Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871539
    Anonym
    Host

    Ahoj holky oni si tam proste lebedi,zivot je pak tezky a v brisku se maji dobre ja dnes 38+2vubec nepocitam,ze by to bylo tento tyden,proste taci ti o 2-3 tydny drive neni tedy nas pripad!!
    Niko u mne se bude resit prenaseni az budu 40+3chteli uz 40+2mi dat kontrolu,ale 40+3bych byla pro vyvolani!!!Jak to tady probiha vubec nevim,budu vas info..
    vlece se to jak snek……ale zase se blizim 39!!!a to uz neco znamena,holky nak se tam doplazime.drzte se

    #871540
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    taky čtu, jak se těm miminkům nechce ven, že to máte všechny nějak po termínu. Jenom ten můj prďousek spěchal. Tak přeji, ať se co nejdříve dočkáte.
    Leni, jak Ti je? Mě to moc nejde do hlavy. Myslím na Tebe ať vše dobře dopadne.
    Niki, i Ty ať to máš bez komplikací a v pohodě.
    Jíťo, skvělé, že už máš mlíčko a kojíš
    Jogo, to utíká, taky už budeš mít brzy zázrak v náručí:)
    Já jsem dneska trochu utahaná, malej měl hladovou noc a vstávali jsme každé dvě hodinky:) a teď to dohání a spí už tři hodiny. Venku slunečno, vedro na koupání, jdu pro dceru do baletu, nákup a pak to doma trochu poklidit, protože je opravdu vidět, že máme prcka a jeho věci jsou všude:D 😀 a to jenom leží.
    Mějte se holky moooc hez:D ky a opatrujte se.
    Petra

    #871541
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jíťo, strašně to uteklo, pamatuju si, jak jste tu na začátku diskuse plánovali, kdy si udělat test a už máš Nelinku na světě 😀 😀 😀 Moc jsem si přála patřit do téhle diskuse a taky rodit v červnu 🙂 V porodnici mi taky malou krmili stříkačkou po prstu, než se mi udělalo mléko. Prima, že už vám to jde samo

    Leníku, pořád na Tebe myslím, už to musí být !!! Myslím, že je lepší, když si miminko samo řekne, kdy chce ven, než vyvolávání, udělala jsi dobře, i když naprosto chápu, že už jsi zoufalá. Já mám 3 týdny do termínu a modlím se, aby to přišlo dřív. Jednak jsem nedočkavá a jednak doktoři říkají, že čím dřív bude holčička venku, tím líp pro ni.

    Jogo, porod do vody byl můj sen, ale u nás to jde snad jen ve Vrchlabí. Sama zkušenost nemám, ale jedna porodní asistentka mě upozornila, že ta čistá voda, co se napustí na začátku, už tak čistá není, když se dítě rodí a že by to ona sama nechtěla. Ale vana nebo sprcha se hodně využívá na zmírnění bolesti při kontrakcích. Vodu máš ráda, tak si myslím, že by se Ti to mohlo líbit

    Leníku, ty jsi skutečně porodila do vany? Jak je to tedy s tou vodou? Vždycky mě to zajímalo, ale slyšela jsem jen tu porodní asistentku, že pak ve finále se to dítě rodí do „špinavé“ vody. Je to pravda ?

    Dneska je mi výjimečně dobře, tak se vrhnu na čištění koberce v ložnici 🙂 Musím toho před porodem spoustu stihnout

    #871542
    Anonym
    Host

    Tak ten porod do vody si take uplne neumim predstavit,ale je mozne ztravit v te velke vane spoustu casu a pak na porod vylezt a porodit prcka na luzku!!Drive tam meli jen jeden maly bazenek ci vetsi vanu jak se tomu ma rikat,ted maji 4*takze myslim,ze si tam vlezt mohu,protoze muzu kdykoli vylezt!!!Ale to zalezi na prubehu porodu,takze se nechame prekvapit.
    Zitra se snad dostanu na venkovni bazen,poplavat,protahnout telo a opalovacka,tak doufam,ze to vyjde!!Streda,patek kavicka s kamoskama cvrtek kontrola 38+5!!
    Dnes doslo mother care stojan na vanicku,jo jeste v cvrtek sjedu do mother care pro podprsenky na kojeni.Mam milion veci a je stale co nakupovat!!Tak LLEniku a Niko jak to vypada??
    A 3musketyri se taky dockaji,opatrujte se

    #871543
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak pořád nic 🙁 .

    Škubino, ať si dobře vybereš! Asi bych šla do boxu se sprchou. Není nad to sprchovat si při kontrakcích bříško hodně teplou vodou…

    Niko, to mne mrzí, že také čekáš… A ještě ke všemu malování v porodnici… Ten nález na porodních cestách se může velmi rychle změnit, z toho si nic nedělej… Dnes jsem četla, že se prý 40% miminek rodí po termínu… Ať vše dobře dopadne.

    Vondíku, tak ať si dnes v noci lépe odpočineš! Na „poházené věci na miminko“ se už těším. Ty moje jsou zatím převzorně naskladané v šuplíkách… Ať se brzy cítíš lépe.

    Anette, co koberec, už září čistotou? Je vidět, že si „buduješ hnízdečko“ 🙂 . Myslím, že kolem porodu do vody panuje spoustu předsudků… Je to úplně normální a elegantní porod. Nikde není vidět žádná krev (což při klasickém porodu je). Mám i fotky vany a díky obrovskému množsví vody, je po porodu voda normální barvy. Nikdy jsem si nevšimla, že by byla nějak znečištěná. Navíc při tomto porodu bývá příjemné příšeří, vlastní uklidňující hudba, svíčky… Pro miminko je porod do vody šetrnější, protože ze své „vody“ vpluje jen jiné „vody“ příjemně teplé a po „vylovení“ se položí mamince na bříško. Ve vodě se maminky obvykle lépe uvolní, cítí se bezpečně (mají soukromí), voda tlumí bolesti, méně se natrhávají. Jen pro porod do vody musím až do Vrchlabí. V Praze nikde vanu nemají (nebo mají ale ne na porod). Poprvé jsem rodila klasicky v Krči (oxytocinová kapačka, nástřih, velké natržení, hodinové šití), ale při porodu ve vaně se cítím mnohonásobně lépe (překvapilo mne, že jsem nedostala žádnou kapačku). Doporučuji vyzkoušet 🙂 . Jen se teď bojím, abych nakonec neskočila u císařského řezu, jak sleduji své „nerození“.

    Jogo, ať si zítra užiješ bazén a opalování. Třeba u tebe miminko přijde dříve!

    Myslela jsem si, že u 4. porodu mne už nic nepřekvapí. Ještě jsem se k němu ani nedopracovala a už jsem překvapená z toho, že vůbec nepřichází. Jsem zvědavá, jestli se pak vysvětlí, proč to tak bylo. Manžel chtěl jet do Vrchlabí už dnes. Ale vzhledem k tomu, že měl mít službu také ten „páteční“ lékař jsem k tomu neměla odvahu. Znovu bych mu nechtěla padnout do rukou… Takže pojedeme až ve středu. Určitě budu chtít, abychom se vrátili k původním termínům dle ultrazvuku a PM a aby mi už porod vyvolali. Bojím se už o funkčnost placenty a zdraví miminka. Tak mi držte palce…

    Ať se cítíte co nejlépe, miminka v noci hezky spinkají a vám těhulkám se dobře daří!

    #871544
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Holky stli můžu na ten porod do vody.Tak pro mě by to byl taky sen a nemyslím si,že by ta voda byla čistá jako na začátku.Přeci jen se to s tou vodou zředí ta krev a no je to nepříjemné,ale i snad zbytek stolice po klystýru. Leníku jasně,že to je na porodním stole je vidět,ale to je tím,že se to zředí v tolika litrech vody.Nedovedu si tam představit ségru,která rodila v neděli a po příjmu ji řekli hned na sál a on že chce klystýr a oni,že jí ho nestihnout dát,že jde rodit.Tak co nejdříve vyšlo? Asi by to v té vodě plavalo.Tak souhlasíM s tou porodní asistentkou.Je asi jasné,že se mamina tolik nepotrhá jak je naložená v té vodě tak je tkáň měkká a taky je to od člověka ke člověku,asi záleží na tom jak kdo má pružnou kůži.

    #871545
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    tak ani dnešní noc u mě nepřinesla žádnou změnu, pořád 2v1. Prostě nechápu proč se jí nechce ven. Chodím po bytě a ukazuju jí jak mám všechno nachystané, jaké má krásné oblečky a že už opravdu může na svět.

    V 11 jdu na monitor a na kontrolu, tak uvidím co páni doktoři vymyslí. Asi by si mě tam nechali a porod vyvolali, ale když malují??? No uvidíme, sama jsem zvědavá.

    Mějte se pěkně.
    Nika

    #871546
    Anonym
    Host

    Nika takze ty uz taky 5den prenasis,tak dej vedet co malovani a co tedy doresily,prece deti se musi rodit i kdyz se maluje!!
    Leniku a co ty…..ty uz prenasis 14dni i klidne,tak napis co ve Vrchlabi doresily.
    Ja razim na ten bazen,s mou ucitelkou jogy!!Uz se nemuzu dockat az do bazenu skocim,ja si zrusila clenstvi kvuli zazraku,ze by tu mohl byt driv a ze bych se mohla otvirat,no ale on si lebedi,a to ze na naj ceka krasny kosik a milion veci ho zatim taky nezajima,ale mi mame cas sem 38+3ale je to proste priroda,nekdo driv,nekdo na termin a vy cekanky at uz se zadari,myslim na vas

    #871547
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, Leni, Niko, vydržte, moc na vás myslím! my jsme ještě v porodnici, po porodu mi zůstal v děloze kousíček placenty, tak mi ho dneska pod narkózou vyndali, a domů nás pustí nejdřív zítra.

    Ale jinak se máme super, Nelča je šikovná, hezky papá a spinká a je moc krásná. Jestli máte některá facebook, najděte si mě tam /Jitka Strnadelová, Zlín/ a kukněte na fotečky. Už se mi jen šíleně stýská po Lucince, dnes jsem to i obrečela, hormony dělají své.

    Leni, tvůj popis porodu do vody vypadá super, no a je fakt, že nejlíp to popíše ten kdo to zkusil. Naše porodnice to umožňuje. Zítra je úplněk, takže třeba přijdou nějaká mimča.

    Vondiku zníš moc šťastně. To je dobře! Peťulo a tvé ségře gratulace 🙂 já bych ten klystýr taky už nestihla a tak jsem byla ráda že jsem měla ten yal gel a vyprázdnila jsem se ještě před odjezdem.

    zatím ahoj opatrujte se hoky i zázraci. :))

    #871548
    x Nika
    Registrovaný uživatel

    Tak já mám po kontrole. Monitor v pořádku, na UTZ snížené množství plodové vody, bez nálezu = neotevírám se. Zítra v 13.00 nastupuju do špitálu na gynekologii a začnou mi dávat prostaglandiny, aby se urychlilo dorzávání děložního čípku a začala jsem se otevírat. Vzhledem k tomu, že v porodnici malují se tedy porod plánuje na pátek.
    Vůbec nemám radost z toho, že od zítřejšího odpoledne budu ležet v nemocnici :-(. Strašně moc si už ale přeju aby to všechno bylo za mnou a já i s miminkem byla doma. Tak mi držte pěsti.
    Verča

    #871549
    Anonym
    Host

    Niko, to mě mrzí, ale třeba ještě do zítřka porodíš, a nebo aspoň budeš mít mimi brzo u sebe když ti porod vyvolají. Když je snížené množství plodové vody tak už to může být trochu nebezpečné. drž se a dej nám vědět! 🙂

    #871550
    m Nikisek
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.
    Jak se máte? My dobře, akorát si zvykáme být doma.
    A malý je závislák na prse. Jak je to možné?
    Není v klidu, dokud mu nedám prso a dokáže u něj být i hodiny.
    A když ho oddělám, tak křičí. I když spí a oddělám ho 😀
    Je to potvůrka. Ale jinak je zlatý a v noci spí úplně nádherně.
    Budí se mi jen jednou a to kolem 3 v noci. Chodíme totiž spát
    kolem 10-11:00. Ale jistě, že on prospí celý den 🙂
    Jinak Vám holky moc gratuluji k miminkům!!!! 🙂

    #871551
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Tak dneska po kontrole,vše OK. Nález takový,že můžu porodit každým dnem,tak jsem zvědavá.
    Když to tady ale sleduju,beru to s rezervou…
    Leníku,držím na zítra palce,ať ti to ve Vrchlabí dopadne na jedničku!
    Niki,tobě taky – malování nemalování,postarat se o tebe musí.
    Holky s mimčama jsou šikulky,že to zvládají.
    Joga bazének,takže má pohodičku a ještě si užívá poslední dny.
    Opatrujte se 🙂

    #871552
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak vidím, že se to většině nějak komplikuje… Ach jo.

    Jíťo, to jsi statečná, že tak klidně bereš „dočištění“ po porodu. Asi bych z toho trochu šílela při svým poporodních stavech. Hlavně, že už to máš za sebou a je vše v pořádku! Na FB jsem tě hned našla, ale fotečky se mi neukázaly. Hlavně, že je Nelinka zlatíčko a že se jí dobře daří!

    Verčo, tak ať to všechno dobře dopadne! Zítra je úplněk a ještě zatmění měsíce, třeba se bude chtít ven všem miminkům. Držím palce! Ať si zachováš klid v těch všech nepříznivých zprávách.

    Škubino, super. Jsem ráda, že u tebe je vše jak má být. Tak ať to přijde rychle. Přeji rychlý a bezbolestný porod!

    Nikísku, blahopřeji k návratu domů a k v noci spinkavému miminku. Přes den si to asi brouček musí vynahradit.

    Jogo, užívej si bazénku. Už to budeš mít také za chvíli!

    Zítra vyrážíme do Vrchabí. A opět další komplikace. Přes noc se nejmladší Anitce zvedla teplota, zvětšily mandle a bolelo ji v krku. (Minulou St, když jsem také měla jet do V. se zas Emičce rozjel zánět středního ucha). Ráno jsem chtěla jít na ORL a zjistila jsem, že zrovna dnes mají mimořádně zavřeno. Dětskou doktorku máme v centru Prahy, tam jsem opravdu jezdit nechtěla. Naštěstí se mi povedlo najít ještě jednu ORL ordinaci na netu, o které jsem nevěděla. Takže Anitce dopoledne diagnostikovala angínu a nasadila antibiotika. Angínu v životě neměla, máme fakt smůlu.

    Zítra po škole měl děti vyzvednout děda a odvézt je ke známým, kteří mají mají také děti, aby je pohlídali. Jenže Anitku jim dát nemůžeme… Nakonec jsme nenašli jiné řešení, než si ji vzít sebou do V. Že je nemocná na ní vidět není (díky lékům proti bolestem v krku). Ani si přes den nechtěla lehnout (na rozdíl ode mne), ale je to nepříjemná komplikace. Jestli porod nastane, tak bude manžel běhat mezi mnou a Anitkou… Ach jo.

    Holky, mějte se co nejlépe. Jdu dál dceři druhou dávku ATB.

    #871553
    Anonym
    Host

    tak je to tady na spadnuti Nika snad do patku,Skubina ma termin pristi cvrtek,Leniku tak zitra by to v tom Vrchlabi meli tedy doresit!!!Ja jdu na tu kontrolu v cvrtek,dnes na bazene proste bomba,slunicko,palmy venkovni bazen je proste uzasny,a kdyz mam clenstvi tak maly zazrak je do 3let zdarma.Tedy za kursy se plati,ale vzit ho jen tak do vody muzu kdykoli,takze je mi jasne kde travim pristi jaro a leto!!!!!!!!!!
    Ale zada sou citit,termin mam pristi vykend,ale jasne ze bych to taky brala kdykoli.Ale trpelivost bohuzel je treba prikoupit,ale je to me prvni a posledni takze zase vim,ze velmi pravdepodobne se mi brisko uz nebude opakovat,takze ja jsem v poho,protoze mam cas jen pro sebe.
    Dnes mi ucitelka joga pujcila video na jogu v tehu,tak jeste zacvicim nake pozi a zazraci kde jste sup ven!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 916. až 930. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist