Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871254
    Anonym
    Host

    hura Lenik ma kocarek,tak mate o starost mene a muzete se kochat cervenou!!
    Mne vcera vecer bolelo fakt brisko,mam ho desne tvrde,dnes mam doktorku tak se na mne aspon podiva,maly kopal tak to mne uklidnovalo,a dnes se citim fajn.
    Je tu 24C,takze by to chtelo letni saty,tak se jdu v nedeli podivat v Top shopu maji pekne na internetu.Sice zase cerne,ale na raminka a proste letni!!
    Jeste k jmenum mne se libi mnohem vice holcicicich Sophie vyhrala,po Anne,Emilye,Jessica,a kluci to byl zazitek nikde nic..zacal Filip,Danielle,Patrick ale Joseph vede.
    Bude se psat i Joseph da se zjemnit.Bracha je Josef to je sranda,ale Joseph se bude i vyslovovat!!Uzijte si velikonoce ja musim jit zacit neco delat!!!

    #871255
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,ja už teda mrňouska mám,ale i tak dostavám stále nabídky na různé dětské věci. Tak proto Vám tady píšu. Známý vyprodává velkosklad s kočárky,tak by se Vám třeba mohl nějaký hodit. Jsou myslím za pěknou cenu.

    http://aukro.cz/bumbleride-indie-twin-vyprodej-skladu-i1572540313.html

    http://aukro.cz/jane-slalom-pro-mimoradna-akce-doprava-zdarma-i1572540325.html

    http://aukro.cz/peg-perego-gt3-completo-vyprodej-skladu-i1572540319.html

    #871256
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    Jogo, to mne mrzí, že ti tak tvrdne a bolí bříško. Ale věřím, že vše bude v pořádku! Včera jsem měla také hodně často poslíčky (klidně i po deseti minutách, ale nepravidelně). Tak jsem si brala 3x denně magnezium. No, už máme větší bříška a více to dělohu namáhá… Napiš, co ti řekla doktorka…

    Z kočárku mám také radost 🙂 Včera jsem si říkala, že kdybych měla předčasný porod, alespoň budu mít mimčo do čeho dát 🙂

    Se jmény je to potíž… Zdá se mi, že hezkých holčičích je mohem více než klučičích. Holčičku neřešíme, ale zdá se mi, že bych snáze vybírala. Líbí se mi Ella, Jasmína, Evelína… Pro kluka se pořád nedovedeme rozhodnout – líbí se mi Jeroným (ale už máme Jáchyma, tak by se nám pletla, když by začínal stejnýn písmenem). Děti by chtěly Timoteje (říkaly by mu Tim) nebo Tadeáše – ta jména mají jejich spolužáci. Mně se moc líbí Josef (ale už ne české – Pepík), měla jsem dědu Josefa. V užším výběru máme Benjamina, Kiliána, Eliáše, Sebastiana, Natanaela – některá z nich mají i moc hezký význam v hebrejštině. Když jsme zvládli vybrat kočárek, tak se nám to snad se jménem podaří v dohledné době také 🙂

    Krásné, skoro letní dny. Hezké velikonoce.

    #871257
    Anonym
    Host

    Je pravda ze holcicich jmen je vetsi vyber.Z tvych jmen bych si vybrala Tim ci Ben!!
    Jinak druhy den uz bylo brisko v klidu,tedy vcera,pak vecer u doktorky vse v poradku.Zazrak je hlavickou dolu,tak by tak i mohl zustat na prirozeny porod,ktery se nam vsem pomalicku blizi.dalsi kontrolu a poslech srdicka mam tak za 3tydny.
    Prave sem se vratila z bazenu mame tu 26C,tak sem zvedava jak bude vypadat kveten.
    Uzijte si velikonoc,a brisek uz se nam to vsem krati!!
    Za chvili prijde kamoska a delame moccita coctaily,pro mne bez alkoholu,lae v tom paraku se to hodi.Manzel je v praci,ma volno v nedeli tak jdeme na mensi prochazku,obed a kavco,nezli tu bude maly zazrak!!Uz se na nej tesime!!
    Na bazene mi zbyva jen do konce kvetna.Takze to sleti bleskem!!

    #871258
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky:-) tak vás zdravím po velikonocích strávených úplně parádně – bazén se slanou vodou,dlouhé procházky,opékání buřtů a relax…..doufám,že jste si velikonoce taky užily.
    Leníku,ještě k těm jménům,Jáchym se nám taky líbí,ale vůbec netuším,jak se dá zdrobňovat,tak si nechám ráda poradit 🙂 jinak máme v užším výběru Toníčka,Mikuláše,Štěpána nebo Matouše,ale je to boj. K holčičce bych si vybrala určitě. Líbí se mi Anežka,Jasmínka,Justýnka atd. prostě mi přijde,že těch holčičích je víc.
    Dnes jsem byla na kontrole,vše je v pořádku a zas za 14 dní,to už mi napíše mateřskou a udělá nějaké odběry. A koulí se to koulí a já už se nemůžu dočkat,ale zároveň mám i trochu obavy,jestli to všechno zvládnu.
    Ale to je asi normální 🙂
    Mějte se krásně a opatrujte se!!!

    #871259
    Anonym
    Host

    ahoj holky, manžel jel dneska do Brna a malá usnula po obědě, tak jsem to hned využila a jdu se za váma na chvíli podívat, jsem ráda že se máte všechny dobře!

    Leni, kočárek jste vybrali nádherný, Jogo, jména taky super!

    S tou mojí cukrovkou, v rodině mají jen prarodiče cukrovku druhého typu, ale prý i to má souvislost, tak nevím. Dieta je pro mě boj, mám na sladké pořád chuť a doma vždycky manžel nebo malá něco mají, tak kolem toho mlsně chodím, ale držím se. Občas si dám aspoň ovoce, nebo třeba jsem si upekla štrůdl bez cukru, a nebo mlsám jogurtovou zmrzku bez cukru, a taky mi pomáhá káva. Ale těším se až porodím, to pak zase sladké (samozřejmě s mírou) budu moct.

    Jména máme asi: Michaela pro holčičku a pro kluka je to horší, tak asi David / Martin / Filip / Michal.. a nebo ještě jiné, zatím to není na papíře.

    Škubino, ze tvých jmen se mi hodně líbí Mikuláš, je to takové neobvyklé ale pěkné jméno.

    Bříško mi taky občas tvrdne, ale četla jsem že to je vlastně dobře, že ta děloha si tím jakoby už tak cvičí na porodní stahy, tak si z toho nedělám těžkou hlavu.

    Holky, začaly jste už prát a žehlit výbavičku? Já už se na to pomalu chystám. A co taška do porodnice, máte už sbaleno?? 🙂

    Jíťa

    #871260
    Anonym
    Host

    Velikonoce byli fajn,v nedeli jsme byli na prochazce kolem Temze,bylo krasne pocasi pak nealko moccito a veca,procahzka vypada jak hlemyzdi,ale dnes zase na bazene to je zuzo
    na joga byla nova kocka ma doma 7tydenni holcicku a vubec nevypadala,ze byla predtim tehule.ja pokad to pujde chci delat jogu a pilatte po sestinedeli,tak uvidime.
    holcicich jmen je urcite vice
    coko si das Jito po porodu na silu!!taska do nemocnice by se dalo rict je pripravena,mozna dat jen kartacek a pastu!
    Skubina kontrola v pohode to je super a kdy mas dalsi?ja mam kontrolu za 14dni
    bazen koncim koncem kvetna a pak zacit zase od srpna,tak uvidime hlavne zdravi zazrak a zdrava maminka uzivejte poslednich tydnu vasich brisek!!

    #871261
    Anonym
    Host

    Velikonoce byli fajn,v nedeli jsme byli na prochazce kolem Temze,bylo krasne pocasi pak nealko moccito a veca,procahzka vypada jak hlemyzdi,ale dnes zase na bazene to je zuzo
    na joga byla nova kocka ma doma 7tydenni holcicku a vubec nevypadala,ze byla predtim tehule.ja pokad to pujde chci delat jogu a pilatte po sestinedeli,tak uvidime.
    holcicich jmen je urcite vice
    coko si das Jito po porodu na silu!!taska do nemocnice by se dalo rict je pripravena,mozna dat jen kartacek a pastu!
    Skubina kontrola v pohode to je super a kdy mas dalsi?ja mam kontrolu za 14dni
    bazen koncim koncem kvetna a pak zacit zase od srpna,tak uvidime hlavne zdravi zazrak a zdrava maminka uzivejte poslednich tydnu vasich brisek!!

    #871262
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    vidím, že se vám dobře daří 🙂

    Velikonoce jsme měli také hezké. To počasí mi opravdu zvedlo náladu. Měli jsem několik večeří s přáteli, zašli do kostela, děti šly za kamarády do vesnice (nebo oni k nám). Najednou jsem měla pocit, že jsou letní prázdniny! V pondělí k nám přišlo asi 80 koledníků. Vajíček jsem dělala dost, ale i tak došla, pak jsme rozdávali bonbóny. Tedy vlastně dcery. Mně nebylo dobře (asi jak začal klesat tlak), tak jsem celé dopoledne ležela. Jáchym šel koledovat a pak se o „kořist“ s holkami rozdělil. Všichni byli moc spokojení. Jen příště musím udělat více vajíček 🙂

    Jáchymovi jsme říkali Jáchymku, Jájo. Řešila jsem to kdysi s kamarádkou, že k tomuto jménu není moc zdrobnělin. Ale uklinila mi, že svým dětem říká i jinými mazlivými jmény. Takže jsme Jáchymovi říkali brouček, koťátko, tygřík, medvídek 🙂 On sám, když začal mluvit, si říkal „Náminek“ – také jsem to používali 🙂 A stejně si říkal kamarád známe, který měl stejné jméno. Nejprve „Máminek“ a pak „Náminek“ – bylo to roztomilé.

    Od pátku jsem na MD. Ale hlídačku na děti jsem nedostala, abych si odpočinula |-) Dnes jsem měla také odběry krve. Asi do 6 skumavek. Doufám, že to už bylo naposledy, ale byla jsem domluvená s doktorem, že tam půjdu najedená a napitá, jinak bych to nezvládla. Naposledy v Gennetu jsem omdlela… Břicho mi už dlouho tvrdne a opravdu hodně. Beru magnézium. Teď jsem přešla na kombinaci s vápníkem a mám pocit, že mi více zabírá. Ale jinak je vše v pořádku.

    Také se odhodlávám k praní mimi věcí. Už jsem si koupila prací gel, co jsem používala u dětí (Lovelu). Věci do porodnice pomalu střádám. Ideálně bych si je ráda co nejdříve zabalila. Je pravda, že při kontrakcích není moc příjemné věci hledat a dávat do tašky, a také nechci nic důležitého zapomenout. Takže nejraději bych si tam zabalila i nový kartáček a pastu, abych na to pak nemusela myslet a pak přidala jen fén a speciální velký kulatý kartáč. Ale uvidím, jak mé plány dopadnou. Péče o děti a domácnost mne docela zmáhá, tak už mi pak nezbývají síly na přípravu…

    Mějte se krásně. Užívejte si posledních týdnů s „kopátkem“ v bříšku!

    #871263
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.

    Tak Škubino, určitě to zvládneš. A závidím ti krásné velikonoce. S těmi jmény máš pravdu.
    Klučičí výběr je uzší než holčičí. Já jsem pro malého vybrala už na začátku Davídka. Krásně
    se to i skloňuje a zdrobňuje.

    Jinak Jíťo, s tou cukrovkou ti to nezávidím. Moji prarodiče mají cukrovku oba, ale já ne.
    Naštěstí. A ani jsem na žádné testy nešla… Já bych to bez sladkého asi nevydržela,
    ale aspoň bych tolik nejedla!! A tolik nepřibrala. Jméno mám Davídka už na 100%.
    Tašku do porodnice plním pomalu, ale jistě. Mám vložky, taky do podprsenky,
    Plínky, kalhotky, košili noční, župan… Ještě něco chybí. Výbavičku musím vyprat hned,
    jak bude teplo. Takže až bude hezky, pereme. Jinak mívám poslíčky a tvrdnutí a bolení
    bříška docela často… Ale ještě se na porod necítím. Typovala bych ho tak na 37týden.
    Malá se taky narodila ve 37tt.

    Jinak malinká měla po porodu míry 2900g a 47cm.

    Taky za nedlouho jedu objednat kočárek. Protože budu mít peníze… Tak co nejrychleji.
    Protože jestli na konci května porodím, tak to nebude nic moc…
    A Já mám kontroly u gynekoložky po 3 týdnech ještě pořád…
    Leníku, já jsem měla taky nízký tlak. Točila se mi hlava.

    A Leníku, s tím lítáním kolem dětí a únavou ti nezávidím! Ale určitě to zvládneš.
    Já taky beru hořčík. Za nedlouho už to budeme mít za sebou… A trošku si
    odpočineme od těhotenských obtíží a únavy, ale zase budeme unavené z miminek
    a starání se o ně a lítání kolem nich… (a horší to budeme mít my, co máme ještě
    další děti. Krom těch, co mají už starší a tím pádem i pomocníky 🙂

    A ještě jsem nenapsala jaké jsme měly my velikonoce a víkend…
    Měly jsme v plánu jít na hody v jedné vesnici a nakonec se to nepodařilo 🙁
    Malinká v neděli dostala 40°C horečky, tak jsem jeli na pohotovost. 90kč,-
    Potom jsme jeli do Nového Jičína na pohotovost, protože tam nám řekli,
    že je to na píchání a tam takovou pohotovost nemají. Tak jsme tam dojeli,
    řekli, že je to špatná diagnóza a že má jen virovou angínu. Tak zase jsme platili
    90kč,-. A k tomu připočtěte cestu, parkoviště (20minut bylo zdarma, ale potom
    už za každou započatou hodinu 30kč,-. A jistě že pan doktor měl čas! Tak jsme
    platily) a ještě léky… Takže míst toho, aby jsme zaplatili nanejvýše 200 za
    kolotoče, tak jsme platili víc jak 500,- a naprosto zbytečně ještě k tomu.
    A na velikonoce jsme chtěli ujet do Zoo, ale s tou malou to nešlo…
    Jinak ještě k tomu já jsem od včerejška nemocná. Prostě víkend a velikonoce
    na nic… Ale aspoň jsme v pondělí rodinku naložili do auta (já, 2 sestry, malá a mamka)
    a jely jsme k babičce na oběd.

    Doufám, že aspoň vy se máte lépe 🙂 Mějte se krásně holky a nepodceňujte
    počasí jako já a opatrujte se!!! Ať nedopadnete jako já… 🙂 🙂 🙂

    #871264
    Anonym
    Host

    Nikisku nemoci jsou opruz,tak at jste zase fit!!
    Ja to dnes vidim zase na bazen,nezli vypukne nocni vstavani a hojeni ran.tak se nam to krati uzivejte poslednich tydnu brisek!1

    #871265
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky,

    co je u vás nového?

    Nikisku, to mám radost, že to s penězi na kočárek dobře dopadlo a že se ho chystáš pořídit! Super. Je mi líto, že malá byla nemocná a ještě jste zbytečně jezdili sem a tam…

    Jogo, na to hojení poporodních poranění se také moc netěším :S Zatím jsem je měla vždy… Dnes jsem si koupila gel – dubovou kůru. Pomáhá to při hojení stehů a poporodních poranění a ve formě gelu se mi to zdá praktičtější než sedací koupel…

    Jinak těhotenství si konečně začínám užívat. Všichni jsou na mě moc milí a jak mám už velké bříško tam mi různě pomáhají, v obchodech se usmívají… Naposledy pro mne otevřela prodavačka pokladnu v Bille, když u ostatních byly fronty. Super 🙂

    Dnes při kontrole mi řekli, že mám krevní obraz pod psa (nedostatek železa, krevních destiček…). A to si od půlky těhotenství (předtím mi z něho bylo zle) beru „superželezo s kyselinou listovou“. V poslední době i 2x denně – měla jsem podezření, že moje únava může pramenit i z jeho nedostatku. Dnes v lékárně jsem si pořídila „Superželezo Forte“ a jsem rozhodnutá brát ho 3x denně (tedy pokud na to v tom frmolu nezapomenu). Neboť po minulém porodu mi málem dávali trasfuzi kvůli chudokrevnosti a také jsem byla několik měsíců straaašně unavená… A když jsem normální železo brala při kojení, tak jsem měla více než podezření, že z něho Anitku bolelo bříško (i dospělí ho obvykle nedobře snášeli)…

    Jak jste na tom vy?

    Také mám pořád hodně silné a časté poslíčky – ráno jsem si zapoměla vzít hořčík a měla jsem je snad po 10 minutách (byla jsem v Praze). Odpoledne se to už trochu uklidnilo… Děložní čípek se mi už zkracuje – dnes 2 cm… Tak doufám, že mimčo zdárně donosím…

    Opatrujte se, ať je u vás vše v pořádku.

    #871266
    Anonym
    Host

    A Leniku jaky si tyden 35?
    jinak ja byla dnes v praci,volali mi,tak sem byla prekvapena,nastesti delali lidi co s nimi vychazim tak sem sla a uplne v poho,jedna zakaznice rikala,vy cekate kluka,ja rikam jak to vite,a ona mam 3doma,ze podle tvaru briska,jinak tehu si taky uzivam lidi si vsimaji a jsou hodni!!
    jinak se citim ok dnes 31+3,bazeny paradicka!!
    Leniku jinak zelezo muzes jit na nakup je v techto potravinach VYZNAMNY ZDROJmandle,hrach,slunecnicova seminka,HOVEZI MASO,SUSENE MERUNKY,CERELIE NA SNIDANI,COCKA,FAZOLE,SPENAT,SOJA
    dobry zdroj brazilske a kesu orechy,datle,kureci,veprove,kruti maso,sardinky ty ale jen 2*tydne max,chrest,vejce,rajcatova stava…ja se zamerovala na jidlo plne vapniku a zeleze prave od 3trimestru nejim vse,ale mam prave vybrano co mi chutna a to kupuji!!Z toho tady jim snidane cerealie,spenat,kure,kesu orechy,vejce kupuji ve velkem..ty vzdy hodne uvarim,protoze by se nemeli vubec na meko,to je vypis z me tehu knizky.Vitaminy jsou urcite ok,ale hura do samosky ha ha,jinak Lenik a Niky tu maji nejblizsi terminy,u Lenika mam 2.6 je to spravne?pak je Jita,pak Nikisek a pak Joga s Skubinou skoro na stejno!!!
    tak se opatrujte pomalu se to opravdu vsem krati

    #871267
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak já jsem od včerejška doma na mateřské. Je to maximální pohoda a konečně si to začínám užívat. Jen mě trošku straší jak to všechno rychle uteklo, dneska už jsem 34+1. Minulý týden jsem byla na kontrole a na velkém ultrazvuku, naštěstí je všechno v pořádku a i ta placenta se srovnala. Tašku do porodnice zatím sbalenou nemám, ale už bych si to možná měla začít chystat.
    Koukala jsem na Bářino video, je to nádhera, jen se bojím, jestli se o to malé miminko dokážu postarat, tak hezky jako třeba ona.

    Tak se mějte krásně a písněte co u vás nového. PS: já mám termín 9.6.

    #871268
    Anonym
    Host

    Niko tak si uzivej zaslouzene volno.A ty cekas prvni?urcite se dokazes o zazrak postarat krasne!!Hlavne kazde mimi je jine,nekdo ma stesti koji a mimi spi a nekdo koji pate na devate a mimi ne a ne se dat do nakeho rezimu.Ale urcite to kazdy z nas tady zvladne.Hlavne kratky,hladky prubeh porodu a zazrak zdravy a pohodova maminka.
    Ted premyslim skocit do bazenu ci relax…no uvidime krasny vykend vsem

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 631. až 645. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist