Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870834
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky, zdravím nové tváře, já jsem hrozně nepravidelná účastnice.
    Co se týká spaní dětí, jsem krkavčí matka, od šesti týdnů spaly samy vpokojíčku ( jsou od sebe 18 měsíců. ) A co si vzpomínám moc se nebudily. měla jsem otevřené dveře a kojila jsem vždycky ve své posteli a odnesla jsem je pak zpátky. Ale je pravda, že v noci za námi chodí dodnes ( 7a 5 let) a někdy i ten 13 letý. Ten musel spát s miminy ( prostorové důvody) , trochu na to žehral, ale přežil. Bylou 6 když se narodilo druhé, a byl strašně rád- je to chůva, ale obě miminkapostupně vyklopil při neopatrném manévru z kočárku ( naštěstí se jen převalil kočárek nabok a byly v zavinovačce), tak se nic nestalo.

    #870835
    Anonym
    Host

    Ahoj holky.
    Dnes mě chytla hrozná depka(nejedna slza ukápla).Z čeho? Z mého těhu. Jsem-nejsem. Ikdyž mi doktor potvrdil,že jsem vnitroděložně těhotná tak mě nic není, teda jen,že mám větší a citlivější prsa a bradavky,bolí mě při stání po stranách záda a spím jako Růženka tak mám pochybnosti zda jsem. Když jsem byla na kontrole 12.10 tak byl vidět jen gestační váček a mimi v mlze-nezměřitelný(doktor ž¨říkal,že jsem přišla brzo) a tak se bojím další kontoly 2.11. Podle menses jsem dnes 7+3 a termín mám 9.6.

    Junebug ty jsi byla 19.10 na kontrole a viděla jsi srdíčko. V kolikátým přesně jsi a kdy máš termín?

    Je mi do breku.Kamarádka mě strašila se zamlkým těhotenstvím-musela na kyretáž. Jsem na dně.

    Jo a četla jsem, že na nevolnost zabírá jíst mrařený věci-nanuky-asi ovocný(takže si ustelte u mrazáku nebo mrazák do ložnice:) ). Nevím já nevolnosti netrpěla jen říkám co jsem četla ve speciálním časopise Maminka-těhotenství. Na jednu stranu bych brala nevolnosti-věděla bych,že jsem těhu,ale když bych si měla představila lítat na záchod nebo si nosit blinkací kbelík po baráku či po zahradě tak vás holky upřímě lituji.

    #870836
    Anonym
    Host

    Peťulo, neboj! Poprvé jsem byla těhotná stejně s kamarádkou. Já blila, kudy jsem chodila, měla jsem vyrážku úplně všude, padaly mi vlasy, nedržely mi, vadily mi pachy, nesnášela jsem místa, kde bylo víc lidí, okamžitě na mě šly mdloby, šíleně mě bolely záda, tloustla jsem každým dnem a vypadala děsně.
    Kámošce nebylo vůbec nic, nezvracela ani jednou, celou dobu se cpala jako nezavřená, na začátku zhubla 3 kg, jen tak, celkem za těhu nabrala 8 kg, vypadala skvěle, zhubla na nohou, vlasy se jí leskly a držely přesně tak, jak chtěla, pleť měla alabastrovou a to má normálně těžké akné, nebolely jí ani prsa, prostě vůbec nic! Jen byla na začátku víc unavená. Narodil se jí úplně zdravý kluk, já čekala holku. Nevěřila jsem tomu, ale možná je to fakt otázka toho, co čekáš. Holčičky prý dávají víc zabrat, třeba to bude kluk 🙂 Každopádně, každá žena je jiná a těhotenství vnímá jinak a i každé těhotenství je prý jiné. Srdíčko by se mělo objevit v 7. tt, ale u dcery bylo vidět až na začátku 8. tt, zpočtáku se vyvíjela pomaleji.
    Jo a přes všechny komplikace, jsem celé těhu spala jako zabitá! Dokonce i v nemocnici.Takže to taky neřeš. Spala jsem takhle i po porodu, zpočátku jsem neslyšela ani malou plakat, manžel mě musel budit. A když Tě bolí prsa, tak se nějaké hormonální změny dějou. Proč by Tě jinak bolely? 🙂
    Buď ráda, že cítíš dobře a neboj, těhotenské nevolnosti těhotenství neznamenají. Vím, o čem mluvím, tak moc jsem toužila po dítěti, že jsem je měla každý měsíc vsugerované – a těhotná jsem samozřejmě nebyla. Kamarádka Tě děsí zbytečně.

    #870837
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Peti,

    neboj se – určitě je vše OK! Sama mám před každou kontrolou strach, to je normální, tak poslouchej co já. Termín ještě nemám, ale podle těch výpočtů týdnů co mi říkala doktorka: 8.10. jsme viděli to samý co ty na první kontrole, byla jsem cca v 5. týdnu. Teda neříkala mi k tomu nic ale nebylo vidět srdíčko ani nic jen taková kulička tmavá tak počítám že to je asi ono – ten gestační váček.

    Takže mě pozvala na další kontrolu za dva týdny potom takže cca 7. týden, a tam už byla vidět ta akce srdíčka. A měla jsem to hondě podobné i u minulého těhotenství.

    Takže myslím, že u tebe 2.11 bude taky vidět hezké srdíčko. To že máš nálady a brečíš je mimochodem taky známka těhotenství, teda aspoň u mě v poslední době dost častá. Špatně mi moc už nebývá, spíš tak na omdlení a velká únava. Nezvracela jsem ani 1x.

    Máte taky tak šílené změny nálad? – brečení, přecitlivělost, vztahovačnost – to jsem posledních pár dní celá já… mám pocit že se ke mě manžel nechová moc hezky ale upřímně nevím jestli si to namlouvám a jsou to ve skutečnosti hormony nebo se fakt něco změnilo…:'(

    Já ještě uvidím, jak mi určí termín doktorka příště (jdu taky 2.11) ale podle těch kalkulaček co jsou různě na internetu mám cca 8.6 a jsem asi týden 8+1 (mám dlouhý cyklus tak proto ten rozdíl)

    Tak hlavu vzhůru a úsměv na rtu 🙂

    http://lilypie.com]http://lmtf.lilypie.com/E7cBp2.png

    #870838
    Anonym
    Host

    Ahoj holky.
    Ještě,že nemám web kameru-kdybyste mě viděli-červený nos a uřvané oči plné slz.
    Junebugto,že se ti zdá,že se k tobě manžel nechová hezky tak u nás jeto podobné-právě dneska.Takže když jsem si přečetla od tebe a od Anette řádky tak jsem zase bulela.Při prvním to bylo jinačí(to mi bylo 24 a brala jsem to jinak).Já už se ani pořádně nevyspím.Moje oblíbená poloha při usínání a při spaní je na břiše,ale mě už téhle polohy hrozně bolí záda-jsem jak rozlámaná.
    Jejda a mám po psaní.Přijel synovec- 3roky a chtěl by všechno tak se mu musím věnovat. Zatím pa a až odjede jsem tu znova

    #870839
    Anonym
    Host

    Peťulo, doufala jsem, že Tě uklidním, ne rozpláču:S . Kamarádce bylo 30 let, když se jí narodil kluk a mě je skoro taky tolik, takže tak mladé zase taky nejsme. Chápu, že se bojíš, já se klepala celou dobu, slíbila jsem si, že u dalšího těhotenství se už nenechám tak vycukat a bojím se zase. Ale věř mi, to, že nezvracíš, rozhodně neznamená, že nejsi těhotná. A když Ti doktor říkal,že je to v pohodě a že tam toho víc nevidí, protože jsi přišla brzy, tak to tak je a neznamená to, že má mimi probém. Kdyby měl podezření, že něco není OK, řekl by to. V tom mi můžeš věřit, já jsem celé těhotenství poslouchala různá podezření, nelíbilo se jim nikdy nic, každá kontrola byl horor a nakonec mám zdravou holčičku.
    Jsou to jen hormony, to je normální. Neboj.

    #870840
    Anonym
    Host

    Dík Anette.
    Ani pořádně nevidím na klávesnici,protože dneska toho bylo na mě hodně.Ta má depka z jestli jsem či nejsem a ještě hádka s přítelem kvůli blbosti-nejhorší je,že on neumí přijít a říct promiň to většinou to ukončuji já.A jak píše Junebug tak jsou to šílené změny nálad a stačí jen trošičku a hádka je tu.
    Asi jsem víc přecitlivělá než při prvním,asi to bude,že jsem starší.Jsem asi hysterka.
    Dcera přijela od tatínka a tam jsou taky těhotný a budou to mít okolo 20 dubna.O mém těhu zatím neví asi ji to řeknem až po té druhé kontrole až to bude jasně vidět a já si alespoň trochu oddechnu.Ale to je ještě dlouhá doba-9dní.
    Anette odkuď vlastně jsi?Asi už jsi to tam psala,ale já to nenašla. Půjdu si lehnout,trochu mě pobolívá hlava-to z toho brečení.Dofám,že budu příště ok a nebudu tady jen fňukat.

    Taky jste si všimly,že se dlouho neozvala Follah?

    #870841
    z zdenicka.ch
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holčiny, změny nálad jsou hooodně zajímavé, zvláště asi pro naše partnery:P . Minulé těhiotenství jsem to měla nějak víc (ale možná to ještě přijde:D ), to jsme se hádali i hodinu v obchodě, jaký koupíme do bytu závěsy 😀 Ale manžel to bral docela v pohodě a pak se tomu smál, to mě teda ještě víc rozzuřilo. Brečela jsme u každé reklamya manžel mě naštval a rozbrečel jenom se na mě podíval. Teď si myslím, že mám nálady jakž takž..zatím.

    Jinak na potvrezní těhu u doktora jsme byla také v 5.týdnu, takže tam bylo vidět jen něco malinkatého a druhou kontrolu jsem měla před týdnem a to jsem byla 6+3tt a to bylo taky malý (o srdíčku doktor nic neříkal), ale že těhotná jsem. Také se bojím každé kontroly, jestli bude vše v pořádku, to je asi normální, kor když už doma jedno dítko máme, tak jsme na tohle víc citlivé a prožíváme to asi víc.
    Tak držím všem palečky ať jste všechny 2 v 1 zdravé 🙂

    #870842
    Anonym
    Host

    Peťulo, jsem z Prahy.

    Zdeničko, já to mám naopak. U prvního těhu jsem byla ze všeho naprosto šílená, strašně jsem se bála všech kontrol a vyšetření. Dost jsem hysterčila. Bylo to buď mít děti nebo je nemít.
    Teď jsem daleko klidnější. Když to nevyjde, vím, že to přežiju právě proto, že už jedno dítě mám 🙂 Ale je fakt, že už mám daleko reálnější představu o tom, co se může stát 🙁

    #870843
    b buracek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Holky, už dlouho se k Vám chci přidat, ale čekala jsem na těhu průkazku a dnes jsem se jí konečně dočkala. S manželem jsme se snažili 2 roky. Neuspěli jsme ani na inseminaci (2x) a v září po laparoskopii a hysteroskopii jsme odjeli k moři a vrátili jsme se tři 🙂 , nejraději bych to vykřičela do celého světa 😀 Co se týká nevolností, tak trpím strašně, jinak zatím vše v normě 🙂 Termín podle MS mám 2. 6. 2011 a podle UTZ 6. 6. 2011. V červnu mám narozeniny, takže to pro mě bude ten nejkrásnější dáreček 🙂

    #870844
    b buracek
    Registrovaný uživatel

    Peti, držím palečky… uvidíš, že vše bude v pořádku 🙂

    #870845
    Anonym
    Host

    Ahoj
    a vítám nového příchozího-gratuluji k průkazce,to my jsme zatím čekatelky.

    Holky jste hrozně moc hodný,díky za podporu,ale tohle zná asi každá těhulka.Jsem teď v takový nejistotě,když jsem zatím naviděla to srdíčko a jak je ta fazolka velká.

    Máma by mě nejradši krmila od ráno do večera.Ani nemám hlad na něco určitého,teda dneska jsem dostala chuť na domácí bramboračku tak jsem si ji udělala a taky salát ze zeleninky.mňam.Máte na něco hroznou chuť?

    #870846
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Zdravím při pondělku, buráčku gratulujeme, těším se na průkazku!

    Já mám třeba na něco chuť ale nevím na co a nedám pokoj dokud to nedostanu 😀 manžel říká klasická ženská. Doma už je to lepší.

    A cokoliv si dám na jídlo tak mi připadá, že to je strašně dobré, třeba včera večer chleba s máslem a rajčetem, posolit = MŇAM !

    Zatím pa pa

    #870847
    z zdenicka.ch
    Registrovaný uživatel

    Gratuluji buráčku!

    Na nic konkrétního chuť nemám, ale jelikož mi je špatně, když nejím, tak jím pořád 😀 Ale musím se začít hlídat, sice toho nesním moc, ale za to samé chuťovky typu tvrdý salám, rohlíček, kokosová tyčka Bounty atd. Takže zas musím manželovi zakázat mi dělat radost jídlem, nebo zas přiberu 25 kilo a to nééééééchci!

    #870848
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!

    Asi jste už četly dnešní TěhulkuLive!, je to celkem síla, co? Upřímně s Lucií cítím, jak ji sleduji každý týden, mám pocit jako by se to stalo mé kamarádce. Myslím, že budu mluvit za nás všechny, když jí popřeju jen ty nejlepší výsledky odběru ch.klků a aby byla v těch 30% a miminko se jim narodilo zdravé.

    Napadá mě v té souvislosti jeden dotaz: Jak je to u vašeho gynekologa se screeningem ve 12. týdnu? Bavila jsem se včera se svojí kamarádkou, která je v 11. týdnu, a její doktor ji vůbec nikam neposlal. Já jsem při minulém těhotenství dostala vybrat, povinný byl až velký screen ve 20. týdnu. Teď mi už vybrat nedali a zrovna mě poslali i v tom 12. týdnu. Jak to bere váš gynekolog?

    Hezký den přeje Jíťa

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist