Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870699
    Anonym
    Host

    Ahoj Holky, mohu se k vám přidat? Termín budu mít (asi) 4.6. … 🙂

    #870700
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Leni, jasně, přidej se! Napiš nám něco o sobě, jestli čekáš první miminko nebo už nějaké děti doma máš, a jak se cítíš, máš už nějaké „těhotenské potíže“?

    O nás se dočteš více na prvních stránkách této diskuze. P.S. podle poslední MS mám termín taky 4.6, záleží ale ještě co řekne doktorka (jdu tam tento pátek) – mám totiž dlouhý cyklus tak to možná bude spíš kolem 8.6, uvidíme. Super by to bylo na moje narozky 10.6 <:o)

    Zatím ahoj, jdu pokračovat v úklidu. Asi už mě chytá ten instinkt hnízdění, dnes jsem Vaška donutila 3x (!) přestěhovat jednotlivé kusy sedací soupravy v obýváku, a pořád nejsem spokojená! Ještě to asi zítra přestěhujem zase jinak… musí ze mě být už úplně 8o| …

    #870701
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Ahoj všem vespolek.

    Já měla o víkendu doma manžela a tak jsem toho moc nestíhala. Vařila jsem a starala se o něj…:) Taky jsem byli na houbách. A když to šlo strčila jsem mu Venouška a šla spát. Je mi po tom Utrogestanu čím dál hůř. A to ho budu brát až do 12tt. Bleeee….

    Mně vychází termín na 1.6. ale uvidíme co řekne kontrola. Jdu do Pronatalu 8.10. v 14:40….. Nemůžu se dočkat. Pořád se bojím, aby bylo všechno v pořádku, už aby byl listopad… to snad budu klidnější…. a nebo červen:D

    Leníku vítej!!!!<:o)

    #870702
    f Follah
    Registrovaný uživatel

     Pregnancy Ticker

    #870703
    Anonym
    Host

    Ahoj všem,
    Follah vím, jak Ti je, po Utrogestanu jsem zvracela celý první trimestr +o( a taky jsem po něm byla úplně mimo. Seděla jsem hodinu v kuchyni a přemýšlela, co jsem to vlastně chtěla dělat, až přišel manžel a ptal se, jestli jsem nechtěla náhodou snídat 🙂 Byla jsem úplně hotová, všechno se se mnou točilo. Po tom Estrofemu,co beru teď, to není lepší, mám to brát až do 8 tt a k tomu Utrogestan, netuším, jak to zvládnu. Je mi po tom strašně zle, bojím se zvracet, abych ten účinek nezrušila úplně, tak jak to jde, ležím a dýchám a radši moc nejím. Jsem úplně k ničemu 🙁 a to se v podstatě ještě vůbec nic neděje.

    #870704
    Anonym
    Host

    Bajcurko, doufám, že už Ti je líp. U nás jsou nemocní všichni, to počasí stojí za houby 🙁 Homeopatika mi taky vždycky pomůžou, ale musím si je vzít hned na začátku, na rozjetou virózu už mi nezabírají. Ale asi jsi to stihla 🙂 Hlavně pozor na bylinkové čaje. Nikdy jsem nevěděla, co můžu a co ne, tak jsme pila radši jen ty těhotenské. Žádné mi nechutnaly, bylo mi z nich zle, ale potom jsem objevila čaj od Teekanee a ještě jeden z DM drogerie a ty mi docela jely.

    #870705
    Anonym
    Host

    Junebug, máš můj obdiv, že se o sebe hezky staráš i na mateřské. Já jsem dřív neupravená nešla ani se smetím, ale pak se mi v těhotenství zbláznili hormony, měla jsem šílené vyrážky, věčně jsem zvracela a na hlavě se mu udělalo afro, na kterém nedržela ani barva, tak jsem chodila jako bezdomovkyně. Když se narodila malá, nějak se mi už nepodařilo se vrátit zpátky k upravenému zevnějšku. A to jsem vždycky odsuzovala maminky, které na mateřské „zpustly“. Teď jsem ten největší zpustlík sama. Ale slíbila jsem si, že jestli se znovu zadaří a budu těhule, něco se sebou udělám. Aby se manžel za mě nestyděl:)

    #870706
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Anette, mám to dost podobně, ještě v prvním těhu jsem chodila na jehlách a na kosmetiku. Přibrala jsem předpisových 15kg a při kojení jsem i celkem hezky zhubla. Ale pak se to nějak zvrtlo. Kojit jsem přestala, když bylo malému asi 11měs a pak to šlo strmě nahoru, pak další léky a hormony a jsem jak bečka. Břicho mám jak pátrací balón a vytáhla jsem znovu své těhu oblečení, ale do džínů se přes boky nedostanu:( . Nemám chuť ani vypadat dobře. Ale jestli přežijeme ve zdraví já a můj @ první trimest, hodím se do gala…. a po porodu se budu držet zpět. Mám krásné kožené kalhoty, které mi dooooost sluší, když se do nich ovšem vejdu:P
    Příští měsíc si taky dojdu ke kadeřníkovi a seženu si v Praze nějaké hezké cvičení… porod je pak lepší, když se v tehu cvičí. A ještě bych chtěla chodit plavat s VJ (Václav Jan)… no jsem na sebe zvědavá. Třeba mně budete motivovat i Vy všechny tady:)

    #870707
    Anonym
    Host

    Follah, máme to vážně podobně 🙂 Poprvé jsem taky přibrala 15 kg, ale z toho 3 kg ještě před těhu, přibírala jsem po hormonech. Z toho jsem ale shodila jen 8 kg v porodnici, při kojení jsem bohužel tloustla (mám kliku, prý to má asi 2 % žen), pak jsem to horko těžko shazovala a 5 kg mám navrch mi stejně zůstalo. Teď, přestože skoro nejím, abych nezvracela, tak tloustnu znovu z hormonů 🙁 Měla jsem to tak i poprvé, týden jsem jen zvracela a přibrala jsem kilo 🙂 Teď si slibuju, že se budu držet zpátky, když vím, že kojením nehubnu, ale hormony to stejně obstarají za mě. Držím pěsti, určitě budeš brzy zase chodit na jehlách a budeš krásná těhule:)

    #870708
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, díky za hezké zprávy, ty léky vám teda fakt nezávidím. Sama jsem pocítila největší „hormonovou houpačku“ po porodu při kojení. Někdy to byla síla, pak se to nějak ustálilo. Kojila jsem do 7 měsíců. teď bych chtěla i dýl, ale je to jedna z těch věcí co se nedají tak úplně naplánovat, tak uvidíme co bude. Jestli to s váma dělá podobné věci, tak klobouk dolů! Jak to vlastně bude teď, kdy vám ty léky vysadí?

    Při těhu jsem přibrala kolem 13-15 kg (nevím přesnou váhu „před“, až zhruba tu ve druhém měs.), a pak asi tak těch 15 kg zase postupně shodila. Ale ten kolotoč udělal své s vlasy, nehty, pletí, i pevná postava je ta tam… na podpatky jsem teda nebyla nikdy, nosím pořád sportovní styl, džíny a tenisky, trička a mikiny. Ale chodívala jsem na manikúru, na vlasy. Teď se tak nějak snažím ale nezbývá moc času ani peněz. Ta sobota – to byl dárek. A bylo to moc fajn, doporučuju. Ale vím jak je těžké se k tomu dostat, zvlášť pokud už máte doma jedno /více/ dítě.

    Cvičení: mám doma knížku Kantienika: cvičení po porodu, je tam fakt dobrý soubor asi 30 cviků. Ale mám velký problém se k tomu donutit!

    Folly, kdyby sis chtěla dát sem ten ticker z těch stránek, co jsem měla já, chce to vložit ten odkaz co začíná a končí písmeny url v hranatých závorkách. Je to druhý odkaz v pořadí. Pak se ti to ukáže 🙂

    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/tt8d9b6.aspx

    #870709
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Musím se to naučit, jsem na počítače už trochu tupá, no snad tu s tím nazanesu celý náš chat:$
    A jak to máte s pitím, je mi po většině nápojů tak nějak divně.Z čajů se dá Teekanne pro těhu, taky jsem minule pila Mamadrink, ale tady na jihu se nedá moc sehnat. Musím si ho přivézt z Prahy. Taky mně nad ránem budí hlad a to si dělám Gravimilk. Je i jako náhražka multivitamínů a není moc sladký a zasití. Sladké nápoje mi dělají špatně a bublinkaté věci nepozřu. Jinak mi ale špatně nebývá, jen ten pitný režim mne trápí. Co vy a nevolnosti? a máte nějaké zvláštní chutě?

    #870710
    f Follah
    Registrovaný uživatel
    #870711
    Anonym
    Host

    Follah, já jsem v prvním těhotenství taky nevěděla, co pít. Normálně piju vodu z vodovodu, máme tam napevno filtr, ale v těhotenství se mi z ní dělalo zle. Nesnesla jsem ani kupovanou vodu, jen jsem měla pořád chuť na ledové čaje. Ale protože jsem slabý diabetik, nemohla jsem je pít,tak jsem si je ředila vodou. Po Utrogestanu mi zůstávala v puse kovová chuť, říkali mi, že to není možný, ale bylo to z toho a z těch dalších hormonů. Dělalo se mi z toho špatně. Taky jsem v prvním trimestru zvracela obrovské množství vody – vypila jsem 1 dcl a vyzvracela litr, nechápala jsem, kde se to bere.
    Zvláštní bylo, že jsem zvracela všechno, včetně suchého chleba a sucharů, ale co jsem bezpečně strávila byla snídaně u McDonalda – ta pěkně mastná houska s vejcem a slaninou a kupodivu i ta smažená bramborová placka byla v pohodě. K tomu kafe a jak jsem si medila 🙂 Ale to se pochopitelně nedá jíst pořád.

    #870712
    Anonym
    Host

    Junebug, už podle té fotky, co jsi měla před dvěma čárkami, jsi štíhlice, tiše jsem záviděla 🙂

    #870713
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Já zatím moc nevolnostmi netrpím, mám teď „cuketové období“ – mohla bych je jíst po kilech, pořád musím nějaké mít v lednici. Nemáte nějaký zajímavý recept s cuketou? Jinak moje chutě jsou spíš na sladší jídla a jednou mi bylo trochu špatně po tuňákovi.

    Co se týká pití, u mě vede voda (máme taky filtr). Čaj mi teď moc nechutná, a dneska jsem si poprvé od pozitivního testu dala capuccino, a taky mě to nějak nenadchlo. Asi teda zůstanu u té vody.

    Jak jste na tom vy s kávou? Kolik šálků si dáte denně?

    Any: Moje váha je kolem 62 kg tak spíš asi patřím k těm štíhlejším, ale zase nějaká modelka nejsem, to bejvávalo zamlada, haha 😀

    Folly: krásný obrázek

    Už jsem začala připravovat dcerku (14 měsíců) na mimi, tím že jsme začaly dělat „malá, malá“ na bříško. Moc to ale zatím nevychází, spíš dělá „bac bac“ a směje se tomu. . .:^) Jak budete chystat děti vy?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist