Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,051. až 1,065. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871674
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahojte!

    jogo to je super ze se mate dobre, manzel je zlaticko a maly taky. to zvraceni by me teda taky vydesilo, snad se to nebude opakovat. mas monitor dechu?

    nelinka zase hodne blinka, je to po troskach ale skoro porad, kdyz je vzhuru. snazim se kdyz ji kojim, drzet hlavicku vys nez brisko, nezalamovat brisko, davam ji odrihnout, pak ji drzim v klidu a zase tu hlavicku vys, i v postylce ma klinek. ale stejne ji treba 7x za den prevlikam. bobek. nemate nejaky tip? muze byt ze bych kojila zbytecne moc casto? kdyz jsou periody kdy je vzhuru tak ji kojeni vetsinou nabidnu kdyz place.. ale zase kdyz nechce, tak se nenapije. dnes mi spala za cely den jen dve hodky dopoledne, a pak usnula az ted chvili pred 7 vecer. jinak jen takove petiminutovky na rukach a do toho porad to blinkani. myslite ze to muze byt moji stravou? treba ostrejsimi jidly??

    leni tu odsavacku mam stejnou, taky mi to neslo.

    dopisu pozdeji nelinka vola 🙁

    #871675
    Anonym
    Host

    Anette tak at se rany brzy zahoji,zkus horkou vanu z 8kapkami levandule je to dobre na rany,ja mela po 3dnech porodu 10kg na hore,ted uz jen 7kg takze za tyden 3kilca dole,cvicim jogu ted kazdy den,a prochazky musim dohnat,Jito krmeni resime dopisi pozdeji byla to story oni ho vzbudily aby ho mohli zvazit a to ho rozhodilo,takze ted po krmeni si davam pozor aby byl do postylky ok,a nesel brzy,ale zvracel mi v naruci ne v postilce vice pozde papa holky

    #871676
    Anonym
    Host

    Jito
    Monitor dechu mame ale neni zapojeny,maleho nosim z mistnosti do mistnosti je stale s nami!!muj blinka jen opravdu malokdy,a spi normalne!!to kojeni je dobre na imunitu,ale clovek nema prehled kolik vypijou….snad se to zlepci Jito a da se do routiny…a ty myslis ze jsi snedla neco spatne??

    #871677
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    odsávačku mám taky od Aventu, ale elektrickou a nemůžu si ji vynachválit Byla bych bez ní úplně v háji. U malé jsem měla půjčenou od Aventu ruční a to byl horor, bolelo to, neodsála jsem skoro nic, mořila jsem se s jedním odstříkáním 20 min i déle, teď stačí pár minut a prsa se uvolní. Co odstříkám, dávám do mrazáku.

    Jíťo, malá mi blinkala hodně, tak jsem odstříkala mlíčko a zahustila ho Nutritonem (je to svatojánský chleba, čistě přírodní), a pak ho dala malé v lahvi. Myslím, že se to tak mělo dělat každé kojení, část mlíčka s Nutritonem a část z prsu, ale já to dělala tak dvakrát denně a efekt to mělo. Zase jsem jí nechtěla dávat každé kojení lahev, aby se mi neodnaučila pít z prsu. Myslím, že tím, co jíš Ty, to blinkání neovlivníš, já držela u malé dost přísnou dietu, zkoušela jsem i bezmléčnou a nic nepomohlo.

    Leníku, já jsem původně nastřihávat nechtěla vůbec, rodila mě doktorka i PA, ale bez nástřihu to nešlo, mám prý hrozně pevné svaly pánevního dna a dole vše úzké, nakonec to nastřihávali na třikrát, protože to pořád nestačilo, ty svaly nechtěly pustit hlavičku 🙁 Přitom jsem masírovala před porodem hráz a doufala, že se maximálně maličko natrhnu 🙁 Ale už v prvním těhotenství mi říkali, že to bude horší porod s velkým nástřihem, právě kvůli těm úzkým porodním cestám. Poprvé to skončilo císařem, tak jsem si to „užila“ teď. Ale skoro horší než to šití jsou ty hemoroidy, ty jsou vážně po tom porodu peklo :$ No, snad se to brzy spraví. Ježdění na kole Ti závidím, to si teď vůbec nedokážu představit. Byla jsem ráda, když jsem se včera s malou doplazila na dětské hřiště.

    Jogo, je super, že pořád cvičíš a kila Ti jdou hezky dolů Já zatím čekám, až mě přestane bolet ten spodek, a pak zkusím pár cviků, jako Leníka mě trápí záda. Ty potřebuju vyřešit především.

    Někdo tu řešil široké balení, já jsem ho nedávala ani preventivně, malá je měla v pohodě, teď, u druhé holčičky, ještě nevím, ale doufám, že to bude dobré. Holčička známé nosila dečku a bylo to pro všechny hodně nepříjemné 🙁

    #871678
    Anonym
    Host

    Anette tak ja prvne sla do mesta sama asi tyden po porodu a taky sem nechapala jak mam ztuhle svalstvo…ale dnes je malemu 12dni a od 7dne opravdu pravidelne cvicim,zada mne taky boleli hlavne v tehu i po nem ja totiz kojila v nemocnici na posteli,ktera byla tvrda az treti den sem zjistila,ze kreslo vedle postele je pohodlnejsi,tak sem to pak vsem sestram rekla,at to vsem rikaji,ze pro ne je to mozna samozrejmost…
    no mne boli ted zada v krizi minimalne…a kde te boli Anette zada a kde tebe leniku…znam super cviky na kazdou cast tela..
    ja delala tu jogu 2roky rok pred otehotnenim a pak cele tehu az do 9mesice!!
    ted delam tak 20minut denne a od srpna pokad vse bude klapat s malym zacnu zase chodit do jednoho clubu,kde je ten muj venkovni bazen…to se asi zblaznim radosti az skocim do bazenu…ale cely cervenec budu si uzivat kazdou sekundu se zazrakem,maly jsou jen chvilku…holky peknou nedeli

    #871679
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky!

    omlouvám se že jsem delší dobu nenapsala, nějak mi blbne asi mobil, vždycky tam naklepu takový dlouhý příspěvek a ono se to smaže.. tak až teď jsem se dostala k PC.

    Máme se dobře, jen trochu smutně, zítra jedeme na pohřeb mého dědečka. Zároveň to bude náš první větší výlet. Lucinka nejede, tak jenom s Nelinkou a s rodičema. Hodina cesty do Brna, pak obřad, přesun, oběd, a hodina cesty zpět. Tak snad to dobře dopadne. Bereme kočárek, a taky ten babyvak (mám babasling, už ho asi týden zkoušíme a zatím jsem dost nadšená, uleví zádům a Nelča je tam moc spokojená, ještě musíme získat trochu praxe, zatím používám jen tu úplně nejjednodušší polohu, pak je jich tam asi ještě 8 dalších. Používám ho na takové to večerní vyčerpání kdy je mimčo mrzuté a my už unavení a bolí mě záda, tak třeba dnes to pomohlo luxusně) a kdyby bylo nejhůř, beru si ještě lahvičku s čajem, pokud by se nějak strašně moc rozplakala třeba v autě a zrovna nebylo možné zastavit. Ale myslím že to zvládneme v pohodě.

    A co vy, dáváte někdy čajík nebo vodu když jsou tyhle vedra? Babičky mi to pořád vnucují protože za jejich dob se to tak dělalo. Ale zatím jsem ho nedala a ani se mi Nelča nezdá nespokojená.

    Ublinkávání se zlepšilo, byla moc přepitá, pořád jsem střídala obě prsa při každém kojení. Jak mi to došlo že to bude asi tím tak jsem začala kojit vždy jen z jedné strany a s odstupem aspoň 2 hodiny, a pomohlo to.

    Dopíšu později 🙂

    #871680
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    tak už jsem zpět, no takže už dva dny kojím jen z jedné strany a jsme bez blinkání.

    napište novinky od vás, jsem moc zvědavá 🙂

    #871681
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Holky tak zvladly jsme to dnes, vyrazili jsme v 10 a vratili se v 16 hod., Nelinka byla hodna, moc toho sice nenaspala ani v aute ani na miste, ale zdala se spokojena a ted to dohani a myslim ze uz si to protahne az do noci. lucinka na hlidani taky v pohode. tak nic, zakrikla jsem to, nelca je vzhuru, jdu houpat 🙂 napiste, co noveho je u vas a jak se vsichni mate!tesim se na novinky _:)

    #871682
    Anonym
    Host

    Jito uprimnou soustrast ..kolik bylo dedovi?
    Mne ted max pomaha manzel ma volno do nedele a pak bohuzel zpet do prace,dnes sem byla prvne na 4h sama bez maleho manzel hlidal,pred tim uz sem byla bez nej tak 2h…malemu je 16dni,teprve vcera sem byla prvne s kocarem,ale minulou nedeli jsme byli s autem v autosedacce u manzela rodicu na obede,tuto nedeli jdem zas,oni bydli autem jen 10minut a od pristiho tydne bych rada s malym pravidelne s kocarem ven,uz ma svou routinu.
    Jinak tady je jen 18C max 23C takze nastesti tu paraky nejsou a muzu s uzlickem ven i po obede!!Maly je moc hodny,sice mne budi v 3.00rano,ale casy se mu posouvaji…ale plus,minus mame rytmus…moc si ho uzivam
    mamka mi dorazi 8.8na 10dni i s brasky takze to se na net urcite nedostanu…a taky od 1.8zacinam chodit spet do sport centra na jogu a po sestinedeli po kontrole zase palvat.maly bude mit tez kontrolu po sestinedeli a v 8tydnech ockovani kdy je to v Cz??jinak pupecnik se tu pak nestriha odpadava sam…mam tu knizku super tyden po tydnu..a kolem 4tydne zacinaji byt vice vzhuru pres den,kolik ti mala jIto spi pres den??a vam ostatnim??mam milion veci na mysli tak sem pisi jen to co mne napada…opatrujte uzlicky a zatim pekny vykend!!
    zitra mam rehabku,treba vyuzit,kdyz je manzel doma…

    #871683
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahojte, jogo dekuji, dedovi bylo 71. byl to super deda 🙁

    u nas vse ok, jinak s tou antikoncepci, rozhodli jsme se ze to telisko zatim ne, budeme si davat pozor. manzel vtipne poznamenal ze pri frekvenci 1x za pul roku by se to neoplatilo.. 😀

    jogo to je super ze se mate dobre, hezky si to uzivej. na rodice uz se urcite tesis, to bude vitani 🙂

    ahoj! j.

    #871684
    Anonym
    Host

    Ahojky tak manzel jde v pondeli do prace pomahal tedy silene i v noci!!!Manzel dela na smeny,takze nas cekaji i nocni to bude tedy hruza…chodi domu v 7rano,v pondeli zacina odpoledni takze ty se daji,ranni to je taky zazitek ha ha..rohlicek,uzlicek je uzasny od pondelka se chystam na pravidelne prochazky s kocarem,tady stale prsi…tak uvidime…
    vazeni mame pristi patek,ale basti jak blazen..peknou nedeli..

    #871685
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    odoledne jsem napsala dlouhý příspěvek a pak jsem zjistila, že se z neznámého důvodu nezobrazil… Takže teď zkouším, jak to dopadne.

    #871686
    Anonym
    Host

    …tak už to funguje 😀

    Nedávno tu někdo psal o refluxu (Anette, Jíťa?). Před chvílí jsem si o něm četla na internetu. Před 10 lety se o refluxu mluvilo, když dítě blinkalo tak, že z něj mléko létalo metr dopředu. Pokud miminko plakalo, mluvilo se o větrech a nadýmání. Teď jsem zjistila, že reflux je poměrně nenápadná záležitost, při které se vrací strava do jícnu a nemusí u toho ani ublinknout… Podle „příznaků“ jsem dostala podezření, že to možná Natánek má… Zjistila jsem, že v lékárnách prodávají nový příravek GASTROTUSS, který se podává po kojení a má způsobit, že miminku nebude vzlínat mléko vzhůru. Stojí pod 200 korun. Máte s ním někdo zkušenost? Uvažuji, že bych si ho koupila a vyzkoušela, jestli bude fungovat.

    Jinak jsem v pátek podruhé vyzkoušela mechanickou odstávačku od Aventu. Na radu z jedné diskuze na netu jsem z ní sundal silikovonou vložku a zafungovala výborně. Během chvíli jsem odstříkala 120 ml. Měla jsem z toho ohromnou radost! Ač mám tolik dětí, nikdy dřív jsem odsávačku nepoužila. Měla jsem dnes druhou hodinu cvičení a tak manžel Natánka nakrmil stříkačkou (je to hladovec a jí po cca 2 hodinách). Dal mu 45 ml a měl velkou radost, že je „emancipovaný otec“ 🙂 . Já se těším, že budu moci odejít z domova i déle než na 3 hodiny (to bylo u starších dětí maximum). Holky, jaký alternativní způsob krmení používáte, když kojíte? Četla jsem, že miminko by mělo píst stříkačky podtlakem samo sunout dolů. Ale to Natánek nedělal a když jsem ho pak kojila, povedlo se mu přisát se až na 4. pokus (ale pak to bylo už zcela bez problému). Mám doma savičku na láhev do Aventu pro kojené děti, ale přiznám se, že se ji bojím použít… Znáte ji?

    Jinak hodinka cvičení byla super. Začínají mne brát záda (v týdnu mi projela bolest pod levou lopatkou a ještě chvíli jsem se nemohla narovnat) – inu, ochablé svaly :S . Ale se 4 dětmi moc nestíhám cvičit přes den (max. pár minutek).

    Jíťo, babyvak je super – také ho zas ráda používám. Ale zhoršil mé potíže se zády, tak už malého nosím v babyvaku jen chvilku. Dodatečně – upřímnou soustrast. Dědeček se dožil hezkého věku a mohl se ještě zaradovat z Nelinky. Během několika dnů bych měla dostat šátek od Vatanai – už se na něj moc těším. K mým zádům bude asi laskavější než babyvak na jedno rameno s 6 kilovým miminkem…

    Přeji vám hezkou neděli!

    #871687
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ahojte

    jogo super ze se dari dobre, chapu ze se po manzelovi bude styskat, ale zvladnes to na jednicku a za chvili jsou tu vasi. uz se urcite na vnoucka moc tesi! jinak jak jsi psala o te bolesti zad, me boli uprostred tesne pod lopatkami. kdybys nejaky cvik znala, budu rada kdyz mi ho napises!

    leni taky krmim cca po dvou hodkach, pripisuju to i horkemu pocasi. s tou odsavackou jsem to taky cetla ze to hodne lidem jde lip bez te vlozky, myslim to pisou i v navodu. babyvak pouzivam vzdy jen chvili, uleva pro zada. o refluxu jsem cetla dobry clanek na netu, najdu ho a poslu. jinak vaha mi sla takhle – pred tehu 61 – pred porodem 71 – po porodu 66 – po 3 tydnech 62 – po 5 tydnech 65, takze uz se to zhouplo nahoru, zacala jsem teda od patku poctive cvicit a snazim se vyhybat sladkostem 😀

    #871688
    Anonym
    Host

    Koukam tady se cvici jak o zavad ja cvicim tak 20minut denne,ale od 1.srpna zacnu chodit pravidelne zase na me clenstvi joga tam je hodku a pul a zkusim prvne pilatte to je hodku,hlidat bude manzel,za 14dni se chystame do centra Londyna na vecu a drink,chodily jsme s manzelem tak 1*za mesic tak ted oslavime zazrak a hlidat budou od manzela rodice!!
    jiank muj ji tak po 3h,ale da hrave 150ml a pak si za hodku vesele prida dalsich 60ml…pridavky ho obvzlaste zajimaji…uz sem byla na zada na rehabce..
    Jito myslis tedy ze te spise boli horni pulka zad,a uprestred??mne boli spise prave rameno..cviky znam na vsechno az bude cas nake ti okopiruji z netu!!
    Jo s tou vahou jIto za 3T jsi byla skoro na puvodni vaze,to bylo moc rychle,proto se ti kila vratily,ale za cvili to mas zpatky na 61!!
    ma vaha pred porodem 68 pak 15kg na hore,po porodu hned 5kg dole…tedy 78kg,ale do 2tydnu to bylo na 74Kg takze musim zbrzdit aby to nebyl jojo afekt,az az zacnu plavat v srpnu tak to bude zuzo opatrujte zazraky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,051. až 1,065. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist