Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871299
    Anonym
    Host

    Pěkný večer holky,
    tak jsem dnes absolvovala prohlídku u doktora a jsem z toho trochu vedle. Bílkovina v moči, špatná krev a prťousek se stále neotáčí. Zítra jdu na krev a podrobný rozbor moči, dostala jsem prášky a za týden na kontrolu:( Tak přemýšlím, kde dělám chybu, předtím jsem takové problémy neměla. Přitom se cítím celkem fajn, jen mě trochu brní ruce. No, snad to bude vše v pořádku.
    Jogo, jak jsi psala, že si uděláš instruktora jogy, tak jdi do toho. To je skvělý nápad. Já jsem dva roky při mateřské jezdila ve fitku indoor cycling. Pak už na to nebyl čas, ale chci se k tomu vrátit.
    Leniku, představa, že mi kluci pomáhají se mi taky líbí:) ale ono to moc nefunguje. Starší jakž takž, když do něho dostatečně dlouho hučím, tak občas pomůže, mladší prochází tvrdou pubertou, má svou partu a nejtrapnější lidi na světě jsou rodiče. Říkám si, jestli jsme taky byli takový, nevím.
    Jíťo, hodně dětí asi není záruka kvalitního a pevného manželství. Asi se to opravdu liší jedno od druhého. Já sama jsem rozvedená, kluky mám z manželství a dceru a teď prťouska čekám s přítelem. A z manželství jsem se vyléčila, že už do takového svazku nehodlám vstupovat. Důvodem k rozvodu u nás byly taky finance – což si myslím, že je u 90% rozvedených manželství. Začnou problémy s penězma a pak se na to nabalí vše ostatní. Je to smutné, ale je to realita, bohužel.
    Uf, jsem dneska pesimista, omlouvám se.
    Přeji dobrou noc a opatrujte se.

    #871300
    Anonym
    Host

    Nikisku ja budu mit zrusene clenstvi na bazen a jogu cerven a cervenec.Takze od srpna zase pomalu zacnu,to uz bude po sestinedeli.
    Kdy s prckem do bazenu,to jeste nevim,ale asi po zime zacneme!!tady tak v jeho 9mesicich!!
    Vodniku napis co vysledky,a co ti nasli v te krvi?Ja tam taky mela stale naky nizky faktor a snad se maly otoci.Kolik ti vlastne je?
    Leniku konicku to jste sikovni,ale je pravda,ze to chce zlatou stredni,jinak se to neda stihat.
    Dnes slunce,kdo uhadne kam se chystam.No kam jinam nez se zazrakem na bazen,tak sem zvedava kolik tam bude lidi,nekdy 6lidi uz je hodne chapate…Tak pekny vykend vsem

    #871301
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsem dnes oběhla plicní a EKG a konečně mám všechna razítka v TP! Sláva.

    Očkování proti TBC není povinné… Jak se rozhodnete? Dnes mi na plicním říkali, že od doby, kdy se děti neočkují již 4. den po porodu, ale čeká se, jestli mají v pořádku imunitu, měli v ordinaci 2 děti, u kterých se ukázalo, že imunitu v pořádku neměli. Kdyby očkování v porodnici dostaly, mohly zemřít nebo onemocnět TBC.

    Zároveň se v Čechách (v Británii je i mezi dětmi) TBC vyskytuje, vozí ho sem cizinci a mají ho pacienti s AIDS nebo bezdomovci. Můžeme ho chytit na dovolené například na Mauriciu nebo Seychelských ostrovech, Dominikánské republice… Léčba může trvat 1/2 roku až několik let a na některé druhy už nezabírají léky… Tak jsem se rozhodla, že půjdu na očkování v 6 měsících, jak doporučují. Co vy?

    Jogo, kolik lidí jsi měla v bazénu? 🙂

    Vondíku, to se stane, že některé výsledky nejsou ideální… V jakém jsi týdnu? Někdy na konci těhu bývá bílkovina v moči… Přeci jen tělo dostává zabrat, zvláště ledviny, když se činí za dva… Co znamená, že nemáš v pořádku krevní testy? Zrovna dnes mi přišel e-mail z babywebu, že jsem ve 37. tt a že v této době se miminko ještě otáčí hlavičkou dolů. Neudělají to jen 3% dětí. Držím palce, aby bylo vše v pořádku!

    Holky, mějte se krásně těhulkovsky!

    #871302
    Anonym
    Host

    to ockovani akorat zacinam zjistovat,prvni ockovani je tu v 8tydnu,ale papir kdy a jak a co,mi daji asi az v porodnici,zeptam se ted v poradne ci by mi mohli dat uz nake info!!
    dnes jsme byli u manzela segry ma holcicku presne mesic,krasna ma se vartit uz v unoru do prace je ucitelka,tak rikala 2-3dny,tady je to v prumeru jdou zpatky do prace po roce,ale jen na pul uvazku,zalezi na situaci,taky samozrejme nekdo do prace nejde!!Dnes mi rikala,ze byla otevrena na 5cm,ale museli pristoupit na cisare,protoze mimi bylo v spatne poloze,ale v 36,38t bylo udajne hlavou dolu,ale v 32,34zadeckem dolu..takze se muselo pretocit na posledni chvili,takze Vodniku i v 38se jeste muze otocit,drzim palce!!
    Leniku na bazene kolem30lidi z toho 10deti do 4let!!,prekvapeni dnes sem byla s manzelem,ale to bylo vyjmecne,neni clenem,tak byl na volny prukaz,coz je,ze za rok muzu vzit 3ruzne lidi na den v tom centru.kdyz jsme dosli tak v bazene 1clovek,ale pak se to zaplnilo hlavne i detma.takze uz vim,kde budu travit pristi leto,a to rovnou i se zazrakem.Deti do 2let jsou za minimalni poplatek.takze ten kveten mam misto dovolene.
    Tu jogu kurz bych rada zaclo za rok na jare!!!
    Zitra presne 33t uzivejte zazraky

    #871303
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky
    Taky doufám, že stihnu zajít na bazén ještě tento měsíc. Asi zhřeším a dám
    do toho moje schované penízky a tak bych chtěla jít do Dráčku (to je
    centrum pro matky s dětmi a jsou tam hračky a děti se tam vyblbnou a
    vyřádí…), tak se těším i za malou a do Zoo pojedeme až po porodu, jak
    jsem zjistila, moje máma totiž tento měsíc nebude mít finance, a tak pojedeme
    já, máma, Kristýnka, moje sestra a taky malý Davídek. A malinká zvířátka miluje.

    Vondíku. S tím otočením si taky myslím, že to není tak moc horké. Ještě se může
    přetočit a nebo se dá udělat i jeden hmat (nevím teda jak se jmenuje),
    ale miminko se po něm může, ale nemusí, obrátit do správné polohy.
    A myslím, že čím dříve se udělá, tím lépe 🙂 Jinak budu držet pěsti, ať se ta
    krev zlepší a ty bílkoviny snad nic nebudou.

    Mě paní doktorka dělala výtěr na Streptokoka (tzn. kapačka s antibiotikama těsně
    před porodem, jestli ho budu mít), ale snad ne!!!
    Jinak budu tento týden muset jít na ten cukr nalačno a půjdu tam nejspíše ve
    středu. A zajímalo by mě, kdy se ta krev spraví.

    Leníku, já jsem s malou začala chodit v 5 měsíci na plavání miminek, které
    je od 3 měsíce… A s malým budu chodit taky a s malou budeme taky
    pokračovat. A u nás v porodnici taky není vana porodní.

    Jogo, tak nám drž pěsti, ať se nám tam líbí v tom bazéně. I když u nás je
    vždycky plno lidí a samy tam nebýváme nikdy!!! A moc ti závidím, že to
    máš tak dobré s tím bazénem. Jak tady píšeš, tak se mi to tam u vás
    docela líbí!!!

    Tak se mějte holky a buďte zdravé a užívejte si sluníčka a tepla 🙂
    A hlavně zdravé zázraky a vy taky. 😀

    #871304
    Anonym
    Host

    tak dnes zacinam 34tyden,chuze sneka,holky jak se vam chodi???
    moje mamka miluje Zoo,je jak mala holka,uz se tesi az tam bude brat zazrak,zrovna mi vypravela o tom malem slonikovi v Ostrave co neprezil!!
    A vite o tom,ze slon nosi maly zazrak cele 2roky!!Tedy sloni zazrak ma pri narozeni nekolik kil!!
    Nikisku v Anglii si vsichni ztezuji na jakekoliv veci,ale ja jsem tu 15let,takze rikam vsude je neco,blbce najdes vsude,ale co se tyce bazenu tak to se jim povedlo.Ja platim clenstvi 1500kc mesicne a kdybych chtela neco takoveho v Praze tam jsou asi 3takove cluby tak tam to stoji nekde az k 3000kc,takze v Praze blaze,ale draze.
    Tady sehnat venkovni bazen je celkem umeni,ale kdo hleda ten najde!!V bazene uz jen 3tydny,treba si lebedit do kad to jde,protoze i kratka prochazka mi dava zabrat!!V srpnu mi prijede mamca uz se moc tesi na zazrak a mi take,uzivejte poslednich tydnu a briska budou pryc,je to neuveritelne!!opatrujte se a piste novinky

    #871305
    Anonym
    Host

    vek?Lenik 30.5 (4zazrak) Praha 9kg
    Vondik4.6 (4zazrak)Chrudim
    24 Jita 6.6 2 Zlin 8kg
    Niki 9.6
    20 Nikisek 17.6 2 U Oloumouce na Morave 11kg
    34Skubina 23.6 2 Olomouc(Praha) 9kg
    35joga 25.6 0 Londyn(Praha) 10kg
    tabulka se zmenami,nove zmeny doplnim,uz se nam to blizi!!!!!!!!!!!

    #871306
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky:-) tak se po delší době hlásím a zkouším to tu všechno dočíst. Jak správně odhadla Joga,odskočila jsem si na 10 dnů do mého domečku u Prahy. Teď už se tam do porodu dostanu max. tak dvakrát jen na víkend,tak jsem si oběhla kamarádky a známé,dala jakž takž dopucu zahradu a skvěle jsem si bez těch mých chlapů odpočinula.:)
    Jsem ráda,že se máte dobře,taky vítám a zdravím Vondíka a držím palce,ať se mimi ještě otočí hlavičkou dolů.
    Kalendář letí jak blázen,mám pocit,že snad rychleji a rychleji….bříško taky pěkně roste,ale naštěstí váha se trochu zastavila na +10kg. Zítra další kontrola u doktora,nějaké odběry a nástup na mateřskou. pro nás,co jsme doma celou dobu opravdu velká změna 😀
    V týdnu se chystám dát dohromady konečně výbavičku,dokoupit věci v lékárně a pomalu chystat tašku do porodnice. Sice já a Joga máme ještě dost času,ale raději pro jistotu…
    Mějte se krásně a opatrujte se!

    #871307
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak tento týden si budeme užívat letní teploty a počasí. Mám z toho radost!

    Dnes v noci se mé kamarádce narodil chlapeček Davídek. 3 dny po termínu v porodnici u Apolináře. Těším se, že se na něj v dalších dnech půjdu podívat 🙂

    Úplně jí závidím, že už má těhotenství za sebou. Chybí mi 3 týdny do konce a už se těším na porod jak na smilování. Nadměrné množství poslíčků mi už ustalo, takže se mimčo asi narodí až v termínu. Jen jsem dnes ráno dostala do lýtka příšernou křeč, která nepřestávala a nepřestávala. To se mi normálně neděje, ani když chodím 5x týdně cvičit… Ještě teď na tu nohu trochu kulhám…

    Už mi mé těhotenství úplně stačilo 🙂

    Mějte se krásně, pokojné slunečné dny.

    #871308
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky

    Jogo, nahoře už mám 15kg 🙁 Takže mám 69kg.
    S tím placením máš teda pravdu a taky s tím, že všude se něco najde.
    3 týdny se zdá jako dlouhá doba, ale je to chvilka.

    Škubino, tak ten odpočinek sis určitě zasloužila. Taky bych si někdy ráda
    odpočinula, ale nejde to. Nemám komu bych malou dala a ani nechci,
    protože je ještě malinká. Už má 19 ,měsíčků!!

    Leníku. Já bych to těhu nejraději prodloužila. Ale nejde to, líbí se mi to.
    A ty 3 týdny do konce těhu je krátká doba, za chvilku budeš mít mimčo
    doma. Jinak křeče mi už přestaly. Ale pomáhá na to natáhnout nohu.
    Dělám to vždy, když dostávám křeč a pomáhá mi to…

    Jo a Jogo, nechtěla by jsi napsat do té tabulky i pohlaví miminek u těch,
    kdo to ví?

    Holky, mějte se, my jdeme s malou ven. Užívejte si bříška dokud můžete.
    Mě po porodu malé bříško chybělo, hlavně to kopání. Tak pa a užívejte si
    sluníčka!!!

    #871309
    Anonym
    Host

    Ahoj holky :o)
    Venku je krásně, jupííí. Já teď dožehlila hromadu prádla a chvilu si sedla, bolí mě záda.
    Mě taky zbývají tři týdny a kousek a už se těším, až to skončí. Jsem neohrabaná, do všeho narážím a už se ani do ničeho nevejdu. Mám jedny kalkoty a pak pochoduju v teplákách 🙂 Přibrala jsem zhruba 15kg.
    Leniku taky dostávám křeče do nohou, předevčírem v noci jsem to půl hodiny rozcházela. A brní mě pravá ruka, teď už skoro bez přestání. To jen takové povzdechnutí:) Jinak mi je fajn.:)
    S tou krví uvidím, beru prášky na krvetvorbu, ale jsem hlídaná i kvůli protilátkám, jsem Rh- a tam se doktorovi něco nezdálo. Na kontrolu jdu ve čtvrtek. A prťous je paličák, stále trůní zadečkem dolů.
    Včera jsem se donutila zacvičit si a udělalo mi to náramně dobře. Tak se chystám i dnes trochu se protáhnout. Dcera ráda cvičí se mnou, tak jsme se tu spolu válely po koberci.
    Chodí na balet a chystají představení Statečný cibulka. Mají krásné kostými a tyhle malé baletky jsou roztomilé. Moc se těším a doufám, že zrovna v té době už nebudu v porodnici, protože to mají 24. a 25.května.
    Mějte se moc hezky, užívejte sluníčka, jara a bříšek a opatrujte se.

    #871310
    Anonym
    Host

    vek Lenik 30.5 4 Praha 10kg
    Vondik 4.6 4 Chrudim 15kg
    24 Jita 6.6 2 Zlin 8kg prekvapeni
    Niki 9.6
    20 Nikisek 17.6 2 U Oloumouce na Morave 15kg kluk
    34Skubina 23.6 2 Olomouc(Praha) 10kg
    35 joga 25.6 1 Praha(UK) 11kg kluk

    Vondiku a Leniku mate to za chvili to utece,ma chuze je sneci,ale cely tyden hlasi 20C,takze je to jasne,Jeste,ze ten bazen mam jinka bych taky asi zesilela.Tam se vzdy nabiji energii,dnes hlasim kolem 25lidi,dokonce si tam postavili pidi stan pro decka naci rodice,takze je to jasne,budu tam chodit i pristi jaro,leto se zazrakem!!Znam par lidi co maji taky clenstvi!!Ja tam dnes byla sama,ale uz sem si zvykla,zazrak si lebedi s briskem v bazenu,protoze jinak na suchu uz se pomalu,lae jiste plazime ha ha.Zacinam 34tyden.
    Skubina nacerpala energii v Praze a kde vlastne rodis? Dej vedet co kontrola ja ji mam pristi utery!!jo a Nikisku ty to hned shodis,mela jsi vychozi 54kg takze brzy zase budes mit svou vahu!Ja si briska taky uzivam,ale v cervnu nebudou bazenky,tak to uz budu taky chtit,aby tu byl nas zazrak klidne 14dni drive,ci aspon o tyden!!!!je to me prvni..takze cekame na nas prirustek kazdym dnem!!Zada taky nic moc,ale to k tomu patri halvne zdravi zazrak opatrujte se!!

    #871311
    Anonym
    Host

    jo jeste vondiku ja jsem take Rh negativni,ale prave vice se to sleduje uz u dalsich tehu,tak at je vse v poradku dej vedet.

    #871312
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj 🙂 tak hlásím,že kontrola dopadla v pořádku,jen ještě musím na nějaké vyšetření na trombofilii,ale věřím,že vše bude OK. Rodit se chystám ve Šternberku,chodím tam i na kontroly k panu primářovi a musím říct,že přístup i celkové prostředí mi max. vyhovuje.
    Vondíku a Leníku,přeju,ať vám to rychle uteče,vím,že ten poslední týden se oproti zbytku fakt vleče.
    jinak pro upřesnění tabulky – u mě to vypadá na kluka ( mimochodem s přítelem je to pro nás čtvrtý v pořadí 🙂 ) máme doma mého 15,přítelova 14 a jeden 9-ti letý k nám dojíždí. Prostě to bude mazec,takovejch chlapů 😀
    Užívejte sluníčka a opatrujte se 🙂

    #871313
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    Jogo, tak moje chození se podřizuje mojí malé dcerušce Kristýnce, tak
    ještě stále běhám jako laňka. Jinak to ani nejde. Když jsem třeba na
    konci zahrádky a ona najednou leze na klouzačku, tak musím ji celou
    přeběhnout a dávat na ni pozor… Má teprve 19měs. no.
    A ta tabulka s pohlavím je pěkná, já budu rodit ve Valašském Meziříčí.
    Já se tento nebo příští týden taky chystám na bazén s malou a bříškem.

    Vondíku, s tou krví ti budu držet pěsti. A cvičení? To semnou cvičí
    moje malá, takže nepotřebuju 😀 A kotrmelec ještě může udělat.
    Ptala ses někde, na ten hmat, aby se miminko otočilo?

    A Škubino, je super, že kontrola dopadla dobře. A jak vidím, jste klučičí 😀
    To já mám doma dcerunku Kristýnku (23 bude mít 20 měsíčků) a teď to
    bude ten chlapeček. To já jdu zítra na cukr.

    Holky, zkoušela jsem dneska být bez sladkého, aby zítra pro jistotu nic neměla
    v krvi, ale nevydržela jsem to. Odpoledne jsem malé dala jogurt a ucucávala a
    teď večer čtvereček čokolády. Bez sladkého si to ale opravdu nedokážu představit.
    Tak zítra uvidíme, jak to nakonec bude… Snad cukrovku už mít nebudu.

    Holky, mějte se a užívejte si sluníčka. A hlavně bříšek, dokud je máte!!!
    My jsme dneska byly na školce (klouzačka, houpačka, pískoviště a nejvíce jako
    vždy motorka odrážedlo). A odpoledne po spaníčku jsme se šli kouknout na
    slepičky a králíčky. Teta má i miminka, tak jsem se nad nima rozplývala a
    chovala a hladila 😀 😀 😀 . Snad jste měli taky krásný den.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 676. až 690. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist