Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871584
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    holky, moc děkuju za tipy, vše jsem zkoušela, horká sprcha, odstříkávání (to mi ale moc nejde ani s odsávačkou ani bez) tvaroh, masáž, a už jsou prsa lepší. jogo kojím normálně dál, zatvrdlina byla jen v jednom místě, jakoby v blízkosti podpaží. pak se přesunula jakoby nad bradavku a už postupně měkne. teď odpoledne se cítím už líp. ale ještě se nepouštím do větších akcí 😀 ale už by mě to táhlo s kočárkem ven. první jsme neměli kočárek (je na reklamaci) a teď máme půjčený ale zase se na to necítím já. tak snad už třeba zítra. malá už má skoro 14 dní a ještě nebyla venku, bobek. i mě by to prospělo.

    nelča je moc hodná, už bývá i dýl vzhůru, třeba 1-2 hodinky, mezitím se vždy párkrát nakojí a pak usne, ještě jsme nepoužili ani dudlík. v noci se jen napije a zase usne takže to je paráda.

    lucinka nám začala od té doby co jsme se vrátili z porodnice spávat zase i po obědě, v noci občas i celou noc, jinak se probudí jen 1x na čaj. tak to má na ni spíš pozitivní dopad 🙂 ještě vychytat ten nočník a aby jedla sama a jsme za vodou 😀

    #871585
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    jo a škubino, mě odcházela ta hlenová zátka taky tak tři dny. a ten třetí den jsem večer porodila – tak třeba už se to blíží!! moc ti držím palce! samozřejmě i zbylým 2 mušketýrům 😀

    #871586
    Anonym
    Host

    Jito tak ti preji at muzes brzy s kocarem ven!!Anette at ma prirozeny porod!!A Skubina vypada,ze prolomi ten konec cervna………….tak nas pekne kazdy den info!!Ja byla dnes na navsteve u kamosky,zitra ma prijit ke mne manzela segra s jejim zazrakem 10tydnu!!Ja jsem v pohode,ale vlece se to ,to je jasne!!
    Nemuzu se dockat az si dam telo do poradku a budu zase chodit na bazen!!a ze tu bude zazrak to je taky jako sen!!
    cekam na mother care ma prijit jeste deka a povleceni do postylky,a overal na spani.Tak se tim budu kochat!!Kosik ceka..sedacku jsme dali dnes do auta…takze maly si hraje na schovku….dost ho to bavi a mi ho stale hledame a cekame az se nam ukaze!!No je pravda,ze na ultrazvuku v 22tydnu se nechtel fotit,proste ho to bavi si lebedit….tak holky se opatrujte!!a piste novinky

    #871587
    Anonym
    Host

    Tak cas se snad zastavil,mozna prave,ze je to skoro na spadeni,ten konec mne ubyji dnes 39+4!!!!!!!!!!!!Skubina ma termin zitra!!Citim se v pohode,ale to cekani…doufam,ze pujde prirozene tento tyden a nebudou to muset vyvolavat.K doktorce mam jit utery 40+3!!!
    Venku prsi a prsi je to hned znat nebyla joga na slunicku a den se tahne…..
    No nic hlavu vzhuru,lepci zazrak donoseny,nezli malicky…..tak 3Musketyri at je to za nami….a piste novinky
    a zbytek uzivejte zazraky

    #871588
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    tak škubině se dnes v 10.02 narodil klučina Matouš 50cm a 3820g.
    Oba jsou v pořádku a mám vás moc pozdravovat.

    #871589
    Anonym
    Host

    MOC GRATULUJEME a Matoušovi přejem ten nejlepší start a šťastné rodiče!

    já jsem říkala že už to bude brzo! tak zatím Nelince jen přibývají nápadníci 🙂

    takže zbývá joga a anette a chybí zpráva od niky, co?

    já už se cítím o dost líp, nelča byla dneska v kočárku na balkoně, a moc dobře se jí tam spalo. tak zítra už vyrazíme asi i na procházku. dneska bylo moc horko a dusno tak jsme se ven nevydali. prsa už jsou ok, a celkově se cítím normálně, konečně!

    hezký večer, jíťa

    #871590
    Anonym
    Host

    tak gratulace Skubine a maly zazrak tu je prvni den,tedy den pred terminem,moc pekne!!
    Niak musi byt v porodnici!!
    tak Anetko sem tu s tebou a cas se plazi,dnes doslo mother care perinky a boticky tak se tu kocham!!Priznaky vubec zadne tak uvidime kdy si prestane hrta na schovku.
    Jito co ten kocarek v reklamaci uz je zpatky?Super,ze je ti lepe.Cele tehu,porod sou prece jen zahul na organismus,tak sestinedeli je prece jen doba dat organismus zpet do formy a nabrat sily.
    Je mi s Anetkou jsme posledni dve cekanky musim dat novy nazev!!

    #871591
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holky:D
    škubině vyřídím pozdravy:D
    já patřím do březnových-mám první mimčo-elišku 02.03. takžekdyby vás něcozaskočilo, tak se klidně ptejte, když budu vědět, poradím:-))
    jinak co se týká těch prsou, takl ty bouličky se občas udělají a nahřívala jsem si prsa a pak nechala malou upít a vymizely:P
    naštěstí jsem žádný zánět neměla.
    jo jsem si vzpomněla, jediné co vás může trochu ještě rozhodit budou růstové spurty, které jsou v šesti nedělích ve třech měsících a v půl roce. my už s malou měly ke konci šestinedělí zajetý picí režim a najednou chtěla víc a já ěmla málo mléka, ale za dva dny se to spravilo, tak se nenechte vydeptat a hned nasazovat um-na to prdte, jestli můžete tak vydržte.
    takže holčiny mějte se fajn pa pa

    #871592
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    škubino, moc gratulujuju !!! 😀 <:o)

    Kontrola včera v porodnici byla zase k ničemu, nic se neděje, zítra jedu znovu na monitor a v pondělí do rizikové poradny, kde se konečně snad rozhodnou, co se bude dít dál. Zatím tomu nechávají volný průběh, ale já už jsem pěkně nervózní 🙁 Podle diabetoložky by mělo jít miminko ven co nejdřív 🙁 Zatím to vypadá, že opravdu porodím až začátkem července, takže si ještě počkám.

    Jíťo, já myslela, že máte kočárek po Lucince? Nebo jste kupovali ten sourozenecký? Já pořád uvažuju o tom skate za kočárek, ale asi to nechám na manželovi, až budu v porodnici, aby nějaký vybral. Je jich hodně druhů a já bych mohla koupit nějaký nestabilní 🙂

    Jogo, s manželem je to o něco lepší, vozí mě pravidelně do porodnice na kontroly a snaží se, zajímá se i o miminko. Ale netuším, jak dlouho mu to vydrží. U porodu být chce, já pořád nevím. Každopádně mě asi do porodnice poveze, máme to 40 km, nebudu rodit v Praze.

    #871593
    Anonym
    Host

    U mne Anette taky nic,vubec zadne priznaky,na kontrolu az v utery to budu tech 40+3,dnes sem 39+5stale hraje na schovku a desne ho to bavi!!O vykendu by to byla bomba…
    Je fajn,ze ma manzel zajem tak uvidime…..
    Ahoj kosto a od kad jsi.Taky z Prahy jak Skubina?Ja moc dlouho kojit nechci takze to bude u mne zajimave!!!Rada bych v sestinedeli a pak to zacit odbouravat,ja bydlim v cizine a tady chodi lidi uz z flaskou z nemocnice,takze 3mesice tu jsou jak v Cesku 8mesicu!!
    Je to take nase prvni a dava si na cas,doufam,ze ne pres cas!!Budu vas info jdu skocit do samosky!!At se den posune opatrujte se a zazraky!!

    #871594
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    ahoj Čekanky a zázraci 🙂

    já se mám zase o trochu líp, holky jsou stále obě moooc hodné, Nelča dnes spala v kočárku na balkoně skoro 4 hodiny, Lucinka měla zase prospanou celou noc a tři úspěšné pokusy na nočník dneska, takže jsou to šikulky.

    Anette, kočár máme po Lucince, jen se tam ztratily dvě součástky, asi někde vypadly venku, a to vedlo k tomu že se nedal aretovat sklon (takže by se o korbičku někdo trochu víc opřel a sklopila by se..), to jsme nechtěli riskovat tak jsme to raději nechali opravit. Samozřejmě už je po záruce (asi měsíc..) tak nám dnes volali že buď celá nová korba za 3500 Kč.. 8o| a nebo že jestli jim dovezem adaptéry na autosedačku že zkusí ty součástky vytáhnout z nich. Jsou to takové dva centimetrové kovové sloupečky… takže tak :# Jinak skejtík neřešíme zatím, ale vím že koupit by se dal. Teďka jezdíme s půjčeným Peg Perego GT3 od švagrové tak si ho kdyžtak necháme kdyby to v tom servisu nezvládli opravit. 3500 Kč se nám totiž zdá celkem dost..

    kosto ahoj a díky za info, já můžu dneska říct že prsa už jsou OK, tak se psychicky připravím na růstový spurt 😀 u první dcery mi přišlo že jsme ho měli snad každý den, teď je to zase jiné, já jsem víc v klidu a malá tím pádem taky.

    jogo s tím kojením, to je věc každé maminky, neplánuj to dopředu a uvidíš jak to půjde prostě, třeba se ti to zalíbí a nebo naopak a skončíš dřív. vždycky je lepší spokojená maminka než aby kojila protože „se to má“ ale vnitřně jí to vadilo, myslím, že ta nálada se hodně přenese na miminko. mě třeba osobně kojení nějak zvlášť moc nebaví, určitě nemám nějaké pocity štěstí co popisují některé mamči. ale ani mi to nevadí, beru to prostě tak nějak normálně.

    tak čekanky, držte se, zbývá nám poslední červnový týden!!! držííme vám pěsti!!

    #871595
    k kosta
    Registrovaný uživatel

    ahojky holčiny:D
    jj se škubinkou se známe již 20 let – ty jo to je strašný když se to takhle napíše:P
    s tím kojením je to fakt, když je spokojená mamka je spokojené i mimčo
    tak se holčiny držte, jj cizina :O zrovinka včera se u mě stavovala kámoška co žije v anglii už 7 rokem a prý at jsem ráda že jsem tady, tam to zdravotnictví stojí za starou belu-ona si tu taky vždycky vyřídí od zubaře po gyndu všechny doktory.takže jogo nezávidím,tak at se máte všichni dobře
    škubině jsem pozdravy vyřídila, malý prý pije ,takže vše super.
    jo a jogo já přenášela-rodila jsem 41+2 a to už fakt bylo moc:P

    #871596
    Anonym
    Host

    kosta no doufam,ze prijde o vykendy,bylo by to uzasne!!prenaset se mi opravdu nechce,ale clovek si to nemuze naplanovat.
    zdravotnictvi je tu potocene to je pravda,ja jsem tu uz 15let chodim k soukrome zubarce ta je super,no a nastesti nemam zdravotni problemi,tak k doktorum moc nemusim.Jiank sem tu zvykla,mam tu milion znamych i kdyz zacatky byli tezke ted je to pohodicka.Letenky jsou za hubicku,takze muzu letet do Prahy jak casto chci.To z Ameriky je to uz o nicem.
    Jka pise Jita kojeni se uvidi,ja bych prave radsi ani nekojila,ale rekla sem si,ze to v sestinedeli zkusim.
    Od amnzela sestra ma malou 1otydnu a uz koji jen na pul a prikrmuje to by se mi tak libilo,ale nake kojeni je ted vedlejsi maly si hraje na schovku a uz to taky stacilo takove pekne cislo zitra 39+6 no dneska uz to frajer neztihne tedy myslim do pulnoci!!zatim zazraci a mamky!!

    #871597
    Anonym
    Host

    kosto, prosímtě napadl mě jeden dotaz, jak jste na tom s březňátkama byli s nadýmáním a prdíkama miminek? nás to zatím nepotkalo ale dnes má malá teprve 14 dní tak možná že to ještě přijde. zajímalo by mě hlavně které ty kapky jsou nejlepší a nebo jestli je to zbytečné? díky za radu, Jíťa

    p.s. co škubina jak se má + pozdravuj 🙂

    #871598
    Anonym
    Host

    Stale na schovku,a vypada,ze jeste dlouho budeme!!Priznaky nula,no jeste ze maji na prenaseni urceny termin!!Dnes sem v pohode,skocim na kavco ke zname.A aspon vim,ze pristi tyden se s tim zacne neco delat.Kontrola v utery!!Kdyby do te doby vylezl,byl by to uspech.Tak pekny vykend holky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 961. až 975. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist