Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871209
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminy 🙂 tak jak jste si užily slunečný víkend?
    Jogo,ty máš teda krásně rozplánovaný týden,mimi bude plaváček 🙂 a záda budou spokojená!
    Paráda!!!
    Já se vyburcuju k plavání jen jednou týdně,ale je fakt,že pohyb celkem mám. Procházky,práce na zahradě,no a nakonec i domácnost (to je ta nejmíň oblíbená disciplína)
    Jinak kila se mi taky trochu ustálila,stále to je + – 8 kg,ale nedělám si iluze,že se nakonec do těch 12-ti vejdu. Hlavu si s tím ale lámat nebudu.
    Mějte se krásně a opatrujte se 🙂

    #871210
    Anonym
    Host

    Novy program zacina od pristiho tydne,tento tyden jen ma uterni joga po ni 20minut bazen,pak poslech srdicka v poradne.
    Streda do te nemocnice na tu injekci Anti D,protoze sem Rh negativni.Cvrtek posledni den v praci.
    vahu taky neresim,vsichni rikaji,ze nejsem vubec velka na 7mesic,spise naopak a kazdy pribyra jinka nekdo ma hodne vody,krve,takze do tech 12kg to taky snad vleze.
    cetla sem,ze zazrak ted nabira kazdy tyden kolem 200g a 1cm,takze to bere utokem.
    Dnes to vidim zdrava vyziva sopak a ryba!!
    Opatrujte zazraky,vykend byl pracovni,ale v pohodicce,aspon to rychle utika…

    #871211
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    AHojky holky,

    tak to máte dobrý s tím přibíráním… Já jsme přibrala už 11kg. A určitě se
    do 12 nevlezu. A to při malé jsem nabrala jen 13kg…
    Uvidíme, no… To je asi tím, že moc jím. Dokonce více, jak u malé 😀
    Jinak malej je živější a živější. Kope jak drak stále.
    Malinká dneska byla hodná, tak aspoň že tak.
    Příští týden v pátek jdu na kontrolu ve 30tt, ale už budu ve 31tt.
    Bude to poslední velký UTZ, poslech srdíčka a velká kontrola 😀
    Však jsem na tu kontrolu čekala 5 týdnů!!! Což většina maminek
    chodí už co 3 týdny… No, ale tak aspoň už se nemůžu dočkat,
    stejně to utíká jako voda!!!
    Tak holky mějte se krásně a užívejte si sluníčka a pomalu posledního
    kopáníčka našich zlatíček!!!

    #871212
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, tak já jsem dneska přesně 31tt. a přibrala jsem 9kg, přijde mi to strašně moc, protože jím úplně normálně jako dřív. Myslím, že do 12kg se taky nevejdu, neboť ke konci je váhový přírůstek největší. Zdá se mi, že to bříško roste každým dnem.
    Nikisku já jdu na velký UTZ až 20.4. a to budu 33tt. takže mám teď kontroly taky po 4 týdnech, zatímco ostatní holky chodí po 14 dnech. Taky se nějak nemůžu toho velkého UTZ dočkat, hlavně proto, že pak hned nastoupím na mateřskou a budu si konečně užívat a pořádně odpočívat. Jinak malá v bříšku kope jak o život. Měla by být hlavičkou dolu, ale občas mám pocit, že tam dělá snad kontrmelce nebo válí sudy. Občas je to docela nepříjemné. Nějak si neumím představit, že to ještě 2 měsíce bude trvat.
    Přeju hezký slunečný den.
    Verča

    #871213
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, tak já jsem dneska přesně 31tt. a přibrala jsem 9kg, přijde mi to strašně moc, protože jím úplně normálně jako dřív. Myslím, že do 12kg se taky nevejdu, neboť ke konci je váhový přírůstek největší. Zdá se mi, že to bříško roste každým dnem.
    Nikisku já jdu na velký UTZ až 20.4. a to budu 33tt. takže mám teď kontroly taky po 4 týdnech, zatímco ostatní holky chodí po 14 dnech. Taky se nějak nemůžu toho velkého UTZ dočkat, hlavně proto, že pak hned nastoupím na mateřskou a budu si konečně užívat a pořádně odpočívat. Jinak malá v bříšku kope jak o život. Měla by být hlavičkou dolu, ale občas mám pocit, že tam dělá snad kontrmelce nebo válí sudy. Občas je to docela nepříjemné. Nějak si neumím představit, že to ještě 2 měsíce bude trvat.
    Přeju hezký slunečný den.
    Verča

    #871214
    Anonym
    Host

    tak vcera na vaze o 2kg mene,ale ta vaha musela spatne vazit!!i kdyz se stale vazim na te same v utery na bazene!!
    a v tretim trimestru jak bude vedro,mi tu mame az do pondeli 20C,budu jist prevazne salaty s rybou ci kure.Mam rada byli jogurt s jahodami na snidani!!takze do 12kg se vlezu jen pokad budu chodit na bazen a dodrzovat zdravou vyzivu.
    Dnes mam posledni den v praci a pak uz jen vesele na bazen,jogu a kavicky obejit par znamych.Manzela sestra v pondeli porodila,neplanovanym cisarskym rezem krasnou holcicku,vsichni jsou zdravi,to je dulezite,ma 3,5kg a vcera jsme ten maly zazrak videli v nemocnici.Ani se mi nechce verit,ze takovy maly zazrak budu mit brzy doma.A vy tez!!

    #871215
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    no tak já se vám přiznám, že se přejídám!!! Protože jsem si řekla,
    že když jsme těhu, tak můžu, potom už nebudu moci. I když snad
    si na to nezvyknu a nebudu mít „absťáky“ 😀
    Jinak já jsem zase pro změnu slyšela, že v posledních měsících se
    přibírá nejméně, tak teda nevím, kdo má teď pravdu. Ale jako je
    mi to docela i jedno. Bude mi stačit, když se vejdu do 72kg…
    Ale asi ne, už teď mám 65 nebo 66kg.
    Jinak dneska jsem šla k tatínkovy (mých dětí) a asi 100metrů
    před cílem jsem dostala křeče do bříška. Tak jsem se zastavila a hned
    šla, ale bohužel moc brzo, tak jsem zase zastavila, zavolala na toho svého,
    že mám křeče a tak zastavil a řekl, že si mám odpočinout, že dojdeme
    pomaličku. Tak potom už to bylo v pořádku. Náše rychlost chůze je
    totiž velká 🙂 A ještě jsem u cíle naší cesty dostala vynadáno, že jsem
    vzala berušku na ruce… Po těch pomalých 100 metrech.
    Bylo to ráno a potom už toho dne nic.
    Ale abych řekla pravdu, túry v těhotenství mi nedělají dobře, pořád mi
    tvrdne bříško (jako ty daleké, lítání po městě mi ještě nedělá problémy)
    a ještě k tomu dneska ty křeče… No uvidíme jak to bude, ale u malé
    jsem to měla taky a narodila se dříve o ty dva týdny.
    Tak holky, vy si dávejte pozor na sebe a na svoje zdravíčko, přeji hodně
    štěstíčko a užívejte si teplíčko!!!!!

    A Niko, ani se ti nedivím. Já bych 4 týdny brala, ale 5? To už je moc…
    Potom napiš, jaký byl UTZ a jaké to bylo, já si nechám udělat fotečku!!!
    Já jdu teda 15.4. Já hned v ten den sem dám vědět!!! A musím dát i
    nové fotky z UTZ a dám sem i fotky bříška!!!

    A ty Jogo si dávej pozor na tatarku a všechno, co by mohlo v těch teplech
    ublížit zázrakovy. Já budu taky. A jinak chválím a obdivuji zdravou stravu,
    to já bych si nedokázala a je to pro mě i drahé… Jako nakupovat zeleninu
    a ovoce a dělat si saláty apod…

    Jinak holky POZOR na spálu, všude teď řádí a je to pro miminka v našem bříšku hodně nebezpečné!!!!!!!! Tedy pro nás pro těhulky. Já se snažím co nejméně být v blízkosti
    malých dětí. I když jsem slyšela, že to postihuje děti do 9 let… Tak nevím ani jak
    by nám to ublížilo… Ale zítra jdu s malou k doktorce, nezdají se mi průdušky, a zeptám
    se i na tu spálu a zítra dám vědět. Tak ahojky holky a doufám, že vás tím dlouhým psaním
    neobtěžuji a neotravuji…:(

    #871216
    Anonym
    Host

    Nikisku do 72kg se urcite vlezes pokud mas ted 66kg,jinak s tim,ze se na konci pribira nejvice to jsem slysela tedy odevsech,je to hlavne kvuli zazraku muj ma ted pres 1kg,takze jen dalsi 2kg bude jen zazrak!!!
    Jinak dlouhe turu asi taky nic moc,dej si pozor at nemas ty krece.
    Mne brisko prijde tezsi a tezsi a to mam jeste par tydnu pred sebou.Ten bazen bude ted opravdu uzasny.Nadnaset se vodou!!!Zazrak si lebedi.
    Dnesnim dnem sem skoncila v praci byla sem tam pres 9let!!Pokud firma nezkrachuje tak se tam vratim pristi duben na dva dny ,tady drzi praci se zakona pouze rok.Ale ty 2dny je jen 5h denne!!!A kdyz zkrachuje zustanu doma dele!!To se uvidi.
    Jinak pres zdravou stravu jsem dost v poslednich letech.V tehu pisou,ze se ma 5porci ovoce denne!!Tak nake ovoce urcite Nikisku jis!!Zazrak to ma rad!!
    Ja mam ted poslech srdicka kazde 2-3tydny,ale ultrazvuk se tu uz nedela!!Tak zacina muj novy rezim hup do bazenu opatrujte se a zazraky!!!

    #871217
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,tak já přidám svou troškou do mlýna,co jsem slyšela o přibírání v posledním trimestru já 🙂 četla jsem,že od 28.týdne se opravdu více přibírá,ale v posledním měsíci už spíše vůbec. Ono to asi taky bude tím,že ke konci už se do toho utlačovanýho žaludku moc jídla nevejde 😀
    Na kontrolu chodím každé 3 týdny,teď to vychází na úterý,tak jsem zvědavá,jestli mi dr. udělá UZ v ordinaci nebo jestli mě pošle na ten velký. Musím se přiznat,že bych byla ráda za ten velký – je tam mimi tak krásně vidět. A taky už jsem ho dlouho neviděla,tak jsem zvědavá,jak pěkně přibírá a jak vypadá….
    Opatrujte se a s váhou si nelamte hlavu,pak bude takový kolotoč,že půjde sama dolů 🙂

    #871218
    Anonym
    Host

    ahoj holky omlouvám se že moc nestíhám, manžel má tu novou práci a je pořád na PC a já mám plné ruce práce s malou. dneska šel na kafe tak aspoň dočítám, a jsem ráda, že se máte všichni dobře!

    jogo užívej si klídek před porodem bez práce, bazének, hezky se rozmazluj odpočívej a jez zdravě. všechno se ti to potom vrátí, ta energie se ti teď nastřádá do rezervy a budeš mít pohodové šestinedělí.

    už se nám to blíží holky 🙂 já myslím že váhový přírůstek je nejvyšší v 7. a 8. měsíci, ten poslední už to skočí třeba díky zadržování vody, ale to se hned po porodu vrátí zpět. jsme všechny šikovné, žádná nemáme ani moc ani málo. Nikisku, taky myslím na konci zakotvím kolem 72-3kg.

    mě se zdá že už se mi miminko otočilo hlavou dolů, protože cítím kopání víc nahoře, ale s jistotou to budu vědět 19.4 na příští kontrole.

    už si pomalu v hlavě dělám seznam co mi chybí koupit do porodnice, a taky už se chystám roztřídit oblečení pro miminko.

    dnes ve městě mě oslovila cikánka a předvídala mi kluka. tak jsem schválně zvědavá jestli se trefí :-*

    mějte krásný víkend, nevím, kdy se zase ozvu, ale budu na vás moc myslet! Jíťa

    #871219
    Anonym
    Host

    Taska do porodnice mi tu stoji na pul hotova,ale mam tam veci jen pro zazrak,svoje veci musim doresit.Jeste si chci jet koupit pro sebe stahovaci kalhotky po porodu nakou nocni kosily na kojeni!!
    Doam jeste vymalovat pokoj do zluta a jinak jsme tu pripraveni!!Uzivejte vykend
    Jito a ty nevis co to bude za pohlavi podle ultrazvuku?

    #871220
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se vám vede dobře a připravujete se na porod a příchod miminka. Delší dobu jsem se neozvala. Měla jsem střídavě nemocné děti a také mne často přepadaly nevolnosti. Ale občas jsem se alespoň podívala co je u vás nového.

    Dnes jsem ve 33. týdnu. Jak to letí! Přibrala jsem asi 9 kg. Ale přiznám se, že jídlo mi teď moc nechutná, zvlášť po ránu. Ale už asi měsíc mohu jíst svou oblíbenou zeleninu. Do té doby pro mne byla nestravitelná a dělalo se mi po ní zle. Tak mám velikou radost! Konečně si v restauraci dávám zas zeleninové saláty.

    O víkendu jsme s manželem vyrazili na obhlídku kočárků. Pořád jsem trochu nerozhodná… Jak jste na tom vy? Už je máte objednané nebo dokonce doma?

    Včera jsem si také koupila plenky na miminko – byly zrovna v akci, ale i tak trochu drahé 🙂 A také měli v akci dámské potřeby, tak jsem nakoupila spoustu balíčků… No, na to až je budu potřebovat se moc netěším…

    Krásný jarní den, jdu zalévat zahradu 🙂

    #871221
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se vám vede dobře a připravujete se na porod a příchod miminka. Delší dobu jsem se neozvala. Měla jsem střídavě nemocné děti a také mne často přepadaly nevolnosti. Ale občas jsem se alespoň podívala co je u vás nového.

    Dnes jsem ve 33. týdnu. Jak to letí! Přibrala jsem asi 9 kg. Ale přiznám se, že jídlo mi teď moc nechutná, zvlášť po ránu. Ale už asi měsíc mohu jíst svou oblíbenou zeleninu. Do té doby pro mne byla nestravitelná a dělalo se mi po ní zle. Tak mám velikou radost! Konečně si v restauraci dávám zas zeleninové saláty.

    O víkendu jsme s manželem vyrazili na obhlídku kočárků. Pořád jsem trochu nerozhodná… Jak jste na tom vy? Už je máte objednané nebo dokonce doma?

    Včera jsem si také koupila plenky na miminko – byly zrovna v akci, ale i tak trochu drahé 🙂 A také měli v akci dámské potřeby, tak jsem nakoupila spoustu balíčků… No, na to až je budu potřebovat se moc netěším…

    Krásný jarní den, jdu zalévat zahradu 🙂

    #871222
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se vám vede dobře a připravujete se na porod a příchod miminka. Delší dobu jsem se neozvala. Měla jsem střídavě nemocné děti a také mne často přepadaly nevolnosti. Ale občas jsem se alespoň podívala co je u vás nového.

    Dnes jsem ve 33. týdnu. Jak to letí! Přibrala jsem asi 9 kg. Ale přiznám se, že jídlo mi teď moc nechutná, zvlášť po ránu. Ale už asi měsíc mohu jíst svou oblíbenou zeleninu. Do té doby pro mne byla nestravitelná a dělalo se mi po ní zle. Tak mám velikou radost! Konečně si v restauraci dávám zas zeleninové saláty.

    O víkendu jsme s manželem vyrazili na obhlídku kočárků. Pořád jsem trochu nerozhodná… Jak jste na tom vy? Už je máte objednané nebo dokonce doma?

    Včera jsem si také koupila plenky na miminko – byly zrovna v akci, ale i tak trochu drahé 🙂 A také měli v akci dámské potřeby, tak jsem nakoupila spoustu balíčků… No, na to až je budu potřebovat se moc netěším…

    Krásný jarní den, jdu zalévat zahradu 🙂

    #871223
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se vám vede dobře a připravujete se na porod a příchod miminka. Delší dobu jsem se neozvala. Měla jsem střídavě nemocné děti a také mne často přepadaly nevolnosti. Ale občas jsem se alespoň podívala co je u vás nového.

    Dnes jsem ve 33. týdnu. Jak to letí! Přibrala jsem asi 9 kg. Ale přiznám se, že jídlo mi teď moc nechutná, zvlášť po ránu. Ale už asi měsíc mohu jíst svou oblíbenou zeleninu. Do té doby pro mne byla nestravitelná a dělalo se mi po ní zle. Tak mám velikou radost! Konečně si v restauraci dávám zas zeleninové saláty.

    O víkendu jsme s manželem vyrazili na obhlídku kočárků. Pořád jsem trochu nerozhodná… Jak jste na tom vy? Už je máte objednané nebo dokonce doma?

    Včera jsem si také koupila plenky na miminko – byly zrovna v akci, ale i tak trochu drahé 🙂 A také měli v akci dámské potřeby, tak jsem nakoupila spoustu balíčků… No, na to až je budu potřebovat se moc netěším…

    Krásný jarní den, jdu zalévat zahradu 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist