Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 736. až 750. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871359
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jak se vám vede v tomto teplém počasí?

    Jíťo, vidím, že máš zabalené vše potřebné 🙂 Dudlík si poprvé také vezmu. Řasenku si beru, navíc i stíny a make-up – ten možná použiji při propuštění domů… A hlavně růžový lesk nebo rtěnku… Všechny maminky mají v porodnici lehce nazelenalé rty ze ztráty krve. Tak ať nestraším děti, až za mnou přijdou do porodnice 🙂 Beru si ještě nabíječku k mobilu, deník na zapisování zážitků (a že jich asi bude), knihu o těhotenství a péči o mimčo a žabky – ty budu nosit při porodu (chodím hodně do sprchy) a první dny, kdy ve sprchování několikrát denně pokračuji. Minule jsem měla pantofle celé promočené, i když jsem se snažila dobře si utřít nohy. Také krém proti strijím – budu si jím mazat hlavně poprsí, až se mi v něm začně dělat mléko a zvětší se o několik velikostí…, také fén a balík vod bez bublinek, paralen (kdybych měla nesnesitelné bolesti při kojení, když se zavinuje děloha) oblečení na cestu domů (jsem zvědavá, jestli obléknu normální kalhoty, co jsem nosila kolem 5. měsíce), stahovací prádlo (na cestu domů) a autosedačku.

    Jinak jsem si říkala, že by bylo hezké o víkendu porodit, protože jsme všichni doma, můžeme s manželem hned vyjet do Vrchlabí a děti nám doma někdo ohlídá, než se pro ně manžel po porodu vrátí. Včera už to vypadalo TAK nadějně! Měla jsem asi 2 hodiny stahy pěkně po 10 minutách nebo i ve větších intervalech… Ale nic z toho nebylo… Tak jsem zklamaná!!! Dokonce mám poprvé v životě zabalené všechny věci do porodnice a tak téměř „sedím na kufru“ a čekám, až to přijde. Hrůza. Jak se člověk na konci těhotenství těší na porod, to by nikdo nevěřil 🙂 Co ty, Nikýsku, ještě jsi celá? Moje kamarádka mi říkala, že při posledním těhu byla otevřená na 5 cm a vydržela takhle celé 4 týdny – tomu bych opravdu nevěřila…

    Jogo, tak s kojením uvídíš! Jiný kraj – jiný mrav. Asi nechceme být jako naše matky, které kojily jen krátce, od 4. měsíců přikrmovaly a nejdéle v 6. končily s kojením 🙂 Kojení je na začátku komplikované, ale pak je to supr! Člověk má plnější dekolt a pokud má dobrou podprsenku, tak můžeme mít po kojení i hezčí prsa než před… A ještě při něm lépe hubne…

    Mějte se krásně, relaxujte někde v příjemném chládku…

    #871360
    Anonym
    Host

    Lenik tak si pekne pripravena,no krom rasenky si beru taky komplet spinky jak pise Lenik!!Stahovaci kalhotky na cestu dom 100%,a v cem pojedu dom s nemocnice by mne taky zajimalo,zatim mam zabalene letni saty,ale ty nezaberou,a ted je tedy nedopnu ani omylem ha ha
    Leniku s kojenim opravdu uvidim,tady taky znam par vyjimek co kojily i dele,nezli pul roku,ale myslim kojit 4-6mesicu je fajn,dele bych opravdu nechtela….a jsou holky co nemuzou kojit vubec a urcite je to moc mrzi!!Kdyz to bude pohodlne a bez bolesti a komplikaci tak se tomu nebranim!!takze uvidime!!Ale rozhodne neminim skakat z okna pokad to nepujda ha ha!!!Kdyz kolikrat slysim jak se tim lidi fakt stresuji,tak to mi prijde zbytecne.proc si pridelavat stres!!Hlavne aby zazrak byl zdravi a pribyval na vaze!!!kojeni je urcite super na stahovani delohy a na imunitu!ale sem prvorodicka tak uvidime!!
    vcera sem byla v praci,bylo uplne super se odreagovat,lae zada to nezvladaji,takze dnes se zazrakem cely den mame flakacky a zitra za odmenu lebedi na bazene.
    Jo ty zabky sou dobry napad asi je vymenim backory,tedy urcite je vymenim!!Holky uz to mate opravdu za chvilicku ja uz se taky tesim az tu bude maly s nami a budeme se davat do rutiny v sestinedeli!!tak vam drzim palce hladky prubeh a pekny den

    #871361
    Anonym
    Host

    spinky jsou sminky ale to jste si urcite jste vylustily,jinak tady je 20C na 30C si tu moc nehrajem,ja jsem z Prahy z Libuse je tam kousek koupaliste u novodvorske,ale mohli by tam udelat poradny bazen na lebedi,a dat to tam do kupy,snad se najde naky investor,jinak v Praze Podoli to je hruza hlava na hlave!!
    ted sem se tu rozmazlila,tady jsou u bazenu lehatka,jak na dovolene a travnik je obsazeny tak v srpnu,kdyz maji deti prazdniny,tak at je maly tu a pristi leto s nim razim na bazen ha ha…drzim vam pesti at to mate za sebou!!a pak muzem mi se skubinou!!
    uz se tesim az pujde telo do normalu vlastne nejvetsi problem v tehu u mne bylo bolest v krizi..mate nekdo bolest zad??

    #871362
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak po víkendu stále 2 v 1 🙂 co vy, taky? Hlavně Nikísek, tam už se to chystá.

    Peťulo, moc gratuluju ke zdárnému průběhu těhu a určitě se zase ozvi, jak to zvládáš a jak dopadly další kontroly.

    Jogo, záda mě tak před týdnem chytly a od té doby ne a ne polevit, a je to taky v kříži, víc u jedné strany. Dnes jsem už brala i Paralen, ale ten stejně moc nepomohl. Zjistila jsem si ale, že můžu zkusit Koňskou mast Hřejivou, a tak jsem ji zakoupila a už jsem jednou i mazala, je to příjemné ale zatím bolest moc nepolevila, uvidíme, ještě jednou se namažu před spaním a třeba to ráno bude lepší.

    Tak ty šminky a dudlík asi taky vezmu to nezabere tolik místa a hodit se můžou. Dobrý nápad je i s tím Paralenem.

    Už mám občas i jakoby takové malé poslíčky, ale není to zatím žádná hrůza. Tak ještě do středy musím vydržet, no a pak už bude mít manžel víc času, tak mi pomůže a můžu pak i rodit, teď už můžu každým dnem. Ale více se dozvím ve čtvrtek na kontrole. U minulého porodu jsem byla tak poslední dva týdny otevřená na 1 cm. Teď zatím zavřeno.

    Hezký večer a držte mi palce ať ta koňská mast zabere, chodím jako Jeoffrey de Peyrac 🙂

    Pa pa Jíťa

    #871363
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak vidím,že záda netrápí jen mě. Taky mě bolí,více na pravé straně ,ale spíš výš nad křížem. A ty bolesti pod prsy nejsou taky nic moc. Mám někdy pocit jak kdybych dostávala na vrcholu dělohy křeč 🙁 Jinak o víkendu jsme malovali patro domu,takže dneska jsem úplně k ničemu a vidím to za chvilku na postel 🙂
    Joga a já si ještě asi chvilku užijeme bříšek,ale vám se to teda pěkně blíží…tak držím palce,ať vše hladce zvládnete. Tašku ještě připravenou nemám,ale do konce příštího týdne jsem si dala závazek všechno nachystat. Snad to dodržím!
    Mějte se krásně,ať vám horko moc nevadí a opatrujte se.

    #871364
    Anonym
    Host

    tak u nas je jen 20C vice ani omylem,ja si bazen na cerven zrusila,kamoska ted psala ze na slovensku chodi na bazen az do konce,termin ma za 10dni,dnes tam ten bazen ruzne merily a cisty urcite je,ale ja to prave zrusila,ze se treba maly k nam dostane o par dni driv,ale chuze to je tedy zazitek,dnes jen z pekarny slimak nejvetsi….a zada ma tedy Skubina,Jita i ja no pisou,ze je to na konci tehu normalni i kdyz ja to mela cele tehu akorat v ruznych davkach.
    Tak holky myslim na vas a ja mam zitra jogu a bazen,tak to ma lebedi za odmenu v cvrtek jeste na 3hodky do prace!!Takze tento tyden se prekuli opatrujte zazraky
    zitra mam v 18.00predporodni kurz tak vam dam pak vedet

    #871365
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak já hlásím, taky stále 2v1, ale už se těším, až bude prťousek mezi námi. Stále není otočený a už to asi nezvládne. Záda mě taky bolí a je to den ode dne horší, břicho už sotva vleču a ty vedra co jsou teď tomu moc nepřidají.
    Do tašky přihazuji řasenku a dudlík, psací potřeby a knížku na čtení:) Ještě něco máte co nemám?:D
    Víkend jsme měli náročný. Naše slečna tu měla na spaní kamarádku ze školky, její sestru a ještě jsem přibrali stejně starou sestřenku. Takže čtyři pětišestileté treperendy. To byl rachot:) Byla jsem z nich docela vyřízená, ještě že si je vzal na povel přítel a i koupání a pohádku na dobrou noc obstaral on, já se starala o plná bříška:) A v noci, když jsme v jedenáct zapadli spát jsem se modlila, aby nás ráno nechaly vyspat. Nechaly nás přesně do čtvrt na sedm, kdy mě vzbudily lechtáním na nohy:) a pak nám vlezly do postele, naštěstí jenom dvě.
    Dneska jsem absolvovala celé odpoledne v divadle na generálce baletu a zítra a ve středu má dcera představení, tak s ní do divadla budem běhat i ráno i odpoledne, protože mají ráno představení pro školy a odpolko pro veřejnost. Když jsem jí dneska viděla v těch baletních šatičkách, tak jsem slzela. Dojímá mě teď ke konci těhu všechno a dneska jsem ronila krokodýlí slzy. Připadala jsem si jak pitomec:)
    Máte holky zkušenosti s šátkama na miminka a budete mimča nosit? Dceru jsme nosili hodně, ale až od půl roku a myslím, že jí to hodně prospívalo. Nemám ale zkušenost s úplně malinkejma mimčama.

    Mějte se moc hezky a opatrujte se.

    #871366
    Anonym
    Host

    http://www.mothercare.com/Mothercare-3-Position-Carrier-Grey/dp/B003UM1A6I?ie=UTF8&ref=sr_1_19&nodeId=547737031&sr=1-19&qid=1300284573
    satek nemam,ale tohle nosiko je od narozeni do 18mesicu,mazela segra v tom mela prcka od 1mesice,ty zada nic moc,tak posledni dny 2v1 a ja se skubinou tydny no uvidime…

    #871367
    Anonym
    Host

    já mám babasling, taky varianta na satek, se zapinanim na prezku, od narozeni do 15 kg. tak jsem zvedava, z minula nemam zkusenost, ted jsem investovala, kdyz budou jen 22mes. od sebe, tak jsem si rikala ze volne ruce se mi muzou nekdy hodit.

    dneska (utery vecer) jdu oslavovat narozky s peti kamaradkama, do kavarny na nasi ulici, takze tak 2 min pesky zdomu, snad tam dojdu 🙂 mam je sice az 10.6 ale to uz bychom asi neoslavily, tak je to ted. i s rodinou jsme oslavu meli vcera na grilovani.

    jogo, jeste jsem ti chtela napsat at si v praci do porodu vse ukoncis, ja to minule nestihla a pak mi to zkomplikovalo sestinedeli.

    pisu vam z nocniho krmeni, proto ten cas.tak jdu opet na kute. zbyva mi 11 dni do terminu uz to leti:)) jita

    #871368
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jíťo, termín mám až 2. července, ale doktoři chtějí, aby to bylo alespoň o týden dřív, kvůli té cukrovce a všemu okolo. Máš štěstí, že Tě nechají být, v Praze tu cukrovku strašně prožívají. Ale je fakt, že já jí mám horší 🙁 U mě se zatím nic nechystá, s malou jsem byla od 30. tt otevřená, ale teď nic. Od včerejška mě bolí pánevní kosti, tak doufám, že se něco málo chystá 🙂 , ale mám pocit, že kdyby mě tentokrát nechali, tak bych určitě přenášela. Ve čtvrtek jdu na kontrolu, tak uvidím. Holčička mě kope hlavně do žeber, tak si myslím, že otočená je dobře. Někdo tu psal, že má dítko obráceně, mně se malá otočila ve 36. tt, bohužel se otočila zadečkem dolů 🙁

    A to noční krmení, ty malou ještě kojíš?

    Všem vám držím pěsti, ať je vše tak, jak má.

    #871369
    Anonym
    Host

    ahoj Any, nene už dávno nekojím, vlastně tomu říkám krmení jen tak ze setrvačnosti, znamená to že se probudí a dám jí napít trochu šťávy. napiš, jak připravuješ malou na příchod mimča, jaké máš jména, a jestli ti bude v 6-nedělí někdo pomáhat.

    holky tak nechci to zakřiknout, ale zdá se, že ta koňská mast na ty záda trochu zabírá, sice to pořád bolí jako čert ale aspoň už chodím skoro normálně.

    novinka dnešního dne = hlad! v noci jsem si musela dát svačinku, a teď už mám za sebou snídani a dvě svačiny :)) třeba se něco chystá a tělo sbírá energii.

    pěkný den přeje Jíťa

    #871370
    Anonym
    Host

    Aha, já myslela, že kojíš 😀 Malou moc nepřipravujeme, říkáme jí, že mám v břiše mimi, to ví, ukazuje mi na břicho a říká mimi, ale myslím, že moc nechápe, že to mimi jednou vyleze ven a sebere jí část pozornosti 😀 Myslím, že se mnou problém nebude, ale je hodně fixovaná na manžela. Nechali jsme v ložnici kromě nové postýlky i její původní postýlku, v té bude spinkat druhá holčička, tak se malá občas ptá, co to je. Říkáme, že postýlka pro mimi a že ona dostala novou. Ale asi tomu nerozumí. Začnu jí to mimi víc připomínat a zkusíme si povídat s bříškem.
    Uvažuju, že vezmu do porodnice nějaký větší dárek pro malou, poradila mi to kamarádka, že když nové dítě „přinese“ dárek pro prvorozeného, tak ten prvorozený to novorozeně nebere jako takový problém. Malá touží po mašince Tomášovi, tak možná dostane mašinku 🙂
    Jména máme buď Karolína nebo Daniela. Ale líbila se mi i Jolana, jako Tobě. Občas vám tu šmíruju :$
    Až se miminko narodí, vezme si manžel 14 dní dovolené, slíbil mi to ,ale jak ho poslední dobou pozoruju, nevím, jestli to bude pro mě pomoc, nebo třetí dítě 🙁 Když se narodila malá, tak ten první týden po porodu byl úžasný, manžel mi moc pomáhal, oba nás to ještě víc sblížilo, tak jsem se těšila, že teď to bude podobné, ale nevypadá to. Doteď mi pomáhá minimálně a nemyslím si, že by se to změnilo. Nikoho dalšího doma nechci 🙂 , v šestinedělí ne. Tchýně se nabízí a nejradši by si vzala malou k sobě,ale já jsem zásadně proti. Musíme si všichni čtyři na sebe zvyknout, takže nikdo nikam nepojede, tedy z dětí. Manžela možná vyrazím sama 🙂 😀

    #871371
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    tak další kontrolu mám úspěšně za sebou,vše dokonale v normě,žádné otvírání se nekoná a od teď už budu chodit po týdnu a na monitor. Váha + 11kg
    Anette,je smutný,že ti manžel moc nepomáhá. Třeba je jen nervózní,jak to všechno zvládnete s dalším členem. Čert aby se v těch chlapech vyznal!*-)
    Šátek nemám ani nechystám,mám jen takovou tu klokánku,hodně jsem ji využívala s malým třeba do lesa.
    Holky,prosím vás,nějak mi utekla ta diskuze o stahovacím prádle po porodu,hoďte sem nějaký odkaz,děkuju. Jestli jsem to dobře pochopila,je to hlavně kvůli bříšku,aby se vrátilo pěkně do původní podoby?
    Mějte se krásně a opatrujte se 🙂

    #871372
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak jsem byla dnes v Podolí na kontrole. Váhala jsem, jestli chodit ještě tam nebo jít už na kontrolu do Vrchlabí. Nakonec vyhrálo Podolí, protože je blíže. Ale měla jsem obavu, čím mne tam zas budou strašit… Úvodní hlášky při natáčení monitoru: „maminko, já tam nic neslyším“ (kdybych byla prvorodička tak mne klepne), „nemůžu ho tam najít“ (měla bych pocit, že miminku nebije srdíčko, že se mu něco stalo) už mne nechávají klidnou.

    Ale dnes nezklamala ani paní doktorka. Rozhodla se, že mi změří miminko ultrazvukem. Podle jejího měření má 4.300 g. Hned si mne objednala na pátek, že ho přeměří pan docent a v pondělí by mi prý vyvolávali porod, aby nebylo moc velké… Přiznám se, že mne to trochu rozhodilo.

    Naštěstí jsem si vzpomněla na svou kamarádku, které ze stejného důvodu vyvolávali porod v Krči a miminko mělo místo 4.500g jen 3.500g. Takže naprosto zbytečná indukce. A málem to ještě skončilo císařským řezem… Něco podobného mi říkala i druhá kamarádka. Na netu jsem se dočetla, že se doktoři (v této diskuzi) vždy spletli oběma směry a to obvykle o 1- 0,5 kg…

    Takže jsem si řekla, že pokud neporodím do pondělí, tak příští týden pojedu na kontrolu do Vrchlabí (a ten pátek v Podolí s panem docentem zruším). Slyšely jste o něčem podobném?

    Jogo, jojo, záda bolí :'( Každý den posiluji alespoň záda od pasu nahoru, aby mi tu tíhu mělo co držet (doporučila mi to trenérka). A vůbec nejsem schopna chodit – mám problémy i v obchodě. Teď už mne zachraňuje jen auto, bez něj bych se už nedostala nikam… Ale pamatuji si, že PO PORODU dětí, to bylo ještě horší. Pokaždé mne záda opravdu „chytly“a bolely ve dne v noci. Asi kombinace změny těžiště, poloh zad při kojení, ochablých břišních svalů a zvedání miminka. Teď už chci začít záda posilovat od prvního dne po porodu. Uvidím, jestli mi to pomůže…

    Vondíku, balet holčiček je dojemný 🙂 U všech dětí jsem používala babyvak – u Jáchyma šátky teprve začínaly a nikdo je neuměl moc vázat. Baby vak jsem používala už od narození. Děti ho měly moc rády. Výhodou je, že se nemusí vázat a je hned připravený, dá se s ním i kojit nebo na něm mimčo přebalit (to je sundaný ze zad a rozprostřený). Nevýhodou je, že je jen na jedno rameno, takže při častém nošení a větší váze dětí (cca 9 měsíců) mne bolela záda.

    Někde jsem zahlédla „předvázaný“ šátek, ale na internetu jsem ho nenašla. Byl to klasický šátek, jen měl na sobě velká kovová oka. Nebo časem přejdu i na ten normální šátek, až bude miminko větší. Myslím, že tyhle typy nosítek jsou pro děti úžasné – dobře je uklidňují, miminko je blízko maminky a zažívá podobný rytmus pohybu jako v bříšku (při chůzi) a maminka má volné ruce, nepotřebuje pomoc s kočárkem do autobusu atd. Jíťo, na ten Babasling se na netu podívám. Ještě jsem o něm neslyšela…

    Škubino, koupila jsem si stahovací pás New Tummy Trimmer. Odkaz nemám, ale stačí zadat název. Pořídila jsem si ho poprvé, protože mne vždy trápilo povolené bříško. Přijde mi praktičtější než stahovací kalhotky (ty mám tedy také). Myslím si, že pás hned pomůže lepšímu vzhledu (a sebevědomí) a také může trochu nahrazovat břišní svaly, takže pomáhá zádům, aby netáhla všechno sama… Jsem na ten zázrak zvědavá 🙂 Jen se zatím nedovedu představit, že ho po porodu vůbec dopnu…

    Jo a dnes jsem si pořídila gymnastický balón. Ten starý jsme už dali pryč. Moc mi vždy pomáhal na začátku porodu, když jsem ještě byla doma. A pak jsem ho také používala, když v noci miminko moc bekalo, abych s ním nemusela chodit, měla jsem ho v náručí a skákala s ním na balonu (a ještě u toho posilovala 🙂 ).

    Mějte se krásně. Těším se na nové zprávy.

    #871373
    Anonym
    Host

    Tak dneska absolutne fantasticky denzacal jogou a pak cely den lebedi ve venkovnim bazene s mou joga ucitelkou,pokud se zadari jdem i zitra!!Dnes vecer predporodni kurz,musim rict,ze jsem z toho 90%vedela,takze to bylo pro mne spis,ze se neco deje a cas utika.Mam dalsi a posledni pristi utery,to se probira kojeni.
    Jito jake byli narozky,v praci mam vse ukonceno od dubna,ted tam dalo par lidi vypoved,tak sem byla jen na vypomoc.Pokad to pujde pujdu zpatky na dva dny po 5h od brezna..uvidime….
    Jinak taky se plazim,nastesti mam ted bazen,ale konci mi 31.5 a termin az 25.6..no mohl by byt o 14dni driv,ale kdo vi….
    ja ten pas nemam,ale stahovaci kalhotky urcite!!a zacit cvicit pokud to pujde chci hned tyden po porodu,to jsme tu s Lenikem psali na brisko jedine cvicit!!ja ho mela uplne ploche a predstava ho nemit jak pred tim nepripada v uvahu!!nahore 13kg to tedy nic moc,a to jeste urcite dam 1-2kg takze uz ted zadne coko,zadne jidlo po vecer proste brzdim!!!a to jim fakt zdrave,ale jim vice kvuli miminku,je pravda ze pred tim,sem jedla opravdu o hodne mene!!Nejim za dva,lae proste jak pise Jita,nekdy je hlad..ale snad mam hodne vody,protoze predstava mit 10kg po porodu mne vubec netesi.To je tedy nejhorsi varianta!!Jeste 4,5tydne!!!!!!!!!!!no takze kila radsi preskocime,ze uvidime jak na tom budu po sestinedeli!!!
    Co se tyce vahy miminek,tak tady se proste nevazi,takze prekvapko az v den porodu.Leniku zajet do toho vrchlabi kamoska tu mela kluka 4,5kg a mela prirozeny porod na termin,dokonce bez nastrihu hraze.
    ten gymnasticky balon je dobry napad ani nevim v jakem obchode se da sehnat??v sportu??ci v mother care??
    Tak vam drzim pesti jen ja a Skubina si jeste pockame a ted mame jeste Annete koncem cervna zbytek za rohem….2v1 se pomalu zacne zmensovat hlavne zdravi…………….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 736. až 750. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist