Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870819
    Anonym
    Host

    Anette.Dnes už dobře-uživatel peťula a ne ahojky holky,no nenadarmo mi říkají střeštěnec.Včera jsem ještě datlovala odpověď a když jsem to dala odeslat tak nám spadl internet-bydlíme v díře kde když je přeplněný internet tak se napřipojíme.

    Asi teď řeknete co to tu v diskuzi máme za věřící,ale já nejsem věřící,na horoskopy nevěřím,ale mám 2 kamarádky,které jsou kartářky.U první jsem byla když jsem byla ve složitý situaci-rozvod,atd.Za tou druhou jsem šla ze zvědavosti zda se shodnou-shodli.Ta druhá mi řekla ať na to nemyslím-ono se to lehce řekne(ale když jsou v okolí kamarádky s mimčama tak najednou mněkne mozek a nepřemýšlíš nad ničím jiným,ikdyž jsme to zatím nazkoušeli)a že si musím říct že to mimčo taky budu mít.Tak jsem si to říkala a cítila jsem na sobě,že jsem se i sklidnila a najednou je to tu a já jsem zase v šoku,že tak brzo-hned na poprvé kdy jsme tomu nechali volný průběh.Ato říkají že se plodnost snižuje po třicítce(mě za 8dní bude 35,ale připadám si na 25).Na mimi jsem se připravovala-od března jsem zobala kys.listovou a od června babyplan.
    Při prvním těhotenství jsme si to nenechali říct a teď přítel prohlásil,že to vědět nechce,ale já si myslím,že to bude kluk-to mi vychází podle prstýnku a ségře,sesřenkám i kamoškám to vyšlo.

    Anette říkáš,že máš plnou věcí a já teď řeším opačnou situaci.Já a ségra jsme si věci na mimi a pak jak rostly dědily a máme je vzorně uložené na půdě(s tím,že až se vytáhnou,že se protřídí-něco se vyhodí a něco použije).A že nemáme peněz nazbyt(teď stavíme,tak nejsou) tak máme i věci po nás které jsou 35let staré,ale pěkné.A co takové mimi potřebuje?Hlavně když je napapané,přebalené a v teple a neřeší v čem je právě oblečené,to řeší okolí,ale jak říká přítel to je jejich problém. Samozřejmě se koupí nějaké to hodobožo s tím se počítá. No a co čert nechtěl tak ségra je také těhotná a má termím 7.6 a já 9.6.Takže paráda a skoro všechno odveze.A tím mi skazila takový to těšení na mimi. Naše máma má radost z mého těhotenství,ale u ségry je to spíše na opak. Ona žije s našim vzdáleným příbuzným(tátové jsou bratranci),ale co je horší, že je na ni závislý,je žárlivý a zakazuje ji někomu volat.Ségra domů nejezdí(já jsem se o jejím těhu dozvěděla -že kolegy žena dělá s ní v práci),kolikrát se rozešli a on ji pak zamával kytkou před nosem(že se polepší)a odpustila mu.Jo každý svého štěstí strůjcem.

    Anette já jsem si test dělala 3den po vynechání a ta druhá čárka byla jen slabě růžová a pak následovali další a jiné druhy testu.

    #870820
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Hojte.Stou laskou k diteti,taky to resim.Prvni mame adoptovanou a miluju ji neskutecne,jeste kdyz si myslite ze dalsi dite nebudu natoz vlastni,asi jsem blba ale nejak si to nedovedu predstavit ze mam milovat dalsi dite,no snad se mi to v hlave srovna :^)

    #870821
    Anonym
    Host

    ahoj pavlakaroli.nic s z toho nedělej.Četla jsem o tom článek že každý rodič miluje každý svoje dítě jinak.Že jedno má radši a tu druhýmu dává víc(upřednostňuje ho )jako by to chtěl nějak odčinit.
    Mám známé který letos na začátku roku si přivezli osmiměsíční úžasnou holčičku a všichni jim to moc přáli(ještě teď mám v očích slzy,jak mě to dojímá)
    A musím ti-teda i manželovi za to martyrium krerým jste museli projít a hlavně dohodnout se na adopci.Protože to není lehké smířit se s tím,že nemůžete mít vlastní a ono to pak najednou vyjde. Kámoška která má všechno-peníze,dobrou práci,barák tak děti mít nechce poněvadž mají v rodině rodovou nemoc střev(ona je má odstraněné)a ani neuvažuje o darování vajíčka a oplodnit to manželovou spermii,ani o adopci.Proto vám před vámi smekám,že jste dozráli do toho adoptovat. Užívejte si.
    Znám se osobně z jednu paní které řekli,že nikdy nebude mít normálně děti(něco s dělohou) tak šla na umělé oplodnění a má dvojčátka.Pak se s maželem rozvedla a teď má přítele se kterým přišla do jiného stavu normálmě a má 5měsíční cácorku.Asi je to hodně o psychice.

    #870822
    z zdenicka.ch
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulinky, mám termín porodu 12.června, takže jsem teprve na začátku. je to moje druhé těhotenství doma mám už 20ti měsíčního synka, tak doufám, že druhé bude holčička, i když ono má obojí své výhody a nevýhody. Jste na tom nějaká podobně? Máte taky doma malého prcka a čekáte další mimi? Potřebuju poradit s pár věcmi, tedy především, kdy starší dítě přestěhovat do velké postele a jak? díky moc

    #870823
    Anonym
    Host

    Ahojda.
    Jejda to už si nevzpomínám jak naučit prcka do velké postele,to už je dávno.Zkus ho dávat jen přes den do velké a pak zkusit i na noc.Holka s námi spala(ne pořád)ale já jsem si ji do pstele brala učelně-to aby po mě manžel nic nechtěl-on byl moc náruživý a ikdybych chodila v pytli od brambor tak ho to vzrušilo a kdybyste věděly jaký potom bylo každý den výčítání-já měla strach ze sexu.No a dopadlo to tak,že podala žádost o rozvod protože jsem si na něj vypěstovala nenávist-vadilo mi vše-jak jí,jak dýchá,jeho nohy atd. Už tři a půl roku mám přítele který skvěle vychází s dcerou a do sexu mě nenutí to spíše já začínám:P .
    Dceři je 10 a půl a někdy si přinese deku a spí s námi.Jde to protože přítel je truhlář a udělal nám bytelnou postel 2x2m lůžka

    Dneska jsem byla u zubaře a žádné vrtání nebylo a žádné krvácení z dásní také ne

    Jak máte holky staré děti a z kterých koutů republiky jste? Já mám 10 a půl letou dceru a jsem od Kolína

    #870824
    z zdenicka.ch
    Registrovaný uživatel

    No my máme taky postel 2x2m od známého truhláře :-)) ale syn spí vedle nás v jeho postýlce a ráno si ho beru k sobě. Ale byly časy, kdy spal i celou noc se mnou…zoubky, prdíky a jiná trápení (manžel odchází v noci do práce). Bojím se, že nebude chtít spát v nové neohraničené posteli a bude lítat za námi vedle do pokoje….

    Jinak já jsme z Prahy.

    Jo a jsem v 6+4tt a jsem děsně unavená, zezačátku mě bolela i hlava, ale pobyt na vzduchutomu trochu pomáhá. Nevolnosti se projevují zatím mírně, jsem jak v kocovině celý den, ale nezvracím, u prvního těh.jsem to měla podobně, ale možná mi bylo lépe, ale zas mi vadily víc pachy. Co vy ostatní? Jak jste na tom? A plánujete nějaké cvičení v těhotenství, nebo už jste začali?

    #870825
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky to mi to trvalo než jsem to vše přečetla 😀

    Vítám nové tváře! Já mám doma holčičku 14 měsíců, spinká u nás v ložnici ale ve svojí postýlce. Ještě to nevíme na 100% ale asi kolem Vánoc nebo na jaře bychom chtěli uskutečnit přesun do pokojíčku, aby to nebylo až pak když se narodí miminko. Ale vůbec netuším, jak to provedem. Možná tam dáme zrovna dvě postele, a na jedné bude spát manžel. Ale moc se mi do toho nechce. Je to přes celý byt. Nebo to uděláme tak, že ji uspíme, a když bude chtít, může v noci nebo nad ránem přijít za námi do ložnice. Ale mám trochu strach aby ji tam potom nebudilo miminko.

    Je to těžko takhle vyřešit ale vím, že to nějak dopadne, samo se to stejně časem urovná tak jak to má být.

    Co bych chtěla – nevím, věci mám i pro kluka i pro holku (hodně toho máme po synovci který má teď 3 roky)

    Musím už končit, jdeme uspávat! Pa 🙂

    #870826
    Anonym
    Host

    My jsme a vlastně jeětě bydlíme u našich kde máme dva pokoje.V tom maším jsme měli ložnici(teď tam ma Lucka pokojík a postel v patře,aby měla víc místa)a v tom větším jsme měli obývák teď tu s přítelem i spíme a je to taky obývák.Doufám,že než se ta naše fazolka narodí tak už budem bydlet v novém domečku.
    Když byla Lucka malá tak v ložnici měla svoji velkou postel,ale vždycky ráno přišla se přitulit a napít se mlíčka,protože já jsem ji do 3let a měsíc kojila a až kolem 4-5roku jsem si ji brala do postele kvůli exmanželovi-loudilovi(brr,nerada na to vzpomínám).
    Zase si říkám,že tohle rychle uteče a nevrátí se to a budeme na to rádi vzpomínat jak naše mrňata nám lezla do pstele a chrupala s námi.Ikdyž s nimi noc je náročná kopnutí do nosu či do zad je výborná věc to jak cestuje po posteli(najednou spí nohama u mého obličeje a za chvíli v nohách).Lucka se přijde ještě občas přitulit,ale už to není takovýto miminkovský pomazlení.

    Tak jsme to naše tajemství chtěli ještě nějaký čas tajit(alespoň do další kontroly,lepší by to bylo do 12tt),ale začíná se to provalovat(z práce ten zná toho a ten toho a je to v p…)Takže budem muset to říct příbuzenstvu,aby se to nedozvěděli od drben na návsi.Ach jo to je snad rychlejší než internet:)

    Cvičit i plavat bych ráda chodila jinak bych se doma ukousala nudou.Zatím dělám pomalu vánoční úklid-nepřeháním to.Jsem sova a ráno se nemůžu vykopat z postele a něco dělat a večer bych dělala do půlnoci-teď třeba želím,ale už to asi zabalím,zítra je taky den.tak dobrou

    #870827
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,naše malá byla nadšená s nové postele,dostala ji k 2. narozeninám.Tak máme v ložnici letiště a k tomu přilepenou postel od malé,je to cecoň,ale ted se jí chystáme koupit kapsář za postel a posunout jí ke zdi,jsem zvědavá jestli se to chytne 🙂 .Jinak malá má 3,5 roků a jsem z Bohumína

    #870828
    Anonym
    Host

    Ahoj holky.
    Jak čtu tak většinou máte ještě malé děti, to já už mám velkou slečnu.Každý říká „no to budeš mít chůvu. Ale po rozhovoru s jednou známou která má děti 19 a 11 let tak říkala,že staršímu klukovi to nedávala jako povinnost hlídat mladší sestru, jen pokud on sám chtěl.Takže pokud sama dcera bude chtít vozit naší zatím nenarozenou fazolku tak ano,ale nutit ji nebudu a to se jedná o hlídání. Na hlídání budem mít jinou tetičku.Ikdyž vám řeknu já se o dceru bála ji někomu dát mimo domov.Moje máma ji hlídala v pohodě,ale ke tchýni jsem ji nikdy nedala na noc a přes den jen když jsem tam byla já. asi jsem divná,ale tam ji spíše zlobily.

    #870829
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    😀 jj mám doma ještě prcka, Lucinka bude mít teprve 22 měsíců až se malé narodí, tak právě nevím. Máte třeba některá z vás i zkušenost že by spaly ty dvě děti obě v ložnici a pak by se to starší třeba přestěhovalo až později? Ale mám strach z toho buzení v noci od miminka… A taky aby pak ta starší moc nežárlila kdyby musela do pokojíčku… :S

    No nic, jdeme obědvat, kuřátko s pečenýma bramborama mňam mňam 😛

    Mějte se hezky a taky pěkný víkend!

    #870830
    g gabkahor
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.
    Tak se tady pěkně rozrůstáme. Já mám po dnešní kontrole. Miminko je v naprostém pořádku, už opravdu ani nešpiním, jsem 8+2 a mimi na utz bylo 8+3, takže v pohodě. Mám ale špatnou štítnou žlázu a chybí mi železo a když jsem řekla, že bych potřebovala prodloužit nemocenskou kvůli dceři, že má ty neštovice, tak mi řekl, že už se do práce stejně nevrátím. Tak jsem to musela trochu rozdýchat, ale po těch potratech jsem to tak nějak očekávala. V práci jsou trochu zlí (kdo by nebyl), protože sjem měnila místo a na tohle jsem nastoupila 1. září, ale nenadělají nic. Takže si budu užívat těhulkování doma, ale věřím, že se neukoušu, s dcerou jsem byla taky celé těhu doma. na další kontrolu jdu až 11.11., to už budu pomalu končit 1. trimestr, tak pak to už snad řeknu kamarádkám a zbytku rodiny.
    Jinak dcera bude mít v únoru čtyři, jsem z Ostravy. Dceru jsme dávali do samostatného pokojíčku a velké postele asi ve 22 měsících, kdy si v obchodě vybrala noční stolek a lampičku a za odměnu spala sama. Fungovalo to kupodivu hned, ale stéjně v noci za náma chodí, někdy dříve někdy později, ale musím říct, že to mám ráda. Ráda se k ní tulím, i když mě někdy pokope a mám málo místa, ale s narůstajícím bříškem to asi budeme muset řešit, tak uvidíme.

    #870831
    Anonym
    Host

    Follah, kdepak jsi?

    Mě to asi nevyšlo 🙁 , znovu jsem zkoušela testovat, mám ty hodně citlivé testy, kdyby to vyšlo, už by se něco ukázalo. Zkoušela jsem dva druhy testů. Pro kontrolu to zkusím ještě koncem příštího týdne, ale myslím, že je to jasné 🙁 Zkusíme to příští měsíc znovu. Snad se to do konce roku povede.

    S těmi dětmi nevím, někdo říká, že do tří let nemají spát samy, někdo, že od dvou už je to v pohodě. Mám kamarádku, kdy tatínek spal s dítětem v pokojíku do jeho tří let a do vlastního pokoje ho dávali tři měsíce před narozením mladšího dítěte (to byly staršímu přesně dva), aby nemělo pocit, že ho dali pryč kvůli sourozenci a mám kamarádku, která dítě dala do vlastního pokoje už v roce, spalo samo, oni měli ložnici vedle a sourozenec se narodil až za 5 měsíců. Oba modely se jim osvědčily.
    Já jsem původně chtěla mít obě děti u sebe v ložnici. Dětské pokoje budou v patře a my spíme v přízemí, museli bychom vystěhovat ložnici nahoru a na to to ještě není připravené. Když dcera plakala, manžela to nebudilo, tak jsem si říkala,že by se ani dcera pláčem mladšího sourozence nemusela budit. Teď, když to asi nevyšlo, uvidíme. Netuším, kolik bude dceři, až se jí narodí sourozenec a jestli vůbec, ale do jejího pokoje ji asi dáme ve třech letech.

    #870832
    z zdenicka.ch
    Registrovaný uživatel

    Mámě byt 2+1 a syn s námi spí v ložnici a spát bude i po tom co se narodí druhé mimi, až bude druhé zralé na spaní ve vlastním pokojíku, tak jim naší ložnici přenecháme a přesunem si na ši obr postel do obýváku 🙂 Přemýšlím, že právě k 2.narozeninám dostane synek velkou postel, kterou mu dáme hned ke zdi, kde mu chci dát nějaké hezké obrázky Mašinky Tomáše (tu te´d zbožňuje),aby se tam necítil sám, ale i tak do naší postele bude mít jen asi metrovou vzdálenost. No a malou postýlku nechám epo druhé mimia to už chci mít zase vedle postele, tak snad se to nějak nezkomplikuje.
    Jinak stejně asi nebudu rodit v Praze, ale v pelhřimově, kousek tam bydlí rodiče, takbudem první měsíc dva u nich, takže spaní budu muset řešit ještě zvlášť tam 🙁 Ale aspoň budu mít nějakou pomoc, na syna jsem byla pořád sama,manžel v práci, naši 100 km daleko a já z nervama v kýblu, jelikož syn je ,,náročné“ dítě a první rok to bylo fakt na blázinec, radši ani nevzpomínat 🙁 Takže te´d už na to snad sama nebudu a mamka pomůže 🙂 Jinak nemáte někdo zkušenosti s porodnicí v Pelhřimově? Poprvé jsem rodila v Praze Podolí, sál super, ale malého mi dali jen na přiložení, rychlé pochování a pak jsem ho dalších 9 hodin neviděla a navíc mě ani málem nevzali, jelikož měli stop stav, ještěže to šlo rychleji. No nic, už bych měla brzdit, tak zatím ahoj 🙂

    #870833
    Anonym
    Host

    Ahoj holky.
    Tak jsem celý den byla na čerstvým vzduchu a hrabala jsem zahradu a teď jsme přišli z kina,byli jsme na Občanským průkaze a fakt pěkný-nasmála jsem se a zavzpomínala trochu.:D
    Anette jestli to nevyšlo tak si hlavně nic z toho nadělej a říkej si „nevadí-taky budu mít“.Dneska mi došlo,že až se ta naše fazolka narodí tak to budou zrát zrovna jahody a ty já hrozně miluji a to je nebudu moc jíst nahusto a z mrazáku to není ono:'( .

    Zkuste nakreslit vedle postele nějaký obrázek co se mu líbí (krteček,amálku,atd.)nebo udělat postýlku s nebesy pro princezny a pro kluky jsem viděla postel do tvaru lodě. Také je dobré jestli máte v okolí někoho známého kdo hledá geopatogenní zóny. My máme čistý domeček akorát zrovna kde bude mít dcera pokoj tak v půlce prochází ta zóna tak to vyřešíme tak že dceři postel dáme do patra a posuneme ji nad jinou místnost(koupelnu)a bude tam mít střešní okno. en pán nám říkal,že ženy a děti jsou na tyhle zóny citlivý,že to dítě tam nechce být. Kamarádku stále bolela hlava a byla navyspalá a do té doby spala hlavou v té zóně. Přestěhovali postel a je jak vyměněná a dokonce počli mimčo.

    No já po porodu byla stále jak po opici.Kojení po hod. a půl a hoďka spánku,brr,doufám,že tahle naše fazolka bude jiná(prosíííííím).Holka řvala,protože ležela-potvora chtěla nosit a manžel chtěl jenom jíst(třeba oběd v půl 12)a máma chodila ještě do práce až když ji byly 2roky tak už byla doma.

    jdu si hajnout.tak dobrou

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist