Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871809
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 Zdravím Petru!
    Tak mně se malý otáčí na bříško skoro sám,trošku se chytne za mojí ruku a je tam. Vydrží tam i 20 min a je spokojený. Závidím ti ten spánek. Začínám mít pocit,že má asi málo mlíčka. Když mám totiž školu,odstříkávám tak 140ml a pak je teprve pořádně nabaštěnej,ale z prsu si myslím,že tolik nevypije 🙁 těžko říct…
    Kampak se v lednu Jogo chystáš na hory? Někde v Čechách? Já lyže miluju! Sjezdovky i běžky. A z loňska mám deficit,to jsem si s bříškem netroufla a na běžky tady nebyl sníh,tak se to chystám tuto zimu dohnat.
    Dnes byla škola a jsem z toho unavená jak kotě,tak jdu za malým.
    Klidný spánek s prckama 🙂

    #871810
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Petro, jsem také moc ráda, že jsi se ozvala! Pošli nám recept na spaní miminek 🙂

    Jogo, spací pytel je super nápad. N. také kope nohami jak na fotbale, přitom by měl klidně spát.

    Škubino, obdivuji, že zvládáš školu. Mléka máš 100% dostatek! Miminka si sama objednávají přes prso, buď v klidu 🙂 Umí se o sebe postarat 🙂

    Moje kamarádka má 16.6. narozeného chlapečka, nedávno celé odpoledne strašně brečel, večer měl 38 teplotu… Asi zoubky. Už to s nimi začíná. Každé miminko to zvládá jinak.

    N. se tuto noc budil po 2 hodinách. Přes den se mu hodně špatně usíná, po chvilce se s pláčem budí. To mi nikdy neplakal. Když chtěl v noci pít, jen se „hemžil“, až jsem se vzbudila. Přes den se budil s úsměvem. Tak si myslím, že za tu změnu mohou zoubky.

    Včera jsem poprvé využila lahvičku pro kojené děti od Medely. Byla jsem pryč jen 2 hodiny (na nákupu v Makru), ale N. si ostříkané mléko od tatínka vzal. V sobotu večer toho využiji znovu 🙂 Chystám se vyrazit s kamarádkou.

    Už se mi zavírají oči… Dobrou noc. Mějte se hezky.

    #871811
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Tak dnešní noc probíhala podobně.Tzn. kopání,hemžení,pokňourávání…a večer 30min řevu,kdyby tak člověk věděl důvod…
    Leníku,díky za info,asi máš pravdu,ale stále nemůžu pochopit,že někdy se mi prsa vůbec nenaplní a jindy zase až až 🙂 O tom občasném protivném chování, si začínám myslet,že to nejsou zoubky,ale jen nové projevování Matouše. Čím jsou větší,tím víc se snaží prosadit. A že v naší i v tvojí, Leníku, rodině si budou muset místo prosadit 🙂
    Tak holky,ať jste hlavně všichni zdraví a ten spánek nějak zvládneme

    #871812
    Anonym
    Host

    Ahojky tak u nas spanek jedl v 19.00vzbudil se 3,00na mlicko pak v 7.00na mlicko a byla sem v soku hned usnul a vstal v 10.30a mamca s nim,takze bazenek,prochazka vyuzit dokad je ok pocasi a neprsi a vecer s holkama na Campari a calamari.Tatinek bude hlidat.
    Skubino na hory jedem na tyden do Janskych lazni,jezdime tam uz radu let,vzdy zacatkem ledna tam je i divadlo Jary Cimrmana,takze chodime jeste na Sveraka,jak to udelame ted s malym nevim!!S manzelem se budem v lyzovani stridat uz mam rozpis ha ha jeden od 10.00-13.00 a druhy od 13.00-16.00ha ha,pred 10.se nevykopem ,klidecek,snidane.Driv jsme na snidani ani nevstali ha ha!!
    maly je taky mrsny kope nohama vsude,v postylce se premistuje,toci se na bok,je to nase Mrne!!Manzela segra mela s malou strasne problemi se spanim,ale konecne se to prelomilo,male je pul roku.!!!!takze holky brzy se to zlepci pekny vykend

    #871813
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    krásný slunný den! U nás je azuro, jinovatka na trávě, nádhera 🙂

    Manžel odvezl děti ke tchýni. Po roce víkend bez dětí. Sláva. N. nepočítám 🙂

    Škubino, to mne mrzí, že jsi se moc nevyspala. Brzy to bude lepší! Však to znáš 🙂
    Jogo, vidím, že už máš perfektně naplánované i hory 🙂

    S tím mlékem to mám podobně. Tuto noc spal N. docela dobře, jednou měl interval mezi kojením i 4 hodiny, takže ráno ze mne mléko stříkalo, jak jsem měla nalitá prsa. Ale noc předtím, kdy N. jedl po 2 hodinách a od 5 po hodině, jsem je měla dost splasklá 🙂 Mně pomáhá hodně pít a také odpočívat… Nejméně „mléka“ mám obvykle odpoledne/večer. Nejvíce po ráno, když se N. přiměřeně kojí (ale i přes noc vypiju asi 1/2 l vody, mám žízeň jak kojím, na nočním stolku mám velký hrnek s vodou…)

    Škubino, bude to dobré 🙂

    Včera jsem N. poprvé koupal večer před spaním. Obykle ho myji přes den, když děti nejsou doma, abych na to měla klid. Doufala jsem, že bude pěkně spinkat. Poprvé jsem mu naplnila teplou vodou velkou vanu. Byl trochu překvapený, pak strašně moc kopal nohama. Po koupeli tvrdě usnul, ale asi za 30 minut se probudil a plakal. Během 2 hodin jsem ho musela několikrát utěšit. Dokonce jsem ho i probudila, aby si pořádně říhnul a unavil se na další spaní. Nočním spánkem usnul ve 22. h., pak se budil v 1., v 5. hodin – začal se kroutil, dala jsem ho manželovi, ať s ním spí na břiše, po 6. další krmení, to jsem si ho dala k sobě a v 7.45 opět kojení.

    Slyším ze všech stran (tedy kromě Vondíka :-)), že jim děti kolem 3 měsíců hůře spí, odpoledne pláčou, přes den také. Asi je to normální 🙂 Dnes večer opět plánuji „plavání ve velké vaně“, aby se N. hezky unavil. Musím se rozhodnout, jestli s ním budu chodit plavat. Docela bych o to stála, ale zatím jsem se nestihla přihlásit. Asi je lepší chodit s mimčem na plavání než být přes den flustrovaná, že špatně spinká a musím ho stále konejšit…

    Před 4 dny byl N. večer hodně mrzutý, nemohl usnout u kojení ani v náruči, byl už moc unavený a zabrat se mu nedařilo. Zázračně se mi uklidnil, až když jsme si ho uvázala na sebe v šátku. Byla jsem šťasná, protože jsem poprvé nevěděla co ještě udělat, aby nezačal hystericky plakat…

    Jogo, čeká tě hezký večer . Také dnes plánuji večer s kamarádkou, nechám doma odstříkané mléko a na 2,5 hoďky si půjdem popovídat do restaurace. Už se také moc těším, jen to campari mi zatím nehrozí 🙂

    Holky, mějte se moc hezky, odpočívejte a dělejte si radost, ať máte na ta naše „bekátka“ sílu 🙂 Krásný víkend.

    #871814
    Anonym
    Host

    Tak leniku uzij si vecer,
    maly je kolem 3mesice a rekordy vsatt rano v 5.00jsou pryc,vcera sem prisla kolem pulnoci,mali se vzbudil tak sem prvne dala mlicko o pulnoci a stejnese vzbudil v 4.00rano,nekdo budi deti 23.00a pak pry prospi celou noc,to tedy neni nas pripad,takze ja amleho budit rozhodne nebudu,protoze proste az tu noc prospi,tak sam musi si urcit,on dokaze spinkat od 19.00-3.00bez pulnocniho mlicka,takze budeme holky cekat a ono se to samo prolomi.
    Vecer byl fajn,chteji jit zase vsichni znovu,ale nak si zvykli ze vse organizuji,takze az mi zacne skola jogy maji vsichni utrum,budu lezet v knizkach a chodit pres den na kavicky,vecer se budu muset ucit,kdyz bude maly spat,pres den se s nim moc nenaucim
    Skubino kdy se ztihas ucit ty???
    asi dnes skaknu do bazenku se probrat ha ha,nejsem moc unavena,ale sla jsem spat v 1.00a je to znat.zitra prace z toho se pak lecim 2dny,nastesti mam jogu pres den v centru to je opravdu uzasne.
    velak vana Leniku nas taky ceka,ale zatim se vejde do mala a tu mam se stojanem,koupu ho v pokojicku!!pekny vykend

    #871815
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak dnes máme rekord v nespavosti přes den. N. se vzbudil kolem 7.30, manžel odvezl děti k babičce, s N. jsme po jeho návratu vyrazili do lesa na procházku. Vzali jsme poprvé náš hluboký starý kočárek, který je úžasně odpružený (ideální na nerovné cesty). Položila jsem do něj usnuvšího N. a vyrazili jsme. Čekala jsem romantickou procházku podzimním lesem. N. se po cca 15. minutách vzbudil a zbytek cesty už nespal – domů jsme ho nakonec donášeli v náručí, protože u v kočárku nechtěl být.

    Usnul až ve 14. hodin ukojením (probudil se asi za cca 1,5 hodiny). Tak doufám, že v noci bude spát o to tvrději.

    Jak se daří vám?

    #871816
    Anonym
    Host

    Jogo,

    tak vidím, že jsme psali příspěvek současně 🙂 Je super, že si užíváš večerních akcí, dokud to jde 🙂 Souhlasím s tebou, až se mu bude chtít, tak prostě půlnoční mléko vynechá a bude pěkně spinkat. Doufám, že nám všem už budou padat jen rekordy v dlouhém nočním a denním spaní 🙂 .

    Pa

    #871817
    Anonym
    Host

    Leniku to pulnocni krmeni se nestalo tak dobre mesic,normalne dam dudlika a on zabere,ale ja prisla domu kolem pulnoci,maly se vzbudil tak sem si rekla dam mlicko a uvidime ci bude spat do rana.Ale nespal takze vetsinou zabira 19.00ted mi tu povida je sladky,a pocitam ze se vzbudi kolem 3.00tak podam hlaseni.Ja to dospavam s malym dopoledne nastesti.Pondelni joga zacina 11.15takze kolikrat vstanu v 10.30i s malym a hura na jogu a bazenky to vzdy den pekne zacina,patky se tu kousek od nas organizuje prochazka s kocarky12-13.30 tak to jednou zkusim,uvidim co tam bude za maminy,ci nekdo bude mit stejne stare mimco.Mam hodne znamych,ale vetsinou maji deti skolou povinne.Ale manzela sestra ma pulrocni holcicku,takze to je v rodinne to je super.
    Tak urcite se ta nespavost v pul roce prolomi,to je za chvilicku,uzivejte krasne minuty s zazraky.Rostou pred ocima!!
    Zitra prace

    #871818
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    tak za sebou máme víkend jen s N. V neděli jsem poprvé vyrazila na cvičení jménem flowin. Cvičí se na hladké podložce. Bylo to na 1,5 hodiny, fakt náročné. Dnes mne bolí skoro celé tělo – nejvíc asi břišní svaly. Kamarádka mi říkala, že se po 1. hodině nemohla druhý den ani zasmát. Ale pomohlo mi to vyčistit si hlavu.

    N. mi vyrostl z obleční na 3-6 m, tak jsem vybalila věcičky na 6-9 m. Ty malé dám švagrové. Dnes mu byly N. 4 měsíce.

    Jogo, „kočárkování“ s maminkami bude super 🙂 Přeci jen s nimi člověk nejlépe probere své „světové problémy“ ohledně kakání, papání a spinkání. Nikoho jiného to moc nezajíma…

    Co je u vás nového? Vondíku, ještě jsi nám neposlala návod na spinkání miminek 🙂

    #871819
    Anonym
    Host

    Ahoj Leniku ten nazev cviceni vubec neznam,u mne pri starem dnes joga bazenek,zitra to same,mam tento tyden 3*kavicky cvrtek,patek,sobota nako se to nahromadilo,ta chuze s kocarky je presunuta na pristi tyden,jdu posedet s jednou Ceskou co ma 10mesicniho chlapecka!!Ta prace v nedeli je uplne v poho,tyden se vzdy prekuli ani nevim jak.Maly dnes rano papal v 7.00a pak zase usnul,tak sem vstavala dnes v 10.30no jaky luxus slunce moje.V noci papal i v 4.00rano uz se mi to plete,ale to dopoledni spani je opravdu uzasne.Musim toho vyuzit co to da!!V prosinci zacne skola tak musim maknout!!!
    Maly bude mit 4mesice 28.10 a pocitam ze v 5mesici zacne nosit kalhoty 6-9je strasne dlouhy,nake vrsky 3-6uz ma tesne,rostou jako s vody a oblecky schovavam brachovi mam spoustu neutralniho do 3mesicuhlavne,ted 3-6taky nakeneutralni!!Uzivejte zazraky

    #871820
    Anonym
    Host

    Ahoj 🙂
    Tak návod na spinkání miminek? ….:D mno, utahat, nakrmit, uspat 🙂 … prý jsme byla taky tak hodné miminko, tak je Bártík po mě. Ostatní tři moje děti byly ale taky v poho, nespaly sice celou noc, ale vstávala jsem k nim tak maximálně dvakrát za noc. Teda ke klukům jsem vstávala já a k Natálce vstával tatínek 🙂 vždycky mi ji jen strčil k prsu a pak si ji zas vzal.
    Bártík je smíšek, pořád se směje, takový pohodář. Snad mu to vydží. Občas je i protivka, hlavně navečer, když si nedá kolem půl šesté chrupku a je přetažený. Snažím se mít s ním jakýstakýs režim a docela se mi to daří.
    Koupu Leni večer, před půl osmou. Ve vodě se unaví a pak krásně usne. Objevil kouzlo cákání, takže teď máme už týden při koupání potopu. Koupu stále v kyblíku, ale dneska byl se ségrou ve velké vaně a byl z toho u vytržení:)
    Do korbičky v kočárku už to máme napínavé, když se vzteká a natáhne nohy, tak je už nadoraz, musím opravdu vyndat sporťák:) Mám od ségry ještě jeden kočár, sice je nic moc, ale je o kousek delší, tak na zimu asi vytáhnu ten. Nějak prďousové rostou. Z věcí na 3-6 už taky vyrostl, dneska jsem mu na spinkání dávala pyžamko 74 a je mu akorát. přijde mi, že některé věci 6-9 jsou taky dost malé.
    Jogo, obdivuju, jak jsi nadšenec a cvičíš a cvičíš.

    Holky, jdu spát:)
    Mějte se fajnově a užívejte zlatíček
    Petra

    #871821
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Tak dnes jsem se konečně trochu prospala,malýho jsem krmila jen 2x za noc,tak paráda.
    My koupeme ve velký vaně už od 3týdnů a musím říct,že je malej blahem bez sebe. Navíc když se někdy koupe s tatínkem ve „velký“ vodě,tak to je nejspokojenější.
    S těma věcma je to potíž,to číslování je pokaždý jiné. Něco nosí malej dokonce vel 80. Moc na ty rozměry napsaný nedám. Beru to podle oka.
    Dnes cvičení a zítra konečně kadeřník. 3x hurá,protože už se na sebe nemůžu ani dívat 🙂
    Leníku,o tom cvičení jsem slyšela a kdysi jsem ho dokonce zkoušela. Měla jsem ale pcit,že se to tady moc nechytlo. Že by druhá vlna byla úspěšnější..? Každopádně je to fakt zabíračka. Super,že chodíš takhle cvičit. Já bohužel víckrát jak 1x týdně nemůžu. S hlídáním to mám složitý.
    Užívejte sluníčka a prcky 🙂

    #871822
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, gratuliji k vyspání! Jsem ráda, že jsi měla dobrou noc 🙂 . Jaké bylo cvičení? Relaxace u kadeřníka je k nezaplacení . Co si necháš dělat? Jinak Flowin má u nás velký úspěch, je plno po 3. hodině, tak se asi chytne…

    Vondíku, díky za „návod“ na spaní miminek . Zkusím se inspirovat 🙂 Bártík musí být kouzelný 🙂 . S kočárky to není snadné, když máme doma obříky!

    Jogo, jak jsi si popovídala česky? Máš pochvalu – joga, bazén, kávičky . Spokojená maminka = spokojené miminko 🙂 .

    Jinak všude čtu, že u miminek vítězí koupání ať už v čemkoliv 🙂

    Mějte se krásně.

    #871823
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Jogo prosím tě do kolikátého týdne jsi chodila plavat?já jsem dnes 38tt.Kultivace vyšla v pořádku a zítra mám poradnu tak se opět zeptám zda můžu ještě chodit plavat.

    Jíťo už se mi to blíží.Před rokem jsem byla ještě touhle dobou šťastná a na začátku listopadu konec,ale teď to bude jiné.Už se nemohu dočkat mít prcka u sebe a taky jak se vyspím na břiše.Někdy ty pohyby už jsou spíše blestivý

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,186. až 1,200. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist