na poprvé.

    #870800
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky! Vítám nováčky, snad se Vám tady u nás bude líbit.

    Moc na Tebe dneska myslím Folly, dej vědět až budeš moct, snad to bude dobrý! Mě čeká druhá kontrola zítra ráno nalačno – odběr krve a na UTZ mrknem na srdíčko.

    Na kašel mě napadá cibule s medem nebo homeopatikum Stodal. A odpočívej 🙂

    Já už mám dost nepříjemné nevolnosti a takové návaly únavy, musím si vždycky na chvilku lehnout a odpočinout, pak to přejde. Špatně mi bývá z kávy, ale spíš je to nízký tlak (po poklesu účinku kofeinu) než nevolnost. Jinak taky bývám špatná když chvilku nejím. Musím si nakoupit nějaké svačinky, abych nedostala nikdy hlad. Nejvíc mi zabírá pečivo nebo sušenky. Včera jsem zkusila sníst dva zázvorové bonbony a vypít zázvorový čaj, a je fakt že mi za celý den bylo špatně jenom chvilku až večer.

    Teď už musím končit, ještě chvíli budu pracovat, malá spinká, já si dělám kafčo bez kofeinu a jdu na to!

    Napište mi, co Vám pomáhá cítit se líp?

    #870801
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    našla jsem tu na několika místech, že na nevolnosti užíváte zázvor. Opravdu to pomáhá, ale víte, že zázvor má stahující účinky na svaly? Sama jsem to netušila, ale upozornila mě na to známá, když jsem byla poprvé těhotná. Pokud máte nebo jste měly předčasné stahy (někdo má už od čtvrtého měsíce), zázvor se nedoporučuje. Tak s ním opatrně.

    #870802
    g gabkahor
    Registrovaný uživatel

    Ahoj. Jsem stará gabkaspa, ale registrovala jsem se jinak:-)
    Junebug na nevolnosti mi pomáhají zázvorové lízátka z lékárny, alespoň jsem se díky nim dostala do práce. Jinak pravidelně jíst po malých dávkách. Kafe nemůžu vůbec, to mi dělá hrozně špatně. Jinak jsem taky pořád unavená, tak to řeším chvilkou lehnutí, když je manžel doma a postará se o dcerku, mám teď taky hodně nízký tlak, až se doktor divil ,jestli se setřička nepřepsala. Taky mám hrozné chutě na kyselé, ale to je jednoduché, zelí, okurky, kyška a je to.
    Jinak jsem trochu silnější, tak se budu snažit moc nepřibrat, s dcerou jsem přibrala 30 kg a ne vše se mi podařilo shodit. A už se mi prsa nevejdou do podprsenky, tak budu muset brzy vyrazit na nákup.
    Přeji, ať zítřejší kontrola dopadne na výbornou. Já jdu zase v pátek kvůli tomu špinění, ale už je to dobrý, tak to snad bude dobrý i na utz.
    Tak se všechny opatrujte.

    #870803
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    prostě si nemůžu pomoct a musím nějak reagovat na dnešní hlavní článek na babywebu: Moje cesta za miminkem. Autorka v něm doslova žasne, jak její kamarádka, která se rozešla s partnerem a poté zjistila, že je těhotná, nejen že se k partnerovi nevrátila, ale zároveň není nadšená ze svého těhoteství, nicméně, nakonec si miminko nechá. Celou věc komentuje v tom smyslu, že chudák miminko, si zaslouží lásku obou rodičů a že nemilované děti mají vztahové problémy v dospělosti a že JÍ a JEJÍMU miminku se to stát nemůže.

    Nemyslím si, že děti, které vyrůstají s jedním rodičem jsou méně milované, ani to, že pokud kamarádka teď není nadšená z těhotenství, nebude nadšená až se děťátko narodí. Taky je prokázáno, že pro dítě není důležité jen to, že ho oba rodiče milují, ale také to, zda se rodiče milují navzájem, což v tomhle případě, kdy se rozešli, asi tak úplně nefunguje.

    Přeji autorce jen to dobré a aby se jí skutečně zmíněná situace nikdy osobně netýkala, ale byla bych velmi opatrná při rychlém odsouzení jiných, méně „dokonalých“ budoucích matek. Na to, že je autorka novinářka, mi článek připadá velmi naivní a nedospělý.

    Sama žiju ve šťastném manželství a naši dceru oba milujeme nade vše, ale mám známou, podobně přesvědčenou o své pravdě, kterou manžel těsně před porodem opustil. Žen s podobným osudem píše na babywebu do diskuzí několik a rozhodně si nemyslím, že jejich děti jsou stiženy špatným osudem a myslím, že podobné tvrzení je znevážením snahy těchto žen, postarat se o své miminko co nejlépe.

    Co si myslíte vy?

    Ráda na babywebu sleduji hlavní články, které píšou těhulky nebo i maminky, ale tenhle článek prostě nemůžu nechat bez komentáře. Že by úroveň článků klesala?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist