Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,276. až 1,290. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871899
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, to je Joseph zlatíčko, že tě nechá dát si vanu. Je super, že budeš mít kadeřnici a že chodíš do práce 🙂 Už bych si také přála jít mezi lidi 🙂

    Tak mi došlo, že u starších dětí jsem měla krátké vlasy, tak mne neměly za co tahat… Noc byla o chlup lepší… Nakonec jsem nechala N. u nás v posteli, jen jsem mu na jeho místo uprostřed dala pod prostěradlo molitanový „klín“ na kterém má hlavičku. Asi se mu spalo trochu lépe, protože mne budil v intervalu 2 hodiny (jednou 2,5). Což je proti buzení po 1,5 hodině docela pokrok 🙂

    Ale po těch oslavách jsem dnes úplně vyřízená…

    Jak se daří vám?

    Pěkný den.

    #871900
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Tak mám za sebou návštěvu rodičů a sobotní školu. Návštěva byla super,až na to,že malej nechtěl vůbec spát. Prostě neměl čas,raději dělal s babičkou a dědou blboviny.
    V noci spí malej ve své postýlce a když ho přendám ráno k sobě,nevyspíme se ani jeden. Už si prostě zvyknul na svůj prostor.
    Leníku,oslavy jsou fajn,ale s těma dospělýma je to občas náročný,viď. no,už to máš za sebou!Taky jsem se tě chtěla zeptat,jak často ti spí N. přes den? Nám se to zúžilo na 2x denně a nic moc dlouhý spánek to teda není.
    Taky jsem o víkendu dala poprvé mrkvičku a dnes chystám (hipp nachystal ) brokolici. Musím říct,že Matouš je skvělej strávník 🙂 . Odpo máme očkování a 6.měsíční prohlídku. Už aby bylo očkování za námi,auau.
    Jogo,jak vlastně mluvíš na malýho,česky nebo anglicky?
    Holky,opatrujte se,ahoj

    #871901
    Anonym
    Host

    Ahojky leniku tak se to zlepcuje,ale fakt bych ti prala aspon 6h spanku v kuse.Malyse vzbudil v 3.00rano usnuli jsme spolu v 4.00rano a svuj prostor ma take rad.ale v spacim pytli se nemuze pretacet na brisko,tak rano si povida ci kouse takovou vec na zuby,a ja spim,zalezi jak sem unavena,ale ted z prace byvam vice,takze jsem spala do 11.00a maly spinkal do 10.00,takze stale vyuzivam dopoledni spani,odpo spo 2* kolem 13.00tak pul hodky a pak kolem 17.00ale kdyz sem venku s kocarem tak spi tyto casy ale dvojnasob!!!!
    Na amleho mluvim jak mne to napadne cesky i Anglicky zalezi co.Treba v cestine pouziivam si si Dachnul!!!!Lasina,lebedi,sisa takove co nejde prelozit presne tak asi pul a pul to pouzivam!!
    Tedy v Praze budem mluvit jen Cesky!!!
    Leniku prace je super,ale zanedbavam jogu chodim jen 1*tydne takze po novem roce 3+tydne,budu chodit i v Praze kousek od nas tak sem na to zvedava.
    Prikrmy mam od hip uz nake nakoupene,takze zacnu na stedry den!!!
    Prace je ted narocna,je extra busy,ale po vanocich bude klidek.Musim se venovat skole,joga cviceni a malemu,takze prace 1-2tydne je max.Ted 2tydny 3*a vse stoji!!!Takze prace 3dny uz je mooc ha ha.pekny vecer

    #871902
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, je dobré, že jsi dobře zvládla školu i návštěvu u rodičů. Malému se tam muselo líbit, když nemohl ani spinkat . Kdy jsi začala přikrmovat? Jak dopadla prohlídka a očkování? N. spal dnes přes den opravdu špatně – 3x (cca 60 minut, 15 a 15). Zatím má stále 3 spaní – večer chodí spát až uložím starší děti – tedy kolem 21. hodiny.

    Jogo, děkuji, také bych si přála spát… Teď by mi stačilo v kuse alespoň 4 hodiny. Je fajn, že při práci a miminku stihneš jogu alespoň 1 za týden 🙂 .

    Holky, od jakého věku už přikrmujete? Měla jsem naplánováno začít +/- 17.1. tedy od dokončeného 6-tého měsíce (v prvním dnu 7. m). Ale jak jsme s manželem oba alergici, přemýšlím, jestli nezačnu až od ukončeného 7. m. (cca 17.2.). Skleničky (první lžička) od Hipp už také schraňuji. Na jednu stranu jsem se těšila, že po zavedení příkrmu bude N. lépe spinkat, ale zas si říkám, že to raději vydržím ještě o měsíc déle, abych N. alergií ušetřila… Přesto jsem dnes koupila pro N. lžičku. Asi mu ji dám pod stromeček 🙂

    Co zoubky? U nás zatím nic. A jsem ráda. Stejně je ještě nepotřebuje.

    Mějte se hezky.

    #871903
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Tak očkování se bohužel neobešlo bez horečky,ale zdá se,že už je vše v pořádku. Malej má 8kg a 71cm,takže nestrádá 🙂
    Leníku,začala jsem přikrmovat tenhle víkend,když jsem tu měla mamku na hlídání. Dávala jsem tu první lžičku od hippu. 6.měsíc nám končí sice 22.12.,tak bych dle příruček měla začít až 23.12.,ale já celkově na to moc nedám a spíš se řídím dle sebe a intuicí.
    A malej je spokojený ve svý židličce s námi u stolu 🙂
    Zoubky zatím taky nic,ale má v pusince bouličku,tak se začíná snad už klubat. Poslintáno je u nás jak od psa 😀 ale to vy znáte…..
    Se spánkem přes den máme už takový zaběhnutý systém. Kolem 9.30-10.hod jdu s kočárkem ven a tam malej spí tak hodinku a pak ještě jednou odpo doma v ložnici a kolem 15.hod se budí. Večer chodí mezi 19.-19.30 spát. A já mám konečně klídek 🙂
    Jogo,zvládni práci,když se ti to teď nakupilo. Po Vánocích už bude klidněji.
    Holky,opatrujte se 🙂

    #871904
    Anonym
    Host

    Ahojky dnes yoga,vcera v praci,zitra do prace ale uz jdeme do finale do prace uz jen 2*tento tyden a 2*pristi a pak az v unoru.
    Maly bude mit 28.12 6mesicu takze zacnu prikrmy v cesku tam bude i vice casu,babicka,manzel se mnou.Ale dam mu neco ochutnat kolem vanoc!!
    V %mesici mel uz 3*banan a jablko.Pak sem to prestala a cekam na 6mesic,lae plus,minus.
    maly ma 74cm!!!Kolik vazi nevim ale oblecky nektere bude nosit 9-12mesicu je velky,resim co na mesic do Prahy,protoze roste kazdym tydnem.
    Zub nam roste dole.Maly se taky v noci budi ted kolem 3-4.oo na jidlo,ale to se meni taky vzdy kazdy tyden je to jinak.
    Ted bych si lehla a usnula,chodim ted spat az kolem 11.00vcera sem lezena v knizce o spine-pater jeji funkce,ale spanek mi pak unika ale to dozenu ha ha,leniku spanek je treba tak at ho mame vsichni vice!!
    Maly ma nove prezdivky laskonka,spicka,vetrnik,sunkovy chlebicek je holky k zakousnuti,ted jak sem 3*tydne v praci tak bych ho laskou snedla,lae i tak je to nase hromadka stesti pekny den

    #871905
    Anonym
    Host

    % to melo byt 5mesic

    #871906
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    dlouho jsem nepsala, vždy sem jen juknu jak se máte 🙂
    Bártík roste jak z vody, před třemi týdny jsme byli na půlroční prohlídce. Očkování zvládnul na jedničku, ani neměl reakci. u nás se taky očkuje do stehna. Měl 71 cm a 8,20 kg, žádný prcek 🙂
    V půl roce jsem začala s příkrmy – první týden mrkvičku, střídala jsem s brokolicí. Teď už mu to míchám brambory, brokolici, mrkev dokupy a pomalu přidávám maso. Přidala jsem i večer rýžové kaše. Malej je jedlík, slupne toho docela dost. Měl už i hruškové pyré a to si mlaskal. zatím vše vařím, udělám toho vždy víc a tak dvě skleničky zamrazím a potom to jen tahám na ohřátí. Koupila jsem si odbornou literaturu 😀 nějak si to totiž od dětí nepamatuju. Dočetla jsem se tam , že by se v půl roce určitě mělo s příkrmama začít, kvůli železu, které má ze svých zásob mimčo už vyčerpané – to jsem netušila. Píše se tam i o alergiích – nespěchat s rozmanitostí a vždy zkoušet přidat jednu další surovinu. Tak to Leni vyzkoušej, třeba Ti malej začne líp spinkat, když začne jíst hutněji 🙂
    U nás to je se spaním na střídačku, někdy vydrží až do rána, ale spíše se budí kolem druhé třetí a pak kolem šesté ráno. Spinkat chodí mezi sedmoou, půl osmou. Přes den moc nespí, usne kolem deváté tak na hodinku a potom kolem jedné na hoďku a potom až večer.
    Teď už jsem s ním týden zavřená doma, protože má neštovice, nevím kde jsme k nim přišli, asi ve škole, když chodím pro dceru do družiny. Je chudák celej osypanej, ale už se mu naštěstí neklubou nové. Nejvíc jich má na hlavě, mažeme pudrem, tak je pořád bílej, ale jak má husté vlásky a k tomu dlouhé, tak se na hlavu moc nedostanem. Měl vlasy šíleně slepené, tak jsme ho dneska strojkem ostříhali:) Neskutečná změna, mám doma jiné mimčo:) vlasy měl dlouhé skoro deset centimetrů, vzadu to měl na culík a ofinu po nos. Teď má hlavu jak kolínko.
    Jak se máte vy?
    Joga se škubinou vzorně studují … máte můj obdiv. Co ty Leni, už Natánek spinká ve své postýlce? Já bych se s naším zlatíčkem nevyspala, beru si ho do postele až ráno v těch šest.
    A jak chystáte vánoce? pečete?

    Mějte se moc hezky.
    Petra

    #871907
    Anonym
    Host

    Tak ja mam naspano,sla sem si lehnout 2dny driv,za chvili jdeme na prochazku s kocarem s uzlikem,
    Peti dekujeme za obraty o prikrmovani akorat to taky resim,mamka v Praze mu ude varit nake polevky ci co,urcite dame mrkev.
    Ty jo nestovice tak aspon to mate udbite,smudla!!Nas to urcite chytne ze nebudem moct letet letadlem,nebo snad to bude nak ze to nebude totalne mimo plan.
    Mi nepecem,pece v Praze babicka takze si vozim cukrovi uz radu let,tak se jdu chystat o vykendu ma v praze snezit tak doufam ze nam 1.ledna poleti letadlo a nebude pocasi blbnout.3.1jedem na tyden do Krkonos je tam uz technicky snih a urcite napadne tak pojedeme s malym na sankach pekny den holky

    #871908
    Anonym
    Host

    Leniku co maly kde spi muj je ulozen po dlouhe dobe ve sve postylce tak sem zvedava jaka bude noc??Skubino tobe v postylce spi celou noc ci se budi na dudlik??

    #871909
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, je mi líto, že jste měli reakci na očkování a ještě horečku. Muselo to být pro vás oba náročné. Vidím, že už je malého také pěkný kousek. Je super, že se vám přikrmování daří . Jakou máte židličku? Na poslední mimčo jsem měla tu s Ikey. Ale začala jsem přikrmovat až někdy kolem 7-8 měsíce… Ta první polstrovaná s pultíkem se už třetího miminka nedožila. Je zajímavé i to co píšeš o vašem denním řádu. Máš to hezky zaběhlé 🙂 .

    Jogo, vidím, že už promýšlíš co budeš dělat v Čechách. Pro babičku to bude určitě velký zážitek, když u ní Joseph začně poprvé jíst 🙂 .

    Vodníku, jsem ráda, že jsi napsala 🙂 . Vidím, že už vydatně přikrmujete a malý to dobře zvládá. Ale to, že jste chytli neštovice je opravdu strašné 🙁 . Ještě, že to Bártík tak statečně zvládá. Je šikulka. U dětí ve škole také vypukly také. Jak jsem se to dozvěděla, přes měsíc jsme s malým nevstoupila do školy a modlila se, aby u něj nepropukly. Naštěstí týdny před tím mi vždy usnul v autě cestou pro děti, tak jsem zaparkovala hned u vchodu a nebrala ho sebou…

    Zítra má Natánek 6 měsíců – to je pro mne velký přelom. Mám pocit, že to nejtěžší období je už za mnou. Pokud jde o spaní – mírně se zlepšilo. V postýlce měl interval buzení 1,5-2 hodiny. Zdá se, že mu v posledních 2 týdnech vymizel reflux (neblinkal, ale při lehu nebo sedu mu vzlínalo mléko do jícnu a tím se budil). Včera v knihkupectví mi usnul poprvé sám, když kočárek (resp. autosedačka na podvozku) v klidu stál. Dnes večer ho držela máma večer v náručí a opět sám usnul. Do té doby mi sám usnul jen v autě (a to jsem ještě musela zpívat) nebo v šátku. Jinak buď u kojení nebo jsem ho musela houpat.

    Asi Natánek slyšel, jak jsem mu četla, že od 6. měsíců spí miminka hezky a chystá se podle toho zařídit – doufám. Asi to bude stejné, jako psala Joga o své švagrové…

    Vondíku, na Vánoce se snažím chystat. Povedlo se mi už poslat vánoční přání i s podpisy všech členů naší rodiny. Přes internet jsem nakoupila všechny hračky dětem a další věci donesla z obchodu. Už mi zbývá jen kniha o hraní šachů pro J. Letos jsem koupila v makru nové ozdoby na stromeček. Vždy jsem měla nějaké nerozbitné, protože jsem se obávala, že u nás stromeček může spadnout. Letos budu mít poprvé ty krásné foukané ozdoby :-). Babička už u mne pekla, ale všechno cukroví nějak zmizelo… Tak se chystám tentokrát s dětmi udělat další příděl a babička dodá další dávku 🙂 Už nám chybí je n stromeček a kapr… A co u tebe?

    Holky, mějte se krásně. Ať nás to neodfoukne.

    #871910
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    mám vás pozdravovat od Jíti 😀 . Napsala mi přes FB.

    Jinak mne moc mrzí, že zemřel Václav Havel :'( :'( :'( .

    Pokojnou noc.

    #871911
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Tak vás zdravím po pár dnech. Byla jsem od pátku do neděle doma ( u Prahy ),načerpat síly. Poslední dobou jsem toho moc nenaspala,taky to kojení a velké zhubnutí udělalo svý. trochu to se mnou seklo. Ale už jsem fit doufám…
    Vidím Leníku,že spaní se trochu zlepšilo,tak snad si vzal N. opravdu k srdci,co jsi mu říkala 🙂 . Jestli by ses mi chtěla ozvat přes FB,jsem Kačka Fujáčková. Jinak židličku jsem objednal přes Aukro dřevěnou s větším pultíkem. Je to taková rostoucí. A v druhé domácnosti máme takovou tu dřevěnou,co se dá předělat na židličku se stolečkem. Asi pamatuješ,ta byla naprosto skvělá 🙂
    Taky zdravím Vondíka,koukám,že malej taky krásně prospívá.
    Joga,měsíc v Praze se přiblížil,viď. Když jsi psala tenkrát,že tam poletíte v lednu,říkala jsem si,že to je ještě za tak dlouho….určitě se těšíš na mamku.
    Opatrujte se a odpočívejte 🙂

    #871912
    Anonym
    Host

    Hura hura Lenik ma vice spani,a coSkubino sily nacerpany
    Ona to neni sranda,ja minuly tyden mela takovy hlad,bolel mne zaludek same rybicky,a nic poradneho tak sem dala bramborovou kasi s kuretem aby mi to dalo nakou silu,mam stejnou vahu jak pred tehu uz davno,ale mene kg uz bych taky nefungovala,vseho s mirou ze,tak maly je zase v postylce,ale jak mu vypadne dudlik jde ke mne minule to vydrzelo do 3.00a spinkal s mamcou v Praze sem na to spani zvedava,doufam ze slunce bude stale vzorny,je holky k zakousnuti jo jo mesic v Praze je pomalu tu uz mam seznam co s sebou,na prijezd mame svickovou a babicka uz se nemuze dockat!!
    Jeste 2 dny do prace cvrtek patek a pak az v unoru!!No po Praze uz budu vyhlizet otevrene bazenky ha ha krasne vanoce jeste sem juknu skolu flakam,ale sou svatky do Prahy beru domaci ukoly a tam to bude taky nic moc,no hlavne delat ukoly a na jogu zacvicit si zajdu i v Praze!!

    #871913
    Anonym
    Host

    Jo a jeste sem byla v sobotu v mother care a mame zaplacenou autosedacku nechaji mi ji v obchode a muzu si ji do 6mesicu vyzvednout,byla ve sleve,tak sem vzala tu drazsi ve sleve,ze je bezpecnejsi zase za bezpecnost si priplatim co vy kdy budete menit autosedacky??

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,276. až 1,290. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist