Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,261. až 1,275. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871884
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, jsem ráda, že už máš za sebou trochu lepší noc. Ať to vydrží .

    Jogo, je super, že si s malým užíváš, co to jde .

    U nás je to děs běs. Mám za sebou zatím nejhroší noc (takovou jsem nezažila s žádným naším miminkem). N. strašně brečel a odmítal pít mléko. Ráno jsme nasadila gel na dásničky a sirup ibalginu. Ani jedno moc nezabralo, ale přesto se mi nakonec povedlo dosáhnout toho, aby se N. napil. Pak mi přišla pomoct máma. To mne zachránilo. Spala jsem přes 2 hodiny a N. střídavě také spinkal.

    Byla jsem tak nevyspalá a vynervovaná, že jsem skoro hodinu vůbec nemohla usnout. Ale sirup s gelem nakonec trochu zabraly – jednat N. vcelku spal a hlavě si také po 12. hodině vzal znovu mlíko. Další přijal až v cca 16.00. Byl tak hotový, že začal strašně brečet, jen co jsem ho chtěla začít kojit. To se už naštěstí uklidnilo. Po každém kojení nageluji dásně. Když jsem večer polevila, tak se mi zas před chvílí něchtěl přisát. Naštěstí jsem v „gelování“ získala trochu cvik – vždy mu na dásničce chvíli držím prst, aby ho hned neslízl.

    Sirup mi odmítá úplně. Nějak mu nechutná a dělá, že se u toho dusí. To gel má rád.

    Ještě, že jsem si oboje koupila. Do mne dnes ráno zachránilo. Takže už chápu, proč poslední noci špatně spal a stále se přisával – boleli ho dásně a chtěl se utěšit. Po dnešní noci si říkám, raději budu celou noc a celý den kojit, nech bych znovu zažila, že nechce pít! (Nechtěl ani lahvičku od medely, jak to bolely dásně).

    A to jsem si říkala, že oboje použiji až tak kolem 1 roku…

    N. se teď stále budí v takových intervalech, že ani nemá cenu jít (zatím spát). Manžel má sraz se školou po x letech, ale už by měl být brzy doma. Doufám, že mi pomůže! Ještě, že domu musí autem, tak přijede střízlivý…

    Holky, mějte se hezky. Ať hlavně ať dobře spíte!

    #871885
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Leníku,to mě mrzí,že se to spaní moc nezlepšuje. S tím odmítáním mlíka to mám u malýho vždy,když to dostanu. to min. 2 dny nechce pít a začne brečet,jen co vidí,že se ho chystám kojit.
    Ale ty zoubky jsou neřádi. Nějak si nemůžu vzpomenout,jestli je to jen u prvního zubu nebo u všech? :O my už máme doma všichni „okousaný“ ruce,jak nám malej na nich pořád visí.
    Je fajn,že máš v manželovi pomocníka a že to není všechno jen na tobě
    Musím říct,že v poslední době jsem taky strašně unavená. Asi je to taky tím počasím. Neviděla jsem sluníčko dobrý 3 týdny. Zítra možná vyjedeme do Jeseníku,jestli aspoň na horách bude.
    Užívejte víkendu a držím pěsti,ať je spaní lepší

    #871886
    Anonym
    Host

    Ahojky holciny tak vam preji delsi spani,hlavne tobe Leniku snad se to co nejdrive zlepci,ja musim zaklepat presto,ze maly vstal vcera v 2.00na mlicko a pak v 7.00na dalsi v praci dnes pohoda,lidi se divily kde bere unergii,ale zato pristi vykend mi zacina skola musim vyjet rano v 8.30a vratim se domu tak 19.00nejdriv,tak to bude asi horsi nezli jeden den v praci,sem zvedava jak to tam bude probihat,pak na jare se bude lepe cestovat slunce jak pise Skubina pomaha.a taky zalezi jak bude maly spat,v nedeli chodim do prace az v 10.45 mam to 10minut autem!!!Takze spim do 10.00a to je proste znat!!Maly je uzasny,sem z nej vedle,porad si rikam,ze brzy vyroste tak si uzivat co se da.Ma 5mesicu,zitra yoga v stredu jdu s malym na bazen,na dasne mame tez koupeny gel
    Vcera ho manzel vyndaval z skakacky a maly se bouchnul o dvere,no ja u toho samo nebyla,ale fakt se clovek zamysli,jak malo by stacilo,aby byl problem,ani nemyslet,takovych ran a padu jeste bude,ale mit oci na stopkach,hlavne az zacne chodit,uz ted se pretaci o zavod,laska moje krasne spani posilam ti Leniku mou noc,ja jsem fajn,tak at se zadari u vas zatim

    #871887
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, jsem ráda, že máš energii na práci i malého. A vše skvěle zvládáš. Dobré spaní je základ 🙂

    Škubino, povedlo se ti vyjet do Jeseníků? Ani se nedivím, že jsi unavená. Jak píšeš, málo sluníčka a už se o mrňouska tak dloho úžasně staráš. S těmi zoubky – vím, že s nimi byly potíže, ale toto si nevybavuji. Asi člověk rychle zapomíná a pamatuje si jen to hezké 🙂

    Asi před 2-mi lety jsem byla několikrát v solárku (kvůli plesu). Ten zážitek světla a tepla mne neuvěřitelně nadopoval energii. Kdyby nebylo tak nezdravé, šla bych si do solárka zlepšit náladu. Ta tma od 16. hodin člověku nepřidá…

    Jinak dnes měl N. křitiny. Byl to nádherný zážitek. V minulých dnech jsem měla obavu, že to budeme muset odpískat. Naštěstí mne všichni povzbuzovali, ať vytrváme, že se N. spaní určitě zlepší.

    Tuto noc spal N. lépe, ale byla jsem tak přetažená, že od 4. hodin (po opakovaném buzení) jsem už nedovedla usnout a hlavou se mi honily různé myšlenky, které mi nedaly spát. Naštěsí odpoledne N. usnul, tak jsem se němu přidala a trochu si odpočinula. Já už se tak těším, až budu moct spát celou noc! Ale možná mi bude stačit méně hodin, než dříve 🙂

    Mějte se krásně. Dobře spěte.

    #871888
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Leníku,gratuluju ke křtinám.Muselo to být úžasný! Mrzí mě,že nejsme s přítelem ani jeden křtěný,jinak bych malýho nechala taky.
    Do Jeseníku se nám vyjet povedlo. Prošli jsme se v Karlově studánce a sluníčko mi zvedlo trochu náladu a dobylo baterky. Naštěstí dnes je i u nás dole.
    S tím pamatováním máš asi pravdu. Že si člověk zapamatuje jen ty hezký věci. Příroda to moudře zařídila. Taky si špatně vybavuju nemoci,slzičky a nebo to mám uložené tak,že se to dalo v poho zvládnout 🙂 ty emoce a pocity beznaděje nad plačícím miminkem naštěstí paměť uloží hluboko.
    A jak se holky chystáte na Vánoce? Já zatím vyndala jen adventní věnec,ale nic víc mě zatím nechytá….
    Jogo,jak slavíte Vánoce s manželem? Máte taky něco z českých ?
    Mějte se krásně

    #871889
    Anonym
    Host

    Leniku krtiny super,vcera se maly vzbudil 4.50rano a kecal az do 6.00no ja nastesti problem usnout nemam,takze od 6.00spal s mamcou do 8.00vzbudil se,ale ja jeste polehavala do 9.30pak yoga to bylo super,cekala sem ze budu vice unavena,nastesti ok,dala sem i bazen,a zitra a pozitri ma maly jesle a ja yogu a pak ho beru na bazen!!
    Jeseniky super vylet!!
    Co se tyce vanoc ja kazdy rok na vanoce delala,driv sem delala bramborovy salat,ale ted ho mam roky u mamky v Praze uz 10let delame ceske vanoce 1.ledna v Praze s miji mamkou a brasky,a tady budeme slavit 25.12 na Anglicky Stedry den u manzela rodicu,az ted mi doslo jak je lepci pro deti rozbalovat darky rano,a ne vecer kdyz maji spat,ale ja vzdy pracovala,takze letos vam dam vedet,nevim ani v kolik je rozbalime pred obedem ci po nem??cukrovi si vezu taky z Prahy,jiank ja nastesti mela nakoupeno nake veci na vanoce jak sem byla tehu abyl cas,ted mne obchody neba,tak budu davat poukazky pekny vecer

    #871890
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    A máme tu prosinec a našim zlatíčkám běží 6.měsíc. to je neuvěřitelný,jak to letí!
    Kolem nás jsou všichni nemocný,jen já a malej se zatím držíme zubynehty. Snad se tomu vyhneme. Nerada bych opět propásla očkování a navíc mrňous s bolavým krkem,to není nic moc. Už takhle jsou ty noci ukňouraný a to ho trápí jen trochu rýma.
    Holky,ať jste zdraví a užívejte víkendu.
    Snad už brzo přijde pořádný mráz a sluníčko…..

    #871891
    Anonym
    Host

    Ahojky co Leniku co spani?
    Skubino maly ma tez naky ucpany nosik,tak doufam,ze se to nako nerozjede vcera spinkal ukaskove vstal v 5.00a pak rano az v 9.30ale mato prehazene vstane i v 2.00 a pak se budi v 6.00zalezi.
    Mne vypukla skola ukol,milion anatomie mela bych srotit aspon 3h tydne minimalne,co ty Skubino ty mas skolu kazdy cvrtek??tak zdrave deti a krasne nerusene spani
    jdu se ucit a ucit vlastne te skole venuji tak 10h tydne!!!!

    #871892
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Jogo,školu mám každý čtvrtek a občas sobotu. zatím jsou jen přednášky,občas nějaký test a prezentace a pak ve zkouškovým období zkoušky. Já bych potřebovala tak hodinu denně,ale bohužel tu pro sebe nemám. Měla bych jí jedině,až malej usne,ale to už do hlavy opravdu nic nedostanu. Škola se proto pro mě stává noční můrou. Ach jo 🙁
    Držím ti palce,ať jsi na tom lépe!
    Leníku,kde tě máme? Doufám,že jste zdraví….

    #871893
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, jsem ráda, že se vám výlet vydařil.

    Jogo, vidím, že vánoce si užijete vícekrát 🙂

    U nás spaní nestojí za nic – buzení po 1,5 hodině. Hrůza. Naštěstí tu byla máma. Hlídala malého a já obvykle spala tak 2,5 – 3 hodiny v kuse. Škoda, že jsem si nemohla „naspat“ do zásoby. Raději bych večer ani nešla spát, když mne stejně žádné pořádné spaní nečeká. Ale doufám, že od 6 měsíce bude lépe 🙂

    Mějte se hezky. Pěkné adventní dny.

    #871894
    Anonym
    Host

    Ahoj holky
    tady dnes uderila zima,takze venkovni bazenek tak ve snu ha ha,tento tyden jdu 3*do prace no a pak max 2*jeste ze muj uzlicek je tak uzasny,krasne spinkani.Leniku moc ti preji at se to zlepci!!!!!!!!!!!!!!
    Skubino a na jak dloho mas tu skolu kolik roku,ja to mam na rok!!Tak bezim ke knizkam!!

    #871895
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Leníku,je fajn, že ti mamka přijela na pomoc a ty ses mohla trochu dospat. My měli teď dvě noci celkem lepší,krmení až po čtyřech hodinách. Přeju si,ať to aspoň takhle vydrží 🙂
    Jogo,školu mám na 3 roky (6 semestrů),když teda všechny zkoušky zvládnu. Nyní jedu druhý rok a příští bude nejtěžší. To budu dělat absolventskou práci a vůbec nevím,jak to s malým dám dohromady.
    Malej začíná být stále živější,skáče po mně jak divej a taky už se začíná přemisťovat,tak člověk musí být stále ve střehu. Večer už jsem fakt dost unavená,ale zase si člověk udržuje fit. Máme to místo činky 😀
    Holky,ať broučkové spinkají a Jogo tobě ať vědomosti skáčou do hlavy sami 🙂

    #871896
    Anonym
    Host

    Leniku co spani?/
    Maly dal 3vecery az do 8.30 ale vcera uz kecal v 5.00rano
    Holky od vcera rika daddy da da,co vasi rikaji nake slabiky ci slovo?
    Skubino muj je take vsude,dnes se mi premistil o metr s matracky ktera je na zemi vzdy se prekulil,ale ted sem byla vedle v pokoji a prekulil se aspon 5*,mohl se i bochnout,ale ta matracka je na zemi,neni to poste,na te bych ho samo nenechala,ale tim jemi jasne,ze pres den se nenaucim,treba byt na pozoru.Ucim se po vecerech pokad to jde,ale ted v prosinci chodim 3*tydne do prace je to jen vyjmecne kolem vanoc je proste honicka,v lednu sem mesiv v Praze takze abych rekla pravdu tak pres den beham s malym,chodime ven tak na 2hodky pokad to jde,a po vecerech delam domaci ukoly ci se hrabu v papirech takze ted na babyweb ztiham,ale ne jak kdysi holky opatrujte se

    #871897
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, tak ať vám lepší spaní vydrží!

    Jogo, vidím, že stále držíte rekordy ve spaní.

    U nás spaní stále nestojí za nic – tak po 1,5 hodině s N. budí. Máme za sebou 2 oslavy. Jednu měla dcera pro své spolužáky, včera velká rodinná pro manžela. První byla náročná, ale hezká. Druhá byla ještě náročnější… a jsem ráda, že je za mnou. Nejhorší je, když se dospělí chovají jako malé děti a snaží se pro sebe vymoct co nejvíce…

    Jinak N. mne začal tahat za vlasy. Dřív jsem nosila jen culík. Teď jsem je parkrát rozpustila – pro malého se staly největší atrakcí. Jak může, tak se jich chytné… Tahá, já křičím… a on vydává radostné zvuky. Už mi ani culík nepomáhá. Buď jej chytá nebo se mi sápe na vlasy těsně nad mým krkem a vytáhne mi je z ohonu. Jak víme, tak to tahání bolí nejvíc. Ani si nepamatuji, že by mi to dělaly starší děti…

    Včera mi přišla zásilka s matrací pro malého, klínkem pod ni do oblasti hlavičky a dalšími věcmi do postýlky. Zatím spal s námi v manželseké posteli na polštáři, aby mě vyše hlavičku. Teď ho zkusím přesunout. Nechala jsem matraci větrat a dnes ji otestuji 🙂 Jsem zvědavá, jestli to nějak našemu spaní pomůže…

    Mějte se hezky. Pokojné příravy na vánoce.

    #871898
    Anonym
    Host

    Ahoj leniku mnetaky taka za vlasy,zitra prijde kadernice tak nebude mit za co tahat,krtaky sestri mam,ale zitra bude jeste kratsi takze konec tahani,juhu
    dnes v praci cely den,hlidal manzel,a ted je na nocni,maly nechce spat tak snad usne,ale neplace a ja se nalozim do vany tak cekam,jinak maly spi se mnou na male matracce,manzel je stale na nocnich tak je to fuk,maleho budu zkouset davat v Praze do postylky a pak taky tady ale v Praze sem cely mesic v lednu tak uvidime jak tam to bude probihat,jine prostredi.
    tak se holky opatrujte

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,261. až 1,275. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist