Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #870729
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Ještě něco – dneska odpoledne vezme manžel malou a psa na procházku. Veřejně slibuju že dneska si KONEČNĚ zacvičím podle té knížky co je už dva měsíce otevřená a práší se na ni!

    Tak a teď už to budu muset fakt udělat. Aspoň doufám. Zítra budu informovat 😀 Mějte se!

    #870730
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    preju dobrou chut junebug

    #870731
    Anonym
    Host

    Barunko, ty jsi vzorná 🙂 Máš můj obdiv, jednak za míry a váhy při česko-slovenské kuchyni, to já bych měla metrák, tloustnu i ze vzduchu a jednak za rozhodnutí žít zdravě a za to, že to skutečně dodržuješ. Určitě je to dobře a vrátí se Ti to na zdravém miminku a pohodovém těhotenství. Já jsem se o zdravý jídelníček snažila, ale nikdy jsem nebyla důsledná 🙁 V těhotenství to bylo ještě horší, to jsem ulítávala na české klasice, ale nutno říct, že i na rybách. Hlavně jsem měla pořád potřebu jíst maso, dřív jsem ho jedla dvakrát do týdne a byla jsem spokojená, ale v těhotenství a při kojení jsem ho musela mít denně. Ale jsem zmlsaná, kdybych se rozhodla, určitě bych to dokázal omezit. Jenže já si říkala, když jsem konečně těhotná, tak si dopřeju :$ Následky byly strašný, kromě těhotenské cukrovky (kterou bych měla stejně, mám ji lehce i tak), která se moc nedařila kompenozovt, to byly i kila, co mi zůstaly a nejdou dolů. Slibuju si, že jestli to vyjde znovu, dám si už pozor, budu jíst pětkrát denně v malých porcích a spoustu zeleniny! To jsem na sebe zvědavá. Ovoce nemusím, nechutná mi. A ještě jedna specialita mě napadá – v celém prvním trimestru se mi dělalo zle ze všeho sladkého, cítila jsem cukr a letěla zvracet. A to normálně ujíždím na zmrzlině a na čokoládě docela dost.

    Junebug, testovat budu až úplně koncem října, zatím ani nevím, kolik embryjí mi zvednou, jestli vůbec nějaké, nebyla jsem ani na kontrolním ultrazvuku, jestli mi po těch hormonech roste děložní sliznice. Zatím je to celé strašně nejisté, jestli se vůbec bude tenhle měsíc něco dít 🙁 Jsem z toho hodně vystresovaná, možná ještě víc, než z celého IVF. Na kontrolu jdu ve čtvrtek, tak doufám, že už mi řeknou něco víc. Máme embryja zamražená,ale prý nepřežijou všechna rozmražení. Nevím, kdy se dozvím, jak na tom jsou a zatím ani nevím, který den by mi měli dělat teoreticky ten transfer, asi někdy kolem 20. října. Taky mám strach, jestli ty hormony, co dostávám, dělají to, co mají 🙁
    Folly to asi zná, tak ví, jak strašné je tohle čekání na cokoliv.
    Jinak jsi se ptala, co bude, až dobereme ty prášky, tak u Folly nebude nic, ta už bude mít nejspíš po prvním trimestru, všechno bude v pohodě a v červnu se jí narodí úplně zdravé mimi 🙂
    Já budu ty prášky brát až do testu, když bude negativní, tak s nima asi hned přestanu, když pozitivní, budu brát jedny hormony do 8 tt a druhé do 12 tt nebo ještě dýl, podle toho, jak bude mimi zahnízděné. Pak, když budu mít štěstí, už nebudu brát nic.
    Jsem minimálně o měsíc pozadu z vámi všemi,ale nakonec to bude asi ještě víc. Když nevyjde tenhle embryotransfer, tak nevím, za jak dlouho se dá dělat další 🙁

    #870732
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Anette, tak to je docela husty.
    My se snazili par mesicu a i tak jsem z toho byla pokazdy dost smutna, ze to nevyslo.
    Nakonec jsme si vzali tyden dovolene, nakoupila jsme ovulacni testy, jeli sme na chalupu do krkonos a tam to klaplo.
    Doufam, ze ti to vyjde

    #870733
    f Follah
    Registrovaný uživatel

    Hezký večer vespolek!
    Tady se nám to krásně množí. Zdravou výživu řeším už dlouho, ale mám ta to asi velmi specifický názor. Mám ráda domácí a biopotraviny – ale upozorňuji, že i „bio sádlo“. Prostě poctivé potraviny. Husu od sousedů, pro mléko si taky chodím vedle k sedlákovi a další zeleninu. Miluju teď farmářské trhy. Vím že bio jablka se od těch komerčních až tak moc na chuť neliší, ale domácí kuře to je něco úplně jiného. Mám vyzkoušeno, že když jím pravidelně 5-6x denně můžu jíst i chleba se sádlem a postava je v pohodě. A chce se to i trošku hýbat. Ale jakmile mám stres a začnu se odbývat, jíst nepravidelně a tláskat hloupousti vypadám jak špatně sjetá pneumatika. No a po těch hormonech co jím teď je to hrůůůůza. Je to i spousta zadržených tekutin a vůbec děs!!! Ale až porodím a přestanu kojit tak to dám zase dohromady – Slibuju!!!!

    Any, kolik máte zamraženo. My měli jen 3 a jen jedno bylo vhodné k transfetu. A předtím mi zavedli dvě embria, obě se chytla, ale to jedno bylo slabé a pak ho ten náš despota asi vystrkal uplně. No alespoň měl všechno jen pro sebe a je úplně v pořádku. Dvojčata v mém věku je asi fakt moc náročné. Chtěli jsme hodně dětí, ale teď budu ráda za dvě. Snad, doufám! Nejsem věřící, ale chodím zapalovat svíčku do kapličky na hrázi rybníka před chalupou. Nějaký gauner mi ji do druhého dne ukradne, tak jsem jich nakoupila v Lidlu krabici a tak máme vždycky nějaké zpestření na procházce s VJ. Miluje světýlka a jak se ten plamínek mihotá.

    Hormony a kortikoidy mám do 12tt a pak se postupně snižuje dávka, aby se to neutlo tak najednou. Pitný režim je pro mne tragická zaležitost. Je mi špatně i po vodě. A tak to řeší Mamadrink a Korunní Silueta – je s fruktozou a sukralozou a to celkem jde. Taky ten čaj pro těhu. Ale potřebovala bych pít víc, kvůli zácpám v těhu a dalším potížím s tím spojeným. No zatím to zvládám tak uvidíme. II. trimestr snad bude pohodovější. I když prý je každé těhu jiné, tak to třeba bude jiné než minule 😐

    Jsem ráda, že Vás mám. Jsem tu sama a tak jsem ráda, že mám s kým pokecat.:)

    #870734
    Anonym
    Host

    Barunko,děkuju za podporu, ale nechtěla jsem Tebe ani ostatní vyděsit :$ Není to nijak hrozný, jen mi trošku pracujou nervíky, jak se v tom momentálně plácám. Je to jen trochu složitější postup otěhotnění 🙂 Hlavně, že je to možné a že to vychází. Já už jedno dítě mám, tak bych měla být spokojená a nevymýšlet si blbosti. Jenže mně se mateřství moc zalíbilo, tak hamouním.

    Jinak dovolená je všeobecně doporučovaná pro otěhotnění 🙂

    #870735
    Anonym
    Host

    Follah, my máme zamraženo 3 a 6, ale co z toho bude, netuším. Poprvé mi taky zavedli dvě, ale chytlo se jen jedno. Po dvojčatech jsem toužila a pořád si na ně myslím 🙂 Taky jsem snila o velké rodině.

    #870736
    j Jíťa
    Registrovaný uživatel

    Dopadlo to tak že jsme šli všichni tři na celé odpoledne na hřiště, takže žádné cvičení neproběhlo. A stavila se babička a přinesla koláče. Ach jo… 🙂 ale aspoň si na večeři pochutnám! A přinesla taky hrozny tak zbude něco i na 2. večeři. Dáváte si taky 2 večeře? :$

    Any, přála bych Ti dvojčátka. Snad Ti to vyjde! Nebo aspoň jedno.

    Já bych osobně snesla i 4 děti, a nejmíň 3 bychom určitě chtěli, velká rodina je super! Ale samozřejmě si uvědomuju že v dnešní době už o tom nerozhodujeme jen my rodiče – někdy se to zkrátka podaří a někdy ne… ale moc bych si tu velkou rodinu přála, rodina je pro mě smysl života.

    Folly, Tvůj přístup k jídlu se mi líbí! U nás není moc těch trhů, ale prý se to dá nějak i objednat? (bedýnkový systém..) nevíte o tom někdo víc, jestli to stojí za to vyzkoušet?

    #870737
    Anonym
    Host

    Junebug, děkuju za přání, ještě jedno snad vyjde. Ale 3 děti bych taky chtěla 🙂 Druhé večeře si nedávám, já nebyla modelka ani za mlada 😀 Zkoušeli jsme si jednou objednat bio zeleninu a ovoce na http://www.freshbedynky.cz Stálo to tuším 400 Kč, ale byla v tom záloha na košík 100 Kč přivezli nám to až domů. Bylo to asi 4 nebo 5 kg ovoce a zeleniny, ale moc spokojená jsem nebyla. Všeho vařím kastról, a tam byly dvě červené řepy, tři brambory (jedna shnilá), svazeček špenátu, dva pomeranče (nepoživatelné), dvě jablka, zkrátka nedalo se z toho uvařit jedno kompletní jídlo 🙁
    Nejraději nakupuju v bio obchodech, kde si můžu všechno vybrat sama. Bio zeleninu mají občas i v Albertu, sice jen něco, ale pro někoho, kdo nemá možnost trhů a samostatných bio obchodů to může být dobré.

    Bio stravě taky fandím, a samozřejmě nejvíc bio uheráku a bio párkům. Kuřata jiná než bio nekupuju. Je to sice příšerně drahé, ale když si uvědomím, kolik je tam hormonů navíc, tak s těmi mými by to už bylo asi fakt moc 😀

    Je fajn, že máš Follah možnost domácích potravin, to by se mi taky líbilo. A když jím 5x-6x denně, mám stejnou zkušenost jako Ty. Můžu jíst cokoliv a váha je tam, kde má být. Jenže se k tomu nějak nemůžu dokopat 🙁 A přitom mi to léta tak pěkně šlo. Rozhodily mi to až hormony v centru asistované reprodukce

    #870738
    b bajcurka
    Registrovaný uživatel
    #870739
    b bajcurka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky a hlavně Barunko. Konečně prvo rodička jako já 🙂 až na ty fyzický rozdíly. Já mam 165cm a 49kg, takže odhaduju, že to jsou „ne maminkovské“ míry a vše se s prvním dítětem upravý 😀

    Mám super stránky ohledně stravy.

    http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/strava

    Sama z toho těžím, ale ne úplně všechno dodržuju. Co se týče pití, mám neustále žízeň. Vypiju denně něco kolem 2 – 2,5 litru. Ale zase na druhou stranu chodím hrozně často na záchod. Nejhorší je to v noci.

    Jíťo, moc děkuju za tu linku 🙂

    #870740
    b bajcurka
    Registrovaný uživatel

    Teď mě napadá, že na těch výše uvedených stránkách jsem i našla Jonášovu metodu, v jaký den máte nejvyšší šance otěhotnět. Měl by tam být system, který vám vypočítá z vašeho času narození den, kdy byste měly počít. Já jsem na ten den opravdu počala. Jestli to byla náhoda nebo jestli to opravdu funguje to nevím, ale za zkoušku to holky stojí 😀

    #870741
    Anonym
    Host

    Ahoj všem,

    Junebug, tak mě taky chytlo hnízdění 🙂 Jsem už tak šíleně nervní, že jsem se pustila do generálního úklidu. I když já smozřejmě nemám ještě proč hnízdit. Ale každý důvod k úklidu se hodí, manžel bude nadšený, konečně najde svoje věci:)

    Jinak, necháte si říct pohlaví miminka, až to půjde, nebo si to necháte jako překvapení? Já bych to určitě nevydržela a chtěla bych to vědět co nejdřív, ale hodně mých kamarádek si to říct nenechalo.

    A co jména? Už pomalu uvažujete? Líbí se vám víc česká nebo nějaká mezinárodní?

    Jak mi pracují nervy, tak vymýšlím blbosti, abych se odreagovala, tak se na mě nezlobte :$

    #870742
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak po dnešním kontrolním ultrazvuku to vypadá, že tenhle měsíc nic nebude. Neroste mi děložní sliznice 🙁 Doktor mi dal šanci ještě v pondělí, ale moc to nevidí, takže transfer bude možná příští měsíc. Zdá se, že to druhé těhotenství nebude jen tak. Protože to vypadá, že já otěhotním, až vy všechny porodíte, tak se loučím a přeju vám pohodová těhotenství a rychlé a hezké porody. Bylo tu s vámi fajn.

    #870743
    b barunka-g
    Registrovaný uživatel

    Anette, to je mi fakt moc lito. Az mam slzicky na krajicku. Ale neztracej nadeji, mozna ze te v pondeli preci jen prekvapi.
    Ja jdu dnes odpoledne po praci poprve od otehotneni k doktorovi. Jsem z toho trosku nervozni ale doufam, ze bude vse ok.
    My uz mame i jmena, ceska klasika, co se da pouzit i v zahranici. Holcicku (kterou si oba moc prejem) by byla Kristinka, chlapecek Martinek.
    tak se mejte hezky

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist