Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870894
    b buracek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, dlouho jsem tu nebyla… Peti a Barčo, moc mě to mrzí, ale věřím, že Vy to zvládnete a budu Vám moc moc držet palečky.

    Těm, které již mají průkazku gratuluji 🙂

    Já jdu příští týden na genetické vyšetření. Docela se bojím. Ale takhle se teď bojím každé návštěvy lékaře. V práci jsem musela těhotenství ohlásit – učím a musí se za mě najít náhrada. Lékaři mě už 14 dní přesvědčují, abych zůstala doma (kvůli epilepsii), tak ještě týden a příští pátek skončím. Sice nevím, jak to zvládneme finančně, ale nechci nic podcenit.

    Přeji všem krásný víkend 🙂

    #870895
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    taky jsem tady dlouho nebyla, protože jsem se odstěhovala k příteli.
    Ale dneska jsem se odstěhovala domů, nerozumněli jsme si.
    Důvod k stěhování k němu byla Kristýnka (13 měsíců-23.9.09) a malinký
    co mám v bříšku (přibližn termín podle intenetu je 10.-12.6.11)

    Jinak Peťulko a Barunko-g. Upřímnou soustrast. Nikdy jsem to sice nezažila a
    doufám, že ani nezažiju. Ale určitě se Vám to nestane vícekrát, to už by
    podle mně bylo docela nespravedlivé.

    Jinak Jogo, termín budu mít podle toho, jak jsem si to vypočítala podle
    internetu 10.-12.6., tak uvidíme, co mi řekne Dr. 🙂
    A mně je 19 let. Jsem sice mladá maminka, ale snad to nějak zvládnu, jsou
    i mladší maminky. (Moje kamarádka je o 2,5 měsíce starší a má 2letého kluka a
    o 20 dní mladší holku než mám já). Takže to podle mě není až tak moc hrozné.

    Jinak jsem teda objednaná na 18.11 na ultrazvuk, moč, knížku těhotenskou,
    tak snad bude vše v pořádku. Jinak 11 se chystáme k Dr. na očkování s Kikou
    a taky bych se chtěla zastavit k zubařce an první prohlídku.

    Všem přeji pěkný den (teda podle toho času, v který teď píšu tak až příští 😀

    #870896
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, jak se máte?? A co je nového?

    U nás vše OK, zítra jdu s malou na očkování. Další prohlídka na gyndě mě čeká až 23.11, pak 24.11 jdu na OGTT a na screening mě objednali až na 14.týden, tak tam půjdeme s manželem a malou až 3.12.

    Těhotenskou kartičku jsem si už zaregistrovala do DM babybonus programu, ráda tam nakupuji tak se těším až mi přijdou kupónky se slevami 🙂

    Už mám (malinké) bříško, spíš večer, kdo nic neví tak nic nepozná ale ti co to vědí tak už mi říkají že trošku bříško mám. Prý je ke konci 1.trimestru děloha asi velikosti grepu tak to už by i mohlo být vidět. Jsou mi už trochu těsné džíny.. Jak budete řešit těhotenské oblečení? Já mám pár krabic ve sklepě, schovaných po minulém těhotenství. Ale třeba kalhoty tam jsou jen jedny džíny a jedny legíny a jedna sukně. Tak uvidím jak s tím vyjdu. Možná ještě něco dokoupím ale jen tak lehce 🙂 ale kdyby bylo víc peněz, to by se nakupovalo holky co… teď je tolik krásných věcí pro miminka i na těhulky. Chtěla bych si pak pořídit ten břišní pás, líbí se mi. Máte s ním zkušenosti?

    Zatím pá, hezký večer a ozvěte se mi jak to vše zvládáte. Mě je pořád špatně po večerech – ale uklidňuje mě to. Říkám si když je špatně tak je dobře, hormony fungují jak mají.

    P.S: začínám si myslet že čekám asi kluka díky změnám oproti minulému těhotenství (předtím jsem zkrásněla, teď mám obličej samou vyrážku, předtím jsem jedla jen zákusky a dorty, teď salám a řízky, předtím mi bylo dobře, teď je mi špatně) ale ten salám byl dneska na večeři výýborný. Jo a pořád mám chuť na hamburger z McDonalds! Zatím jsem podlehla jen jednou (a dala jsem si Double Cheeseburger, střední hranolky a trochu koly, bylo to vynikající a vůbec mi pak nebylo špatně což mě překvapilo) a asi v pátek podlehnu zase 🙂

    Mějte se hezky <:o) Jíťa

    #870897
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, jak se máte?

    Tak my jdeme zítra na plavání jako každý tden v úterý. Taky si zítra budu dělat řidičský průkaz 😀
    Taky proto, abych měla jak dojíždět, když jsme z té vesnice.:( Jinak ve čtvrtek 11.11. jdeme na očkování a taky bych si zašla s malou k zubařce. 18.11. nás zase čeká prohlídka na gynekologii a taky těhotenská průkazka a druhá fotečka miminka 😀 . Už se moc těšíme. A s tím malým prckem nám to ubíhá hodně rychle. A hlavně při našich aktivitách.

    Jinak v DM taky nakupujeme a tak se co nejříve taky budeme registrovat. A taky jsme si našli pěkné ojeté autíčko a tak budeme moci i jezdit po obchodech a budeme mít více času na sebe.
    Ještě teda udělat ten řidičský průkaz.

    Jinak s oblečením to budeme mít dost těžké, protože když jsem čekala Kristýnku, tak jsem mohla nosit kraťasy a podobné s volným pasem kvůli horkému letnímu počasí. A vím, že při malé se mi zvětšil zadek a všechno kolem. Jsem se do ničeho nevešla. Po porodu několik měsíců jsem ale zjistila, že se vlezu i do věcí, co jsem nosila v 8-9 třídě ZŠ. Asi si budeme muset s mimčem pořídit aspoň dvoje kalhoty 😀 Při nejhorším v bazárku.

    Jinak já jsem to tak taky měla, že jsem „zkrásněla při malé“ a bylo mi celou dobu dobře. Teď jsem sice „nezošklivěla“, ale ze začátku mi nebylo dobře. Ale nakonec jsem to přežila i bez lítání na záchod a už je mi dobře. Doufám, že to neznamená nějaký problém *-) . Ale snad bude vše v pořádku.

    Tak se mějte krásně holky stejně jako my a brzy na viděnou 🙂

    #870898
    Anonym
    Host

    Ahojky
    tak at ti vyjde ridicak…
    mne toho ted navalily v praci,tak to zacnu omezovat nic se nema prehanet no,ne..hlavne mne zacli zada bolet v krizi…tak zatim tak 2*do tydne,ale kamoska je v 14Ta boli ji poraaad,nevolnosti tak stridave oblacno.
    Vcera sem vyrazila nakupovat 3vrsky,je to takova moda co se nosi i normalne,takze to budu nosit i potom.Kalhoty mi sou..tak uvidime….a byvaji tady mohutne slevy 27.12tak neco prikoupim….do prace se mi vubec nechce tak jim to tam asi brzy hodim na hlavu ha ha no jeste brzy tak musim vyckavat…..
    ten brisni pas myslis jako na hubnuti…kamoska ho ma,ale nerekla bych,ze je to naky zazrak.Nejlepci je cvicit a jist zdrave.Mam ted taky hlad nestaci mi salat a ryba.Ale musi byt bramborova kase aspon.
    Jdu na ultrazvuk soukromne pristi stredu a v patek letim do Prahy za rodinkou jupi….na vanoce delam a v lednu jedem do Krkonos tak at uz mame vsichni nevolnosti za sebou drz te se piste a zatim pekny vecer

    #870899
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky
    tak mě přestaly nvolnosti nastálo, spíše mám pořád hlad. Jedna moje kamarádka mi zase říkala,
    že je to na psychice. Doudám, že toho 18.11 zjistím, že je malé v pořádku. Docela jste mi
    tady nahnali strach, když jste psali, že když je Vám nevolno, tak je jisté, že je vše v pořádku
    a u měn nic… S maminkou jsme se domluvili a jestli jí dají půjčku, tak si půjčí a já jí to budu
    splácet, jelikož já na MD si půjčit nemůžu 🙁 Ale je to rozumné. V tento čtvrtek zubařka a
    čeká nás (Kristýnku) včelička. Tak snad to zvládneme.
    Tak se mějte krásně a zvládněte ty nevolnosti Vaše Nika

    #870900
    Anonym
    Host

    Jito a ci myslis pas na bricho kdyz jsi tehotna,to zase muze byt dobra vec….co koliv je pro zdravi,drzeni tela je dulezite aby cvrcci byli v pohode,ale taky maminky,tak se holky opatruj te,odpocivej te…

    #870901
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Niki, s tím že když máš nevolnosti je vše OK jsem to tak nemyslela! Mě třeba nebylo při minulém těhotenství špatně skoro vůbec. Teď jo, ale ne moc od žaludku, to jen minimálně. Spíš jsem strašně moc unavená a motá se mi hlava, a musím o hodně víc odpočívat. Den pro mě končí v 8 hodin, pak už spím i ve stoje. Takže můžeš být úplně v pohodě, určitě to bude dobrý toho 18.11. 🙂 Lucka zvládla očkování OK, ani nevěděla že to píchají, bylo to jen podkožně (v 15 měsících, nevím na které půjdete vy) tak snad to zvládne i Kristýnka! Jak dopadl ten řidičák?

    Jogo, myslela jsem ten těhotenský. Taky myslím že je to dobrá věc. Ten posilovací, to mám na něj stejný názor jak píšeš 🙂

    Dneska se moc necítím, už ve 4 ráno mě vzbudilo bolení hlavy tak jsem si dala Paralen, ale celý den se cítím jako praštěná. Asi si trochu lehnu až půjde Lucka po obědě spát…

    S hladem, ten mám taky větší. Dokonce někdy když má malá horší noc a jsem víc vzhůru tak si dám něco i v noci… :$

    Zatím ahoj, mějte se 🙂 Jíťa

    #870902
    Anonym
    Host

    Jita
    a od jakeho mesice se ma ten pas pouzivat,asi bych si ho taky koupila zni to zajimave,kolik to stoji v CZ???…mamka uz mi chysta plnene bramborove knedle..mam chut na veci ktere zasyti,jak rikam ryba a salat se muzu jit klouzat…..mam 65kg 175cm,ale to nerisim ty kg co pribydou takovych 12kg max by bylo fajn,hlavne at je to male zdrave…..
    ono,kdyz se rano nevyspis ci vstavas kvuli male tak to pak boli hlava raz dva.
    zitra zase do prace a v utery na jogu a na bazen,v stredu na ultrazvuk mam to nabite jak blazen,a v te praci bych rada skoncila od unora……

    #870903
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    http://www.e-maminka.cz/maminka/tehotenstvi/tehotenske-pasy/ tady jsou ějaké ty pásy, pohybuje se to tak 300-700 Kč. Já měla dnes na večeři gulášek 😛 jinak vážíme a měříme skoro stejně, mám na svých 174 cm 62 kg (začínala jsem na 61, a 1 kg už je nahoře.. ach jo já se netěším až zase překročím 70..:) minule jsem to měla začátek 63 konec 75 kg, takže OK. Ale stejně se to moc neovlivní, tělo ví co dělá a kolik si má přibrat.

    Tak ať ti ultrazvuk vyjde a jde to hezky vidět, už se určitě těšíš. Co děláš v práci jestli se můžu zeptat? (Jako v jakém oboru) – já v cestovní kanceláři. Teď dělám z domu (ano, i právě teď.. lol:), cca 3 hod/denně když mi malá spinká. Dělám on-line databázi a připravuju akce a tak, je to pěkná práce. Ale už se i trochu těším až taky na jaře skončím a zase na chvíli pracovně „vypnu“. A ještě by mě zajímalo, jak je to u vás s rodičovskou dovolenou? To jen tak pro zajímavost 🙂

    Zatím pa & hezký večer těhulky <:o) J

    #870904
    r romanka23
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky tak ja jsem si ten test pred nejakou dobou bez nejakeho cekani udelala a vysli tam ty dve carky sla jsem k doktorovy a nyni jsem 10+2 t.t. a termin je 11.6….tak preji i vam aby jste tam mely ty carecky dve:)

    #870905
    g gabkahor
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky. Tak se musím pochlubit. Mám dneska za sebou kontrolu ve 12 tt. Všechno v pořádku, mimísek je dokonce o pár dnů větší než by měl být, tak mi možná budou posouvat termín na květen, ale doktor říkal, že týden sem a tam je docela jedno. Dostala jsem i fotečku (teď kupodivu zadarmo, pamatuju u dcery, že chtěli 200 Kč). Tak už jsem se konečně trošku více uklidnila. Příští týden ještě ultrazvuk na screeningu a bude fajn.
    Jinak už je mi dobře, mám teda pořád chuť na kyselé a nemůžu vidět sladké, ale zatím jsem jenom zhubla, tak uvidíme, jak to půjde dál, ale chci se teď více hlídat. S dcerou jsem přibrala 26 kg a při mé konstituci to bylo hodně.
    Taky jsem se zaregistrovala v DM drogerii na kuponky na slevu, tak už se těším, až si po dobrém screeningu udělám malou radost a něco si koupim.:D

    #870906
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak píchanec byl v pořádku, zabrečeli jsme si a potom zase smích. Zatím žádné horečky ani nic.
    U zubařky jsme moc zuby ukazovat nechtěly 😀 Akorát já mám jeden kaz 😐 :'(

    Když jsem měla malou, tak jsem vážila 59kg a potom jsem přibrala tak 13kg. Teď jsem začala na
    53-4kg a přibrala jsem už 2kg a to jsem teprve asi 8tt. Ale chutě a hlad mám. Někdy mě málo zasytí, ale potom jím častěji.

    Jinak gratuluji Romče 🙂 Musel to být krásný okamžik. Taky jsem to tak měla. I když jsem byla spíše překvapená, ale tak moc se těším a to je podle mně hlavní 😀

    Jinak poslední dobou malá vůbec celou noc nespí. Nevím řím to je, jestli zoubkama nebo čím, ale je to příšerné!!!

    Jinak jsme byla na první lekci, spíše zavádějící… Ale učitel je skvělý, tak snad to bude v pohodě 🙂
    Jinak za měsíc už možná budu vědět, co budeme mít. U Kristýnky jsem to aspoň v tuto dobu věděla a dokonce na jisto!!!! Už se hodně moc těším. ANi nevíte jak. Snad to bude kluk, když pro něj mám vybrané věci. Jestli holka, tak ji budu milovat stejně, jako bych milovala kloučka, aspoň by dědila po malé 😀 Nemyslete si, že bych milovala kluka více než holčičku *-)

    Tak se mějte holky moc krásně a zase někdy písnětě

    PS: Vypadá to tak, ale na 99%, že budu svobodná matka s 2 dětmi. Tak mi držte palečky holky :'(

    #870907
    Anonym
    Host

    Niki jsi mlada,takze si partnera do budoucna urcite najdes…..tak drzim palecky…
    Jito diky na ty pasy se podivam.
    Akorat sem dosla z prace delam 9let v jedne privatni,drahe restauraci s dobrou klientelou,usazuji lidi ke stolum a beru jim kabaty a zvedam telefony ci delam bar jedno odpoledne.Nastesti nemusim nosit talire.Pred tim sem delala v hotelu na recepci ale zavrel po 2letech.Delala sem na plny uvazek,ale ted jen na polovocni.Prakticky si muzu upravovat pracovni dobu jak chci.
    Materska se tu bere 39tydnu 80%platu a pak sou jen pridavky na deti to je uplne minimum asi £50=1500kc na mesic….takze se vetsina lidi vraci do prace v roce ditete,ale jen na polovicni uvazek.
    A taky s kamoskou podnikam prodavame detske obleceni to mame jen tak pro zabavu….
    Ultrazvuk budu jen v 8tydnu taky uz chci byt taky v tom 12t a vedet,ze je vse ok….cekali jsme 11mesicu…..
    dnes mi vpraci rekli,ze tam mam byt do konce brezna,ale ja to s nimi nako usmlovam doufam na ten unor…

    #870908
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Romčo a Gabčo moc gratuluju k dobrým zprávám 😀

    Niki, držím palce, uvidíš že vše nakonec dopadne jak má! S tím spaním, u nás je to tak střídavě oblačno, ale že by spala opravdu úplně celou noc se nám za těch 15 měsíců podařilo asi celkem 2x.. ale teď má zrovna lepší období, budí se mi tak okolo 5 na mlíčko a pak tak v 7.

    Horší je to ale se mnou! ve 2 se probudím – bez důvodu – a pak tak do 4 koukám do tmy a ne a ne znova zabrat! Když to nakonec vyjde a usnu tak pak za chvíli vstává malá na to mlíko, pak manžel do práce a pak malá už jako že je ráno.. Tak vždycky vylezu z postele taková rozlámaná. Máte to někdo taky? Už to mám (v různé intenzitě) tak asi dva týdny. Když se probudím tak je mi dobře, nechce se mi na WC, nebolí mě nic, nepálí žáha, není mi nevolno. Prostě „jen“ nemůžu usnout. Co bych tak mohla vyzkoušet? (Přes den si lehnout nechodím a večer jdu spát brzo kolem 9 ale já fakt jsem večer tak unavená, že musím zalehnout)

    Jogo tak to máš hezkou práci. Předtím jsem dělala taky na recepci hotelu. Ta mateřská je celkem OK, čekala jsem něco na americký způsob. Já už chci aby byl prosinec, screening a první trimestr za mnou a vše v pořádku! Nic jiného si letos ani k Vánocům nepřeju :-*

    S tou prací, já minule chodila až do konce 8 měsíce, pak jsem byla devátý měsíc doma ale dělala jsem z domu ještě docela dost. Ale teď bych chtěla mít větší klid. Ale penízky navíc se zase hodí. Tak uvidím, nic jsem jim neslíbila a přes zimu je v CK klídek, sezona začíná až v červnu a na tom už se já podílet nemusím 🙂 teďka chystáme katalog tak je trochu nápor ale dá se to.

    Jinak mě teďka bývá dobře ale úderem páté hodiny odpoledne se změním v zombie až do večera kdy usnu. To jsem vždycky celá unavená, je mi špatně ale naštěstí už bývává většinou doma manžel a ten malou obstará, jinak fakt nevím jak bych to zvládla.

    Tak pa pa mějte hezký víkend a zásobujte mě novinkama od vás 😀 J.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 271. až 285. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist