Červen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 1,749 odpovědí. Do diskuze (20 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,366. až 1,380. (z celkem 1,749)
  • Autor
    Příspěvky
  • #871989
    Anonym
    Host

    Ahojky tak Lenik se na uzdravuje Skubina prezila mrazive hory Lenik se ptal na letadlo,dite sedi do 2let na mem kline a dostane pas,dite se da posadit vedle na setadlo,ale byl plny let takze byl na kline opravdu tezky a pri vzletu a pristani musi mit ten decky pas na sobe.
    Jinak u nas max vyuzivame choditko….a v pondeli mame nastevu tak supnu decka do ohradky tak vam dam vedet ci to proslo.Maly si v ni hraje ale je nerad sam v mistnosti no mame to tyden tak vam budu hlasit,dole mu skoro vyrostli 2zuby,byl tento tyden 2*2h v jeslickach mamka dala jogu a bazenek,mne by asi kleplo kdybych nic nedelala,babicka daleko,takze od manzela hlidaji pravidelne kazdou nedeli kdyz sem v praci,takze jinak jeslicky,a max pomaha manzel takze si nemuzem ztezovat
    jinak co se tyce pocitace tak ho opravdu nezapinam,Skubino mam domaci ukoly ktere treba vypracovat takze to musim poslat,jinak o uceni anatomie ani nemluvim ale test je az v kvetnu,takze budu muset neco malo pocist blize k datu,je to jen do rijna,takze se tomu opravdu vunuji co to da jinou skolu delat uz nehodlam a v praci to brzy zavrou,tak se treba zaridit ze opatrujte se….

    #871990
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, díky za zprávu o letu 🙂 . Jaké máš počasí?

    Zajásala jsem, že má být dnes -1, ale jak jsem se dočetla, až odpoledne 🙁 . Zatím teploměr ukazuje -10. Chtěla jsem jít zařídit nějaké věci… Tak počkám do odpoledne, jestli se tedy oteplí.

    Jinak mi je trochu lépe. Navzdory nepříjemnému průběhu chřipky jsem si odpočinula. V pátek jsem dostala atb kapky do nosu – mám strašně zalehlé uši. Jestli nezaberou (což se zatím nestalo), dostanu v úterý antibiotika a pak mne prý ještě čekají profuky uší… Asi půjdu raději večer do sauny… Snad se mi tam dutiny prohřejí a uzdravím se…

    N. má konečně trochu rytmus. Spí dopoledne a odpoledne nejméně hodinku. To je zlaté. Mohu si lehnout s ním (ještě nejsem úplně fit, tak to potřebuji). Také si rád „rejdí“ v „bazénku“ – dvou přiražených pohovkách. Sedím s ním a mám chvilku na to něco si přečíst nebo promyslet. Je to velká úleva. N. se doplazí kam potřebuje a moc ho to baví. Přikrmuji zatím jen v poledne – N. si vezme pár lžiček, celé kojení to ještě nenahradilo.

    Tento týden jsem už chtěla začít chodit cvičit – step AE, pilates a spinning… Tak až vyřeším ty zalehlé uši, začínám (nebo možná dříve 🙂 )

    Ale nějak se mi ulevilo… Možná je to tím, že se i více zapojil manžel. Dřív bylo vše jen na mně a bylo to neúnosné… Na jaro se těším pořád. Ty mrazy s miminkem, odmetáním auta ap. nejsou nic moc…

    Mějte se krásně.

    #871991
    Anonym
    Host

    tak super Leniku ze uz je ti lepe,manzela zapoj je to treba..
    u nas nefunguji babicky,po mem navratu z Cz sem pocitila,ze mi mamka bude opravdu chybet,co ty Skubino jak zvladas to odstehovani bez babicky??pomahaji ti od Manzela?
    mne manzel pomaha maximalne,zitra planuji jogu,ale maly je nemocny dnes mel 38tepltotu a zitra mam jit do prace.Do prace chodim 2*tydne uvidim jak to pujde prestat muzu vzdycky ale bavi mne to vzdy se tam odreaguji,navic mam pristi vykend skolu tak sem z toho nesva sem na maleho jak pupecni snura,ale byt s nim denne 24h tak to se taky neda,v Praze byla babicka ta se opravdu zapojila…..Leniku 4deti to opravdu jsi sikovna.Maly spinka se mnou,protoze se budi jak mu neni dobre a vedle mne se aspon trochu vyspime holky ozvu se po vykendu az se bacily vzdali,pocasi je tu kolem 0opatrujte se a uzliky

    #871992
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    jak se ti daří Škubino? Vondík už se dlouho neozval…

    Jogo, to mne mrzí, že je malý nemocný a ještě má tak vysoké teploty… Jestli si dobře pamatuji, už v Čechách měl rýmu a kašel… Tak ať se brzy uzdraví. Je super, že můžeš chodit 2x týdně do práce… A také, že ti manžel pomáhá!

    N. rostou horní zuby – všechny 4 najednou. Dásničky má naběhlé a u dvojky už začíná být i prasklinka v dásni, zdá se, že bude první venku… Včera odpoledne jsem si pozvala slečnu na hlídání, ale jak bylo malému nedobře, úplně s ní odmítl být. A to jsem si potřebovala dojít na ORL (s malým tam nejdu, vždy je tam spoustu kašlajících v čekárně). Večer jsem dala N. paralenový čípek, bylo vidět, že ho to hodně bolí. Alespoň mohl usnout, přes den se mu to moc nedařilo…

    Dopoledne jsem byla po cca 4 měsících na step AE – bylo to úžasné, setkání s kamarádkami také. Jen mne tak strašně bolí nohy, že nemohu ani usnout. Zítra jsem objednaná na pilates – zase má hlídat naše slečna (má jarní prázdniny), tak doufám, že po ránu bude N. dobře naladěný… Už to začíná, že ne každý ho může hlídat… Jogo, to bys asi nevydržela, 4 měsíce bez bazénku a jógy, co? 🙂

    Holky, mějte se co nejlépe. Hlavně, ať jsme všichni zdraví…

    #871993
    Anonym
    Host

    Ahoj leniku 4mesice bych vydrzela ale asi by mne kleplo ha ha ja nechodila cerven,cervenec ale bylo leto takze sem cvicila jogu venku,no mi jsme ted resily ci nemam prestat skolu i praci,hlidani tady od babicky totalne selhava,nechci ani psat detaily,lae pocitat s nimi nemuzem,moje mamka by hlidala stale a je daleko,takze mne manzel podrzel skolu dodelam v rijnu a bude hlidat pouze on…je to narocne ale je ochotny pomahat tak se to vyresilo…
    maly ma tyden DDDDDDDDDDDD breci jak vstane uz to trva od pondeli,budi se ma malou rymu a asi ho trapi zoubky rostou mu dva predni,tepltotu nastesti nema…
    jogu a bazem resim tak ze maly chodi do jeslicek takze to mne zachranuje,obcas hlida i manzel…ale mam jedno a zacina to byt narocne…maly se take dusil kouskem chleba no holky tento tyden same zazitky at jste zdrave toto byl asi nejtezsi tyden od porodu….tak doufam,ze se to zase uklidni Skubino jak bylo v Praze leniku cviceni ti moc preji slecna na hlidani se hodi opatruj te se

    #871994
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, to mne mrzí, že jsi měla tak náročný týden… Z toho co píšeš, to opravdu mohou být zoubky, i tak rýma může být od nich. Tak ať se už brzy proklubou, ať se zas vše vrátí do pokojného rytmu.

    S tím hlídáním od prarodičů mne to mrzí… Musí to pro tebe být bolestivé, že vám nepomohou… Mám to podobné. Tchýně mi ani hlídání malého nenabídla. Viděla ho jen jednou v létě. Seděla vedle mne a když začala mluvit (tedy spíše křičet), Natánek se hned rozplakal (to nikdy jindy neudělal). Takže jí ani malého svěřit nemohu… Vždy jsem měla slečnu, která mi chodila děti hlídat, obvykle tak 1x týdně, abychom s manželem mohli někam vyrazit. Nemohu se spolehnout ani na svou mámu…

    Je super, že jsi zkoušky přesunula na říjen a že ti manžel pomůže. A co práce? Nebylo by řešení mít hlídání od někoho mimo rodinu?

    To dušení muselo být dost nepříjemný zážitek… Ještě, že to dobře dopadlo!

    Nás také trápí zoubky. Tuto noc spal N. většinu času na manželovi, já kojila snad po hodině. Dnes jsem mu dala čípek paralenu. Uložila jsem ho po koupaní do postýlky a za 10 minut plakal – chtěl spát, ale nešlo to. Dala jsem mu ten čípek, vzala jsem si ho do šátku a uložila starší děti… Před chvílí usnul, ale za 30 minut zas plakal, tak se trochu děsím, jaká bude noc…

    Dnes zas přišla naše slečna (má tento týden jarní prázdniny) a hlídala N. Dnes to bylo O.K. Šla jsem na hodinu pilates. Bylo to úúúúžasné. Tedy až na to, že mi to moc nešlo. Byla jsem zvyklá na lepší výkony. Tak snad budu moci i příští týden…

    Holky, mějte se hezky a piště, co je nového 🙂

    #871995
    Anonym
    Host

    Pilattes je super zatim sem ho zkusila 1*koncentruji se na yogu..
    Tady se hlidani od cizich neoplati to co jim zaplatis se ti pak do te prace neoplati jit..ale v praci meli sice keci ale vychazi mi max vstric jsou flexibilni,takze muzu i 1*tydne to staci a to manzel hlida rad,pokad jde o spolecne vecery tak to hold jen v Cz….ale i tady by to slo zaridit ale nelamem to,v lete jsme v Praze tak moje mamka hlida porad….a uz jsme se rozhodli jet na silvestra do Cz to sou zase palny ale musim se ridit podle cen letenek a tedy zamluvit hned jak sou v prodeji.
    Rodice zatim hlidaji prave tento vykend mam skolu a manzel musi do prace,takze na tu skolu se musime doprosovat ale prave od rijna kdyz skonci budem se delit s manzelem a tady jdou deti do predskolni skoly od 9-15.00 takze to pak bude more casu pres den…navic mne drzi nad vodou ze otviraji venkovni bazen 1.5tak tam budu chodit i s uzlikem co to da,takze leto bude v pohode a ta skola se opravdu tesim az bude za mnou..co ty Skubino co skola?a kdy mas dalsi cviceni Leniku tak zoubkum klidek a klidne spani…

    #871996
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    Jogo, v úterý jdu na step AE a ve čtvrtek zas na pilates. Tedy doufám, že budu mít hlídání od manžela…

    Je super, že ti prarodiče pohlídají. Nad tím doprošováním bych mávla rukou… Pokud chci hlídání od své mámy, také jí vždy musím požádat a čekat jestli bude mít čas a to je v důchodu a nemá nic pravidelného… Je super, že tvoje maminka je hlídací a vynahradí ti to 🙂 Navíc to s těmi dětmi tak rychle utíká – než se člověk naděje, jsou ve škole 🙂

    Jáchym je dnes a zítra u kamaráda z bývalé školy. Večer jsem mu volala, jak se má. Řekla, že dobře a rozloučil se se mnou. Víc jsem se už nedozvěděla. Za chvíli budu ráda, že mi odpoví na pozdrav 🙂 K tomu by nám asi více řekla Škubina 🙂

    Práce 1x týdně je super! Ještě že tam jsou na tebe tak hodní… Se svou tchýní jsem měla dobrý vztah než se narodilo první miminko… Pak už se každým rokem jen zhoršoval… Kde se to zastaví, to nevím.

    S manželem jsme dnes něco zařizovali v Praze. Měla jsem tu zas naši slečnu, aby pohlídala Natánka a už to bylo úplně bez problémů. Asi musí chodit častěji 🙂

    S tou cenou hlídání je to asi podobné. Když holky nemají babičky a platí si chůvy, aby mohly chodit do práce, zbude jim z výplaty tak akorát na benzín. Kdysi jsem se rozhodla právě z toho důvodu nenastoupit zpátky do práce (když byly Anitce 3 roky), kde mi drželi místo a být s dětmi raději doma… Obzvláště u hlídání více dětí se člověk nedoplatí… Nemáme to jednoduché…

    Jinak i tato noc byla horor. Čípek nám moc nepomohl. Přes den spal N. v součtu asi hodinu, tak snad bude spát alespoň teď v noci… Doufám.

    Holky, mějte se hezky. Pokojnou noc.

    #871997
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    tak jsem zpátky na Moravě. Bohužel nemám doma internet,tak jsem se vám neozývala. Občas jsem jukla u rodičů,ale ten je tak pomalý, že na to nemá nervy 🙂
    Novinky u nás – přestala jsem kojit. Nakonec se mi prostě přestalo mlíko dělat. Asi to bylo taky tím, že jsem byla strašně unavená a víc dávala UM. Ale nečekala jsem,že to bude takhle brzo. Tak doufám,že už konečně trochu přiberu a budu se cítil líp.Matouš to nekojení snad ani nezaznamenal a já si dělala rakový starosti … 🙂
    Jinak zuby nám rostou další a další a slintáme co to dá…
    holky,jste jedničky jak pilně cvičíte. Já zatím stíhám pouze 1x týdně a jsem ráda aspoň za to. S hlídáním to bohužel je složitý.
    Tady slečny na hlídání vůbec nejsou 🙁 sháněla jsem,ale bohužel bezúspěšně. No a tchýně moc mobilní není. U vás to s těma babička je koukám podobný.
    Opatrujte se a buďte zdraví 🙂

    #871998
    Anonym
    Host

    Ahojky tak jsme se tu sesli bez babicek pomoz si sam tak se aspon vice pochopime,
    babicka nakonec o vykendu hlidala 2h,a manzel si zaridil v praci volno,a prehodil si sluzby…
    skola o vykendu byla super bylo to jak na dovolene…
    maly se nastesti srovnal budi se stale v noci na jidlo 1*ale pak rano az v 7.30pozor novinka uz nespim do 10.oo ha ha vstavam v 9.00ci i driv,maly uz leze a bude hur ha ha,za chvili se postavi a bude kolem nabitku,takze ohratka se vyuziva zatim malo a bude vice dnes jesle joga bazen,zitra to same..
    ukoly a ukoly fakt mne to nebavi kam se honit ze..
    nejlepe mi bude na otevrenem bazenku 1.kvetna hupky dupky…
    Leniku presne jak pises vice deti vice penez za hlidani tady je take spousta lidi co do prace proste nechodi….ja hodlam byt u nas az do krachu..zatim je to super a snad se jeste udrzi a jak to mas s praci ty Skubino budes se vracet??
    Maly basti,leze jak had je mrstny,tezky v autosedacce no ja kdybych mela dve deti tak rozdil 7let aspon…ale ja dve deti nedam uz jen to harcovani letadlem…….opatrujte se a lepci spani

    #871999
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,

    máme jarní prázdniny. Už jsem s dětmi sama zvládla ZOO v Troji, společně jsmě byli 2 dny lyžovat, manžel s dětmi řádili v bazénu. Je to fajn. Konečně dokážeme společně podnikat zajímavé akce.

    Natánek má 3. zub – je to dvojka nahoře (jedničky jsou ještě v dásničce). Tak jsem zvědavá, který další zoubek vykoukne. Natánek začal docela solidně spát. Dnes dopoledně 2 hodiny bez přerušení (chodila jsem se na něj dívat, jestli je vše vpořádku), v noci se budí v 1 a v 6 hodin, vstává v 7. Super. Příkrmy má na oběd a večeři. Někdy si vezme jen trochu, jindy sní půl malé skleničky.

    Škubino, jsem ráda, že jsi se zas ozvala z Moravy. Doufám, že už teď můžeš více spát a nabírat síly 🙂 Cvičení 1x týdně je fajn. Na co chodíš?

    Jogo, 1. květen tu bude za chvíli 🙂 Když jsou na tebe v práci hodní a vycházejí ti vstříc, je to dobré. Proč bys je měnila 🙂 Je super, že ti prarodiče pohlídali alespoň 2 hodiny… a hodný manžel ti vyšel vstříc…

    Holky, s tím hlídáním to je pech… Moje máma tu byla naposledy před cca 14-ti dny. Od té doby nezavolala, jestli něco nepotřebuji. I když ví, že padám na ústa a je v důchodu. Když potřebuji hlídání, musím se doprošovat. Manžel mi vždy říká, ať se na to vykašlu a neřeším tu omáčku okolo, když mi nakonec pohlídá. No, snažím se, ale je mi to líto.

    Natánek teď začíná plakat, když odcházím z místnosti – tedy když je unavavený. Tak čekám, jak to bude pokračovat. Ale zdá se, že už ho nebudu moci svěřovat slečně na hlídání. Už rozlišuje mezi „svými“, které vidí každý den a těmi ostatními. Jak je to u vás?

    Přeji dobré spaní.

    #872000
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky:-)
    Tak to vypadá,že už tu máme pomalu jaro,paráda!
    Máme za sebou 8-měsíční prohlídku a až na to,že je malej trochu nastydlý,je vše OK. 8,8kg a 74cm. Teď je to s ním trochu jednodušší,protože se už naučil padat na zadeček nebo opatrně nejdřív na ruce a pak do sedu. Můžu ho tak nechat chvíli o samotě a nebát se,že někde sletí. Jinak pilně přeručkovává z nábytku na pohovku a nejvíc se mu líbí trouba a myčka 🙂 to je u nás stále dokořán.
    Jogo,s prací to bude trochu dobrodružství. Pracovala jsem v Praze,takže pokud nenastanou nějaké zvraty,budu si muset najít práci na Moravě. Docela často nad tím přemýšlím. Ale ještě je čas…
    Leníku,fotky ze ZOO jsou super,máš krásnou rodinu 🙂
    To cvičení je takový posilování,procvičí se celý tělo. Nic moc akčního,ale aspoň něco.
    Holky,užívejte sluníčka a zlatíčka a opatrujte se 🙂
    Jo a příští neděli odlétáme směr Egypt. Bez nejmladšího uf uf 🙁

    #872001
    Anonym
    Host

    Ahojky no dnes prisly vecer na pul hodky manzela rodice zase sem si vyslechla jak hlidaji manzela segre 8.30-3.30pondeli a dalsi dva dny a u nas je to Leniku tez o doprosovani,taky mne to mrzi ale musim se s tim proste poprat babicka daleko za oceanem a druha je vytizena s 11mesicni holcickou.
    U nas porad si sam ha ha,no manzel zvlada stafetu pomaha takze si nemuzu ztezovat.
    Doam prestavuji nabytek jak silena maly leze zasuvkach a v nich sou snury tak ted mame tak prestavyno,ze to musi aspon mesic vydrzet,zatim kolem nabytku nechodi,,lae ty pokroky jsou jasne.Heslo oci na stopkach.
    Leniku super zubaty Natanek mi mame jen dva dole,bastime bordel delame a jsme tezky v autosedacce mam co delat ho unist.
    Maly a slecna na hlidani pokad nemas jinou moznost tak bych slecnu na hlidani dale pouzivala vsak je to porad ta stejne ne?Maly ji urcite musi poznat.
    Skubino vy nechavate prcka doma uzij si slunicko ja to mam do 1.5za chvilicku super uz se tesim na leto a jaro u bazenku.jinak tady je tez jaro slunce super.Zitra do prace v pondeli kadernice a taky naka skoal po vecerech pocitac tak jednou tydne ale sleduji vas zatim

    #872002
    Anonym
    Host

    Ahoj hoky,

    dnes bylo jaro, co? Odpoledne jsme šli všichni na procházku – bylo to úžasné. Kéž by tak bylo pořád. Prohlížela jsem si oblečení na jaro – naposledy jsem nakupovala před těhotenstvím, teď donáším staré věci… Polobotky měly díru, tak letěly do koše a jela jsem si na Chodov pořídit nové věci. Naštěstí měli dost jarního zboží, tak jsem měla úspěšný „lov“ a nebudu rodince dělat ostudu 🙂

    N. už roste jednička, ale z druhé strany než je ta dvojka… Emička to měla taky – vypadla to trochu srandovně 🙂

    Včera jsem byli s dětmi v Liberci v IQ parku. Prožili jsme tam 5 hodin, a stejně nikdo nechtěl jít domů. Utíkalo mi to strašně rychle… Potkaly jsme tam několik známých rodin, co byly na horách u Špindlu – prý se nedalo lyžovat, tak jsme se tam sešli 🙂

    Škubino, tak si užijde krásnou dovolenou. Jsem ráda, že už jsi se rozhodla. Tak ať si tam dobře odpočinete. Už balíš? To máš plné ruce práce, když je malý tak čilý a aktivní 🙂 Posilování je super 🙂

    Jogo, to mne mrzí, že tchánovi ještě vynáší svou vnučku a chlubí se, jak u ní pomáhají… Alespoň by ti to nemuseli říkal. To je mi líto, že se k tobě tak chovají. Ještě, že máš vstřícného manžela! Můj mi nikdy Jáchyma hlídat nechtěl (prý musel pracovat…).
    Moje máma mi alespoň neříká, jak jezdí ke švagrové (a na mne si ani nevzpomene). Poprvé za mnou přijela až po mém šestinedělí (s mladším bráchou – na jeho impulz). Ale švagrová mi vyprávěla, jak za ní moje máma přijela do porodnice a po porodu jí domů vozila obden jídlo. Od vlastní mámy to bolí ještě víc… Ale třeba nám to život vynahradí jinde 🙂 Ty máš alespoň svou maminku hodnou…

    Jojo, přestavování bytu znám 🙂 Myslím, že je na ty cca 2-3 roky jednodušší místnosti přizpůsobit dětem, než za nimi pořád běhat. Natánek se zatím stále plazí v „bazénku“ z pohovek, na zem v obýváko-kuchyni ho zatím nepouštím (jen nahoře v pokojích). Ale pak mne to čeká také, vše přizpůsobit bezpečnému pohyby lezoucího zvědavce… Troubu máme kvůli dětem trochu výše (kuchyň jsem vymýšleli, když jsme měli 3 děti), tam jen tak nedosáhne, ale to ostatní… Ještě máme v obýváku krb – to pak bude v zimě hlídání…

    Mějte se krásně. Ať nám svítí sluníčko 🙂

    #872003
    škubina
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky 🙂
    Jogo, s tím hlídáním to asi nemá cenu ani komentovat 🙁 alespoň, že ti manžel pomáhá…
    Jak sis zarelaxovala u kadeřnice?
    Leni, Liberec je dobrá volba. Je fajn, že si užíváte celá rodina. jak jsi psala posledně,je třeba si to užít, dokud s námi děti ještě chtějí někam jezdit 🙂
    A spaní se zlepšuje,to je paráda. U nás bohužel moc ne. Malej spí v nci pořád neklidně a ráno vstává mezi 6.30-7.00 a já jsem pořád unavená. Myslím, že tím nekojením se to trochu zlepšilo, ale žádný hit to není. Zítra jdu na krev, ať mám klid, že je vše v pořádku.
    Jinak holky ještě nebalím 🙂 na to dojde až v pátek. Ve čtvrtek musím ještě do školy a v pátek se na to vrhnu. Ale s tím naším přejížděním už mám balení v malíčku daleko horší je pak vybalování, celý dny pak jen peru,žehlím a přemlouvám kluky,ať si to prádlo aspoň uklidí. Vždyť to znáte…:)
    Zatím se mějte,užívejte příchod jara a před odjezdem se ještě ozvu. Ahoooj

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,366. až 1,380. (z celkem 1,749)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist