Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871344
    Anonym
    Host

    s názorem zničená matka = špatná matka se určitě ztotožňuju, já jsem vždy spíš ta co nemá dokonale uklizeno a navařeno, ale já i malá jsme v pohodě, a mám velkou oporu v manželovi, nikdy nic nekritizuje a je rád že je doma pohoda.

    kojení-určitě plánuju, minule mi to šlo docela dobře, kojila jsem 7 měsíců, pak se malá sama postupně odstavila, nevím jestli to byl nedostatek mlíka, nebo se jí pilo z lahvičky líp. teď bych chtěla klidně i déle. tady jsou rady a věci které mi pomáhaly:

    první dny než se spustilo mléko kojit spíš často a krátce (třeba po hodině z každé strany 5 min)

    když skončí kojení, nechat na bradavkách uschnout trochu mléka-působí hojivě proti prasklinám

    pití kojícího čaje (anýz+kmín+fenykl) a masáž olejem na prsa mi taky moc pomáhaly, ale to už je na každé mamince, co jí chutná a vyhovuje

    měla jsem štěstí na super lidi, jak na předporodním kurzu, tak i při porodu, na oddělení šestinedělí i doma návštěvy asistentky a doktorky.

    holky inspirujte mě, co vám ještě zbývá nachystat?

    Jíťa

    #871345
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.

    #871346
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.

    #871347
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Vlezla jsem sem po dlouhé době a blbne mi pc,ale to jsem nechtěla napsat.Koukám jak už se chystáte rodit.No a mě by to taky už čekalo:'( .Já se teprv připravuji na pohyby.Teda jestli už nejsou,záleží kde mám umístěnou placentu a to já nevím.Už asi 10dní cítím takový pnutí jako kdyby se Bopiš ve mě roztahoval jako,že je mu těsno.
    Jinak utz v Praze teda skreening dopadl dobře a minulý týden jsem tam byla na krvi tripl testy takže čekám jestli nebudou volat.Dohodli jsme se s dr v Praze,že pokud mi to bude všechno dobře vycházet tak na amnicentézu nepůjdu.A 17.6 ve 20tt tam jdu na kontrolní utz.

    Držím vám holky pěsti ať vám porod dobře dopadne a ať máte štěstíčka rychle po porodu u sebe a ať dobře prospívají.

    #871348
    p pavlakaroli
    Registrovaný uživatel

    Ahojte maminy,
    u nás už vše připraveno,můžeme rodit:) .Zítra má malá oslavu narozenin už 4 utíká to jako blázen a bude tady plno lidí už ted mám s toho hrůzu ale co to zmáknem, hlavně že bude mít malá radost.Termín mám od 3.6. a +7kg jo a ještě zjistili že jsem chudokrevná,měsíc před porodem,brzo že.Dneska v noci jsme měli vzrůšo, malá zvracela,takže převlíkání,umývání a už to všechno peru,pozvracela se teprve po třetí ani jako mimino neodblinkávala takže je s toho vždycky hotová.Vidím že jste taky už připravené,už se těším až to bude za mnou,dopoledne ještě zvládám ale odpoledne to jenom sedím,pokud mě malá nechá, a chladím si nateklé nohy,ted si užívám jenom to že skoro nic nemusím manžel pouklízí,povysává a o malou se taky postará tak je to fajn,pak už mě nikdo šetřit nebude tak toho třeba využít 😀 .
    Mějte se pěkně papapa

    #871349
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jíťo, ty máš také termín už za 14 dní? Tak to jsem zvědavá, kdo nakonec pojede první do porodnice 🙂 Někde jsem se dočetla, že 2 dny před porodem je maminka nadměrně spavá, aby nabrala sílu. Jestli je to pravda, tak jsem tam měla jet už včera 🙂 Moc bych si přála rodit už v sobotu, těhotenství mne už zmáhá, nejsem ničeho schopna a jen čekám až nastane den D. Půjdu teď uklízet, třeba to „popoženu“.

    Co sebou do porodnice? Moje kamarádka mi poradila, ať si sebou vezmu i věci, které mi udělají radost: knížku, odpočinkový časopis, příjemnou hudbu, nějaký šperk, kamínek, dobrý čaj. Je pravda, že nic takového jsem si nezabalila – jen samé strašně praktické věci. Takže to půjdu napravit 🙂

    Jíťo, ty nákupy v H&M jsi si musela užít 🙂 Úplně to vidím 🙂

    Jinak se blíží bouřky (jedna už u nás včera byla), při nich se děti rády klubou na svět 🙂 Tak se opatrujte.

    #871350
    Anonym
    Host

    Ahoj,

    já mám termín 4.6 a podle UTZ 6.6 tak to je blízko. Minule jsem rodila 40+2, teď bych ráda ještě týden vydržela a pak se uvidí.

    http://lilypie.com]http://lmtf.lilypie.com/hvq0p2.png

    Včera mě dost chytly záda tak se snažím odpočívat, dnes je to trochu lepší. Bederní páteř, malá byla totiž ve středu dost protivná tak jsem ji musela trochu nosit, a těch 13 kg už se pronese. Snažím se to omezovat co to jde, no ale znáte to, někdy je to potřeba, dopravit se z bodu A do bodu B, no a když zrovna ta naše vzteklina stávkuje tak ji popadnu a jde se… 😀

    Já jsem si dneska zkontrolovala batůžek, připravila jsem si tam kromě nutných věcí ještě tyhle zlepšováky: noční světýlko (kdybych si chtěla při kojení v noci trochu posvítit ale ne moc abych nebudila spolubydlící maminku.), pak jsem si vzala růžovou pleťovou vodu ve spreji, to tak na osvěžení při porodu (i po něm), no a ještě bych si chtěla koupit ten hroznový cukr a iontový nápoj. Jinak asi jen potřebné věci, mám tam plínky pro mimčo, vlhčené ubrousky, a dvě látkové plínky, vložky, ponožky, kalhotky, podprsenku, vložky do podprsenky, mýdlo, krém, kapesníky, pár vatových tyčinek, kartáček a pastu, vitamíny, noční košili, župan, papuče, dva velké a dva malé ručníky, no a pak potřebné doklady a porodní plán. Oddací list máme nakonec nový, stál 100 Kč.

    Berete si do porodnice dudlík? A vezmete si třeba řasenku? Šperky asi nechám raději doma, ale asi vezmu ten kamínek mám takový talisman měla jsem ho v ruce i při prvním porodu. A ještě si možná přibalím přípravek do koupele kdybych se stihla před porodem ještě naložit do vany.

    Jinak já už jsem spavá tak týden, po sedmé večer nefunguju už jen hibernuju 🙂 Pomáhající manžel = super, taky mám doma takového, a moc si toho vážím, protože vím, že to není všude tak.

    Nikísku, dnes kontrola? Nebo už jsi v porodnici?? :-*

    #871351
    Anonym
    Host

    jo a ještě tam mám toaletní papír 😀

    Jíťa

    #871352
    Anonym
    Host

    Bezim na bazen ozvu se pozdeji nako nestiham a v sobotu jjdu jeste na par hodin do prace tak sem rada aspon cas rychleji utika,mam stale jeste 5tydnu tak uvidime!!pekny den

    #871353
    Anonym
    Host

    Bezim na bazen ozvu se pozdeji nako nestiham a v sobotu jjdu jeste na par hodin do prace tak sem rada aspon cas rychleji utika,mam stale jeste 5tydnu tak uvidime!!pekny den

    #871354
    Anonym
    Host

    Jito dudlik beru,rasenku taky jestli to pouziji tod otazka??
    Takze vy uz to mate za rohem,ja jsem zitra 35tydnu,jdu do konce na par hodin do prace,aspon cas rychleji utece.
    Jito zada mne boli vlastne porad,uz to ani nevnimam,nastesti je to v norme!!hlavne v krizi nikdy pred tim sem to nemela,tak doufam,ze to pujde zase v sestinedeli do normalu.Hlavne joga pomaha a ted uz nemuzu vice jak pulku cviku delat…………takze vyhrava bazen.Pristi tyden se tam chystam kazdy den a pak v cervnu asi sesilim ha ha…..co se vlece neutece,ale maly se roztahuje v brisku a mi tu na nej netrpelive cekame!!
    zrovna ted mam tlak pod prsama,nic prijemneho,uz tam ma malo mista….
    jinak Leniku s kojenim uvidim,tady na webu ma kazde tehulka live problem,tak je tu takova diskuze,takze to se ani planovat moc neda,nekomu to proste jde a jiny ma bolesti,zanety a snazi se.Takze je to induvidialni,ale ja kojit dlouho nechci max 4mesice a myslim,ze ani tak dlouho nebudu…tady v cizine fakt kazdy druhy nekoji,takze v Cesku je tlak kojit a tady zase nekojit,takze ja se rozhodnu az podle situace,kterou nam zazrak prichysta,uz se na nej tesime!!!pekny vykend

    #871355
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,

    já při malé jsem už v 6 měsíci měla mokré trička a podprsenky. A nevadilo
    mi to vůbec. Byla jsem ráda. Ale teď u malého nic nemám a to mě mrzí a
    někdy se i bojím, že nebudu kojit.
    Do porodnice zajet nemusím, protože tam stačí přijet a porodit. Nemusím
    se tam předem nahlásit. Oblečení pro malého mám docela dost. Ale
    nepřetýkají mi skříně.
    Jinak já taky malou oblékám jako princeznu. Vše co jí kupuji je růžové 😀

    V pátek jsem byla na kontrole a paní gynekoložka říkala, že malý je pěkně
    natočený hlavičkou dolů (měnit se to už nebude a to jsem 36tt!).
    Taky že jsem zase o 1 centimetr více otevřená a placenta je zralá, dokonce
    malému ubývá hodně vody! Takže jí tam má maličko. A tak to vypadá na
    brzký porod. Tak už se těším, prý to může být každým dnem. Tak uvidíme.
    Termín mám až 17.6. Ale jinak malý už má podle měření více jak 2600g a
    tak by to nebyl žádný problém.
    Tak mi holky držte pěsti, ať to zvládnu. A ať si tam malej lebedí ještě
    chviličku. A vy si taky dávejte na sebe pozor a opatrujte zázraky!!!!
    Jinak jak mám tu placentu zralou, tak je otázkou času, kdy praskne.

    Jinak já při malé měla Streptokoka a brala jsem kapačkou antibiotika a vše
    bylo v pořádku.

    #871356
    Anonym
    Host

    J ajsem dnes cetla ze ted v 35tydnu chybi zazraku jen par malych datailu a od 37tydne jsou prakticky pripraveni na zivot venku,placenta by mela byt tedy v 37tydnu plne zdrava.
    Takze ja uz se tesim na bazenky mam poslednich asi 8dni, a v cervnu tedy by mohl zazrak taky v pulce cervna,ale termin mame az se skubinou 25.6obe na podobno .Za chvili jdu na par hodin do prace,tak to bude zazitek,ale aspon to rychle utika a za odmenu bude mit maly lebedi v bazenku.Tak Nikisku jeste dej zazraku lebedi v brisku a pak jen mazleni opravdove.
    Mne pretekaji veci do 3mesicu,protoze mi dala haldu kamaradka,a od manzela segra ma 6tydenni mimi tak uz taky vyrazovala,takze ja opravdu koupila 0-3 jedno body,spise sem koupila nadherne dupacky z next sada po 3 na 6-9mesicu to by mel mit,kdyz pojedeme za babickou do Prahy ta uz se nemuze dockat,nakonec budem mit kocar tu a dalsi v Praze koupi abbicka,coz je super vozit to tam a sem letadlem,takhle to bude uzasne.tak se opatrujte tady dnes sviti,to by bylo lebedi,ale jdu do prace no neva to utece a zazrak bude tu papappapappa

    #871357
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    A Jogo, ty se asi neotevíráš, když můžeš chodit na bazén, co?
    Já totiž nesmím (nebo spíše neměla bych), protože bych mohla
    dostat infekci, ale to asi my všechny, no… Děkuji za odpověď a
    papa

    #871358
    Anonym
    Host

    Nikisku termin mam az 25.6 a od 1.6 na bazen chodit nebudu,prave treba se zacnu otvirta a zazrak by tu mohl byt v pulce cervna,to by bylo ok,akorat sem prisla z prace,takze zitra se valim cely de!!papapa holky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 721. až 735. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist