Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870714
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Jsem na sebe pyšná, když zvládnu něco nového na počítači… hi hi hi…. velká radost malého účetního8-|

    Jíťo, mám doma výborný kávovar od Illy a nechávám si vozit kávu bez kofeinu. Je dost dobrá. Občas si dám normální kávu ve městě. Já nikdy nekafovala moc, takže s tím nemám problém. Nikdy na mně káva moc nefungovala povzbudivě, takže je to spíš taková pohodička. Takže klidně jednu silnou, ale dobrou.

    Ani moc netuším, jak VJ připravit na sourozence. Snad až to bude kopat a bude to „za pár“…
    http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers%5Dhttp://global.thebump.com/tickers/ttb1975.aspx

    #870715
    Anonym
    Host

    Ahoj Janebug,

    díky za milé přijetí 🙂

    Těhotenské obtíže u sebe cítím snad už od početí 🙂 . Není mi dobře od žaludku, chce se mi spát a jsou mi těsné kalhoty (ach jo)… Jediné, co mi na to zabírá je cvičení… (To jsem tedy ještě nikde nečetla, jen ověřila na sobě). Inu endorfiny 🙂

    Tvé pocity „hnízdnění“ úplně chápu. Než jsem objevila druhou čárku na těhotenském testu, tak jsem o víkendu s manželem koupila velikou šatní skříň v Ikee. A také jsem mu ji pomáhala nakládat na zahrádku auta… Raději nebudu psát, kolik vážily jednotlivé krabice… Jak dopadlo tvé stěhování nábytku?

    Není to první miminko. Tak už vím, co mne všechno bude čekat… Uvažuji o porodnici v Podolí. Předtím jsem rodila ve Vrchlabí, ale to už teď není co bývalo… To je dobré, že máš podobný termín porodu… Mrknu se na začátek diskuze…

    Měj se krásně.

    Lenka

    #870716
    b bajcurka
    Registrovaný uživatel

    Tak ahoj holky a taky te vitam Leniku 🙂

    Tak holky, dneska jsem byla na prvnim mimi ultrazvuku a je to tam 😀 Jsem necelych 6 tydnu tehotna a vse je v poradku. Za tri tydny mam prijit i s manzelem, ze pry mimi bude uz videt, tak se tesim. Termin porodu se mi potvrdil, spada to na 2.6. Tak Folly, mozna budem rodit spolu 🙂

    Anette, uz jsem v poho diky. O vikendu se to jeste vratilo, ale ted uz mi je fajn.

    Holky ja vas obdivuju jak to vsechno zvladate. Ja jsem s energii uplne vyrizena a to je moje prvni. Jak se vam to dari zvladnout se dvema deckama??? Clovek si asi po nejake dobe prizpusobi, co?

    Co se tyce chuti a kavy… ja jsem kavova taky nikdy nebyla, ale musim uznat, ze kdyz je kava opravdu kvalitni, tak si ji schuti dam.. bohuzel to neni moc casto, protoze dobra kava je jen na lepsich mistech nebo u nekoho doma, kdo ma dobry kavovar 🙂
    Jinak zjistuju, ze zacinam nesnaset cesnek a bily jogurt a co opravdu nesnesu, je vune osmazeny zeleniny a hlavne papriky +o( Jinak mi spatne neni… za tim.

    #870717
    b bajcurka
    Registrovaný uživatel

    Jito, jak si tam dal ten odkaz?

    #870718
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Bajcurko,
    U mne není co obdivovat, já krutě nezvládám. Jsem mátoha ospalá, jsem ráda, když malého zvládnu nakrmit a přebalit. Sebe dost odbývám, včera jsem ještě musela naložit houby a pak jsem ráno nebyla k probuzení. Zítra jedu do Prahy na manželem, chce mne vzít ve čtvrtek do kina. Je mi líto mu říct, že bych raději spala. On se snaží mne nějak rozptýlit a já bych zatím neraději vypsala Nobelovku za vynález peřiny:D
    Porádlo na žehlení se mi tu hromadí a z vánočního úklidu se mi stává noční můra. Asi si na to někoho domluvím. S batoletem a břichem to JÁ nedám. Nechápu jak na to někdo může mít sílu. Když jeden den něco udělám, druhý den celý prospím. Naštěstí je VJ celkem hodné batole a umí si hrát sám s hračkami a nebo se utahá na procházce. Zatím taky v noci krásně spí. Mít nějaké zlobidlo, tak jsem na mašli.
    Co se týče chůtí, nejraději mám všechno „mokré“ žinčicu, kozí tvaroh, kvašáky, polívky, mléčné koktejly…. čaj s mlékem. Ale to pití je peklo, pokaždé se mi udělá zle, ale nezvracím, i když někdy bych si to snad i přála, jen kdyby už to bylo pryč +o(

    #870719
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Ahoj, rada bych se pripojila k vasi diskuzi.
    Termin mi vychazi na 04.06. Je to prvni, velice chtene a planovane tehotenstvi, takze je pro me vse uplne nove.
    Test jsem si delala minuly ctvrtek 29.09. a od okamziku co se ukazala druha carka, se vse toci jen kolem tehotenstvi. 07.10. mam termin u doktora, tak doufam ze bude vse ok
    Je super, ze uz mate deti a zkusenosti… kazdy tip se mi urcite hodi 🙂
    Zdravim
    Bara

    #870720
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Barunko, Taková jedna malá čárka a co napáchá najednou radosti, viď!

    Já jdu na kontrolu 8.10. a už se nemůžu dočkat…. Odkud jsi?

    #870721
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Follah, jsem ze severnich Cech z Mimone, ale zijeme a pracujem s manzelem (slovakem) uz nekolik let v nemecku v mnichove.
    Uz jsem si cetla nekolik strasich prispevku, taky jsem ted obcas unavena, ale v praci o tom jeste nic nevedi, takze ohledy zatim neberou…
    Narozdil od vas ale deticky jeste nemame a s domacnosti pilne pomaha manzel.
    Ale pry tahle pocatecni unava nema trvat moc dlouho

    #870722
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    to se to tu pěkně plní 🙂 Dneska jsem byla cvičit a instruktorka je taky těhotná, termín má v květnu. Do dubna chce cvičit, a pak od září znovu. Zírala jsem na ní v němém úžasu – čeká třetí dítě. Některé maminky jsou neuvěřitelné. Já jsem úplně hotová už jen z těch hormonů a těhotenství samozřejmě zatím žádné. Mám dost strach, jak to případně zvládnu. Malá je vcelku hodná, ale začíná se pěkně vztekat a protože začíná chodit, musím jí pořád hlídat a jistit.
    Je fakt, že jsem obdivovala všechny těhulky, které chodily do práce až do konce. Já jsem dostala hned na začátku rizikáč a nedokázala jsem si mnohdy předstvit, že bych došla byť jen na zastávku autobusu, aniž bych cestou alespoň dvakrát nezvracela. O únavě ani nemluvím. Poprvé jsem ranní nevolnosti prostě zaspávala, vstávala jsem v poledne, pak mi bylo dvě hodiny dobře a potom až do noci +o( Problém byl dojít i na nákup. Dělalo se mi strašně špatně všude, kde bylo víc lidí.
    Kafe miluju, v první práci se kafovalo mohutně, tak jsem se dopracovala až k pěti šálkům denně. Mám nízký tlak, takže mi to zpočátku nevadilo, ale těch pět denně bylo vážně moc. Teď piju důsledně hrnek denně a víc ani ťuk, když si výjimečně dám druhé, udělám si ho bez kofeinu. V těhotenství jsem se krotila, kofein prý pro mimi není ideální, zkoušela jsem pít Caro, ale dělalo se mi z něj zle, tak jsem si jen občas, zcela výjimečně dala kafe u McDonalda nebo v pizzerii. A když jsem začala kojit, objevilo se Nescafe Gold bez kofeinu, a to tedy můžu 🙂 Asi to moc zdravé taky není, ale alespoň tam není ten kofein.
    Zatím si vesele kofeinuju a kdyby nám to náhodou vyšlo, přejdu zase na Nescafe bez kofeinu.

    #870723
    Anonym
    Host

    Ahoj Leníku,
    s tím cvičením na tom něco bude. Instruktorka dneska říkala, že jí vždycky na začátku těhu bylo moc zle, ale když cvičila, bylo jí dobře, že prý se při cvičení ten žaludek tak neprokrvuje, nebo co. Moc tomu nerozumím, ale prý se na cvičení vždy těšila, že se jí udělá líp.

    #870724
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Ja nastesti na kafe moc nejsem. Uz jsem si koupila specialni caj pro tehotne, o vikendu jsme naplnily lednicku zeleninkou… Pokousime se ted zit zdrave 😀 .
    Uvidim, jak dlouho mi to vydrzi. K veceri planuju rybku s cerstvym spenatkem… mnam

    #870725
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 to je super že máme nové maminky co se k nám přidaly!

    Zdravím Tě Baruško, a doufám, že se Ti u nás bude líbit! Ve čtvrtek držíme palce u doktora, pak nám napiš jak to šlo 🙂 my s Folly jdeme hned po Tobě v pátek, a Nataša/=Bajcurka to má za sebou dnes – gratulujeme k dobrému nálezu 🙂 taky už se těším až to uslyším z úst doktorky.

    Naty, ten odkaz sem dáš tak, že si klikneš na tohle: http://global.thebump.com/tickers/default.aspx a tam si vybereš jaký chceš vzhled, pak se Tě to zeptá na datum poslední MS a pak Ti to dá kód, použiješ ten co začíná a končí písmeny url v hranatých závorkách, zkopíruješ a vložíš sem do textu příspěvku. Když ho odešleš, obrázek se ukáže.

    Any, kdy si budeš dělat test?

    Já teda souhlasím s Váma ohledně toho odpočinku a energie. Myslím, že klíčové je si to rozplánovat – co není nutné – nedělat vůbec, a co nutné je, v tom si nechat fakt pomoct co nejvíc. U mě to vypadá teda následovně: nutná není práce, takže až tam zítra půjdu, oznámím jim novinu a s tím i to, že moje „brigáda z mateřské“ pomalu skončí. Naštěstí mi to vyšlo na konec sezony (dělám v cestovce) tak jim to čáru přes rozpočet neudělá. A doma mám úplně všechny možné pomocníky, každé narozky nebo Vánoce mi postupně něco přibylo. Takže nevěším prádlo ani nežehlím, to obstará sušička, a nevysávám – to zase robot. Nevytírám – to manžel. Tak jen vařím a utírám prach a hraju si s malou.

    Hmm to jsem se zase nějak rozepsala 🙂 ale mám na Vás holky ještě jeden dotaz: řešíte hodně zdravou výživu, nebo to necháváte tak nějak jak to vyjde? A kolik se Vám reálně podaří za den vypít tekutin?

    #870726
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Ja zdravou vyzivu resim, ale je to tezke. S manzelem sme oba zvykli na ceskou/slovenskou klasiku takze hodne masa, bile mouky (knedliky, omacky)..
    Nastesti to na me neni moc videt, 180 cm/ 72 kg.
    Ale od doby co jsme se rozhodli pro mimco (ca. pul roku) delam i hodne zeleniny, drubez a rybky…
    Piju asi dost, kazdy den si beru do prace 1,5 l petku mineralky, k snidani veliky hrnek caje a vecer zas vodu/stavu/caj asi tak 0,7 l. myslim ze to staci

    #870727
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Taky je to pro mě trochu těžké, a občas určitě zhřeším sladkostmi, buchtou nebo čokoládou. Ale asi je to v normě. Našla jsem vzorový jídelníček, tak Vám ho pro inspiraci ukážu :)8-| a jdu obědvat, mám kuřecí vývar a prsíčka s rýží. Myslím že pro dnešek je to u mě s výživou dobrý. Baruš, tu večeři bych si dala taky, mňam 😛

    Snídaně
    1 miska cereální kaše nebo celozrnné cereálie s nízkotučným mlékem či jogurtem
    1 – 2 plátky celozrnného chleba
    1 sklenice džusu nebo kousek ovoce

    Svačina
    Celozrnné pečivo (48g)
    nízkotučná pomazánka (5g)
    ovocný čaj

    Oběd
    Těstovinový salát s kuřetem (250g)
    Čerstvé ovoce

    Odpolední svačina Celozrnné suchary se sýrem nebo jogurt s müsli

    Večeře
    Pečená či dušená ryba
    1 pečená nebo vařená brambora (160g)
    Zeleninový salát / zelenina (dušená či vařená v páře)
    Ovocný salát & 1 žervé

    Upozornění: Pravidelně pijte neperlivou vodu – alespoň 8 sklenic denně

    #870728
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    tak to by sedelo… asi 1-2 tydne 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist