Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871044
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jak se vám daří?

    Jíťo, obdivuji, že máš na fotce tak malé bříško! Chodím cvičit, ale přesto ho mám jako balón – děti mi dnes říkaly, že vypadám jako roztomilý balónek.

    Ráno jsem byla na posledním ultrazvuku v Gennetu. Chtěli ještě zkontrolovat srdíčko. Byla jsem docela nervózní, ale naštěstí je vše v pořádku. Miminko už váží 450 g. Najednou mám pocit, že už je hrozně velké!

    Další UTZ budu mít až ve 30. týdnu v porodnici. Najednou se mi zdá, že ta první půlka těhotenství rychle utekla (v týdnech nevolností jsem to vyděla trochu jinak…). Než se naději, pojedu do porodnice 🙂

    Mějte se krásně, ať se miminkům dobře daří.

    #871045
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.

    Jsem ráda Leníku, že je miminko v pořádku 🙂

    Já mám bříško veliké, až budu mít čas, tak sem dám fotky…
    Ale jsem ráda, aspoň se cítím jako těhotná konečně. A malinký
    se pořád hýbe, tak jsem moc ráda, pořád cítit jeho dotyky, pohyby…

    Jinak u nás v nemocnici je UTZ a tak na každé kontrole malého vidím 😀

    Papa holky a mějte se krásně 🙂 😀

    #871046
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak já jsem se konečně dostala na internet, tak vám musím napsat novinky. Ve čtvrtek jsme byli na velkém ultrazvuku, miminko je absolutně v pořádku. Bylo super slyšet srdeční ozvy a vidět srdeční komory a v nich proudící krev. Byl se mnou přítel a oba jsme si to báječně užili no a už taky víme co čekáme. Je to k našemu překvapení holčička. Když nám to pani doktorka prvně oznámila, tak jsme tak udiveně řekli „vážně?“ A ona docela znejistěla a ptala se jestli nám někdo slíbil něco jiného. Nikdo nic nesliboval, ale já byla tak nějak 100% přesvědčená, že to bude kluk.

    Takže je to holčička a teď vymýšlíme jména. Pro kluka jsme měli vybrané jméno hned, ale s holčičími je to teda trošku komplikovanější. Zatím vyhrává Michaela, ale do porodu je ještě dlouhá doba, takže uvidíme jestli se to změní.

    Jinak už jsem konečně začala cítit pohyby, je to super. Ve středu jdu na kontrolu ke gynekologovi a doufám, že mě nepošle na ten test na cukrovku.

    Mějte se pěkně těhulkovsky.
    Verča

    #871047
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Niky,

    je to nádherný, že budete mít holčičku. Já jsem při malé věděla, že to bude
    holčička na 100% a byla, no. A teď jsem taky věděla, že to bude kluk 🙂
    A taky prý, že bude. Tak se těším. I když abych ti pravdu řekla, tak holčičku
    bych chtěla, protože mám plno růžovoučkých slaďoučkých oblečeníček 🙁
    Ale aspoň to zdědí sestra. Jinak budu muset nakupovat pro kluka teďkom.

    Jinak já jsem při holčičce měla jméno Lili, nevyšlo to, potom Karolínka,
    taky to nevyšlo a nakonec Kristýnka 🙂 . Jinak jsou hezké jména Ema,
    Natálka, Vaneska, a plno jiných. V českých prý vládne Eliška.

    Jinak přeji zdravíčko a všechno co je k tomu potřeba a hodně štěstí.

    Já jdu na kontrolu 10.2. a na velký UTZ 4.2. Jinak pohyby cítím od 15tt.
    Malinkej je hodně živej 😀

    Tak pa holky a užívejte si těhotenství, je to to nejnádhernější, co může na světě být!!!
    🙂 😀

    #871048
    Anonym
    Host

    Ahoj holky tak mam po dovce,v praci v poho akorat mi prestava byt obleceni ha ha…tak mirim na nakup asi si koupim i tehu plavky…videla sem jedny na internetu v mother care…kalhoty sehnat to bude asi zazitek…vrsku mam par novych co vy mate nake neve oblecky?
    Mne se zase libi vice holcicich jmen napr Anna,Emma,Lucka tady Lucy,Klara,Veronyka,Laura,a klucici ne a ne tech se mi libi opravdu jen par…ja jdu na ultrazvuk 9unora muzu se tam dozvedet pohlavi..ale vypada to,ze to nechame jako prekvapko.Veci mam vsechno neutralni na O-3mesice a pak zacnu nakupovat Kluci tak max Filip,Patrick,Danielle,Tom,…mi zatim mame pro holku Sophie a kluk Joseph…ale jak pisete casu dost….
    od unora jdu zase na bazen a jogu mam zaplaceno na cely rok,ale leden sem mela zruseny….tak mozna zitra skocim tady u nas do bazenu strasne mne to chybi…

    #871049
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky 😀

    U nás vše OK, jen dnes jsem se probudila s bolestí v krku tak mám omotaný krk Priesnitz obkladem a tak asi 3 šálama a piju pořád čaj a doufám, že to pomůže a nebudu muset k doktorce. Chtěla jsem se zeptat, jestli byste si na mém místě (22 týden) vzaly třeba ráno 1x a večer 1x Paralen? Měl by být bezpečný, ne? Je tam jen napsané, že se to nemá užívat dlouhodobě bez porady s lékařem, ale stejně jestli se mi do středy neudělá líp tak bych šla k doktorce. Co vy na to?

    Jinak moc taky gratuluji k holčičce, všichni máte podobný vkus na jména jako já, líbí se mi z vašich jmen Davídek, Michaelka, Filip, Tom, Ema. My máme teď favority Michal/Monika. Ale ještě je to otevřené.

    Nikisku, kočárek Dorjan Sport má moje sousedka v černé barvě, a velká spokojenost, nic se tam za celou dobu nepokazilo, tak myslím že sis vybrala dobře, a je i za slušné peníze.

    Jogo tak vzhůru do bazénu! Věci jsem zatím těhotenské ještě nezačala nosit, ale už je to na spadnutí. Četla jsem v Betynce tenhle vtip:

    U prvního dítěte: nemůžete se dočkat až začnete nosit těhotenské oblečení a nosíte ho už tak od 10.týdne.

    U druhého dítěte: Maximálně oddalujete začátek nošení těhu-oblečení.

    U třetího dítěte: těhotenské oblečení je vaše normální oblečení. 😀

    Tak ahoj holky, Jíťa

    #871050
    Anonym
    Host

    S Paralenem bych se radsi poradila s lekarem pokad jsi tehu tak fakt nevim ci je to ok..dnes sem byla na kave s kamoskou ata rikala,ze to namne neni vubec videt….ale je to jen otazka casu do kdy mi budou kalhoty ha ha…v praci uz je nosim na gumicku jsou na knoflik…
    do prace mam jeste 9tydnu….ale dnes sem skocila do bazenu no nadhera takze tim udrzuji kondicku v stredu zajdu zase…a od pristiho tydne i joga….
    ja tehu vetci vubec nemam jen par vrsku,ktere maji super strih na gumu spodek a pres brisko se to narasi takze to neni vubec poznat a pak takove co maji upiri rukavi…
    Jinak mi s velkou pravdebodobnosti u jednoho ditete opravdu zustanem..je mi 35 a mam jen jedno prani jedno,zdrave dite…..budu nejstastejsi….uz se blizim do pulky sem 18+2 ultrazvuk 9.2…v praci uz to vsichni vi podle planu se to rozneslo jak sem byla v Praze jinak sefova to stale taji je 12t u mne to prvne bylo videt u 14t..tak si uzivejte ten maly zazrak v brisku co nakupy na mimco nakupujete?ja mam zasobu plen ha ha

    #871051
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj jogo, zatím moc nenakupuju, ale už mám to nosítko co jsem chtěla, a teďka nějak nejsou penize tak az budou taky udelam urcite zasobu plinek a jeste mi chybi neco z kosmetiky. Mozna koupim i neco malo na obleceni, nic asi nepotrebuju ale tak pro radost. Uvidim 🙂 moc ti preju ze tehotenstvi probiha OK, a myslim ze hodne dela i ta aktivita, ze cvicis a plaves. Drzim palce at je vse OK i nadale, ale myslim ze bude, to prvni riziko mame za sebou, ted uz to bude spis jen nepohodlne pak s briskem, ale kdyz se na to clovek diva jako ty, ze si miminko moc pral tak se to urcite zvladne.

    Ještě jsem vám chtěla napsat o novém rituálku který mám s miminkem v bříšku od tohoto týdne: jak asi víte, naše miminka už v tomhle měsíci slyší zvuky z venku. Tak každý večer si lehnu, vyhrnu bříško a pouštím tam miminku hudbu, je to taková hudební hračka kterou měla dřív Lucka na usínání, hraje to takové uklidňující melodie, a trvá to asi 5 minut. Musím říst že miminko vždycky kope (snažím se vychytat chvilku kdy je vzhůru) a taky já si při tom parádně vyčístím hlavu, vypnu a poslouchám jen tu melodii. Doporučuju 🙂 Je to hezký způsob relaxace, u minulého těhu jsem to nezkoušela a teďka si to užívám 🙂

    Zatím pa Jíťa

    #871052
    Anonym
    Host

    Ja dostala CD relaxacni hudba pro mimi tak to taky brzy zacnu poustet,jak rikas Jito dobry napad…….dnes sem byla v poradne..slysela sem prvne tlukat srdicka pani mi pochvalila vypracovane brisko…tak sem byla pysna…a to zase tolik necvicim..ale asi i to plavani pomaha….sice hned rikala,ze to jeste povoli..ha ha,ale to ja pak dozenu jogou a chci zacit hned jak to pujde pilatte to je na zpevneni super…..chute mam uplne normalni v prvnim trimestru sem mela stale hlad..ted jim uplne normalne a snazim se zdrave….
    za chvili budu citit pohyby blizi se 19t..a od 20t to zacnu sledovat….v praci opravdu jen 9tydnu tak to se tesim…..na konec tam…
    asi se tam vratim po roce na dva vecery 18-23.30tady drzi praci ze zakona jen 1rok…ale 2 vecery sou jen tak pro radost tak uvidime…ammae novy nazev nas maly zazrak tak se holky opatrujte…treti trimestry jsou skoro za dvermi..a jak pises Jito to se zmakne….ctu vyvoj tu na web tyden po tydnu….holky hodte sem znovu v jakem jste tydnu a terminy….
    pleny mam byli ve sleve tak nekup to…dregerii mam,neco mi koupila mamka v Praze..vcetne kremu na strie..neco na sebe zazraku taky koupim z vyndaji letni kolekci bude to v lete..a mam hodne dupacek,ale s dlouhym rukavem…..tak nake kratasky…ci sukni pokad bude treba…postylku a kocar stale nechavam na zacatek dubna az nebudu chodit do prace bude cas nakupovat…zatim zitra,pozitri prace..takze tento tyden sleti a jeste hup do bazenu..

    #871053
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Já jsem 21+2, takže 22.týden, a termín mám 6.6.2011. (a kdyby miminko počkalo do 10.6 tak se narodí na moje narozeniny, bude mi 25). Tady je odkaz i na kalkulačku kde se to dá spočítat:

    http://lilypie.com]http://lmtf.lilypie.com/1J4ap1.png

    Jíťa

    P.S. holky, Paralen zabral (brala jsem jen 1x denně, večer, dva dny) a jsem zase OK jupí <:o)

    Ale trápí mě vyrážka na obličeji a krku, přisuzuju to kombinaci zima, suchý vzduch, hormony, a můj atopický ekzém. Máte některá problém s kůží? Už asi zajdu k Dr. je to asi třetí týden co se to objevilo.. ach jo 8o|

    #871054
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky 🙂

    Já jsem úplně proti práškům. Krom železa a hořčíku, v těhotenství. Ani když mi
    bylo blbě jsem nic nebrala, ale je to na každé z nás. A taky jsem si kdysi četla
    příbalový leták k paralenu, ale i tak jsem radši si nic nebrala 🙂

    Těhotenské oblečení? Tak to jsem si koupila jen jedno tričko. Jinak hubnu z
    nervů, takže se do všeho ještě pořád vlezu a dokonce mi pořád kalhoty ještě
    padají… Takže myslím, že než bude teplo, nic kupovat nebudu muset a
    potom si vemu jarní věci (tříčtvrťáky na gumu, mám dokoncei více kraťasů
    na gumu, tak snad mi to výjde). Nejsou finance na hadry… 😀
    A jinak mám oblečení s vělkým bříškem i po Kice. A stejně, ani nebude poznat
    že jsme těhu, protože rozšířené oblečení je moderní 🙂

    Jinak bříško mi roste jako z vody, vypadám spíše na 7 měsíc… Podle mě.
    Za nedlouho sem dám nové fotky.

    Jinak děkuji za radu s kočárkem 🙂

    Jinak malinký kope a hýbe se jak o život. Je to až neuvěřitelné, jak je živý a
    silný. Brzy začal kopat. (asik v 17tt). A plně si toho užívám. A pindíka má velkýho
    😀 A když se narodí zase dříve – 5.6., tak to bude na narozeniny tatínka…
    Uvidíme.

    Termín mám 17.6.

    Jinak holky maminkám ubírají krásu a kluci naopak přidávají, tak třeba čekáš
    holčičku 🙂 Junebug, jiank jsem ráda, že jsi zase zdravá. Dávej na sebe pozor.
    A jak dlouho miminko kope? 🙂 Četla jsem, že u prvorodiček kolem 20tt.
    Ale nedočetla jsem se, kdy u více rodiček, respektive druhorodiček.

    Tak dobrou noc holky, zrovna se ve mně někdo obrací a já už jsem dost unavená…
    Zase jsem to přetáhla a to zítra jedeme ke tchýni a k tatínkovy. Musíme se ukázat,
    jak nám roste bříško…
    Ale opravdu, hýbe se jak o život, je silnej.
    Tak ahojky holky a užívejte si každého dne vašeho těhotenství 🙂 🙂 🙂

    #871055
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Nikisku, s tim oblecenim ti rozumim, momentalne to mam financne dost podobne tak jsem si neco na sebe nekoupila ani nepamatuju. Ale i se starsima vecma se snazim vypadat hezky, nakombinovat to nebo pridat nejaky doplnek.

    Pohyby citim asi podobne jako ty, cca od toho 17 tt. U prvniho jsem to mela zhruba stejne. Tedka fakt pozoruju jak mi prcek v brisku reaguje na ty zvuky, Lucka tedka celkem spatne spinka, asi se ji klubou dalsi zoubky a vzdycky kdyz v noci place tak se miminko uplne lekne a vzbudi se a kope me v brisku. Bobanek to je mi ho trosku lito, takovy teror jeste pred narozenim, je to treba 5x-10x za noc 😀

    Pa dnes jdeme taky k babicce, mejte se a opatrujte se

    Nevim jak s holcickou, u male se mi naopak plet vyhladila a zlepsila. Tedka mam pekne vlasy, nepadaji a jakoby zhoustly, ale kuze nestoji za nic 🙁

    #871056
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    ahojte maminy 😀
    včera jsem dostala první pořádný kopanec až mi ruka poskočila 😀 ,měla jsem ji na bříšku.Jinak kočárek neřeším máme ještě po malé.Koupila jsem nějaké plínky a odsávačku mlíka,mám obavy že nám kojení moc nepůjde mám malilinkaté bradavky.:( Musím frčet malá je urputná 😐

    #871057
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, Pavli moc gratuluju k pohybům, je to krása co 😀 Mějte hezký víkend, já jedu zítra na wellness den (kosmetika, masáž a pedikúra) tak už se MOC těším jak si odpočinu. A třeba mi to pomůže i s mou vyrážkou, ale už se to trochu zklidňuje i samo, tak to asi nebude nic vážného, jen ten můj ekzém. Ale je to otrava, už několik let jsem měla klidový stav tak jsem úplně zapomněla jaký je to opruz 8o| Snad bude už brzo líp.

    Mějte se

    #871058
    Anonym
    Host

    Ahoj jIto tak jaka byla kosmetika a co plet je to lepci…
    Pavli pohyby si uzivej a kdy mas termin? celkove koukam,ze si tady uzivame….mne se to v praci krati a krati…koncem brezna koncim….v utery hupky na jogu….a zitra do par obchodu se podivat ci neco v nich existuje…normalni noseni neni problem,ale pracovni veci…..ale mam v praci jen 2mesice tak to nako doplacam……………….a co podprsenky mate stejne?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist