Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871704
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj do opět deštivého dne 🙂
    Anette,děkuju za radu. Už jsem se taky pídila po internetu a rozhodla jsem se,že dokrmovat zatím nebudu. Malýmu je dnes přesně měsíc,ale myslím,že ten sprut to klidně už může být. Kojit bych rozhodně ještě chtěla,tak pro to udělám maximum.
    Prvního syna jsem kojila jen 2,5 měsíce a pak o mlíko ze dne na den přišla,ale to bylo způsobeno spíš nervama. Nyní mám klídek,tak to snad nehrozí. Taky mi malej pěkně přibírá,tak asi opravdu netrpí 🙂
    Opatrujte se, i ty uzlíčky a vaše druhý ratolesti ať moc nezlobí.

    #871705
    Anonym
    Host

    Anette bydlim v Londyne,ale to nova..
    Maly pije mezi 9-mn az 150ml…zalezi pokazde je to jinak,tak v prumeru120ml da,obezni nikdy nebude,protoze jsme sportovni rodina,takze to brzy vybeha..planuji plavani,lyzovani,fotbal,karate,tennis sam si vybere co ho bude bavit.Kazda zeme to ma urcite jinak i v Irsku si pisi s jednou kockou a tam je to jine…vcera ho vazily z 3,6kg ma 4,3kg byli na kontrole u nas doma a vubec nic nerikali o tom kolik vazi jen ze je v prumeru…muj manzel nebyl kojeny a je zdravy jak ripa,tady kazdy druhy nekoji,takze to fakt neresim…
    kdybych zila v praze tak se na vse divam jinak…
    Anette mala si urcite zvykne,to je normalni,ze deti zarli uzivejte uzlicky bezim ven
    Za tyden zacinam jogu a po sestinedeli po kontrole bazen uz se nemuzu dockat

    #871706
    Anonym
    Host

    90-150asi jste to pochopily je to proste kluk jak buk

    #871707
    Anonym
    Host

    A jeste Anette kolik hodin ti mala spi??Joseph spi i 4hodky takze ma pak hlad,kdyz spi 1-2h tak bere mene mleka,zalezi…
    jinak jeste tady se neji kaloricke knedliky a jime dost zdrave,takze ja bych obezitu do rodiny nepustila,sama ted cvicim kazdy den,dolu potrebuji jeste 5kg!!!ale brisko je uplne v poho to cvicim 2*denne a k tomu nake cviky jogy….opatrujte se

    #871708
    Anonym
    Host

    rozpis do 2tydnu 3,5kg 90ml
    2-4tydny 3,9kg 120ml
    4-8tydnu 4,7kg 150ml
    8tydnu-4mesice 180ml
    4mesice-rok 210ml
    ta vaha je jen orientacni a ty ml pisou muze potrebovat vice ci mene,mi nepijeme mleko s prasku,ale hned hotove mleko v krabicce,kde je 200ml,po otevreni do lednicky max 24hodin,a otevrene krabicka se podava v pokojove teplote,takze otevrit a je to!!!!!!po 2mesicich zacnu az davat prasek!!!V utery mu budou 4tydny,takze podle tabulky uplne zapadame,
    Jo jinak Jito ten balon co jsem si koupila po precteni teto diskuze je uplne super,stale ho pouzivam,jinak tady kousek mame ruzne aktivity pro deti masaz,kocarky na fitnes,zpivani,milion aktivit takze po sestinedeli zacnu!!sem se rozepsala manzel dela aupair…

    #871709
    Anonym
    Host

    Jogo, promiň, na jiné diskusi je holčina, co bydlí v Irsku, tak se mi to popletlo, vím, že jsi psala, že žiješ v Londýně.
    Nemyslela jsem to tak, že umělá výživa je špatná, to vůbec ne, jen že se jí nemá dávat víc, než doporučené množství. U nás se kojení hodně propaguje, ale v cizině to tak není. Mám kamarádku, která nekojila vůbec a její chlapeček ukázkově prospívá Líp než moje starší dcera, která byla plně kojená 6 měsíců a přikojovaná do 8 měsíců. U nás se píše, že mateřského mléka může dítě vypít kolik chce, ale že u umělé výživy je třeba dávat pozor na množství, že když jí dítě pije moc(víc než je doporučené pro jeho věk) a je z ní hezky baculaté, tak si může založit tukové buňky, ze kterých může později vzniknout obezita. Upozorňovali na to i tu kamarádku, co vůbec nekojila, ať si to hlídá. Tak mě to množství, co Joseph vypije, zarazilo, ale podle toho, co píšeš v té tabulce, je úplně v normě. Možná naopak Daniela pije málo.
    Podle toho, co píšeš, je jasné, že žijete zdravě a hodně sportujete 😀 Závidím Ti, jak Ti jde shazování kil, já stále bojuju s téměř 13 kg navíc. Pořád mě hodně bolí šití, tak zatím necvičím, snažím se jen lehce omezovat v jídle, tak se mi ta kila nedaří sundat 🙁

    #871710
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj hoky 🙂
    K diskuzi o tom množství vypitého mlíčka – je pravda,že když jsem dávala prvnímu synovi umělou výživu,začal hodně přibírat,ale v žádném případě pak neměl potíže s tloušťkou. Nyní jen kojím a malej má už přes 5 kg,takže přibírá taky dost 🙂 Asi to je spíš daný geneticky.
    A Jogo,o mlíku v krbičce jsem ještě neslyšela,ale určitě je to super,že nemusíš nic rozmíchávat
    Přeju vám pěknou neděli,ať zlatíčka pěkně spinkají.

    #871711
    Anonym
    Host

    Skubina
    Ty krabickove mleko jsou super,ted davam jen to tady je Aptamil 200ml a Sma 250ml,na zacatek je to idealni sice trochu drazsi,ale zase usetrim ted na benzinu ha ha,nikam nejezdim,zacnu,ale jezdit na bazen,uz aby to bylo..
    zpatky k mleku od 2-3mesice zacnu pouzivat ten prasek,a ty krabicky kdyz pujdu nekam ven…kamoska psala,ze to maji na slovesku,tak v Cz snad taky neco maji!!
    jinak Anette tu holku z Irska z nam..tedy jen z diskuse mam ji i na face..jsi na face??doufam,ze se ti to siti brzy upravi a nebude bolet..manzela segra mela cisare a to se nesmi tady ani ridit auto a cvicit az po sestinedeli..ja mam na hore 5kg a ty se budou zhazovat asi nejhur tak doufam,ze srpnove bazeny to jisti..ted se snazim i jist zdrave,ale to delam furd,chce to pohyb…v utery se chystam na delsi prochazku s kocarem…a delaji tu spoustu aktivit pro maleho po sestinedeli napr masaze,zpivani,ruzne druhy aktivit chodite na neco ci se chystate??vezmu maleho na bazen po vakcinach tady jsou v 8tydnu a kontrola v 6tydnu v utery bude mit 4tydny…opatrujte ty zazraky a pekny vecer!!

    #871712
    Anonym
    Host

    manzel hlida tak mam casek,
    Anette sem si precetla tehulky tam jsou dokonce 2kocky z Irska…
    Na dovcu sou super Canary tam se muze i zacatkem listopadu ja tam byla i v lednu a standartne 25C a slunce!!Takze nemusis spechat na zari..takove Bulharsko je podobne daleko letadlem jak Canary…mi by jsme taky mohli koncem zari,ale nechci tlacit mozna max autem do Skotska mame tam pribuzne a Canary na jare to bude malemu 10mesicu a jeste nebude behat!!
    tady s pasem taky bylo drive jen zapsani ted to tu trva 3mesice,plati 5let a stoji to 1500kc…akorat o nej zadame!!a letime 1.ledna do Prahy a do Krkonos na tyden v lyzovani se budem stridat..let uz mam akorat zamluvit ubytovani planujete nake dovci??tak zatim..

    #871713
    Anonym
    Host

    Jogo, na Kanárech jsme byli s malou v dubnu, na Fuerteventuře a moc se nám tam líbilo, to jí bylo 8 měsíců a bez problémů. Jen malá v té době ještě neseděla, jen ležela na břiše a vadil jí na pláži vítr a poletující písek. Letos jsme tam chtěli jet, ještě když jsem byla těhotná, ale bylo tam zrovna 17 stupňů, a pak už jsem nemohla létat. Z Prahy trvá let přes 4 hod, což je docela dost, do Bulharska je to z Prahy jen 1 hod 45 min, do Řecka něco málo přes 2 hod. Manžel by se chtěl podívat na Sardinii, ale myslím, že je to se dvěma dětma skoro škoda, nebudeme moct tolik cestovat a na Sardinii je škoda být jen na jednom místě. O Kanárech pořád přemýšlíme, ale bojím se, že by ten let byl pro malou dlouhý. Asi bych jí v tomhle věku čtyři hodiny na jednom místě v klidu neudržela 🙁

    #871714
    Anonym
    Host

    Anette Canary jsou idealni prave pro male deti,ze tam nejsou paraky,jako treba v Recku..Fuerteventura sem byla 2*je to prave nejvice vetrny ostrov ze vsech Canarskych ja byla na vsech zkus Lanzarote!!Ma krasny bily pisek…vsichni Anglani letaji Tenerife,tam je pisek moc tmavy..a ty Canarske jsou od tud nejdrazzi,ale tam sem byla v lednu a super…v Bulharsku sem byla koncem cervna horko a pak zacatkem zari tam taky foukal vitr!!!
    v Recku sem nebyla v Italii taky ne!!Ale tam je to dobre,ze maji nake pamatky na Canarech je jen pocasi…tak pak napis co jste zamluvily ja pockam na kveten ha ha!!ale koncem zari by bylo lakava,ale prave Joseph bude jeste malinkaty tak vezmem auto mozna do Skotska!!
    dnes je tu prvne slunce po dlouhe dobe,prochazka super a cekame na manzela je v praci maly spi uz 3,5hodky ten bude pekne hladovy az vstane uzlicek peknou nedeli

    #871715
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    ozývám se po delší době. Týden s návštěvami a kamarády našich dětí, které tu přespávaly a manželem v práci do noci byl opravdu náročný. Do toho balení a dokupování na tábor dětí. Každý den jsem si říkala, že musím vydržet do soboty, kdy odjedou a pak si odpočinu… V pátek mi prodavačka ručně na paragon napsala datum s rokem 2011 a já si říkala, ta udělala chybu, vždyť je rok 2010. Opatrně jsem se zeptala 8 leté dcery jaký je roky. Když mi řekla, že 11, tak jsem si pomyslela, že jsem fakt přetažená a nevyspalá, když už se neorientuji v čase…

    Natánek nám přes den dost pobrekává. Je mu 5 týdnů. Četla jsem, že děti nejvíce pláčí v 6 týdnech a pak se intenzita pláče snižuje… Tak čekám, až se to zlepší. Už nám pláče i v autě. Z toho jsem vždy úplně vyřízená, zvlášť když nechce dudlík… To pak zastavuji a kojím a doufám, že přestane plakat…

    Jogo a Vodníku díky za jména, pošlu vám dnes žádost o přátelství :). Jinak ke cvičení jsem se fakt nedostala, dokonce jsem včera ráno zrušila cvičení s trenérkou. Už bych to nezvládla a chtěla jsem být s holkami, než odjedou na tábor. Jáchym onemocněl, tak přijede na tábor a cca v úterý. Tak jsem si dnes užívala jen 2 děti. Jáchym se na bráchu strašně těšil, úplně ho zbožňuje a krásně si s ním hraje.

    Teď mi manžel hlídal 2 hodiny děti, tak jsem je celé prospala. Holky, držte se. Ať se vám dobře daří, dobře spíte a rychle hubnete 🙂

    #871716
    Anonym
    Host

    Ahoj Leniku tak deti budou na tabore a ty budes mit vice casu jupi…nasemu budou 4tydny v utery a zatim dudlik nedavame pouzivate vsichni uz dudlik???
    dnes tu bylo po dlooooohe dobe slunicko,tak jsme zasli na kratkou prochazku,a ztravily cele odpo na nasi pidi zahradce…maly palce obravdu jen,kdyz chce mlicko a to take ne vzdy,zatim je to tedy pan vzornak..akorat ze spi vice hodin pred pulnoci nezli po ni..vecer se budi tak 2.30 nekdy mi trva i 2h nezli zase usne…takze to mame 4.30 a pak se vzbudi napr 7.00 no vecer v tom jeste neni system za to po obede hodi vesele 3hodky!!!!!!!!!!!!!a ted zase spi to budou dalsi 3h a pak budi mamcu v noci ha ha…zacina mi joga 1.srpna uz se to blizi a bazen po sestinedeli tak cekam kdy mne pozvou s prckem na kontrolu….tak se opatrujte zatim

    #871717
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jogo, Joseph ti spí moc hezky. Jakou značku mléka používáte? Dudlík Natánek nechce, tak jsme zatím bez.

    Malý přes den moc samostatně nespí. Pořád ho houpu nebo chovám… V noci spí od cca 21 hodin do rána cca 8 hodin. Jen se vždy budí na kojení kolem 1., 3., 5. a 6. Pak ho dám manželovi, ten s ním spí ještě 2 hodiny a má ho položeného na sobě.

    Na tábor odjely holly. Jáchym onemocnêl a mêl na tábor přijet dnes nebo zítra. Ale nemoc se ho drží, mám obavu, že zůstane doma celou dobu. Dnes už jsem byla K.O. Zítra jedu s klukama na kontrolu. Jsem zvědavá, co se dozvím… Ať se máte lépe!

    #871718
    Anonym
    Host

    Ahoj leniku ja pouzivam ten krabickovy Aptamil 200ml modra krabicka,na prasek prejdu tak kolem 2mesicu!!ted jsme najeli i na pleny cislo 2!!mam jich velkou zasobu,jednicky by mu byli jeste tak 14dni max!!!
    to mleko Sma pouziva od manzela segra pro malou ataky v poho…
    to je skoda,ze neodjel na tabor,tak snad to jeste ztihne a na jak dlouho jeli na 2ci 3tydny a je ten tabor na neco zamereny??ja jako mala jezdila kazdy rok na tabory!!
    vcerejsi vecer probehl takto maly se vzbudil 2.30 usnul v 4.00a pak mne vzbudil az v 7.30 a valeli jsme se spolu v luzku do 10.oo s kocarem chodim ven kazdy den,coz je super!!
    zitra mam kavicku s kamoskou a dame delsi prochazku!!treba prochazkovat,mamca mi dorazi za 14dni takze bude plny dum a nuda nehrozi opatrujte uzlicky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,081. až 1,095. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist