Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871659
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,dnes jsme byli v poradně,všechno máme v pořádku,už máme 4,2kg,takže paráda.
    Jogo,bradavky se určitě zahojí,a malej to zvládne i na umělé výživě. Prvního syna jsem kojila jen 2měsíce,pak už to nešlo a nikdy nebyl nijak nemocný. Myslím,že jen o kojení to není!
    Leníku užívejte a Anette držíme pěsti 🙂

    #871660
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, jsem ráda, že je u vás všechno v pořádku.

    Jogo, miminka jsou opravdu zázrak 🙂 A to jaké dělají rozkošné pózy je úžasné, včetně toho, jak se balí do „uzlíčku“. Je to po 4., ale pořád si to neuvěřitelně užívám. Ať se ti brzy vše zahojí! Super, že už cvičíš!

    Dnes jsem poprvé od porodu jela s malým autem. Ale měla jsem co dělat, abych od něj odtrhla pohled a sledovala vozovku 🙂 Při jízdě vždy krásně spinkal. Zajela jsem na Chodov. Chtěla jsem Natánkovi koupit nějaké oblečky. Všechno je mu malé nebo těsné – teď nosí velikost na 3-6 měsíců. Od 1. byly slevy, ale už bylo skoro vše vykoupené… Pořídila jsem jen jedny džínečky a 2 trika s dlouhým rukávem. Ostatní jsem koupila za normální cenu… V obchodě jsem Natánka vozila v kočárku, aby byl co nejvíc schovaný. Krásně spinkal – asi s ním musím častěji nakupovat 🙂

    Jsem ráda, že jsem to zvládla, ale teď se budu víc šetřit, abych se nepřetáhla… Dnes večer mám poslední antibiotika. Sláva.

    Celé těhotenství jsem prožívala dost těžce, většinu měsíců mi bylo zle a měla jsem velké obavy, jak zvládnu 4. miminko. Ale teď jsem překvapená, jak je to s Natánkem krásné a jak moc si ho všichni užíváme. Je to opravdu sluníčko 🙂

    Mějte se krásně. Ať se nám konečně oteplí!

    #871661
    Anonym
    Host

    Skubino to jste sikovni ze pribirate,
    u nas dnes take byla kontrola,brali malemu krev z paty tak cekame na vysledky,je stale v uzlicku a cele dny spi,dnes sem udelala objednavku pres internet na flasky milion veci jako napr ohrivac domu na cesty no proste aby to trvalo chvilku,sterilizator sem doma uz mela..maly vazil dnes 3,40 a pri porodu 3,5takze skoro nezhodil a v patek zacal pit 30ml z lahve a ted uz ma 90ml a Leniku ty jsi take na lahvi ci prikrmujes?
    Taky jsem objednala malemu vesty jako body na leto!!
    Leniku uzivej uzlicka a jak pises setri se vsak to vse dozenez.
    Jinak holky taky chodite stale neco nakupovat mi furd!!Vy asi ne,lae mne furd neco chybi…zitra pujdem prvne ven na chvilku a uzivejte vsichni slunicek
    Anette drzim pesti

    #871662
    Anonym
    Host

    Ahojda mamky:D
    V prvé řadě chci pogratulovat všem, kterým jsem ještě negratulovala k jejich zlatíčkům 🙂 trochu se v tom už ztrácím, když už jsme postupně všechny mamky
    Venku už konečně svítí sluníčko, hurá. Bártínek spinká, Natálka je ve vaně a tak mám chvilku. Trochu nestíhám, občas sem nakouknu a přečtu jak se máte, ale odpovídat nestíhám 🙂
    Chci se holky zeptat. Dáváte široké balení?

    Jináč se máme bájo. Bártík je zlatíčko, neuvěřitelně hodný. V noci je vzorňák, už to máme takové ustálenější, takže druhý týden najel na režim…..půldevátá nakojit a pak chrupe do půl druhé do rána, někdy i dýl. Rekord mám 7hodin a to už mě můj přítel zděšeně budil, ať mu dám pít i když spí:D no a potom se budí do rána po 2,5 až 3 hodinkách. Kolem šesté si ho beru do postele a spíme do osmi. naštěstí začaly prázdniny a nemusím s Natálkou do školky, protože to jsme trochu nestíhali.
    V pátek mu bude už 6 týdnů, strašně to letí. Už s ním začíná být legranda, reaguje na můj hlas, když k němu přicházíme, tak za náma otáčí hlavu a začíná se vědomě smát. Hračky jsou mu zatím šumafuk, ale má v postýlce opici a tu si hodně prohlíží. Dudlíka se naučil, ale jen přes den, v noci ho nepotřebuje. Mám silikonový NUK pro děti 0-3měsíce.
    Malej se probudil, tak snad to dopíšu později:)
    Zatím papa

    #871663
    Anonym
    Host

    Davate siroke baleni Vodniku nerozumim otazce mi se taky mame bajo maly spi vecer 4-5h bomba,uz cvicim jogu a brzy jdeme na prochazku,ja byla vcera po tydnu prvne venku na hodku bezim zatim pa

    #871664
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Vondíku, jsem ráda, že jsi měla chvilku něco napsat. Už 6 týdnů – to to letí! To máš asi nejstarší miminko… Už si moc nepamatuji jak šla za sebou 🙂 7 hodin spánku je skvělý rekord! Blahopřeji 🙂 Široké balení jsem nedávala nikdy. Musím zaťukat, že všechny 3 děti měly kyčle v pořádku. Natánek na první pohled také – uvidíme, co řeknou při vyšetření kyčlí. Já sama jsem měla oboustrannou luxaci kyčelního kloubu (= vykloubené obě kyčle). Naštěstí to nikdo nepodědil! Lékaři říkali, že je zbytečné zdravé děti balit do širokého balení, tak se tím řídím… Co si o tom myslíš ty?

    Jogo, super, že už cvičíš – věřím, že ti to dělá radost a tvé postavě dobře 🙂 Kojím plně. Největší potíže v kojení jsem měla s Jáchymkem – dost podobné věci, jako jsi psala ty. Ale rodila jsem v Krči a paní Mydliová (či jak se jmenoval hlavní lékařka Laktační ligy) se na mne chodila několikrát za den podívat a moc mi pomohla… Ale nevím jak by to bez odborné pomoci dopadlo…

    Včera jsem dobrala antibiotika. Natánek hned lépe spinká. Obvykle se mu povede i odříhnutí po kojení. Večer jsem ho uložila ve 22. hodin a vzbudil se až ve 2.30! Takže máme osobní rekord 4,5 hodiny nočního spánku. Pak spal asi 2,5 hodiny a nad ránem se už budil po hodince… Ale do 8. hodin jsme vydrželi v posteli… Bohužel jsem šla spát až o půlnoci. Dnes si dávám předsevzetí, že jsi jdu lehnout hned jak usne…

    Dnes je nádherný slunečný den. Manžel vymyslel, že si uděláme sportovní výlet v lese. On poběží s kočárkem a já pojedu na kole. Po 9 km jsem dojeli na oběd a kratší trasou jeli zpět – dohromady 15 km… Ke konci jsem už měla dost, ale bylo to super. Manžel se dokonale vysportoval, Natánek se krásně prospal v kočárku a sebe jsem potěšila, že jsem 2 týdny po porodu mohla jet na kole a ještě zvládnout tolik km. Dnes večer mám domluvenou první lekci s trenérkou. Potřebuji hlavně posílit záda, začínají potvůrky bolet. Poprvé nechám manželovi malého na více jak hodinu a odjedu pryč… Teď si jdu na chvíli zdřímnout, abych to večer zvládla…

    Mějte se krásně.

    #871665
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    princezna už je na světě, narodila se 3.7.2011 dopoledne, 3360 g a 50 cm, už jsme doma z porodnice. Princezna je v pořádku, já jsem hodně šitá (nástřih i jsem se potrhala), tak ještě nejsem fit, ale zlepšuje se to.
    Nestíhám dočítat, ale později určitě napíšu víc.
    Mějte se krásně.

    #871666
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Anette,tak přeci jen šla malá bez vyvolání,to je super! A v neděli se rodí šťastné děti,tak dvojnásobná radost 🙂 Užívej si malé a ty ať se brzy zotavíš.
    A jakpak se malá jmenuje?

    #871667
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Anette, moc gratuluji k holčičce. Jsem ráda, že se ti porod rozběhl sám. To je dobře! Ať se brzy zotavíš.

    Mne při prvním porodu také nastřihli a nechali hrozně potrhat… Ale je to chyba PA, že ti nechránila hráz a nevedla dobře fázi tlačení… Teď s 5 kg miminkem jsem měla jen 4 stehy a hned po porodu jsem seděla, včera (2 týdny po porodu) jsem ujela 15 km na kole. Ale tenkrát jsem 3 týdny nemohla vůbec sedět a po porodu mne přes hodinu šili… Kdybych neměla zjizvednou tkáň z toho prvního porodu, dokonce jsem nemusela mít teď ani jeden steh… Tak příště do Vrchlabí nabo za PA, která umí vést dobře porody 🙂

    Dnes jsem byla s malým u doktorky na první kontrole. Vše je v pořádku. Váha okolo 5.200 g. Manžel mne bohužel nemohl odvézt, tak jsme jela na nám. Míru sama. Měla jsem jedinou potíž – jak nacvaknout autosedačku na podvozek od kočárku – nakonec se mi povedlo upravit adaptér a sedačku jsem připnula. Jen se mi ji nedařila u doktrorky sundat z podvozku. Nějaká maminka v čekárně mi radila (ale asi měla jiný systém, takže špatně). Paní doktorka jí chválila a paní povídá: „To víte, já už mám 2 děti, tak vím jak na to.“ Neměla jsem sílu jí říkat, že má děti 4, ale nový kočárek 🙂

    Také jsem nakoupila něco v mothercare. Na Chodově měli před svátky v MC vykoupeno, ale v Palladiu a v Myslbeku měli dnes zboží spoustu (bohužel pro mou peněženku). Příště pojedu rovnou tam. Koho by to zajímalo, od 15. mají mít slevy v Nextu. Ale myslím, že jsem tak zásobená, že už je ani nevyužiji. Navíc se tam nikdy nehodlám tlačit první den slev a druhý toho už moc nemají 🙂

    Holky, užívejte si prázdninové počasí.

    #871668
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!

    Anette, MOC GRATULUJU, jsi sikovna, a poraneni se urcite uz brzo zahoji! Tak to uz je treti holcicka, k Nelince a Michalce pribyla tvoje princezna a jinak sami kluci, Bartik, Davidek, Matousek, Natanek, a Joseph. jsou v presile.

    u nas vse ok, meli jsme navstevu na par dni tak jsem nestihla psat. ale cist jo. vondiku, siroke baleni taky nedavam a souhlasim s tim co tu nekdo psal ze u zdraveho mimi neni potreba.

    leni, krasna vaha. to je dobre ze sis nakoupila. a k tomu v poradne-na nektere veci je fakt lepsi nereagovat, taky bych to tak resila 🙂

    no nic holky, dojidam salat a jdu na kute, deti uz usnuly. taky mate porad takovy mega hlad jako ja? dnes byla tepla vecere, pak zmrzlina, pak linecke kolecko, a ted jeste ten salat. a kdyby prede me nekdo postavil cokoladu, snedla bych ji celou za 5 minut 😀

    dnes byla posledni navsteva PA a vse bylo ok, bavily jsme se o antikoncepci, holky, nemate nektera zkusenost s teliskem mirena?

    diky a mejte se krasne jita

    #871669
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak u nás se už zase ochladilo :S . To letní počasí si představuji jinak…

    Dnes dopoledne jsem byla na 2 hodiny u kadeřnice. Relax úžasný. Ale můj malý hladovec prý poplakával, čajíček nepomohl… Kojí se po dvou hodinách a 2h a 20 minut na něj byly moc. Musím zmrazit nějaké mléko na příště… Koupila jsem si odsávačku od Aventu, ale v porodnici mi neodsála ani kapku. Tak to půjdu ještě jednou zkusit… Jak to řešíte vy?

    Jíťo, jsem ráda, že jsi se ozvala, a také, že jste zvládli návštěvu, která u vás bydlela. Jaké to bylo? To tělísko měla moje sousedka. Má krátce po sobě 3 děti (rozestup cca 2 roky) a teď čeká 4. Prý se to u této antikoncepce stává… Po 3. děťátku jsme použávali pánskou ochranu a globule pharmatex. U nás to fungovalo 100%. Asi se k tomu po šestinedělí zase vrátíme… Jak to budeš řešit ty?

    Holky, nějak málo píšete 🙂 Asi si užíváte miminek a léta… Jogo, jak se daří tobě?

    Mějte se hezky, pěkný víkend.

    #871670
    Anonym
    Host

    …jsem hlava děravá… Vždy si přečtu příspěvky, chci na ně reagovat a obvykle zapomenu, co jsme chtěla napsat…

    Jíťo, tu chuť k jídlu mám bohužel také! Když jsem přišla z porodnice (po 10 dnech), měla jsem o 15 kg méně než před porodem. Posledních 5 dní je moje váha stále na stejných číslech. Ale vzhledem ke své „hladovosti“ se mohu radovat, že nestoupá. Na svačinu jsem snědla 3 malé jogurty, večer také nevím, čím bych zkrotila hlad. Připisuji to kojení a nevyspání. Ale v minulosti se mi stalo, že když jsem si neohlídala tento „bod zlomu“, začala jsem pak přibírat na váze. Takže se chci začít krotit (doufám, že to zvládnu). A také začínám mít chuť na sladké. To jsem v těhotenství vůbec neměla… Takže, u mně je to stejné…

    #871671
    Anonym
    Host

    tak sem vas rychle prolitla doctu snad vecer,Anette obrovska gratulace,leniku s kocarem na Namesti miru to si sikovna !!Jito hlad nemam spis nemam chut k jidlu a jim male porce..
    maly se ma uzasne,vecer jsme spali i 5h v kuse az na dnesni odpoledne prisla kontrola ho zmerit a zvazit tady chodi domu..probrali jsme nake papirovani a pak jsme museli maleho zbudit a sliknout na vazeni,to se mu moc samo nelibilo,nebyl jeho cas a byl vzhuru,tak dostal mlicko,ale zvracel mi tak,ze uplne mu z modrari rucicky,mel uplne modre nehty,ja to mela na satech,na zemi no vsude,coz neresim,ale zvracel fakt hodne,takhle mi zmodral v nemocnici kdyz zvracel plodovou vodu,ale to se skoro dusil abyl modry v obliceji,takze kdyby jsme ho nebudily nemusela sem mit dalsi sok,manzel se vratil z mesta ja uplne hotova..zase hormony,clovek ma takovy ztrach..ja ted 3vecery spala tvrde,ted ho budu pozorovat..manzel ted hlida a ja budu mit nocni smenu..jdu hodit jogu co jsem nestihla rano…..brzy vas doctu jeste tak trochu nestiham…malemu je 9 dni vazi 3,6kg kontrola za 14dni…jdeme mu zarizovat v srpnu pas jupi

    #871672
    Anonym
    Host

    Jito zavedene telisko ma moje kamoska a je moc spokojena,ale jak se to jmenuje se ji zeptam,nevim asi je vice typu..mi vzdy pouzivali kondomy a pocitam,ze se k nim vratime….mozna o telisku bych i uvazovala,ale treba pozjistovat…
    jo a Leniku ty jsi tedy zhodila vsechnu vahu co jsi v tehu nabrala ja mam nahore 7,5kg ale ani mi to neprijde je to jeste prebytek krve a voda v tela dnes manzel donesl krasnou novou eletrickou vahu tak se spolu vazime s malym,jinak holky doporucuji koupel s levandulita levandule sou takove mini lahvicka da se jen 8kapek,kdyz sem se tam nalozela pripominalo mi to porod do bazenku,ten byl super,jinak ja mather care objednavam pres internet maji tam stale slevy takze to je super,ted bych se tam nedostala,jeste musime zavezt rezim bezim opatrujte se pekny vykend Aji

    #871673
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    děkuju za gratulace, malá se jmenuje Daniela 😀 Leníku, mám to se šitím podobné, šili přes hodinu 🙁 Mám to pořád zhmožděné, modřinu jako blázen a hemoroidy, no, hrůza. Včera jsem zkoušela sedět bez kruhu, chvíli to šlo, ale dneska ani omylem 🙁 Z toho jsem moc zklamaná, týden po císaři jsem běhala jako nic, teď je to bída 🙁
    Jíťo, antikoncepci řešit nemusím, nemám ovulaci, takže neporadím, nic brát nebudu. Kamarádka má teď nějaké tělísko se zlatem či co a nesedí jí, je ale nehormonální, ta mirena by měla být v pohodě.
    Jogo, mám 13 kg nahoře, netuším, jak to sundám 🙁 Ale hlad nemám vůbec, musím se nutit do jídla, tak snad to půjde dolů.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist