Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870909
    Anonym
    Host

    Jito
    vim,ze jsi v 21.00hotova,ale zkus jit spat aspon v 22.00jak chodis brzy tak mas nejlepsi tvrde spani pred pulnoci a pak se budis…a rozhodne je dobre si lehnout nekdy pres den treba jen na hodku,ale to chapu,ze se s malou neda a k tomu delas z domu…
    Ja s unavou ted v poho..ale zada dole v krizi fakt to neni legrace..ma kamoska je v 15T a je ted na neschopence s plotenkou…
    V pondeli jdu na rehabku..masaz a pro nake rady.Delam i cviky co mi doporucila,ale zada si delaji co chteji.Nastesti to neni poraaaad,ale ma to byt az v 3trimestru a ja mam ani ne 1za sebou.Prave proto chci skoncit v praci neni namahava,ale stojim na nohou a to na zada nic moc.Do prace jsem litala roky jako silena,brala kazdy prescas,tak ted prisel cas se nikam nehonit.V prosinci je samo v praci nejvetsi blazinec,ale nastesti letim do Prahy 2.1-19.1z toho tyden na horach….takze mne by se hodil leden…..clovek si ma tehotenstvi uzivat…ty lidi co nevedi,ze jsou tehotni to je uzasne….
    v nedeli se budu cely den flakat….a lecit si zada….zitra delam jen 12-3tak to nako musim prezit ha ha tak si taky vsichni uzijte vykend…

    #870910
    Anonym
    Host

    kratce Jite
    urcite tu ty pasy asi taky mameale nemam silu se po tom pidit,ty tve stranky jsou super…,ale napsala sem brachovi at mi hned dva objedna a v Praze bych to mohla zacit testovat ta podpora zad a drzeni briska tak to zkusim objednavam si ten jak body za 769kc a ten uzky za 369kc ty uz nake mas???

    #870911
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak u nás je to se spaním pořád nic moc. Malá se vzbudí, ale když se napije nebo něco, tak už rychle usína, takže že by obrat k lepšímu? 🙂 Uvidíme. Jinak já se spaním problémy nemám.
    Když se malá vzbudí, tak dokážu usnout hned jako kotě a nebo když neusne malá hned, tak
    nejsem ani ospalá a dokážu s ní vykládat apod. Ale když brečí a pořád, tak je to někdy o nervy. Snažím se ji utišit,hladím ji a mluvím na ni, ale nikdy to nepomůže. Dokonce se jednou vztekala
    když se vzbudila a bila mně. nechápala jsem z toho…

    Jinak to s tím tvojím spaní Junebug opravdu nechápu. Myslím že se mi to stalo u Kristýnka,
    ale teď bývám od malé tak unavená, že spím celou noc, jen ona ne… Doufám, že se to brzy
    spraví 🙂

    Jinak jsem se chtěla zeptat na nějaké prášky pro maminky jak je třeba GS Mamavit.
    Vím o něm od začátku mého těhotenství s Kristýnkou, ale nikdy jsem nic takového nebrala.
    Jediné, co jsme brala byla Kyselina listová a železo na Anemii v těhotenství.
    Teď jsem přemýšlela, že to začnu brát, protože bude zima a mám docela oslabenou
    obranyschopnost. A taky je to prý dobré i pro to miminko a je v tom všechno.
    A mohla bych k tomu brát ještě tu Kyselinu listovou? Řekla bych, že yb to bylo lepší.
    Teď ji taky beru, protože je to prý nejdůležitější v prvních týdnech těhotenství až do
    konce prvního trimestru. Jinak potom je taky dobrá na to, aby miminko mělo pěknou
    porodní váhu. Na tu váhu jsme četla, že i ten GS Mamavit je dobrý. Tak nevím, jestli to
    není zbytečné to brát…
    Děkuji předem Vám všem za odpověď.

    Jinak poslední dobou se mi stává, že mám křeče dole v podbřišku. Stalo se mi to ve
    čtvrtek, když jsem vzala malou na ruky a 2 kabelky a chtěla jsem jít k zubařce…
    Tam je tolik schodů, až hrůza a výtah žádný. Potom zase v pátek jen tak, když jsem
    vezla prázdný košík nákupní v Kauflandu. A nakonec ještě dneska. Nepamatuji si, že by
    se mi to stalo u Kristýnky. Stalo se to i Vám někdy?

    Tak se teda mějte hezky holky a děkuji předem za odpovědi Nika

    #870912
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky! Moc díky za vaše tipy, četla jsem je už včera ale neměla jsem kdy odepsat protože jsme měli večer návštěvu. Tak to zrovna nějak vyšlo že se to protáhlo a já šla spát až kolem půlnoci. Ale stejně to nad ránem nestálo za nic ten spánek. už jsem z toho trochu unavená, nikdy se mi to nestávalo.. Tak třeba to samo přejde časem tak jak to přišlo.

    Pás na bříško ještě nemám, já zatím nemám bolesti tak uvažuju spíš o nějakém obyčejnějším. Možná si ho koupím k Vánocům 🙂 Když mě bolívají záda hodně mi pomáhá „koňská mast hřejivá“ z lékárny. Nejsem si ale 100% jistá jestli neškodí v těhotenství.

    Vitamíny jsem brala Calibrum BabyPlan/Mami, teď beru Femibion 800/400. Myslím, že záleží na každé mamince. Já se cítím asi líp když vím že je beru ale věřím tomu že u mě je to spíš o psychice 🙂 Vzpomínám si jak jsme to řešili v předporodním kurzu s naší asistentkou které hodně důvěřuju a ta říkala že to nemůže nikomu zakazovat, ale že pokud normálně vyváženě jíme, tak ona že by na našem místě ty multivitamíny nebrala. Kyselina listová ale určitě hodně důležitá je. Myslím, že když máš multivitamín pro těhotné tak bys ji už navíc nemusela brát. Co se týká váhy, některé maminky tomu věří jiné ne. Já jsem vitamíny jedla opravdu denně poctivě a malá měla 3050g takže úplně normálně.

    Ty křeče v podbřišku jsem zatím neměla. Jak dlouho to vždycky trvá? Je to něco jako bolesti před MS? Ale vím že některé těhulky to mívají. Snad to brzo přejde, musí tě to vždycky asi vystrašit co..

    Ahoj mějte se hezky <:o) Zítra jedeme dopoledne plavat tak už se těším.

    #870913
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Tak s těmi křečemi je to tak… Dneska jsem dostala několikrát po sobě když jsem seděla. Tak nevím.
    Mamka řekla, že je to asi z toho, jak děloha roste, ale že se jí to nikdy nestalo. Takže taky doufám, že to rychle přestane. A opravdu se při tom bojím, protože bych se nerada dozvěděla, že mi miminko umřelo a pořád na to musím i myslet, tak jestli to není tak trošku i tou psychikou. Tak ve
    čtvrtek jdeme na kontrolu, tak snad mi gynekoložka něco povzbudivého a mimi bude v pořádku.
    Ale udivilo mě, že je dostávám i z ničeho nic, když jen sedím a čtu si. Ale zase dneska mi bylo nevolno, tak snad je to důkaz toho, že je vše v pořádku. A když jsem se najedla, tak mi zase bylo dobře.

    Jinak, když jsem byla těhotná poprvé s Kristýnkou, tak jsme brala tu kyselinu listovou a malá měla 2900g a 47cm. Nemá být po kom velká 🙂 I její táta byl malý a já jsem měla 50cm a vážila jsem 3250g (což je teda hodně 😀 ). Tak se teda v ten čtvrtek poptám gynekoložky na prášky a na křeče a potom tady Vám napíšu, jak jsme teda s miminkem dopadly, ale budu doufat, že dobře.

    Tak pa pa a mějte se všechny moc krásně a držte mi pěsti pro štěstí 🙂

    #870914
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,

    Niko tak snad Tě doktorka ve čtvrtek uklidní 🙂 třeba doporučí i nějaké ty vitamínky, myslím že s křečema se často dává do souvislosti nedostatek magnesia. Určitě budeš v pořádku, neměj strach. A dej nám vědět jak to pokračuje.

    My byli dneska v plavání, bylo to jako vždy super, malá je vodníček, moc se jí to tam líbí. A podařil se nám přesun na bazén co máme jen 3 minutky chůze od domu, takže nemusíme od příště jezdit MHD, to jsem moc ráda hlavně na tu zimu. Už nám teda zbývá týdně jen jedno cestování dolů do města, ve čtvrtek na cvičení. Blok, co máme zaplacený končí v lednu o pololetí, a potom už to možná vypustíme a necháme si jenom plavání a hudebku, to máme obojí v pěší vzdálenosti. Ať máme pak pohodu a nemusím složitě cestovat s kočárem když už budu mít bříško a taky myslím, že 2 aktivity týdně musí té naší rošťandě snad stačit, co. No a taky ať už šetříme penízky na miminko, však to znáte samy :))

    Zeptám se asi teď brzo, ale už o tom někdy přemýšlím, budete mít miminko od prvních dnů v postýlce, nebo v kolébce či košíku? Já měla malou v postýlce, ale teď hodně přemýšlím o nějaké kolébce. Hodně se mi už delší dobu líbí tahle: http://www.babynabytek.cz/detske-lehatko-p405/, četla jsem na ni strašně moc dobrých recenzí.

    Zatím ahoj, mějte se hezky a užívejte si pěkného počasí (alespoň v ČR)

    #870915
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky.

    Tak teda zítra jedeme na plavání a potom večer v 16:00 autoškola 🙂 .
    Vymočíme se, unavíme se a potom půjdu se učit mučit 😀 . To plavání je totiž
    vždycky tak unavující. Ale vždycky se na to s malou těšíme. Malinká si pohraje
    s dětmi ve zhruba stejném věku a obě za tu dobu poádně proschneme.
    Sice lituji, že jsem si neudělala autoškolu už dříve, protože teď by jsme nejezdily
    v té zimě z bazénu s kočárkem, ale jezdily by jsme pěkně v autě a potom
    hned domů…

    No na čtvrtek se těším a dneska jsem ještě křeče nedostala, tak jsem moc ráda 🙂
    Akorát zjišťuji, že od nového roku chtějí zase ubírat matkám penízky na mateřské
    a to zejména těm, které jsou na 4 leté mateřské, což jsme zrovna já 🙁 .
    Při druhém bych chtěla už jít jen na 3-letou mateřskou, abych měla po celou dobu
    7600, jestli to teda zase nezmění. Ale řekněte samy, kdo má žít za 3600 + nějaké
    přídavky? Kde je jídlo, plínky, sipo a všechno ostatní??? Opravdu jsem nad tím vším
    přemýšlela a řekla bych, že by na matkách s dětmi a ještě k tomu nezajištěnými
    neměli šetřit…

    Jinak to lehátko vypadá hezky. ALe řekla bych, že na moc dlouho nevydrží…
    Až bude mimi větší, bude muset hajat ve „velké“ postýlce. To já chci koupit
    kolébku a potom ji prodat, takže ji nebude mít napořád. Ale s těma financema,
    no nevím :X

    Tak ahoj holky a mějt se krásně pejí Nika a Kika

    PS: Počaís si užíváme, chodíme ven na procházky a je to nádhera. Kéž by to počasí vydrželo 🙂

    #870916
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, autoškola je určitě dobrá věc. Já řidičák mám, ale nemám zatím k dispozici auto. Až budu někdy mít tak si to budu muset pořádně zopáknout. Tak doufám že ti to půjde dobře 🙂 a co křeče?

    Mateřskou si asi zvolím taky na 3 roky, teďka jsem měla na 2 protože jsme plánovali brzo druhé mimi tak to vyšlo takhle nejlíp. Za ty 3600 si fakt nedokážu představit jak může někdo vyžít bez pomoci rodiny. To je fakt síla, kolikrát už jen to sipo je skoro tolik ne?

    Lehátko myslím vydrží tak jako ty košíky nebo kolíbky zhruba do 4 měsíce. Oni tam uvádí do 6. ale to i podle reakcí na webu většina miminek z něj vyrostla kolem 5. měsíce. Tak uvidíme jestli do něj půjdu nebo ne. Zatím je na to ještě ale čas 🙂

    Pa pa holky, u nás je dneska ještě krááásně!

    #870917
    Anonym
    Host

    Ahojky, tak jsem od včerejška doma na rizikovém. Měla bych na Vás dotázek. Máte nějaké zkušenosti s léky na rýmu a kašel v těhotenství? Nejlépe něco přírodního?

    Co se týče těch křečí, tak kamarádka měla tak silné, že jednou i omdlela a dr. jí stále tvrdila, že je to normální, že je přeci těhotná. Narodil se jí zdravý chlapeček. Mě břicho spíš pobolívá a občas píchne a to je prý tím, jak roste děloha.

    Já budu mít půjčenou kolíbku, ale využívat ji chci přes den, abych měla malé u sebe a když bude manžel po noční. V noci bude hezky spinkat v postýlce 🙂

    Mějte se krásně, papa 🙂

    #870918
    Anonym
    Host

    Ahoj holky dnes sem byla taky na bazane a na joga je to super relax den chodim kazde utery.
    Ja budu mit kosik je to tak do 3-4mesicu mam ho od kamaradky takze to mam vybavene.Ale koupila bych si ho.Je to urcite dobre Jito…Jinak k tem pasum dojdou mi do tydne ale nemaji se nosit cely den,protoze se pak nehybou svaly,tak je to dobre treba na ty tvoje aktivity jak vybehnes ven….
    S materskou je to vsude na podobno pokud lidi namaji nasetreno ci podporu od rodicu neni to zadna sranda.A V Cz rozhodne samozivitelkam nepomahaji.Ja pujdu do prace asi zpatky v roce,ale jen na jeden vecer 18-24.00v praci uz se mne ptali a ze zakona tady Vam drzi praci jen rok tak kdo vi……
    Ja osobne si myslim,ze deti do 4let nejsou tak nakladne jako skolou povinne.Tady nastesti obleceni na deti neni drahe…….tak v tomto tady je to super.Hypoteky a naklady na bydleni jsou hodne vysoke.
    Buracek co dela tvuj manzel za praci,ze ma nocni?A to je ma cely mesic?U nas ma 7nocnich v mesici a dost z nich sili.
    Nikisek mnoho stesti s ridicakem…
    zitra mam ultrazvuk a v patek letim do Prahy na 12dni….tak pekny den

    #870919
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!

    Můj tip na rýmu je Vincentka nosní sprej, ale je to spíš na lehkou rýmu a hlavně na prevenci. Z homeopatik na rýmu mi zabral Coryzalia. Na kašel sirup homeopatikum Stodal. Já jsem byla nemocná asi před 14 dny a od té doby beru ještě 1x týdně preventivně homeopatikum Oscilococcinum. Mě to zabírá ale vím že ne každému, asi je to i o psychice, na mě by zabraly snad i lentilky kdyby to na nich bylo napsané. No a jinak vitamíny z ovoce, citróny, med, česnek, zázvor, a na ten kašel i cibule.

    To je dobře jogo že jsi měla dneska relax den. A co záda, je to lepší? Mě se ten pás líbí i jako módní doplněk třeba přes tričko. Já už se nevlezu do džínů.. teda vlezu ale není to už vůbec pohodlné. Ještě mám sportovní kalhoty na gumu a pak jedny o 1 číslo větší džíny z minula, a pak už budu muset do sklepa pro krabici oblečení pro velryby :^)

    Moc si zítra užij UTZ! A informuj nás potom 🙂 můj manžel naopak učí takže má letní prázdniny tak jsem ráda že budu rodit právě v červnu. Ale občas má nějaké kšefty bokem a někdy i přes víkend tak „noční“ taky znám. Nejhorší bylo když byl pryč přes 2 týdny. Ale hlavně pro něj, mě to tak nějak uteklo a stihla jsem toho i víc. Ale stýskalo se mi, to zase jo :#

    Mizím, tak ahojte !

    #870920
    b buracek
    Registrovaný uživatel

    Děkuju za rady 🙂 chci vyzkoušet ta homeopatika, protože když už beru antiepileptika, tak nechci nic dalšího.

    Jogo, manžel dělá jako výrobní technik v jedné firmě. Má přibližně 10 nočních za měsíc. Pracuje na krátký a dlouhý týden (v krátkém týdnu s námi bude doma 5 dní a v dlouhém 2 dny). Snaží se teď sehnat jinou práci, protože zde platí extrémně málo a jelikož už jsem doma (kvůli epi), tak nám nestačí penízky 🙁 . Já jsem teď naštěstí sehnala práci na doma – budu lepit papírové tašky – sice nic moc, ale každá koruna se hodí.

    Na UTZ držím palečky. Mě čeká příští úterý v gennetu.
    Jinak jsem si už koupila kalhoty s pasem pod bříško a látkou přes. Ještě to není úplně potřeba, ale nechci miniburáčka mačkat:) .

    Papa 😀

    #870921
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,

    Jak se máte? Na mě jde smutek a všechno an mě padá. Křeče už nemám,
    ale pořád přemýšlím nad tím, jak mám zpackaný život 🙁 . Všichni si užívají
    a i „táta“ od mých dětí a já jsem sama a doma a nic mě už nebaví.
    Sice jsem ráda za to, že mám Kristýnku a moc se těším na miminko, ale má
    to i svoje nevýhody. Nevím, jsem nějaká přecitlivělá…
    Už jsem z toho opravdu na prášky, tak nevím. Dokonce se mi už i zdálo o
    „tátovy“ od mých dětí, i když ho opravdu za něj nepovažuju!!!
    Neozval se, za malou nechodí, neplatí… Takže babo raď.

    Takže pozítří (18.11.) jdeme na ultrazvuk, hodně moc se těším.
    Jsem moc ráda, že mám někoho, kdo mě má rád, aspoň moje děti.
    Aspoň mám pro koho žít.

    Jinak dneska jsme měly akční den. Plavání, lítání po městě a potom autoškola.
    A v ní jsem opravdu zívala únavou a teď už se taky rychle zdekuju 😛 .

    Jen s tou mateřskou doufám, že mi přiznají na 3 roky. Při malé to totiž prý nešlo.
    Nechtěla bych zase čekat, kdy budu dostávat 3600. Už teď, když nemám peníze
    jsem v mínusu.

    A jinak práci doma dělat já nemůžu :S . Našla jsem si totiž práci, kde dokonce
    po mně chtějí 1000 měsíčně a tak se toho chci zbavit a rychle. Bez peněz a
    naletět takovým zlodějům :'( . Jestli to nepůjde, tak opravdu nevím, co bude dál.
    No, budu doufat, že mě propustí a smlouvu vyhodí.

    Tak dobrou a mějte se mnohem lépe než já 🙂 . A jinak držte mi pěsti pro štěstí.
    I když to potřebuju jak vidím pořád…..:^)

    #870922
    Anonym
    Host

    zada jsou v pohode,protoze sem mela 5dni volna,ale dnes a zitra prace tak uvidime…..Ultrazvuk v pohode srdicko bije jak ma byt mame obrazek a v pulce prosince jdu na genetiku tak na vanoce budem klidnejsi…..ale jsem v klidu i tak.
    Nicky neboj….to zvladnes zijes pro deti te moc potrebuji tak musis byt silna.Kazdy je na hore i dole.Moje mamka byla samozivitelka tak vim jake to je nemit penize a pomoc si sam.Mas cely zivot pred sebou tak drzim palce hlavne zdravi…
    manzel bude mit po porodu tak 3tydny volno…2jsou tu ze zakona,ale dame 3mozna 4….moc se vsechny optarujte bezim do prace a v patek letim do oblak Praha vola….

    #870923
    b buracek
    Registrovaný uživatel

    Nikisku, také jsem vyrůstala sama s mamkou a třemi bratry… s přítelem (manželem) jsme často byli dole, nějakou dobu nahoře a teď je to zase horší, ale já věřím, že to nějak dopadne… musí, když teď čekáme našeho vytouženého miniburáčka… určitě to zvládneš i ty a mooc Ti držím palečky.

    S tou prací na doma jde často o podvod… já mám tuto naštěstí přes lidi, kteří už pro firmu pracují a vše je prověřené… pokud jsi z Prahy a budu mít dobré zkušenosti, ráda Ti to tam pak domluvím pokud budeš chtít. Já tam jedu poprvé v pátek.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 286. až 300. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist