Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871284
    Anonym
    Host

    větší 4-5 měsíc, kdy už asi nestačilo mlíko ale ještě jsme nepřikrmovali. pak se to zase spravilo.

    vítám vendika, 4 děti = super, můj sen jsou taky 3 nebo 4. jsem rodinný typ.

    jen aby bylo z čeho je uživit, manžel do nové práce nakonec nejde, nevyšlo to, tak naše finance jsou hluboko pod bodem mrazu. naštěstí vše důležité je nachystáno. tenhle týden má narozky a nemůžu ani koupit dárek tak je mi to trochu líto ale udělám aspoň dort. uklidňuju se že jsou i horší problémy, a zase bude líp.

    holky zatím pa, malá usnula, vypila jsem odpolední kafčo a jdu hledat ten oddací list 😀 Jíťa

    #871285
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Tak dneska jsme byly na procházce v 13:30 a vrátili jsme se až v 17:15.
    S tatínkem. Dohodli jsme se, že prodáme troubu. Tak snad co nejdříve ať
    máme penízky co nám chybí na kočárek. A taky mě potěšilo, že zítra jde
    do práce a budou sepisovat smlouvu. Ještě sice nevím jakou, ale jsem ráda,
    že už konečně má práci a nebudeme tak v nouzi, jak jsme byli doposud a
    dětem budu moci koupit něco víc, než jsem mohla.

    Ale jinak měla jsem dneska 2 hořčíky a stejně mě bolelo bříško…
    Tak zanedlouho budeme mít mimčo, no. A už se moc těším, ale nejdříve
    budu muset objednat kočárek v obchodě. 😀 A na to se moc těším.

    Tak se mějte holky a dobrou noc vám všem 🙂

    #871286
    Anonym
    Host

    Ahoj (ještě chvíli) těhulky,

    Vondíku, jsem ráda, že jsi se k nám přidala! Jak máš staré děti? Také si někdy připadám zvláštně, že čekám 4. mimčo. Ale to jsem měla i se 3. Tenkrát měli lidé okolo nás max. 2 a byli jsme trochu rarita. Teď už je dost časté mít 3 děti… A třeba bude za chvíli rozšířené mít děti 4 🙂

    Jogo, těším se na tvé postřehy z porodnice!

    Jíťo, také jsem zažila, když jsem byla na mateřské, období manželovy pracovní nejistoty. Vím, že je to těžké (kdyby člověk chodil do práce a neměl děti, jak je to mnohem jednodušší). Ale věřím, že to dobře dopadne a váš vztah tato situace posílí! 3 děti jsou moc fajn 🙂

    Nikisku, je super, že tatínek našel práci!

    Manžel dnes vyzvedává děti ze školy. Tak mohu trochu vydechnout. Ty silné poslíčky o víkendu jej polekaly, tak o mne více pečuje 🙂 Přímo relaxovat nemohu, práce je všedu, kam se podívám, ale mohu se jí věnovat ve větším klidu…

    Včera jsem si v Tescu kopila velkou papírovou krabici plenek (150 ks) č. 3, zrovna na ně mají 25% slevy. Už to začíná… Jestli si dobře pamatuji, tak za pleny jsme měsíčně dávali cca 1.000,- Kč. Asi si půjdu koupit ještě další krabice, když jsou tak levné 🙂 Také jsem si objednala přes net klasickou čtvercovou zavinovačku a propínací bodýčka. Mělo by to za 8 dní dorazit… Tak jsem si zas odškrtla některé položky ze seznamu „zařídit do porodu“. Dnes ještě chci k praktické lékařce pro razítko do TP.

    Včera jsem byla na individuální hodině cvičení. Trochu jsem váhala, jestli jít. Ale strašně mi to pomohlo. Připadám si sice jako velryba, ale zpevňuji zádové svaly, bez nichž bych své bříško – balón už asi neunesla… Tak se těším, až po porodu budu moci začít cvičit! A až si zas ve stoje uvidím na nohy…

    Mějte se krásně, ať nám brzy přestane pršet.

    #871287
    Anonym
    Host

    Pěkný i když trochu deštivý den těhulky,
    to je počasí k zbláznění, že? U nás dnes i sněžilo:)
    Leniku, mám dva „skoro“ dospělé syny 18,5 a 17. Takový dva hajdaláci, co mě zlobí víc, než třetí v pořadí princeznička, té bude za dva měsíce 6let a po prázdninách jde do školy. No a teď to je zase kluk.:) Přítel byl trochu zklamaný, protože si přál ještě jednu princeznu, ale teď už se na syna těší.
    Je fakt, že teď už jsou tři děti celkem normálka, ve školce je hodně mamin, které mají tři děti, ale 4 je stále ještě rarita. I když moje spolužačka má dětí 5 🙂
    Jogo, jsem z Chrudimi. Termín 4.6. a zázrak v pořadí 4 🙂 abys měla tabulku komplet.
    Jíťo, velká rodina je fajn, ale s penězma je to občas potíž. Já jsem začala při malé pracovat, když jí byl rok a půl. Snažili jsme se vystřídat při péči o ní , já začala na ŽL pro jednu firmu a docela to šlo. Teď bych chtěla začít pracovat ještě dřív, zase na ŽL. Tak uvidím. Zjistila jsem, že mi to vyhovuje daleko víc, než chodit někam od do.
    Se jménama to byl u nás taky docela oříšek. Na holčičce jsme se shodli hned – Viktorie. Ale vzhledem k tomu, že je to kluk, tak to byl malinko boj:) Taťka chtěl Miroslav nebo Jaroslav, já zas Matyáš, Tadeáš, Vojtíšek. Jediné jméno, na kterém jsme se shodli je Bartoloměj:) Už to máme napsané a už tak malému do bříška i říkáme.
    Poslíčky už taky mívám, ale jsem z toho tentokrát docela vyjukaná. Prťousek si hezky sedí zadečkem dolů a nechce se otočit. A co jsem studovala na internetu o porodu koncem pánevním, tak nic moc:( No, snad si dá ještě říct a udělá kotrmelec 🙂
    Mějte se moc hezky a opatrujte se.

    #871288
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    ten sníh u nás odpoledne také padal. Bylo to dost depresivní! Prý zítra hrozí i náledí… Tak asi dám dětem zas zimní bundy a možná i boty???

    Jinak jsem si během odpoledne vyžehlila věci na miminko a naskládala je do komody. Krásně miminkovsky voněly 🙂 Ale zdálo se mi, že jich mám nějak málo! Nebo je to možná tím, že jsou tak malinkaté, asi už jsem zvyklá na větší rozměry 🙂

    Vondíku, tak to už máš velké kluky! To ti mohou i s něčím pomoci (třebas dojet pro nákup) – alespoň tak si to představuji… A šestiletá princezna musí být moc roztomilá. Bartoloměj je hezké jméno!
    Třeba se ti brouček ještě otočí… Zkoušela jsi nějaké cviky, co doporučují PA? Ještě máš chvíli času!

    Mějte se krásně, ať se nám zas vrátí sluníčko!

    #871289
    Anonym
    Host

    Vondik tak doufam,ze hodi maly kotrmelec a da se do spravne polohy
    Nikisek at ma brzy kocarek
    Leniku pleny velke baleni rozhodne zajdi jeste pro dalsi!!Ja taky nake jeste prikoupim!!Co se tyce veci 0-3mesice tak ja uz to nemam ani kam davat spoustu veci sem dostala a veci 3-6mesicu tech mam taky haldu!!a Leniku co to bylo za hodinu cviceni jaky styl??
    Holky dnes poprve ve venkovnim bazene,o vykendu ho otevreli,vubec nikdo tam nebyl jen 4holky se opalovali a ja a ma ucitelka jogy v celem bazene sami,takovy relax sem dlouho nezazila,kolem palmy pripadala sem si jak na dovolene.Ted se tam chystam v kvetnu co nejvice tak sleduji pocasi ma byt 21C to by slo!!
    Snih miluji,ale v zime a na horach ha ha!!
    Jinak myslim,ze spousta lidi resi pocty deti zajmena podla financi,kolegine rikala,vzdycky se to nako udela,ale je pravda,ze dnes vsechno stoji.Rozhodne konicky stoji a ty jsou pro deti dulezite,nezli sezeni u pocitace a nic nedelani.Nekdo zase utraci prehnane za vanoce,ono se vyjit da,ale kazdy ma jinou situaci.
    Ma firma se urcite polozi takze pomalu premyslim co a jak ale vypada to,ze si udelam kurz na ucitelku jogy,uz o tom nakou dobu premyslim.
    jinak na vaze 10kg 32+3,kontrola 17.5 uzivejte poslednich tydnu!!!!!!!!!!!!!

    #871290
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    u nás dnes už vykouklo sluníčko ale kdoví na jak dlouho. Dnešní kontrola cukrovky dopadla v pořádku tak dál držet dietu, a ještě mě chtějí vidět zase za dva týdny.

    Zítra jdu na monitor srdíčka a do poradny, pak skočím i do té lékárny, ještě si musím přikoupit ovesnou koupel, nějak mě začala svědit kůže a je suchá, tak to mi určitě pomůže, mám to vyzkoušené. Mám strach aby mi kůže nepopraskala, zatím se strie neobjevily. U minulého jsem měla, v posledním měsíci, na stehnech a na prsou, ale teď už po dvou letech nejde poznat vůbec kde to bylo. Jak jste na tom vy?

    Finance jsou problém, ale říkám si, že jsou i mnohem horší věci, hlavně že jsme zdraví a máme se rádi. U nás se to snad tento rok ustálí a začne zlepšovat tak myslím že na další děti ještě zbyde 😀 jo holky a prý rodiny s dětmi jsou více pevné co se týká lásky manželů a úplně nejlíp jsou na tom prý statisticky rodiny se 4 dětmi. Mají úplně nejmenší počet rozvodů. Co vy na to, Vondíku a Leníku, souhlasí to? 😀

    Jogo, užívej bazénku, a s tou instruktorkou myslím že to je super nápad! Určitě do toho!

    Tak ahoj holky malá dnes nespinká tak už musím za ní 🙂 Jíťa

    #871291
    Anonym
    Host

    Ahoj těhulky,

    Jíťo, jsem ráda, že ti dieta zabírá a cukrovka se stabilizovala – už to bude jen na chvíli 🙂

    Holky jsem přivezla z baletu a posadila je do vany plné pěny – když se budou hezky chovat, mohou tam být ještě 15 minut… Tak jsem zvědavá, jak dlouho to vydrží 😛

    Pokud jde o stabilnost rodin se 3 a 4 dětmi… Také jsem o tom slyšela. Je určitě pravda, že malé děti rodinu stmelují. I moje nynější těhotenství nutí manžela, aby mi víc pomáhal, více času trávil s dětmi, bral si je po škole do práce. Společně se těšíme na miminko… Ale také to může být tím, že vícečetné rodiny jsou často křesťanské a manželé se spolu snaží více zůstat – rozchody bývají až hodně krajním řešením… Takže nevím, jestli více dětí rodinu posiluje nebo mají více dětí rodiče, kteří spolu chtějí programově zůstat až „do smrti“…

    Jinak na břiše se mi strie tentokrát zatím neudělaly. Používám krém s bambuckým máslem od Mothercare – poprvé mne břicho ani nesvědí. Tak doufám, že to vydrží. Při prvním těhu jsem měla jednu strii na břichu, při druhém se mi udělaly 3 týdny před porodem o pupíku níže :'( . Na prsou je mám také, ale není to už nijak vidět…

    Jogo, to jsi si musela dnes opravdu užívat v bazénu – úplně si to představuji 🙂 Na individuálních hodinách cvičím na bosu, s flexi-barem, s balonkem a posiluji ruce, záda, prsní svaly, nohy, hýždě, trochu prvky pilates. Až uložím holky, tak si také plánuji trochu zacvičit – i když bez těch úžasných pomůcek. Myslím, že tyto partie mohu začát procvičovat už v porodnici 😀

    Zítra jdu už do těhotenské poradny v Podolí. Tak jsem zvědavá, jaký dojem to na mne udělá…

    Jdu „vylovit“ holky. Opatrujte se.

    #871292
    Anonym
    Host

    Jito napis jak bylo v poradne!!
    Leniku pripomen mi jeste jak mas stare ty deti?prosim at to tu nelovim!!A co konicky kolik jich mate?Myslim krozky pro deti.
    Ja mazu a mazu,zatim strie nejsou,ale mam jeste 7,5tydne,tak holky to jeste to brisko poroste?Kam to by mne zajimalo,mam ho male,ale myslim,ze zazrak uz ho natahl dost ha ha!!Jediny sen co se tyce tehu sem,mela ze mam zase brisko jako predtim,asi mam nocni mury,jak brisko bude vypadat,vim,ze se to spravi,ale prvniho pohledu se asi desim.
    Jinak jeste k bazenu,ze vas s tim furd zatezuji mel 29C v tak teplem venkovnim bazene,sem v zivote nebyla,jeste se zeptam kolik ma ten uvnitr pro porovnani!!
    pokud jde o stabilnost rodin,tak podle mne vice deti chteji predevsim jedinacci,a jestli vice deti udrzuje rodinu,myslim,ze je to hodne individualni,a kazdy se citi na neco jineho,taky zalezi pokud ma clovek zdrave deti,tak to je nejvetsi vyhra,ale pokud jsou ruzne problemi urcite to neni jednoduche.Rika se deti jsou radost,ale take starost.
    a kolik mate holky sourozencu? ja i manzel jsme ze 3!!!ale rozhodne si myslim,ze stabilnost rodiny prave nabouravaji financni potize,lae souhlasim s Jitou zdravi je nejdulezitejsi!!opatrujte zazraky uz se to vsem krati,na vykend tu hlasi dest,tak hupky do bazenu zitra ci pozitri ci oboje ha ha lepci nezli prochazka

    #871293
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky

    Obdivuji vás, že cvičíte. Jinak tady je pěkně. Modrá obloha a sluníčko.

    Jinak nové strie mám na bocích…
    Přítel má 2 sourozence a já 3 sourozence. A moji rodiče jsou rozvedení a
    to hlavně proto, že měli finanční problémy. Přítelovi rodiče jsou spolu…

    Jinak Vondíku, budu ti držet pěsti, ať se malý otočí. Můj malý Davídek je už
    hodně dlouho otočený hlavičkou dolů a snad už tak i zůstane, když jsem ve
    34tt.

    V pátek jdu na gynekologii, tak už se těším. I když včera mi bral praktický
    krev a v pátek mi budou brát na gynekologii taky krev 🙁
    To jediné se mi nelíbí. Ale už se těším, co mi tam budou dělat.

    Tak se mějte holky krásně a užívejte si bříšek. Teď si někdy na bříško postěžujeme,
    ale až je mít nebudeme, bude se nám po nich stýskat… 😀 🙂

    #871294
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Jinak Jíťo, potom napiš jaká byla kontrola na gynekologii a co pěkného ti řekli.

    Mě snad už v pátek řeknou, že jsem v pořádku a už se nebudu muset dole mazat…
    Tak ahojky a mějte se

    #871295
    Anonym
    Host

    Čau holky,

    tak kontrola je za mnou, vše dopadlo v pořádku, čípek mám zatím zavřený, váha se už nehýbe, 69 kg, to je tou dietou, tak mám celkem +8 kg.

    Ozvy srdíčka byly super, hezky jsem si zarelaxovala, vše bylo jak má být. Nechala jsem si napsat ten YAL gel místo klystýru a zrovna jsem si ho koupila i s těmi dalšími věcmi, které mi zbývaly. Takže už mám baťůžek do porodnice zabalený, jen pár věcí tam dodám – papuče (beru si ty ve kterých chodím i doma), pak vyplnit ty papíry, ještě najít ten oddací list, a jinak mám asi vše. Hned je mi líp když to mám nachystané.

    Teď mě čeká ta výbavička. Manžel je s malou teď na hodinku venku tak možná skočím už do sklepa pro nějakou tu krabici a začnu třídit. A nebo budu vysávat.. ale to se mi moc nechce. Lepší je kecat tu s váma 🙂

    Jinak já i manžel jsme oba ze tří dětí a je fakt že rodiče jsou obojí stále spolu. Hm.. ale asi bude něco na tom jak píšeš ty Leni, že prostě když se ti rodiče rozvedou nebo mají problémy, tak se tolik dětí zkrátka nestihne do té doby, že to je možná fakt blbost ta statistika :))

    Další kontrola za týden ve čtvrtek, zase budou ozvy.

    Pa pa Jíťa 🙂

    #871296
    Anonym
    Host

    Jito tak vysetreni v poradku super
    Lenik to jsi sikovna tolik deti a prvky pilate,ja bych rada to pilatte od srpna,tak uvidime 2*tydne bych byla moc rada.
    Dnes rano zatazeno,ale v 14.30vysvitlo slunce tak sem naklusala do venkovniho bazenu,byla sem tam uplne sama,nechapu,ty lidi travi jen hodiny v posilovne,v teple virivce a saune a bazen nestihaji,je pravda,ze uvnitr v bazene byvaji tak 4lidi a venku jen ja i zazrak,tak si to jeste chci uzit do konce kvetna,na cerven uz mam zrusene clenstvi.
    Holky roste vam jeste brisko,mne se vydouva zazrak ho tlaci,ale jeste mam celych 7tydnu…mimi by melo byt kolem 2kg,a uz se nam to vse blizi.
    myslim,ze pocty deti a zachovani rodiny je opravdu hodne individualni.pekny blizici se vykend a co Skubina par dni nepsala,ze by si uzivala v Praze !!!!opatrujte zazraky

    #871297
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    tak dneska jsem volala tatínkovy. Zítra jdeme tatínka napsat do toho
    rodného listu. A taky jdu na tu gynekologii a tak se už hodně moc
    těším!!! Taky si chci do porodu zařídit změnu bydliště v občanském
    průkaze. Jinak věci do porodnice už pomalu budu mít všechny nachystané,
    ale ještě papuče, zubní potřeby a ponožky.

    Ještě bych chtěla si okopírovat těhotenskou průkazku, protože při malé
    mi ji v porodnici vzali. Ale teď ji chci mít aspoň okopírovanou. A taky se
    tam pozeptám, jak tam budu, co s těmi průkazkami dělají. Třeba ji tam
    budou mít, i když jsem slyšela, že je možná skartují.

    Jinak Jogo, ten bazén ti moc závidím, já mám do konce měsíce poslední
    2stovky a mám sice 500 uložené, ale to bych chtěla mít „pro jistotu“.
    A jinak členství bude po porodu a až bude prcek trošku větší obnovovat,
    ne? A jak to tam máte s dětmi a bazénem? U nás se smí do bazénu myslím
    až od jednoho roku dítěte, máme to i v zákonech.¨

    A Jíťo, je super, že kontrola vyšla dobře. Já bych taky měla jít zítra na poslech
    toho srdíčka 😀 . A i kdyby ne, tak se hodně moc těším. Ráda se koukám na
    UTZ a prostě jsem ráda, když mě gynekoložka zkontroluje a je vše v pořádku
    a potom půjdu až za 2 týdny zase. A je skvělé mít manžela, který sis malou výjde
    na procházku a když potřebuješ, tak malinkou pohlídá.

    Já jsem dneska uklízela, hlavně vysávala, a jinak celý pokojíček. A dezinfikovala
    jsem celou koupelnu. Ale v mém pokoji jsem musela oddělávat postel a
    knihovnu a abych řekla pravdu, už na to nemám sílu!!! Povedlo se mi to, ale
    horko těžko, v jednu chvíli jsem si myslela, že i porodím 😀
    Ale uklízet se musí. Už jen doplnit tašku do porodnice a vyprat hadříky a
    bude to skoro všechno. Ještě dodělat kuchyň a obývák, tak snad to do
    porodu stihneme:) 🙂

    Tak se mějte krásně a ať se vám vydaří krásný teplý a sluneční víkend.
    Po kontrole se sem pokusím stavit a napíšu vám co a jak mi řekli 🙂
    Malý zrovna kope. Je to tak krásné, kdyby to jen tak mohlo být déle,
    moc se mi to líbí (teda když nekope zrovna do žeber) 😀

    #871298
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, děti mám ve věku 10, 8, 6. Věřím, že si bazén užíváš 🙂 Piš nám o něm dál, alespoň si to můžeme představovat! Kroužků máme až moc… Když byly Jáchymovi 3 měsíce – začali jsme chodit do bazénku na plavání miminek s Baby clubem Kenny a také na „cvičení“… S předškolními dětmi jsem jezdila do mateřškého centra, na keramiku, do Sokola – skoro každý den. Teď mají ragby, balet, flétnu, skauta, výtvarku a keramiku, fotokroužek, dramatický kroužek, náboženství, plavání… Ale každý rok se to mění. Musím si dávat pozor, aby alespoň jedno odpoledne měli volné…

    Jsem také ze 3 děti.

    Dnes jsem byla poprvé v Podolí v těhu poradně. Všichni byli moc milí. Ale bylo tam dost maminek a pobyla jsem tam 2 hodiny… Cesta autem mi trvala 35 minut (myslela jsem, že je to více). Škoda, že to nemají porodní vanu a dostupné nadstandartní pokoje (nebo alespoň únosné ty normální)! Takže ještě zvažuji jestli jet do Vrchlabí nebo Podolí…

    Jíťo, jsem ráda, že v poradně potvrdili, že je vše v pořádku!

    Nikisku, na těhotenství mne také nejméně baví neustálé prohlídky u doktora a „odsávání“ krve. Ať už tě moc netrápí!

    Hezký večer a klidnou noc.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist