Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,321. až 1,335. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871944
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, jsem ráda, že jste měli štěstí na sníh. No jo, už se nám ta miminka mění v pěkné divochy.

    N. je také pěkně čilý. Už jsem na tu „chlapečkovskou energii“ úplně zapomněla! Emička a Anitka byly holčičky a ty jsou prostě klidnější. I když Anitka je také dost temperamentní. V resturaci malé holčičky s rodinou hezky sedí u stolu, zatímco chlapečkové lítají okolo a snaží se do všeho vlézt. A matky obvykle běhají za nimi… Tak doufám, že mi s mrňouskem budou pomáhat starší sourozenci a tatínek…

    Tento víkend jsme z 1/2 prospala byla jsem po minulém týdnu úplně K.O. Manžel chodil z práce až v noci, děti byly nemocné, N. měl očkování, J. oslavu, přechodila jsem nachlazení. Doufám, že tento týden bude lepší.

    Děti měly 2x přes víkend saunu. Snad už zůstanou zdravé!

    Mějte se hezky

    #871945
    Anonym
    Host

    vcera u doktorky mame zanet nosohltanu,zakazane vychazky tak se pres den lecime a vecer hlida babicka a ja razim do ulic,manzel zitra odleta tak ja jeste 14dni a pak pomalu budu vyhlizet ten venkovni bazen s palmou jak tam budu s uzlikem na jare bydlet.
    Uz se moc tesim zase na bazen,tady je bazen pres pul Prahy tak klidne spani a zdrave uzliky

    #871946
    Anonym
    Host

    Ahojky,

    Jogo, to mne mrzí, že je malý nemocný. Ať je brzy lépe!!! Asi vám doktorka dala nějaké kapky do nosu, že?

    Jaký byl vlastně let s malým? Jak zvládal přistávání a vzlétání letadla? Trochu uvažujeme s manželem, že v květnu jen s mrňouskem někam zaletíme… S dětmi se zatím jen přemisťujeme jen autem. Ale uvažuje o změně 🙂

    Co bazén a joga v Praze?

    Dnes jsme měla po dlouhé době lepší den. Venku přes noc napadl sníh a u nás se udržel celý den. Je to romantické 🙂 Jen musím jezdit opatrně autem… Manžel pracoval z domova. Dopoledne si byl zaběhat s malým v kočárku v lesa. Já si doma zacvičila pilates – na AE od 9. h. jsme to už nestíhala. Na oběd jsme skočili do restaurace (oběd jsem ale měla uvařený, tak jsem ho nechala na večeři). Odpoledne tu byla slečna na hlídání N., ale nějak rychle mi to uteklo. Takových dnů bych potřebovala více :).

    Dnes je N. 7 měsíců. Už mám doma stašně moc skleniček od Hippa, tak je doufám začneme jíst. Dnes jsme to nějak nestihli. Zítra jedu něco zařizovat do Prahy v poledne, tak to přesnídávky asi zůstanou až na pozítří. Jinak je N. přes den i noc dost neklidný – hodně se budí. Tak očekávám druhý zoubek…

    Mějte se hezky, ať jste zdraví a dobře spíte.

    #871947
    Anonym
    Host

    Ahojky mi tu uz frcime s lahvickama mrkve a brambor sem doma s malym takze to ztiham,ale chodim vecery dnes ta yoga,dalo se,ale jdu zkusit jeste jinou cvicitelku v pondeli.Plavala sem jen jednou na horach,s plavanim pockam na unor to budu 4tydne.
    Leniku jak casto mas pani na hlidani,s pilatte si sikovna.V letadle uplne v poho,vzlet ci pristani vubec nevedel,ze probiha,a za letu usnul,plakal jen chvilicku nezli zabral,ale sedel slusnak,dam vedet jak zvladne let zpet,a kam planujete letet,mi planujem Canary koncem zari.
    malz ma kapky do nosu a kapky na noc na kasel,a jeste naky syrup rano a odpo Mukosolvan tusim.Manzel dnes odletel tak truchlime zitra jdu s holkama,v patek nasteva stale se neco deje,doufam,ze pristi tyden budu moct s malym ven na prochazky par kavicek a pak budu vyhlizet mou palmu u otevreneho bazenu,co asi sKUBINA TA SE ASI UCI,JA BUDU MUSET V UNORU OPRAVDU VENOVAT UCENI ASPON 10H TYDNE PEKNY VYKEND

    #871948
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, co je u tebe nového?

    Jogo, to je Joseph šikulka, že zvládl tak dobře let. To je pro mne inspirující 🙂 Na jaře mají děti školu v přírodě, tak ten čas chceme využít s manželm pro sebe 🙂 Buď zkusíme nějaké moře, nebo mne lákají Benátky, Londýn… S malým půjde ještě dobře chodit na delší vzdálenosti. Ale to už bych si měla pomalu zamluvit letenko, co? Kanáry jsou super .

    Slečnu na hlídání mám 1x týdně, vícekrát bohužel nemůže (ve všední den). Letos maturuje, tak asi už brzy nebude moci vůbec … Už 2 roky nám hlídala starší děti. To jsme s manželem chodila na kurzy salsy, večeře do Prahy (ha, ha to je už dávno…).

    Koukám, že Joseph už baští jako velký kluk! Včera jsem nakonec dala 2 lžičky meruňkové přesnídávky, N. moc chutnaly. Asi by snědl i více, ale nechci spěchat. Včera jsem byla v DM drogerii a Tescu a mají na přesnídávky dobré akce – ta první má 3+3 zdarma a Tesco má tak 30 % slevu. Tak jsem se opět přizásobila.

    N. už má první zub asi 3 mm nad dásní. Ale v noci vůbec nespal. Usnul až ve 21.30, budil se po cca 15-30-ti minutách a ukončil to v 6.20. Manžel mne uklidňoval, že hned usne dopoledne. Ale usnul až teď v 10. hodin. A to jsem ho nosila v šátku po domě… Asi mu dám odpoledne paralenový čípek. Nevím, jestli ho bolí zuby nebo to je reakce na očkování – na stehýnku má taková velké tvrdé místo, na které nechce, abych mu sahala. Chudáček, tak jsme se bez reakce neobešli…

    Mějte se hezky, ať se Joseph uzdravuje, pěkný den.

    #871949
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂 trochu jsem vás zanedbávala,škola mi dává zabrat.
    Vidím,že se máte fajn,Joga si užívá v Praze,až na malou nemoc malýho. Ale závidím ti to hlídání. já stále bojuju s časem. Teď musela přijet i moje mamka,abych se aspoň trochu mohla učit.
    Malej se mi začal stavět u nábytku,tak ho stále někde chytám nebo foukám boule. už jsme dokonce koupili i na naší krásnou podlahu koberec 🙂 aspoň dočasně…
    Leníku,zub nám ještě nevyrostl,ale bojujeme bojujeme. Hlavně s tím spánkem. Dostala jsm tip na nějaká homeopatika,tak dneska jsem je nasadila první den. Tak po třech dnech vám sdělím výsledky. Za trochu spánku bych mu snad dala i brufen 🙂 (samozřejmě trocha nadsázky).
    Dnes tu od rána chumelilo – jak psala Lenka – romantika! Na hory se chystáme 1.2. na pár dní. Ale těším se jak si po vynechaném roce zalyžuju a vyvětrám mozek. Holky,u zkoušek si občas připadám,jak když jsem na mateřský už několik let. Zapomínám slova a tak nějak se mi špatně mluví :-))) začnu snad mít mindráky…
    Opatrujte se.
    Ať jste zdraví,vyspaní a zubatí 🙂

    #871950
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, jsi dobrá, že se zvládáš učit a chodit ke zkouškám . To opravdu obdivuji! Co už máš za sebou a co tě ještě čeká? Vidím, že se spánkem je to u vás stále stejné… To mne mrzí…

    Jogo, co nového v Praze?

    U nás sněží a sněží. Zvykla jsem si, že zima je letos bez sněhu a teplá. Pro mne s miminkem to bylo praktičtější – žádné odhrnování sněhu, klouzání na silnici a nahřívání zamrzlého auta… Takže jsem dnes trochu zaskočená. A také nemohu chodit ven s kočárkem…

    Spaní u nás také za moc nestojí. N. teď ještě dospává. Já musela vyskočit z postele, abych vypravila děti do školy. Holkám jsem dělala drdůlky na balet, dohlížena na odebrání svačin ap.

    Jsem sice na mateřské dovolené, ale už bych potřebovala nějaké prázdniny. Nebo alespoň spát v noci…

    Mějte se hezky.

    #871951
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj 🙂
    Leni,už mám před sebou jen jednu zkoušku z práva,kterou jsem poprvé neudělala a můžu se vesele přesunout do dalšího semestru. Musím říct,že jsem chtěla školu vzdát. Ale stálo to spoustu času,peněz a taky jsem ráda,že aspoň jednou týdně vypadnu z domova a mám možnost s někým promluvit. Myslím s někým jiným než je přítel,děti nebo moje rodina a kamarádky,které mám bohužel jen na telefonu. Tak si tady krásně fňukám 🙁 no jo,musím přiznat, že se mi prostě stýská!
    S tím spánkem je to děs i u tebe,ach jo…ale někdy se to přece zlomit musí 😀
    Už aby to ale bylo!!!
    Jogo,je už malýmu trochu líp?

    #871952
    Anonym
    Host

    Ahojky hlasim se z Prahy ,dnes navsteva u nas doma takovy mix,v pohode,zitra zase jedu do centra na kavicku amaly obed s kamoskou,pak planujem s mamkou prochazku s malym,ma jeste slaby kasel,ale zlepcuje se to,rymu uz nema.
    Skubino po cem se ti styska po Praze???
    Skolu zvladnes,ja to mam to same,skola taky stala dost penez,a bavi mnr to,ale akorat s hlidanim ted na kurzu v unoru,budou muset hlidat manzelovi rodice a prece jenom to neni ma mamka,s ni vim,ze se na ni muzu vzdy spolehnout,pohlida kdykoliv,proto sem tu i na mesic aby se s prckem uzila.
    Jeste se chystam na jogu v Praze jina cvicitelka na porovnani.
    Leniku a v jakem mesici planujete s manzelem let.Ten Londyn byva draysi od dubna to uz by bzlo treba koupit,ale treba brezen jsou dobre ceny,ale pokud mas jen konkretni data a nemuzes si moc vybirat uz kupu,tady je adresa na podivani http://www.easyjet.co.uk
    mi mmae potvrzene ty canary na zari,takze to ame zase 2012narvane.V unoru se tesim na bazenky,litani po znamzch je fajn,ale nebere mne to jak kdysi,ja zase v Uk nemam problem jit na kavco s kamoskou s malym,dokad nebeha tak je to hlidani ok,holky klidne spani pohladte uzlikz Aji

    #871953
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Škubino, 100% se už brzy v noci vyspíme 🙂 . Blahopřeji k úspěšným zkouškám. Držím palce, ať tu poslední dáš s pěkným výsledkem. Určitě je to zas něco příjemně jiného – chodit do školy. S těmi kamarádkami to mám podobně. V poslední době si nejvíc rozumím s těmi na mateřské nebo s těmi, co mají 4 děti. A většinou si jen píšeme esemesky…

    Jogo, je super, že je tvá máma tak ochotná hlídat malého. Jsem ráda, že už je Josephovi lépe a můžete s ním ven na procházky… Oběd v Praze s kamarádkou je super . Jsi rychlá, že už máš rezervovanou dovolenou v září 🙂 Termín máme přesný, díky za web…

    Dnešní noc jsem zas celou vstávala. Naštěstí mne ráno nechal spát manžel do 10. hodin. Měla jsem také volné dopoledne. Rodinka doma uklízela, manžel zvládl poprvé krmení N. z lahve pro kojené děti. N. ji vypil celou… Dřív se to m. moc nedařilo… Ráno jsme se mohla v klidu nasnídat, dát si sprchu. Pak jsem na 2 hodinky odjela pryč. Bylo to moc příjemné. Jen bych potřebovala takový celý víkend.

    Ale když jsem byl pryč, starší děti mi vyluxovaly nakoupené skleničky od Hippa. Prý začaly už včera odpoledne, když jsem N. nahoře uspávala. Byla jsem z toho vrochu v šoku. Například J. spořádal od včerejška 10 skleniček, holky na tom byl podobně. Takže mi zmizelo asi 30 skleniček… Prý jim moc chutnaly… Asi dávné vzpomínky na to, co kdysi jedli… Zbyla mi tam jen „první lžička – dýně“.

    Tak jsem ji dala N. k obědu. (Mám tam naštěstí ještě další, ale ty nebyly jednodruhové, tak jsem je nechtěla použít, když začínáme.) Dýně N. moc chutnala. Snědl jí asi 10 svých malých lžiček (začínali jsme 18.1.). Tak zítra pojedu do drogerie a v akcii 3+3 zdarma dokoupím další… A dětem jsem koupila 1/2 litrové sklenice jablečné přesnídávky, kdyby na ně zas dostali chuť…

    Mějte se krásně!

    #871954
    Anonym
    Host

    …s manželem jsem se právě domluvila, že příští víkend budeme v noci odbourávat noční kojení. Kdysi nám to doporučili známí. Manžel tak 2-3 noci vstává sám k miminku a má u sebe lahvičku/hrneček s vodou. Tu lahvičku nabízí místo kojení. Mimčo ji vždy odmítá (ale tatínek má pocit, že mu má co nabídnout). No a po víkendu už prospí mimčo celou noc 😀 . U všech 3 starších dětí to zafungovalo bezpečně. První noc byla ta z pátku na sobotu, aby se manžel mohl dospávat přes den…

    Jakou metodu máte vy? Přeji co nejklidnější noc nám všem!

    #871955
    Anonym
    Host

    Leniku tu dovcu na zari jeste nemame vybranou jen vim presny termin koncem zari zacatkem rijna.
    Spala si do 10,00super
    babicka navarila domaci stravu tak maly frci,ted bracha krmil babicka uklada no luxus,za chvili jdem s babickou na prochazku venku je tak krasne.
    Jiank maly napr vcera papal v 1
    23.00a pak az rano v 7.30,ale nake vecery se budi v 1.00no proste na jedno krmeni se budi,lae takhle to mame od konce 3m jinak celou noc uz v Praze take spinkal,ale to jsou vzdy vlastovky,myslim,ze pak v unoru se vytvori rezim jak budu zpet pekny den

    #871956
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Leníku,pobavila jsi mě s těma snědenýma přesnídávkama 😀 To já vymezila v lednici prostor pouze pro Matouška a klukům dala příkaz : NESEŽRAT! jinak by to asi dopadlo jak u vás 🙂
    Jak jsi psala o tom odbourávání nočního krmení,to asi musí vodu nebo čaj nabízet někdo jiný než já,viď? Jestli to tak je,tak to u nás asi neklapne 🙁
    Máš hodnýho manžela, že tě nechal takhle vyspat,to je paráda!!!
    Jogo,stýská se mi hlavně po rodině,kamarádkách…po Praze sice trochu taky,ale to jde.
    S naší dovolenou začátkem března (ptala jsem se vás tenkrát na váš názor) ještě nemáme rozmyšleno. Já bych nejraději byla s malým doma a poslala kluky samotný. Bohužel mě tu nechtějí nechat tak mám stále nad čím přemýšlet,jestli brát malýho nebo ne.
    Holky,mějte se hezky,mrzí mě, že nám ten sraz nevyšel….
    Opatrujte se 🙂

    #871957
    Anonym
    Host

    Ahojky Skubino mne se take styskalo po rodine a kamoskach,lae ted to mam vybudovane i v Uk,tedy kamaradky ty mam ted i tam a za rodinou jezdim,ten mesic tu jsme se uzily,zitra jdu vecer na yogu,pak mne tam vyzvedne kamoska a jdeme na moccito,a pres den mam kamosku vedle ve vchode,mam ted cely tyden na obyhani kamosek a nekdo dojde k nam,jinak pak od unora budu muset venovat vecery uceni,aspon 4vecery takze leden je relaxacni,lae budu muset silne maknout,co ty Skubino kdy ams dalsi zkousky.
    Ten sraz do budoucna doresime treba nekde v parku s detma treba v lete ….uvidime,tak se opatrujte mi jdem sledovat posledni dil Basniku…

    #871958
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, to máš v Praze luxusní podmínky, když se rodina předhání, kdo se bude starat o malého . Je to výhoda, být vzácný pro druhé… Vidím, že Joseph je opět spánkový rekordman 🙂 .

    Škubino, to jsi udělala dobře, s tou ledničkou . Jak to dopadlo s odvykáním kojení, napíšu… Ano, k malému musí vstávat jeho tatínek – z něj není cítit mléko 🙂 . Sama jsem zvědavá… Vidím, že pořád přemýšlíš, jak nejlépe to udělat s dovolenou. Škoda, že kluci nechtějí jet samotní, když by ti to udělalo největší radost… Jak to vidíš teď?

    Včera jsem si pročítala začátek této diskuze. Bylo to zajímavé 🙂 U sebe jsem si četla, jak jsem chodila každý den cvičit a měla čas na kamarádky. Tomu se teď mohu jen zasmát. Ha, ha.

    Teď mám 3 směny, které následují za sebou. 1. Celou noc kojím, vstávám po 1-2 hodinách, 2. Ráno vyběhnu z postele, abych vypravila děti, dohlédla na svačiny, věci do školy ap., celý den kojím, starám se o malého, nakupuji, peru a uklízím. 3. Odpoledne vyzvednu děti, kojím, dělám s nimi úkoly, večeři, kolem 21. h uložím posledního N., jsem úplně mrtvá… A pomalu začíná směna č. 1…

    Tato noc byla opět šílená. Do půlnoci se N. budil tak, že jsem vůbec neměla čas usnout. Půlku noci s ním pak manžel spal na břiše, já ho kojila po 2 hodinách – to když už ani manžel jako podložka na spaní nefungoval. Ještě, že jsme vstali až v 8.30. Asi za to mohla rýma, kterou chytil, když se o něj dopo staral m. Tak jsem se na N. ani nemohla zlobit. Večer se mi nikde nepovedla najít odsávačka. Jednu jsem objevila až dnes. Klasika.

    Dívala jsem se, jak dlouho by měly spát děti v 7 měsících. Mohou spát od 20 do 7 bez probuzení, dopoledne 2 hodiny a odpoledne 2,5. Mám pocit, že N. spí tak asi o 1/2 méně…

    S tím srazem mne to také mrzí, ale jsem teď úplně vyšťavená. Stihla jsem na něj asi 2x krátce pomyslit … Tak snad se to povede příště… To už budou všechny naše zlatíčka krásně spinkat celou noc…

    Mějte se co nejlépe.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,321. až 1,335. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist