Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871074
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, dobré ráno 🙂

    tak já zatím mám stále „uklízecí“ náladu 😀 ale nepřeháním to, udělám každý den kousek.

    Spaní na polobřichu mi asi právě dnes skončilo, měla jsem divný pocit, ne bolest, ale tak nějak jsem se vždycky radši otočila na bok. Už mám bříško celkem velké, poznala to i kamarádka co to nevěděla, a to i přes zimní bundu. Zatím jsem ještě těhotenské věci nevytáhla, ale protřídila jsem vršky a nechala jsem ve skříni ty větší velikosti, co využiju třeba i po porodu než zhubnu.

    Na miminko jsem zatím nekupovala nic, ale kdyby byly finance tak bych si určitě radost udělala taky. Takhle protřídím věcičky co mám v krabicích, a kdo z rodiny a přátel bude chtít dát miminku dárek, tak si řeknu co mi chybí. Ještě se mi moc líbí jedna zavinovačka, ale z neutrálních barev mají jen žlutou, červenou a zelenou, ty moc hezké nejsou, zato modrá a růžová je nádherná tak si asi počkám až po porodu a objednám ji, je to z internetu. (tady je odkaz na tu růžovou: http://www.dita-angel.cz/zavinovacky/zavinovacka-deka-outlast/zavinovacka-baby-2v1-9) mám dobré zkušenosti s tou značkou a s tím druhem materiálu, miminko se nepřehřeje – to se nám může hodit, když bude léto.

    Plínky zatím taky nemám. Co se týká lahviček, řešila jsem to stejně jako Nikisek, horká voda. Možná bych o tom sterilizátoru popřemýšlela kdybych nekojila z nějakého důvodu, protože ty malé miminka jsou asi na to citlivější. Takhle jsem potřebovala lahvičku až po půl roce, a to mi stačila horká voda.

    Dudlík kup jogo, nekupuj jich moc, třeba to miminko nebude chtít, některé na to prostě nejsou, ale nás třeba zachránil, malá byla hooodně uplakaná.

    Nikisku, pastelky? Super! Taky jsem o tom přemýšlela! Kreslila si Kristýnka i sama? Já jsem zatím vyhrabala doma nějaké voskovky ale moc s tím Lucka kreslit nechtěla, spíš si s nima hrát, a pak byla celá špinavá. Ale bavilo ji sedět a dívat se jak jí něco kreslím já. To už je teď paráda že, co s nima všechno jde podnikat 😀 Dneska jdeme na návštěvu za mojí sestrou a bráchou, půjdeme pěšky, je to jen 5 minut.

    Mějte se hezky a opatrujte se Jíťa

    #871075
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Jo Pavli a kdy jdeš na cukr? Já byla ve 12tt už, protože jsem měla těhotenskou cukrovku v předchozím těhotenství. A mám ji zase, ale jen renální, to je asi nejlehčí forma, jen lehkou dietu a každé 3 týdny kontrolu. Držím palce. Snad budeš mít dobrý výsledek a nebude ti z toho jejich nápoje moc špatně.

    #871076
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,tak koukám,že to tady není moc navštěvovaný. Mám termín porodu 23.6.. Přidejte se některá…:)

    #871077
    Anonym
    Host

    Tak beru zpět tu navštěvovanost,nějak jsem to popletla 😀 máte už za sebou velký UZ?

    #871078
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Řekli mi že se to dělá ve 24.týdnu tak jdu 17.2. jenom doufám že se tam s toho nepobliju 🙁 .

    #871079
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Pavli, jo, dělá se to ve 24. tt, to já jen šla dřív že jsem byla riziková, protože jsem ji měla minule tu cukrovku. Snad to ustojíš, z nás 5 maminek co jsme tam spolu trpěly jsme to zvládly všechny, špatně nebylo žádné. Oni to hodně teď všechno hlídají a kontrolují. Ale zase má člověk aspoň jistotu že je OK. Tak budem držet pěsti ať máš hlavně dobré výsledky, sice mě to nějak neomezuje ale ty časté kontroly jsou opruz, to nikomu nepřeju.

    Kačko, ahoj! Jsi tu poprvé, že? Tak tě tady vítám, písni nám něco o sobě jestli chceš, třeba jestli čekáš první miminko, jak se těšíš, a jestli to bude holčička, nebo kluk?

    Holky to je síla kolik my máme doma nepotřebných věcí, postupně to uklízím a vyhazuju každý den tak 1-2 tašky věcí. To mám z toho že se mi před Vánoci nechtělo uklízet tak teď si to vynahrazuju 🙂 a to ještě zdaleka nejsem u konce, ještě mě čeká to nejhorší – komora a sklep. Ale zase mám ze sebe dobrý pocit. Fakt asi hnízdím nebo co.

    Chtěla jsem se ještě zeptat, vím že je to asi trošku předčasné, ale v čem budete výbavičku miminku prát? A jakou aviváž použijete?

    J.

    #871080
    Anonym
    Host

    na prani dobry dotaz za chvili jdu do samosky tak ocihnu nabidku dam ti pka vedet..pekne uklizej az se to narodi bude mee casu..mne dnes dosla postylka pres internet tak se kocham ale jeste ma prijit dalsi varka matrace a prosteradlo a nake doplnky..
    Kacko navstevnost je tu fajn tak akorat ja mam termin 25.6 a ultrazvuk budu mit ted v stredu budu 20+4 to je muj posledni ultrazvuk pak uz jen poslouchaji srdicko a kazdy mesic chodim na krev,a od kad jsi lenko z Prahy?tam je tusim mother care
    no s vecmi to je sranda clovek proste stale doplnuje satnik ja to resim hlavne kvuli praci,ale budu tam jeste dva mesice tak to utika…pekny vykend

    #871081
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Taky doufám že to zvládnu nejsem žádná srajda 🙂 .Na ultrazvuk chodím na každé poradně asi co 3 týdny,takže to je fajn.Úklid jsem ted neřešila malá je doma už 2 týden,byla nemocná,ale v pondělí valí do školky:D .Pořádek bych měla udělat hlavně ve svojí skříni,bydlíme na baráku takže si vždycky říkám to se ještě hodí na zahradu,no ale houby,že.Miminku budeme muset koupit novou skřín,já jsem strašná hadrářka pořád něco kupuju a hlavně malé a nedej bože že se dostanu do pěkného sekáče to je konec nakupuju jako utržená s řetězu 😀 .Vpondělí na srdíčku si necháme říct co čekáme a jestli to bude kluk tak to bude nakupováníčko.

    #871082
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Jo malé jsem prala tak jako nám nic extra jsem nekupovala jenom jsem to pořádně všechno žehlila.

    #871083
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ještě o tom UTZ já jdu teďka na další v pondělí 7.2 to budu nějaký 24.tt, tak se těšíme, ale to pohlaví asi přeci jen necháme jako překvápko 😀 ale upřímně, nemůžu ani říct co si přeju, fakt nevím, chvíli kluka, pak zase holku, tak uvidíme. Těším se až už budu mít miminko u sebe!

    Můj termín je 6.6. Jogo, jak vypadá postýlka? Hoď i fotku, jsem zvědavá!

    Pavli, jasně že zvládneš! Hele, a co si přeješ, víc kluka?

    Malá je taky nemocná už tak třetí týden, sice jen nějaká rýma a tak, ale u takového prcka je to znát (rok a půl) ještě ani neumí smrkat, tak je z toho občas i protivná. Ale už se to zlepšuje, po víkendu bude snad OK.

    Taky přeju všem pěkný víkend 😀

    #871084
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak mám ples úspěšně za sebou 🙂 Oblečení jsem měla nakonec dobré. A dokonce jsme si s manželem moc hezky zatancovali. Vynechala jsem polku a valčík, to bych přeci jen neudýchala 🙂

    Jogo, mám dva termíny. Jeden cca 2.6. a druhý 30.5. Díky za tip na web mothercare. Potěšilo mne, že i na něm mají zlevněné oblečení na miminka. Jen jsem zatím nezkoušela, jestli mi věci pošlou i do ČR. Třeba v nextu to jde…

    Jíťo, ta zavinovačka je moc hezká. Ale užasné je to miminko, které tam mají vyfocené! Přiznám se, že už mne těhotenství zmáhá. Nejraději bych byla, kdy už byl červen, miminko vyklubané a já zotavená pro lehkém porodu 🙂

    Měla jsem dva týdny nemocné děti i manžela. Chytili chřipku, ale takového kalibru, jako ještě nikdy neměli. horečky čtyřicítky a příšerný kašel. Dost mne zmohlo, jak jsem o ně ve dne v noci pečovala. Bohu díky, jsem to nechytila!!! Četla jsem v nějaké studii, že pokud žena čeká chlapečka a po 20. tt bere brufen nebo paralen, hrozí, že miminku nesestoupí varlata, což může způsobit i jeho budoucí neplodnost. Docela mne to vylekalo. Tak jsem měla radost, že jsem žádný podobný lék nepotřebovala.

    Mějte se krásně. Pěkný víkend!

    #871085
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Jíto,je to moje první těhotenství ale mám pocit že to bude kluk nějak si nemůžu pomoct i v obchodě jsem automaticky koukala po modrých věcech,tak nevím.Ale jestli to bude holka tak nemusím kupovat vůbec nic,po malé mám tolik oblečení že hrůza.

    #871086
    Anonym
    Host

    tak prasek musim jeste prouzkoumat…jinak ty stranky jsou http://www.mothercare.co uk bez na Nursery pak Cot Beds under £150 moje je East Coast Nersery Angelina-Cocoa stala £149.99 je tmava,ale do toho zlute povleceni vypada bomba dekorace ma jeste prijit ta vedle ta barva Antique byla druha verze..jinak na tom mother care jsem dost casto,ale vlastne mi chybi hlavne kocar,ale ten pozdeji jinak tak jeste rucniky na koupani prckovi a pomalu a jiste vse mam..no samo par veci chybi……………
    kamoska am zpozdeni letadlo ma tak 3h tak cekam na jeji sms zitra na nakupy…ja taky nevim proc,ale myslim ze to bude kluk..uvidim ci odolam v stredu a nechame to na prekvapko tak kdo je nemocny rychle se uzdravte a utery zase bazen a joga cekam na tehu plavky pres internet tak at uz tu sou ha ha zatim holky briska rostou a zazrak si lebedi…jeste mne nekop tak cekam a cekam asi naky lenoch ha ha holky kdo jste z Prahy??muzem nekdy dat cajik…do budoucna

    #871087
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    😀 Ahoj těhulky,

    Leni, super že jste si užili ples! A opatruj se ať zůstaneš zdravá i nadále.

    Mě se to zatím tak plus mínus daří. Byla jsem jen pár dní nachlazená, a teď mi z toho vyskočil opar na rtu, to mám po nemoci poslední dobou skoro vždy. Ale ten brzo zase zmizí a jinak jsem OK, až na tu moji kůži. Jsem zvědavá co mi na to řekne zítra doktorka, jdu tam pro to razítko a tak si zrovna postěžuju i na tenhle problém.

    Ale hlavně jdem na ultrazvuk takže zítra zase chvilku uvidím miminko, to se těším, a jde i manžel s malou tak nemusím sama. Budou se ještě totiž pro jistotu dívat na ty rozměry, kvůli mému pozitivnímu triple testu.

    Pavli, taky mám na holčičku hodně věcí po malé, a tím, že má dva tříleté bratrance tak mám i dost věcí modrých takže to budu mít tak i tak bez problému. Jsem za to ráda, protože finance nejsou tak bych stejně moc nakupovat nemohla. Ale kdyby byly peníze, holky, to by se nakupovalo, co? Dneska je tolik náádherných věcí v obchodech, nemyslím jen oblečení ale i hračky, kočárky a vůbec všechno se dělá tak krásné. Ale zase se uklidňuju tím, že miminku je to fuk jestli má hodně drahých věcí nebo pár levnějších, hlavně že má milující rodinu a dobrou pohodu.

    Jogo, postýlka, jak jinak, nádherná! Mám taky tmavší barvu, máme tuhle: http://www.slune-cz.cz/detska-postylka-radek-vii-teak-vyndavaci-pricky-borovice/. Dej vědět co plavky. Na utírání mimča jsme prvního půl roku používali jen klasické látkové plínky, bylo to takové jemnější než ručník, až pak někdy v druhém půlroce jsme najeli na froté osušku s kapucí.

    Tak ahoj holky, mějte hezký začátek týdne, a pište novinky!

    #871088
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Dobré dopoledne holky,

    já jsem se vrátila k poloze na polobřiše. I když nespím tak pořád, jen úplně
    minimálně, protože jsem začala trpět nespavostí a jedině tak usnu.
    Ale většinou spím na boku, protože každý večer ke mně do postele někdy
    od půlnoci do 4 hodin ráno a tak spolu spáváme.Někdy si lehnu na záda,
    ale většinou jsme k ní přitulená a spíme na boku obě.
    Jinak nespala jsem zase dneska celý večer. Špatně se mi usínalo a potom
    jsem se nevím kdy vzbudila a asi hodinu i více jsme nemohla usnout…

    Jinak malinká, jak jsem jí koupila ty pastelky, tak s nima kreslí. Když jí něco
    nakreslím já, tak to potom zamaluje 😀 Ale ráda si kreslí sama.
    Tak když se vzbudí dříve než já, tak si jde třeba kreslit, ale jen čáry 😀 .
    Budu jí kupovat židličku tu obyčejnou dřevěnou 2v1 rozkládací, aby si sedla
    na židličku a aby si mohla kreslit. Teď ji budu objednávat.

    Oblečení pro sebe jsem nijak neroztřídila akortá jsem rozdělila věci po
    Kristýnce na holčičí a pro chlapečky, a zjistila jsem, že bílých a věcí pro
    chůlapečka mám i více jak růžových, výjde to tak nastejno. Ale já jsem
    ji ani do těch modrých věciček neoblíkala, je to někdy ještě po mém
    bratrovy.

    JInak plínky mám a jak všechny znám, tak na miminko mi nikdo nic nekoupí.
    Jen mamka koupila plínky a když jsem čekala malinkou, tak ségra mi koupila
    kousátko. A ještě teta maličkosti. Jinak nic…

    Jinak tento pátek už jdu na velký UTZ. A prý se dělá kolem 20-21tt, dostala
    jsem od nich totiž letáček. A je to krásné podle mně. Jinak zítra jdeme
    kouknout do školky a pohrát si s dětmi (pracuje tam moje teta).
    A ve čtvrtek si jdu už pro řidičák a taky jdu na gynekologii. Už se docela těším
    a tyky beru malinkou jako vždycky s sebou.

    A Jíťo, v čem budu výbavičku prát jsem ještě nepřemýšlela. Ale nejspíše v
    pračce a v dětské aviváži a v dětském prášku na praní.
    Jinak já to mám s tím miminkem, že jsme chtěli holčičku a chlapečka, ale
    asi mám radši hočičky, jak jsou v růžovém a takové slaďoučké. A je snažší
    umývat pipinku než pindíka 😀

    A Jíťo, kolik je malé? Kristýnka má rok a 4 měsíce 🙂
    Jinak termín mám 17.6. a druhý zjistím v pátek.

    Leníku, takže jste si ples s manželem užili? To jse ráda. To já se asi nikam nedostanu….

    Už se moc těším holky, jak zase Davídka uvidím, ale přiznám se, že se
    někdy v obchodech zastavuju and růžovými věcičkami nádhernými a
    sľaďoučkými, ale malému nic takového nekupuju 😀
    Tak ve čtvrtek a v pátek ho uvidíme 🙂

    Tak se mějte krásně holky a užívejte si kopáníčka apod., protože to uteče rychle jako
    voda!!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 451. až 465. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist