Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 796. až 810. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871419
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Vondíku, moc gratuluji k miminku!!! To je skvělá zpráva. Vybrali jste hezké jméno. Říkala jsem si, že už jsi dlouho nenapsala, tak alespoň vím proč. Těším se na zprávy z porodu a tvé zážitky s miminkem. Takže jsi první, komu se narodilo miminko (a napsal nám o tom). 🙂

    O tom gelu jsem také četla, myšlenka se mi líbila, ale cena mi připadá nehorázná. Takže si ho nepořídím. Ale Anet má zajímavou úvahu o „klouzání“ miminka ve vaku blan… Třeba to některá z nás tentokrát zažije a zadarmo 🙂

    Četla jsem také všemožné „babské rady“ o tom, jak přivolat porod. Ale zdá se, že nic z toho nefunguje na 100%. Masáž bradavek jsem zkoušela, když jsem čekala ve Vrchlabí, ale stejně se mimčo nenarodilo. Dále se radí mytí podlahy (na čtyřech), maliníkový čaj, lněné semínko, skákání na balónu, projímadlo z ricinového oleje a džusu, půst… Ale jak jsem četla na netu, když se miminku nechce, tak s tím maminka nic nenadělá. A mohu to potvrdit… Ve Vrchlabí jsem opravdu dělala, co jsem mohla…

    O sexu si myslím totéž. Ale určitě má sex dobrý vliv na vztah s manželem (přítelem), jedině tam to asi funguje spolehlivě… Ale v pokročilém těhotenství se mi zdá technicky dost náročný 🙂

    Jinak dula nebo domluvená PA jsou myslím u porodu super. Mám pocit, že mohou pomoci více než manžel, protože vědí co a jak a rodičku dovedou správným způsobem podporovat. Za ně bych určitě peněz nelitovala…

    Přeji vám pěkný den.

    #871420
    Anonym
    Host

    Jíťo, malou bude hlídat tchýně, až budu rodit. Manžel mě asi poveze do porodnice, aby měl jistou, že jsem v pořádku dorazila, ale moc nevím, jestli tam bude chtít být celou dobu. Určitě tam bude chtít být hned, jak se miminko narodí, aby si ho popsal a pohladil. Pupeční šňůru ale určitě přestřihávat nechce, kdyby mu dali tu možnost, myslím, že by nechtěl být ani u toho císaře poprvé, na ty medicínské zákroky není a já mu to nevyčítám. Taky bych tam asi nechtěla být jen jako pozorovatel 🙂
    Tu fázi, kdy polezu nahá po čtyřech a budu křičet bolestí bych si asi radši prožila sama nebo s jinou ženou (kterou to ale nevyděsí, proto nechci bezdětné kamarádky), právě kvůli tomu, jak to mezi námi je. Nemyslím si, že by nám to prospělo. On si mě víc vážit nebude a já teď nestojím o to, aby mě takhle viděl. Je to dospělý chlap, ví, že dítě není zadarmo a že porod je masakr 🙂

    #871421
    Anonym
    Host

    Anette tak to ho tam tedy neber!!!!!!!!naopak si nezaslouzi tam byt!!Pokud to takhle citis,tak te uplne chapu!!
    A preji ti at se to mezi vami urovna i kdyz s 2detmi je to dost narocne,ale jsi silna zvladnes to!!
    Lenik uz ma tedy 3dny po terminu,takze to musi prijit kazdym dnem!!
    Zubarka se na mne podiva zitra rano,a rekne mi aspon co s zubem bude delat a v pondeli si na mne nechala 45minut,tak po pondelku se muze maly podivat mazi nas ha ha,lae mam jeste 3tydny a priznaky zadne,k doktorce dneska,tak sem zvedava co rekne na polohu,ale prijde mi,ze si lebebi!!U amminky v brisku se mu moc libi.Ja si akorat zvykla na 3trimestr na vsechny pohyby,a pak tedy jeste sestinedeli to zase bude srumec.Jito zada sou previt,ja ted cvicim jogu na zahrade kazdy den aspon 15minut tak bez jogy bych uz davno neexistovala,pekny den

    #871422
    Anonym
    Host

    holky tak se hlásím po poradně, dopadla jsem úplně stejně jako minule. tlak, váha, moč, monitor srdíčka vše ok, a ještě se neotevírám. termín pozítří a jestli neporodím do pondělí-tak půjdu v pondělí na kontrolu už do porodnice.

    radši bych teda do toho pondělí porodila sama, v té porodnici se dlouho čeká a jsou tam doktorky které neznám. no ale zas taková hrůza to snad nebude.

    z těch babských rad jsem zkoušela jen tu podlahu, a jinak asi nic. ještě bych asi zkusila ten sex jestli teda dokážu manžela svést i v tak pokročilém stadiu těhotenství.. 😀
    a jak často se má pít ten maliník? dostanu ho normálně v lékárně?

    opatrujte se, pa!

    jíťa

    #871423
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,

    Tak začnu sebou. Dneska jsem měla kontrolu u gynekoložky. Všechno je úplně
    v pořádku. Jinak do otevření mi chybí asi centimetr. A paní gynekoložka mi
    udělala hmat na vyvolání porodu. Nebo spíše urychlení. Ale stejně se nic neděje.
    Malý by podle měření měl mít 3222g.

    Jinak Jíťo, budu ti držet pěsti. A s tím Maliníkem, ten se pije 2x-3x denně.
    Je to tam přesně na krabičce popsané. Ale neřekla bych, že je to tak moc
    zázračné, jak o tom píšou. Já ho sice piju, ale je to močopudné, takže potom
    budeš chodit hodně často na záchod. Jako tím myslím ještě častěji, než doteď.
    A mě do úplného otevřen čípku chybí 1cm.

    Jogo, ta joga musí být skvělá, to já mám problémy s křížovými bolestmi.
    Dneska jsem se málem nezvedla z lehátka. Musela mi pomáhat sestřička, ale
    nakonec jsem se zvedla a po rozchození už to bylo ok. Ale bolelo to příšerně.

    Anette, vítám tě tady. To s tím přítelem máte zajímavé. Mě přítel slíbil, že
    semnou půjde k porodu, tak uvidíme, jestli svůj slib dodrží. Ale chtěla bych ho tam,
    když nebyl u prvního porodu.

    Leníku, já jsem zkoušela taky sexovat a vanu horkou a malinovník a masírovat
    bradavky, ale pořád nic. A to mi pořád tvrdne bříško jako blbé. Už mě to štve.
    Ale tak snad malý půjde ven až se mu bude chtít. A snad to bude brzy.
    Ty bolesti už jsou na nic. Tady jsem našla i jednu stránku o tomto tématu:
    http://www.bonella.cz/porod/jak-vyvolat-porod.html

    A Vondíku, moc Ti gratuluji k miminku!!! A jak vidím míry, je to kluk jako buk,
    prostě jak má být. Taky už se na malého nemůžu dočkat. Ale snad se narodí
    trošku dříve, no. Malou jsem rodila o dva týdny přesně dříve. To bude u malého
    už zítra. Tak třeba zítra se mu zachce jít na svět. Nechme se překvapit.
    Moc se těším na porod (tedy spíše na chvíle po něm) a na to jak bude malá reagovat.
    Proto nám i napiš, co malá říká na malého!!! Moc mě to zajímá.

    Tak se mějte tady holky krásně a pište. Já se budu snažit každý den sem
    přijít a něco pěkného sem napsat, dokud neporodím. 🙂

    #871424
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Nikísku, tak tě vítám ještě mezi těhulkami, i když jsme tě už prohlašovali za „maminku“ 🙂

    Jíťo, ten čaj mají normálně v lékárně. Pije se několikrát za den. Ale kupodivu mi po něm bylo špatně od žaludku. Proč, to nevím, tak jsem s ním přestala… Myslím, že manžela určitě svedeš. Prý jsou pro muže těhulky sexy a také se nemusí bát případného těhotenství…

    Anett, také si myslím, že žena má dát na své pocity a mít u porodu člověka, s nímž se cítí dobře.

    Jinak pokud jde o to otvírání… Minulý týden (při falešném poplachu) jsem byla otevřená na 2,5 cm. Ale moje kamarádka běhala se 4 cm celý měsíc. Takže to nemusí o ničem svědčit…

    Jestli vás to povzbudí, tak se teď (3 dny po termínu) cítím mnohem lépe než třeba před měsícem. To už jsem nemohla ani chodit, teď zvládnu dobře pochůzky po obchodech (dětem jsem ještě dnes rychle koupila letní oblečení). Dokonce oba dny jezdím pro děti autem do školy do Prahy (= něco přes 2 hodiny v autě), dělám s nimi úkoly, starám se o domácnost. A mám pocit, že mne i méně bolí záda. Ale čím to je, nevím – jestli tím, jak jsem se ve Vrchlabí pohupovala několikrát za den na balóně nebo jestli miminko kleslo ještě níže…

    Jinak se mi dnes zas vrátili intenzivnější stahy – asi 4 do hodiny a docela začínají bolet. Tak jsem zvědavá, co to zase je (ale tentokrát se dle rady PA na hodinu naložím do horké vany a budu pozorovat, jestli kontrakce ustávají nebo naopak sílí než někam pojedu). Všechny „babské rady“ na přivození porodu jsem vzdala. Zaměstnávám se péčí o děti a domácnost a čekám, až se miminko bude chtít „vykulit“. Předpověď bouřek posunuli až na sobotu… Tak jsem zvědavá.

    Opatrujte svá bříška. Těším se na novinky.

    #871425
    Anonym
    Host

    hezký večer

    leni díky za podporu, já vím že svedu, už jsem to nadhodila a řekla jsem že v pondělí je na té ambulanci taková krutá doktorka (to je teda bohužel i pravda, dívala jsem se kdo má službu, a ta doktorka je tady ve zlíně legendární právě díky své krutosti. sice to určitě některé ženské zveličují, ale i tak to člověku zrovna moc na klidu nepřidá..) no a že teda tam jít nehodlám a že s tím budeme muset něco udělat 🙂 no a prý jo, tak uvidíme, třeba se věci dají do pohybu. jinak každý večer poslední týden masíruju prsa olejem od Saloos s kmínem, na lepší tvorbu mlíka a proti strijím, a doteď jsem se bradavkám vyhýbala, dneska už ne. zítra si možná ten maliník koupím, tím asi nic nezkazím co? máte tip na nějakou dobrou značku? a užíváte sypaný, nebo v sáčcích?

    ještě jsem si vzpomněla na další babskou radu na porod a to právě horká vana, a ještě jsem slyšela dát si červené víno ale z toho by v porodnici asi neměli radost.. :}
    dneska se loučím, dám zase zprávu zítra.nikísku super že ses ozvala, drž se!

    #871426
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak pořád nic, dneska asi zkusím tu horkou vanu 🙂

    co vy, nějaké novinky?

    #871427
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 tak koukám,že už počítáte minuty. Nikísku,Jíťo,myslím si,že když se mimču ven nechce,nic nepomůže. Až bude nachystané,tak si řekne samo. Ale už se taky vidím,jak budu zkoušet ty „zaručený „rady 😀
    Jinak já mám už tak třetí den nějaký splín,vůbec nevím proč,ale chce se mi pořád bulet. tak doufám,že mě to brzo přejde.
    Držím palce,ať už nemusíte na ty uzlíčky moc dlouho čekat a kdyby náhodou nějaký ten den,tak bez bolestí.
    jogo,děkuju za ten odkaz!
    Mějte se hezky,vyrovnaně (ne jako já) a pište novinky. jsem napnutá jak struna 🙂

    #871428
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    moc děkuji za gratulace. Přitom jsem si říkala, že určitě budu mezi posledními, kdo porodí a stihla jsem to jako první:)
    Začnu trochu ze široka, jak se to seběhlo. Minulý týden jsme měli dosti hektický. Natálka měla ta baletní vstoupení, takže jsem od pondělka do středy běhala dopoledne a odpoledne do divadla a z divadla, vždy jí oblíknout, učesat, natřpytit:) , do toho vedra a břicho mi klesalo, aniž bych tomu věnovala pozornost. Ve čtvrtek taneční maraton pokračoval, to zas měly představení moje neteře a starší ségra, tak jsme si to nemohly s Natálkou nechat ujít. Ve čtvrtek jsem byla v poradně, vše zavřené, porod daleko. V pátek jsem šla pro Natynkou do školky, chtěla se jít podívat na Bambiriádu, jenomže celý den lilo a když jsme tam dorazily, tak byla většina už sbalená. Nat byla zklamaná, tak jsme se domluvily, že si dojdeme do knihovny půjčit nové pohádkové knížky. Já dostala strašnou chuť na dortík a kafe, vzaly jsme to přes cukrárnu a já koupila pár kousků domů. Přišly jsme v pět domů, já dala vodu na kafe a šla za svým chlapem, ale už jsem za ním nedošla. Udělala jsem první krok na schodech a praskla mi plodová voda. Ale tak, že to bylo, jak když vylije kýbl a teklo to všude. Stála jsem tam a volala na přitele, že mi „asi“ praskla voda…on byl zrovna na WC a volal na mě… já tě neslyším:) , přišlo mi to komické. Když zjistil co se stalo, tak mě nenechal udělat ani krok, posbíral moje věci, malou dal k babičce a i když to máme do nemocnice opravdu jen 200m, naložil mě do auta a odvezl mě:) ´Prohlídli mě, udělali ultrazvuk a verdikt doktora, nejsem otevřená, plodová voda žádná, odhad velikosti mimča 3,800 kg koncem pánevním, takže na sál, císařský řez nutný a mohla jsem si vybrat jestli chci celkovou narkozu nebo epidural. Chtěla jsem celkovou. Jelikož jsem jedla naposledy ve dvě, čekalo se do osmi, až budu „nalačno“. Tak jsem si tam bez jakýchkolov bolestí hodinku hopsala na balonu. V osm mě anestezioložka začala připravovat a prý ve 20.11 hod byl Bartoloměj na světě. Dali ho příteli, mě budili kolem půl desáté, matně si vzpomínám, že mi Bártíka dávali na břicho a přikládali k prsu, ale jsou to mlhavé vzpomínky. To mi na tom vadí nejvíc a vnitřně se s tím peru, že jsem přišla o ten zážitek toho štěstí těsně po porodu, kdy dostanete miminko a hned se seznamujete, ten posit štěstí a dojetí přítele. Ale Bártík mi to teď bohatě vynahrazuje. Rekonvalescence po císaři nic moc, břicho pekelně bolelo, po narkoze se mi dva dny motala hlava a každý den dvě injekce na zavinutí dělohy, jedna do zadku, druhá do břicha. Dneska jsem měla poslední injekci a vyndali mi i stehy, tak už ta jizva tolik netáhne. No, už nejsem nejmladší:) a čtyři porody taky udělali s mým tělem svoje. Ale ty stahovací kalhotky a pás na břicho jsou super:D
    Leniku, když sleduju tu Tvoji story, tak já bych z toho byla na hlavu. Mít každou chvíli stahy a nevědět zda už to je ono nebo ne, to musí být mazec. Moc Ti přeju pohodový a rychlý porod. To samozřejmě přeju všem.
    Jíťo, jsem zvědavá, kdo z vás s Lenikem prodí dřív:) Ono si mimčo asi opravdu určí svůj čas samo a na babské rady nedá. Ale sex doporučuju:)
    Jogo, tak jsi mě naladila s tou jogou natolik, že se na ní asi taky vrhnu. Byla jsem na několika lekcích a vždycky jsem se pak cítila skvěle. Mám doma pár DVD, bohužel tady není žádný kvalitní instruktor a já jsem někdy hrozný lenoch. Ale dělat něco musím, abych se zase dostala do kondice. Už mě nebolí v kříži, ale mezi lopatkami jak se křivým při nošení prďoli.
    Nikísku, taky jsem si myslela, jestli už nejsi maminka:)
    Holky,držím Vám pěsti, ať Vám vše dobře dopadne.
    Mějte se hezky a opatrujte se.

    P.S. máme za sebou první návštěvu u doktorky a přibrali jsme 3 dkg:)

    #871429
    Anonym
    Host

    Nikísku,
    Natálka na brášku reagovala skvěle. Sice ze začátku, když za mnou byli v porodnici, tak první seznámení nevěděla a tiskla se k taťkovi, ale když si ho pochovala, tak ho vzala za svého a teď je velká ségra, která ho chodí kontrolovat, pořád ho hladí a ptá se, kdy bude mluvit a běhat:) Ale ona je starší než tvoje slečna, Nat bude za dva měsíce 6 let. Věděla od začátku, že mám v bříšku miminko, vzali jsme to i trochu jako sexuální výchovu, takže ví, jak se tam bráška dostal a i jak se miminka narodí. Na brášku jsme do bříška mluvili, hladila bříško, když se malej vrtěl, bylo to jako by tady s náma už dávno byl.

    #871430
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Vondíku, díky, že jsi nám napsala podrobnosti! To je báječné, že už máš miminko v náručí 🙂 Ale jak čtu, tak záda zas bolí na jiném místě… Klasika 🙂 Vidím, že se to u tebe seběhlo vcelku rychle a klidně. Chápu, že tě mrzí, že jsi přišla o první chvíle s miminkem. Teď se „bonding“ po porodu hodně podporuje a vždy je u císařského řezu těžké zpracovat, že porod neproběhl přirozeně. Něco málo jsem o tom četla na stránkách http://www.aperio.cz. Dokonce je tam rozhovor s psycholožkou, která pomáhá ženám zpracovat případné porodní trauma…

    Jsem ráda, že jsi spokojená se stahovacím prádlem a pásem. To mne trochu uklidňuje, mám obavy, vzhledem k velikosti svého „balónku“, jestli vůbec něco takového na sebe natáhnu… Tak, ať se rychle zotavuješ a obnovuje se ti tvá štíhlá postava!

    Dnes dopoledne mi bylo hrozně, asi jak se měnil tlak. Byla jsem hrozně nervózní, měla pocit, že se mi špatně dýchá a bylo mi divně od žaludku. Nakonec se mi podařilo chvíli spát a udělalo se mi lépe. Jela jsem zas autem pro děti a ještě s nimi nakoupila nějaké pomůcky do školy (a zmrzlinu :-)) Teploměr v autě mi ukazoval venkovní teplotu 30 stupňů – naštěstí klimatizace stíhala chladit a tak jsem to přežila bez újmy.

    Stahy mám méně časté, více bolestivé. Také se mi dnes zdálo, že se mi už špatně sedělo za volantem, že mám bříško ještě níž. Ale žádné známky blížícího se porodu nevidím… Vůbec nechápu, že to trvá tak dlouho. Mám pocit, že snad NIKDY neporodím…

    Jíťo, koupila jsem si značku Megafyt (snad si to dobře pamatuji) v sáčcích. Ve Vrchlabí jsem sebou neměla sítko na sypaný čaj – jinak bych si asi spíš koupila ten. To mne mrzí, že jsi na pondělí objednaná k protivné doktorce. Ach jo – takové by v porodnictví neměly vůbec pracovat. Měla jsem občas podobné motivy k tomu, aby se miminko narodilo (nechtělo se mi na další kontrolu do Podolí atd.), ale nechalo mne ve štychu… Tak snad budeš mít víc štěstí 🙂

    Holky, tak vám přeji, abyste se svého porodu už rychle dočkaly a hlavně aby byl hezký a bezbolestný. Jsem zvědavá, kolik z vás se přes víkend promění z těhulek v maminky 🙂 .

    Pěkný víkend!

    #871431
    Anonym
    Host

    Vodniku a to byl tvuj prvni cisar??tak at se to pekne hoji po cisari se muze zacit cvicit po 4-6tydnech,jogu delam 2roky pravidelne a chytlo mne to natolik,ze se dam na tu instruktorku jogy.tak uvidime trva to rok a pul ten kurz.
    Leniku pres vykend bys tedy mela porodit hlavne ty a Jita ma termin v pondeli tak to bude napodobno.Nikisek v zavesu!!Jito hura do vany horke!!
    No ja vcera na kontrola stale hlavickou dolu,nesesouva se.Ale rikala,ze kdyz se sesune,muze zase na horu takze jak pisete az bude pripraven pujde na svet.Zitra presne 37tydnu,dalsi kontrola v utery.
    Zub zpraven hura,je to slolicka 6,ale rikala,ze uz mele z posledniho..ja hned jak dlouho,ze nema magickou koupi,tak sem si sama odpovedela 6mesicu az 5let,tak rikal vsechno je mozne!Jiank bych to pak rada resila inplantatem,tak snad vydrzi 5let by bylo hezke.
    A dnes mi kamoska udelala radost donesla mi na maleho uz darek.Prala sem si plavky tak mi daal v 3velikostech z Nextu 1,5-2,2-3,3-4tak mam na bazenky a na lebedi!!Ale jeste ten zazrak,ze.
    Ale ja jsem ted v pohode,sice nemam bazenky,ale rano hodim jogu,protahnu telo a den je veseli.Skubino to jsou hormony to prejde.Mne zase sef neposlal materskou.Hnup pisu mu a pry zapomnel,zase no proste nemam slov.Ale mam novy sestrih,zub zachranila na nakou dobu,zada nic moc,ale uvidime kdy se mi zazrak ukaze,ale momentalne si tak silne lebedi v brisku,ze vice budu vedet v pulce mesice.Myslim na vas opatrujte se a piste

    #871432
    Anonym
    Host

    ahojky,

    tak horká vana je za mnou, vydrzela jsem asi 50 min, paradni relax, ja mam vanu moc rada, a ted v tehotenstvi si ji skoro vubec nedopravam, tak to ke konci napravim. dokonce me po ni na chvili prestaly bolet i zada.

    porod zatim v nedohlednu, brisko obcas behem dne tvrdne, ale ani bych tomu nerikala poslicky, skoro vubec to neboli.

    malinik zatim nemam, nebyli jsme v obchode, tak az zitra. jeste chci koupit darek pro kamaradku, pro miminko chybi dudlicek, a pro lucku chci nakoupit nejake svacinky a presnidavky, aby mela jidlo a piti s sebou az pujde na hlidani nekam. a sobe jeste nejaky mini sprchovy gel do porodnice, at nemam jen mydlo. no a pak ten malinik. jinak potom vyrazime na obed k babicce, a pak uz klidek a relax.

    jogo plavecky jako darek pro tvuj zazrak fakt sedi, super napad. o zubu to jsou celkem dobre zpravy, tak snad vydrzi minimalne 3 roky. docela me prekvapilo, ze ten kurz trva tak dlouho, na tu instruktorku. ale zase asi bude kvalitni.

    leni, taky mi dnes nebylo nejlip, no a bourka

    #871433
    Anonym
    Host

    nas zase obesla..

    vondiku velka gratulace, preju rychle zahojeni, a super ze to mala vzala tak vyborne. my mame s nikiskem holky mezi rok a pul a dva roky, tak jsme zvedave jak to budou snaset.

    skubino takovy stav taky dobre znam, jsou to fakt ty hormony. vetsinou mi pomaha soustredit se na sebe, odpocivat, relax, dobre jidlo a piti, nejake rozmazlovani (vana, bazen, kosmetika, nakupy, cetba) a brzo se citim lip. neboj, prejde to!

    jinak ja mam termin podle menstruace zitra, podle UTZ v pondeli. jasne ze ty babske rady zas tak moc nepomuzou, spis asi psychicky, clovek ma pocit ze pro to neco dela a taky se trochu zamestna.

    napadlo me, mate vy co uz mate deti, nejaky tip na ulehceni pri porodu? za sebe muzu rict tu vanu, taky mi hodne pomohl partner a talisman.

    mejte se super! jita

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 796. až 810. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist