Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871929
    Anonym
    Host

    Ahoj Škubino,

    třeba se ozvou i ostatní 🙂 . Joga psala na FB, že doletěla do Čech.

    To jste měli aktvivní a zajímavý Silvestr . Na Malou stranu bych šla také – to je super nápad. My jsme nakonec byli jen v kruhu naší rodinky. Šetřili jsme síly. Ale děti byly moc fajn. Vydržely až do půlnoci a nakonec jsme šli spát až v 1 hodinu. 1.1. nás nechaly dospat, pak jsme jeli do centra Prahy. Manžel šel se staršími dětmi do bazénu v YMCE. Moc si to užili – byli tam sami 🙂 Odpoledne jsem hráli anti-monopoly asi 4 hodiny. Bylo to moc fajn. Obvykle s nimi chodíme na půlnoční a trávíme Silvestr s jinými rodinkami. Tak snad se nám to zas příští rok povede…

    To teplo je opravdu velké. Rozkvetlá mangnolie musí být nádherná 🙂 Já si přála teplou zimu kvůli Natánkovi, tak jsem spokojená 🙂 .

    Vidím, že Matouš už zdatně baští! A také se krásně pohybuje. Děláte velké pokroky. To, že nespí úplně nejlépe mne mrzí. Škoda, že se nemůžeš pořádně vyspat…

    Natánek je taková „buchtička“. Neleze, jen se na bříšku dokáže „zrotovat“ o cca 180 stupňů. Tak mám zatím klid. Přes den ho mohu mít v sedačce nebo lehátku – oboje mu je trochu krátké. V posledních dnech se konečně začal rýsovat rymus přes den. Dopoledne spí na procházce v kočárku necelou hodinu a odpoledne usíná kolem 15 hodiny (to spí asi 2 hodiny přerušené kojením). Ale v noci nic moc… Budí se po cca 2 hodinách (někdy i po hodině) na kojení. Nacucne se a pak zase usne. Doufám, že se noční spaní během 2 měsíců zlepší – u starších dětí jsem to tak měla…

    Kolik je teď Matoušovi?

    Měj se krásně.

    #871930
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Leníku 🙂
    Vidím,že malej je krásně spokojený. Nic není víc,než úsměvy od našich zlatíček!
    Matouš je narozený 22.6.,tak je mu 6,5měsíce. Myslím,že natánek je jen o pár dnů dřív,viď.
    S tím spaním jsme na tom bohužel stejně špatně. Dneska byl vzhůru opravdu často a pokňourával,což jindy moc nedělá. V pusince má furt ty bouličky,ale zoubky ne a ne vyrůst. Mám pocit,že pak porostou jak houby po dešti 🙂
    Myslela jsem,že by už ty prckové mohli dát v kuse i celou noc. Kuba mi spal celou noc už od 4 měsíců. Je ale pravda,že byl na umělé výživě a tak byl víc zasycený.
    Ty jsi psala,že vám se to zlepšilo u dětí cca v 8 měsících. Tak snad….
    Opatrujte se 🙂

    #871931
    Anonym
    Host

    Hezké poledne,

    Škubino, Matouš je kouzelný 🙂 Natánek se narodil 17.6. – tak jsou kluci od sebe 5 dní.

    Mrzí mne, že se stále moc nevyspíš. S těmi zoubky to je u nás také záhada. Jsou jak sněženky pod sněhem… Přesně jak píšeš – jen bouličky. Ale jsem ráda. Když se zuby vyklubou, musí se čistit, můžou kousat maminka… Takto je to pohlodlnější 🙂 .

    Chtěla jsem si k lepšímu spánku dopomoci přikrmováním. Ale zdá se mi, že jsem si to naopak zhoršila. Před 2 dny měl N. lžičku hrušky – po ní velice častou stolici a včera lžičku mrkve. Po ní má asi zase zácpu. Včera se celé odpoledne kroutil a tlačil, až byl červený v obličeji. U straších dětí se mi to nikdy nestalo – ale začínala jsem je přikrmovat mezi 7.-9. měsícem. Tak to jsem si pomohla 🙂

    Měj se krásně. Ať se vám spaní zlepší. Těším se na další fotky na FB 🙂

    #871932
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Leníku 🙂
    S těma příkrmama je to ai pokaždé jiný. Matouš to zvládnul celkem dobře,ale už prostě není tak „voňavy“ 😀 Ale prso chce stejně pořád. Naopak mám teď pocit,že už to u něj není jen o hladu,ale že si to přisátí pořádně užívá.
    Dnes tu bylo krásně (zatím ti ta vysněná zima vychází ),tak jsme dali dopolední procházku i s tatínkem a pak jsme byli vybrat v půjčovně šaty na ples. Musím říct,že jsem se po dlouhé době cítila fakt krásně. Sice jsem chtěla místo černých modré nebo bílohnědé,ale vzhledem k mé výšce nebo spíš nížce,jsem se musela spokojit s černými. Ani bych nemusela nikam chodit,jen se občas takhle pěkně oblíknout. Kdysi mi byly tyto věci úplně fuk….:)
    Leníku,měj se krásně,ať jste zdraví a piš piš 🙂

    #871933
    Anonym
    Host

    Škubino,

    to jsi měla krásný den 🙂 Procházka a pak půjčování šatů. Jsem ráda, že jsi si vybrala! Je vidět, jak málo nám teď stačí ke štěstí 🙂 Je škoda, že neměli tvoji barvu. Ale k černé se zas lépe ladí doplňky…
    Na jaký ples se chystáš?

    U nás to dnes bylo také dobré. Dopoledne mne nechali dvě hodiny spát a odpoledne jsme s manželem a N. jeli na kávu do restaurace. Manžel byl pak překvapený, „jak jsem ožila“. Bylo to pro mne jak elixír. Nejprve spánek a pak romantika. No, pro mne to bylo jako výlet do Paříže 🙂

    Jinak noční spaní u nás nestojí za nic. Jsem zvědavá, kdy se to změní… Přikrmavání jsem vzdala, počkám si až na 7. měsíc – hlavně, že jsem to tak pěkně zveřejnila na FB (to první krmení). Ve čtvrtek nás čeká 3. dávka očkování (snad už proběhne). Mne škrábe v krku, snad zůstanu zdravá…

    Měj se krásně. Pěkný týden!

    #871934
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Leni 🙂 (popřípadě i ostatní)
    Ještě jednou gratuluji k prvnímu zoubku. Předpokládám,že mu vyrašil dole,viď. Snad se už teď zlepší i to spaní…
    My dnes měli zase špatnou noc,přes den je v pohodě,ale v noci po půlnoci začne cestovat,kutálet,mrčet,kopat.Patří to k tomu,já vím,ale už by to mohlo být aspoň o kapánek lepší 🙂
    Taky jsme včera utrpěli první bouli. Při odpoledním spaní jsem neslyšela,že už je vhůru. Pacholek cestoval po posteli potichu. Používám chůvičku,ale tentokrát měl malej prostě tichý chod. Pak už jen rána a pláč. Spadnul z postele,ale naštěstí spíš asi sklouznul,protože když jsem tam přiběhla,byl na čtyřech a boule na čele byla jen malá. A to jsem kolem celý postele dala peřiny,aby to nepřelezl. No,dopadlo to dobře,ale v tu chvíli jsem zestárla tak o deset let 🙂
    Měj se krásně a ať tě malý moc nekouše 🙂

    #871935
    Anonym
    Host

    Ahojky dnes sem se vratila z hor,snehu dostatek prijezd nic moc,ale pak 3dny snezilo napadlo 70cm,tepltoty byli max minus 2a to na vrcholu Cerne hory,fakt jsme si to uzily a uz rovnou zamluvily dalsi rok,v lyzovani jsme se stridali ja chodila denne na 3hodky a super,pristi rok uz dame ty sanky,spani je v poradku sice se maly budi,ale stale jen jednou na krmeni,je v tom trosku posun casu v Cz,ale da se to,
    koukam ze u vas uz se taky basti jak u nas,malemu chutna a akorat ho trapi kasel,tak sem musela nasadit s lekarny naky syrup mel ho zatim dva dny,koukam,ze silvestra jste pekne oslavilymja byla s mamkou na tel v Cz,manzel byl v praci a mi pak rano vstavali na let,takze slavit budu ted v Cz na horach uz padla flasa campari,ted tu mame objednanych milion navstev,takze holky net nestiham,ale doctu vas a ozvu se,preji lepci spani a opatrujte se

    #871936
    Anonym
    Host

    ted jeste docitam,Skubino jak spadl z postele jako tvoji?no maly spi stale s nami uprostred,ale manzel odleti pristi tyden a pak maly musi do postylky,protoze se presouva a na vsechno saha,jo jo je to torpedo,staci vterina,tak hlavne ze je maly v pohode bolule se vstreba

    #871937
    Anonym
    Host

    Leniku ten bazen Ymca je kousek u KOtvy ze,jinak maly mel v 4m trikrta banan,pak sem dala az v 6m mrkev,plival,ale na horach sem mela jen presnidavku tu zbastil,ovesna kase tu pliva mrkev predevcirem mu jela,ale banan miluje,ale jdeme na to pomalicku ted v Praze budu pokracovat mrkev brambor a dalsi….tak leniku zkus banan?
    a KDY JEDETE DO TE iTALIE,A PLANUJTETE NAKE MORE V LETE HOLKY,no ja ted flakam skolu unor budu muset zalehnout do knih,v Cz vzdy nestiham,na horach sem byla jednou na bazene a dalsi az unor,chystam se v Praze zkusit yogu,ale unor pak budu zase cvicit 4tydne,ted aspon byl pohyb na horach,a zlaticko roste jak s vody pozdravujte zazraky

    #871938
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, děkuji za gratulaci. Zoubek je opravdu v levo dole 🙂 .

    Ale úplně se mi zastavil dech, když jsem četla, jak ti malý spadl z postele. Přitom jsi udělala tolik opatření, aby se to nemohlo stát. Peřiny kolem dokola, zapnutá vysílačka. Dovedu si představit, že jsi z toho byla úplně v šoku. Je mi moc líto, že se to stalo. Jak na to vzpomínáš teď? Co boule? Bohu díky, že se malý skulil docela šikovně, jak píšeš.

    To vaše spaní-nespaní mne mrzí. Vím, jak je to strašné, když je člověk mučen nedostatkem spánku. Jaká byla dnešní noc?

    Jogo, jsem ráda, že jsi si užila hor a zase se ozvala! Vidím, že se vám daří dobře přikrmovat – nejvíce banány 🙂 Jo jo. Ten bazén je u náměstí Republiky. Do kdy zůstáváš v Čechách? Jsi v Praze?

    U nás je to docela dobré. Až na dnešní den. E. je už tři dny doma s kašlem, rýmou a zvýšenou teplotou, ráno se probudil J., že ho bolí uši po včerejším plavání, N. měl mít v poledne očkování. Naštěstí mi pomohla máma. Pohlídala E. a N., jela jsem na ORL – přes hodinu čekání. Ale naštěstí zánět jen na bubínku – ne středouší. Dostali jsme kapky do uší, koupila jsem ibalgin a pak jsem J. odvezla do školy. Zítra má oslavu narozenin a musel se se spolužáky domluvit, kdo přijde a kdo chce převézt ze školy. Večer už byl zdravý (no doktorka říkala, že má být 2 dny doma – ale tady by na něj prskala E. bacily, tak jsem vyhodnotila, že tam mu bude lépe…). Emičku jsem pak nechala doma a jela jsem do Prahy s N. na očkování. To proběhlo dobře. Nechala jsem dát injekci N. do stehýnka. Reakci má minimální. Nedávno jsem to s vámi tady řešila…

    Emičce jsem pak přivezla oběd a svištěla i s chudákem N. pro A. a J. do školy. A jelikož jsem v noci nespala, byla jsem úplně K.O. Zítra mne čeká oslava pro cca 12 dětí, přijede mi pomoct máma – asi bude doma hlídat Emičku a N. (oslavu neděláme doma). Tak mi držte palce.

    Přeji nám všem, ať se dobře vyspíme 🙂 .

    #871939
    Anonym
    Host

    LEniku at dopadne oslava,a at se lepe vyspite a at deti jsou zdrave,maly ma kasel nic moc,ale nema teploty,ted uz zustavam jen v Praze jsem tu az do konce mesice,takze nake navstevy budou ted probihat,
    zitra vecer jdem s manzelem posedet a babicka hlida jupi

    #871940
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Vítám Jogu z hor,určitě jste si to parádně užili! Od učení si dej teď pauzu,pak to určitě doženeš. Užívej Prahu,rodinu a kamarády. Chápu,že to budeš mít teď dost nabytý.
    Já se do Prahy v lednu bohužel nedostanu. Mám zkoušky,navíc 28.1. ples a 1.2. odjíždíme na pár dní na hory. Budu v Praze až v polovině února a to už ty budeš zase zpátky. tak snad vám to vyjde aspoň s Leníkem.
    Leni,boule už je fuč a spaní přes den na velký posteli je už nemožný. Je to už velký hlídání,vleze úplně všude. myslím,že o boule nebude nouze 🙂 Ale jsem stále ve střehu,takový leknutí si nechám klidně ujít!
    Ať se vám vydaří oslava,máš toho opravdu moc moc . Musíš být výborná manažerka času,klobouk dolů
    Holky,užijte si víkend a děťátkům přeju klidný spánek. Toho není nikdy dost 😀

    #871941
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, jaká byla večeře s manželem? Kam jste vyrazili?

    Škubino, jsem ráda, že už má malý bouli pryč. Jak se připravuješ na zkoušky?

    Páteční oslava J. se vydařila. J. i dětem se moc líbila. Jsem za to ráda. Jen jsem byla úplně K.O. Jáchym se naštěstí uzdravil, Emička už relativně také. Teď je všechny bere manžel do sauny. To se nám vždy osvědčilo jako nejlepší prevence. Hory na vánoce v Itálii jsme nedali. Když jsem je plánovali nebyl tam sníh (ani nevím, jestli tam nakonec napadl). Doufám, že zvládneme jarní prázdniny na horách. Všichni bychom si to moc přáli.

    Mějte se dobře, ať jste zdraví.

    Lenka

    #871942
    Anonym
    Host

    Ahojky
    Skubino tak se pekne uc na zkousky ja na to sednu v lednu a to opravdu ve velkem
    Leniku manzel je sikovny deti do sauny na bazen mate peknou organizaci
    Veca byla fajn,mela sem tradicne rybu a byli jsme jen kousek jak bydlim Bozska komedie velmi dobre tam vari,dnes den navstev…
    manzel odjel na vykend a odleta v stredu.To jdu vecer na yogu a s holkama pristi tyden,maly na vsechno saha,na ubrus,na pleny no proste do pusy,je to nase laskonka
    tak holky muzem dat sraz v lete to uz budou deti vetsi,
    mi chytli snih jentak tak,meli jsme stesti,tak se opatrujte Aji

    #871943
    Anonym
    Host

    tedy v unoru to uceni ve velkem,cely unor budu pak dohanet vsechno,i bazen ten mi chybi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,306. až 1,320. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist