Červen 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 99 odpovědí. Do diskuze (9 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 99)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845091
    Anonym
    Host

    S tou registrací do porodnice tady v Praze je nutné se zaregistrovat už v týdnu 14+0, alespoň do porodnic, o které mám zájem. Máš nějakou vyhlédnutou, kde víš, že je ještě čas?
    Jsem ze smíšeného manželství, máma je češka a táta němec, žili jsme vždycky tady, cítíme se jako češi, ale tátu to asi vždycky mrzelo, že taky tady se nemůže tak realizovat jako v rodné zemi. Byla to od něj odvaha, máma by za ním do Německa nešla a on tenkrát neuměl vůbec jazyk, tak všeobecně na jazyky moc není, takže to tu na začátku musel mít hodně težké. Chtěla bys tu porodit a pak třeba zase do Anglie, nebo napořád?
    S porodem doma bych to nikdy neriskovala, ještě jako prvorodička jsem si to tak nějak malovala, že to každej zvládne, tak to asi není až taková síla, ale nakonec to docela zážitek byl, malýho museli tahat vakuovým přístrojem (to je jakoby kleště, ale jiný princip), už se mu tam nedařilo, já ho nemohla vytlačit, takže riziko to je vždycky velké a to se ten porod rozbíhal moc dobře, ani asistentka v nemocnici nečekala komplikace, ale pak tam nakonec bylo seběhnutý celý oddělení, vyvíjí se to opravdu rychle a nedá se nic předvídat. Takže třeba tohle nevím, jak by doma dopadlo.. A teď je malej zase otočenej koncem pánevním, třeba se ještě otočí, ale slyšela jsem třeba o případech, že rodička tohle nevěděla, chtěla rodit doma a nakonec to bylo pěkný drama a do nemocnice museli, naštěstí to přežili.
    No já vím, že to bude páreček kluků, nějak jsem to i tušila :). A Ty víš?
    Jo a s kůží jsem měla tentokrát taky problém, ne snad vyloženě lupénku, ale jak byly ty mrazy, měla jsem úplně strašně suchou kůži, zvlášť na zádech, na spodku břicha a na hřbetech rukou, taky na hlavě, až mě to svědilo a byly tam jakoby takový fleky a loupala se, tak mi doktorka doporučila krém s ureou, nejdřív to štípalo, ale pak se to asi zahojilo a teď už je to celkem dobré, jen na ruce to mám pořád.
    Jinak mám ještě trochu potíž s kloubama, začalo to asi tři měsíce po minulém porodu, tak se mi jako podlamovala kolena a pak mě hrozně bolela při každém vstávání a sedání a tak, nejdřív jsem myslela, že mi dochází vápník kvůli kojení, ale to nepomáhalo, tak jsem pak zkusila na radu kamarádky želatinu a to bylo ono..Brala jsem to pak až do konce kojení, v těhotenství pak už ne, ale trochu mě zase někdy bolela kolena, tak jsem zase začala, asi je to jakoby dlouhodobě výdej kojením a těhotenstvím, tak to raději už teď budu brát.
    No a ještě mám po minulém porodu navíc problém s tím, že mě někdy bolí jizva na hrázi, teď už je dítě výš, tak tam netlačí, ale na začátku to bylo někdy dost..no to jsou ale všechno takové snad spíš přechodné drobnosti, ketré souvisí s tím, že to je takhle po sobě a tělo si moc neodpočinulo, tak já doufám, že to zase dobré bude 🙂
    No člověka to vždycky mrzí, minule se mi na konci udělala strie u pupíku a i jsem kvůli tomu brečela, protože to bylo poslední týden, ale ona celkem zarostla i za krátký čas, tak teď už jsem taková klidnější, vím, že to vše přejde a bude tu to dítě a to je velká radost :), dává to nějak jinej smysl života..
    Tak se drž 🙂 pa

    #845092
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    víme, víme, taky kluk 🙂 no, s těma porodnicema jsme trošku zaspaly, bylo to komplikovanější, jednak jsem si dlouho nechtěla připustit, že jsem v tom, po minulým neúspěchu jsem se nechtěla fixovat na tu skutečnost, jako abych se pak necítila tak špatně, kdyby to zase nevyšlo. jednak jsme zařizovali spoustu věcí z UK sem a obráceně. ale manžel mě už asi zviklal, pojedem do Anglie, pak uvidíme. teď ještě co mi řekne gynekolog k letu, na tom taky záleží, protože na cestu autem se necítím… jazyková bariéra u nás není to podstatné, já mluvím celkem obstojně, manžel také, protože studoval tady. takže na malého budeme asi mluvit smíšeně, ale zase bych mu z toho v makovičce nechtěla dělat guláš, je to takové divné… 🙂

    na stálo to doufám nebude, bylo by fajn být třeba půl roku tady, půl roku tam, záleží na tom, jak to bude s manželovou prací, taky jestli budeme v pořádku…

    ale teď vybíráme jméno. chtěli bychom něco, co zní v češtině i angličtině pěkně, je to podobné. aby s tím neměli babičky a dědové problém :).zatím máme 2 takové adepty- Michael- Miky- ( májkýýý) 🙂 a Christophera- Chrise- Kristiána, ale to první se mně osobně líbí víc. ještě taky David- Dave, ale vzhledem k tomu, že se tak jmenuje manžel, přijde mi to takové divné, neoriginální 🙂 pro holčičku bych si přála jméno Rosemary, je to takové pěkné, do češtiny Růženka, Maruška, v Aj Rose… ale ultrazvuk mluví jasně 🙂

    teda trošku jsi mě s tím porodem vyděsila, dost se toho bojím… už aby to bylo za mnou. to těhotenství jsem si začala užívat tak nějak pořádně až teď, ale stejně už bych nejraději měla miminko na světě 🙂 je to takové stresující,ty otázky jako: bude vše v pořádku? budeme zdraví? budu dobrá matka?

    a vy už máte jméno vybrané? jak se cítíš? co malej, nezlobí? nechává tě alespoň trošku odpočinout?

    mějte se krásně, všechny pozdravuj 🙂

    #845093
    Anonym
    Host

    Ahojda, zrovna dneska jsme meli super den, byla jsem s malým u kamarádky, co má podobně starou holčičku a moc hezky si spolu hráli, tak jsem si říkala, že až budou dva a budou si hrát spolu, tak to bude úplná idyla, no ale hned to nebude :). No s tím porodem jsem Tě nechtěla strašit, ale je potřeba se předem tak nějak připravit na to, že to nemusí být jak si to člověk představuje..Ale jinak si užívej to těhotenství, protože aspoň já jsem vždycky ohromně v pohodě a nad věcí, tak je to takový nejšťastnější období :).
    Z těch jmen, jak píšeš, se mi asi víc líbí Michael, nakonec se tak jmenuje můj manžel :). My máme vybráno Marek, na světě je Filip a to jsou obě taková mezinárodní jména, já to tak taky chtěla, protože máme příbuzné různě v cizině. Taky mají obě latinský původ a jsou stejně dlouhá, tak se mi to takhle líbí..
    Jinak to první těhotenství si člověk tak nějak víc prožije, já teď na to tolik nemyslím a někdy i zapomenu, že jsem těhotná na okamžik :), takže se cítím možná líp než poprvé..Taky já zatím přibrala jen 4 kg, tak jsem lehká a nemám potíž s klenbou nohy jako minule. To minule jsem si spala po obědě, pořád jedla, spala celou noc a ráno dlouho, nic z toho teď tak nejde, v noci se malej někdy budí, ráno vstává, po obědě si chci užít chvilku volna, kdy spí on, tak já nespím a tak..Ale on je jinak hodnej, už chodí a chodí i venku, tak je s ním docela legrace a nemusím ho pořád po bytě nosit, spíš ho honím, když ho chvi třeba přebalit..Je fakt, že vyžaduje dost pozornosti, pořád někde něco krámuje, někam leze, ale dá se to s ním vydržet 🙂

    Tak dobrou noc, si jdu dát ještě kakao 🙂

    #845094
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    já jsem si vždycky plánovala, jak jednou budu mít kupu dětí, ale tak nějak mě to postupně opouští, až teď mi dochází, že je to docela makačka, že se člověk musí otáčet 🙂

    taky jste vybrali pěkná jména, líbí se mi, že nejsou úplně tuctová, že když v davu dětí zavoláš, že se ti jich neotočí 20… 🙂 kdybys měla ještě nějakej nápad, tak sem s ním, my ještě nejsme rozhodnutí. příjmení je Packet…

    víš, mně se třeba hrozně líbí, když vidím, jak nějakej malej capart se strará ještě o menšího… to je táááák roztomilý. jak ho třeba hladí tou ještě neohrabanou ručkou po hlavičce. prostě k sežrání… 😀

    já už budu muset, jednak jsem dostala hroznou chuť na olivy, tak si jdu nějaké chytnout, a jednak mě ten můj malej lotřík od rána tak kope, že jestli budu ještě chvilku sedět u počítače- což se mu asi zrovna moc nelíbí, když se mamka nevěnuje jen jemu- že mi asi prokopne bříško.

    jinak když už jsme u toho, já jsem poměrně drobná, mám 165 cm, a v „mládí“ jsem byla anorektička, takže s váhou jsem byla na štíru od jakživa. i do nedávna jsem bya hubená, ale teď? přibrala jsem už 7,5 kg a připadá mi, že neprojdu dveřma 🙂 jestli to takhle půjde dál, tak bude Dave muset vybourat futra 😛

    já už jsem se téměř nechala ukecat, v pondělí jdu k doktorovi, tak uvidíme, jak jsme na tom, a jestli se vůbec někam poletí. říkám si, že když nám to tam nebude vyhovovat, že se můžeme vždy vrátit. sice jsme tam už žili, ale něco jinýho je dva mladí lidé, kteří se témě nemusí na nic ohlížet a malé miminko….

    tak si užij dnešek, já jdu. pozdravuj kluky, pa Věrka

    #845095
    t týnuška88
    Registrovaný uživatel

    zdravím všechny nastávající maminky. já nejsem těhotná a ani v dohledné době dítě neplánuji… co tu dělám? no, dělám výzkum, jak těhotenství mění člověka, co maminky cítí…. je to moje seminární práce a pokud byste se chtěli zúčastnit, poslala bych vám nějaké otázky, nebo bych si s vámi jen psala přes mail, nebo tento web. nebylo by to zase tak časově náročné, jak říkám, potřebovala bych nějaké dobrovolnice:D

    tak pokud by vám to nevadilo, tak mi, prosím napište a dál bychom se domluvily. myslím si, že by to mohlo být i příjemné… no, každopádně přeji mnoho štěstí a hlavně zdravíčko! 🙂

    #845096
    Anonym
    Host

    Věrko, tak to jsi ještě nepřibrala zase tak moc, v minulém těhotenství jsem touhle dobou měla už 9 kg nahoře, ale já jsem vyšší, mám 173 cm.
    My máme docela takové zvláštní příjmení (Čonos), tak jsem nechtěla, aby zase to jméno k tomu bylo nějak taky zvláštní. Za svobodna jsem zase měla nezvyklé dlouhé německé příjmení a k tomu se jmenuju Edith, tak jsem si trochu připadala jako exot, to příjmení skoro nikdo ani dobře nevyslovil :). No ale měli jsme jako náhradní pro kluka ještě vymyšleno Erik, ale nějak mi to připadá trochu tvrdé a divná zrobnělina, ale Ricky třeba se mi docela líbí. Taky se mi líbí jména Daniel a David, jsou taky celkem mezinárodní, ale my máme známé těch jmen a to je pak takové zvláštní..
    Máš chutě na olivy? A ještě na něco? Já mám dost chutě na maso a i na vinnou klobásu a nějaké uzeniny, to je stejné jako minule..A taky na čokoládu a to kakao, to mi pomáhá večer na pálení žáhy..
    S kopáním mi to teď pořád nepřipadá tak moc, protože si pamatuju, jak kopal nakonec Fíla a on kopal do žeber..tenhle malej má zatím nahoře hlavičku, tak ta žebra netrpí..
    Tak uvidíš, co k tomu řekne doktor, pak napiš 🙂

    Pa a hezkou neděli!

    #845097
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    no, stejně si myslím, že jsem obrovská 🙂 víš, já moc maso nemusím, jím jen ryby a kuřecí, ale čokoládu mám také neustále po ruce. tuhle jsem dostala obrovskou chuť na burákové máslo. tak jsem šla, sklenici si ho koupila, vzala jsem lžičku a bez pečiva, jen tak jsem ji snědla za jeden večer u televize 🙂

    Edith je náhodou pěkné jméno! podle mě je hezké každé jméno když se říká s láskou. já jsem jeden čas naše proklínala Věrku, vůbec se mi to nelíbilo… proč ne třeba Veronika, to je podobné. ale tak nějak jsem si zvykla, přátelé mi stejně většinou říkají Viky, takže to neřeším. já bych tvé jméno za svobodna asi také skomolila, německy jsem se nikdy neučila, vždy jsem byla toho názoru, že němčinu potřebuji jen v drogerii DM, jinde že se domluvím buď anglicky, nebo francouzsky. také jsem byla přes půl roku v rusku, takže se domluvím, ale moc valné to stále není.:)

    jinak dnes jsme byli u paní doktorky a můžeme bezpečně odjet. vše je v pořádku. ale nechci to nějak odkládat, ještě bych si to mohla rozmyslet:) takže dovyřídíme narychlo nějaké resty a tak do 14 dnů asi poletíme.

    no, mě ještě nikdo nekopal, tak to asi tak nějak víc prožívám 🙂 páni, já už moc chci, aby bylo pěkně teplo. jen jsem uklidila zimní bundu, že se udělalo na pár dní pěkně, už jsem se do ní zase zpátky soukala. já chci sluníčko!!!!!!!! přeci jen, do trička se s břichem vleze daleko snáz než do tý bundy, která tak blbě škrtí 🙁 ach jo, zařiďte mi aby bylo pěkně :)))

    a co ty, jak se cítíš, občas je to pěkný zápřah na záda, nebolí? já třeba teď už nevydržím moc dlouho stát. po chvilce si musím sednout, ale to je asi normální. ale jinak si třeba myslím, že se mnou hormony moc změn neudělali. i když je pravda, že mě teď dokáže rozplakat každá kravina. tak třeba dřív jsem se smála u horrorů jako blázen a teď brečím u každé druhé komedie 🙂 jak to máš ty? pozdravuj kluky, pa Věrka

    #845098
    Anonym
    Host

    Ahoj, s tím počasím je to dneska lepší, odpoledne půjdeme ven..ale doma máme ústřední topení a když jsou teploty venku kolem 15, tak to nekdy vypadne a to se zrovna stalo a v noci byla pěkná zima, Fíla se na mě tiskl a lezl mi pod peřinu (jinak má takovej spací pytlík a to mu stačí). No a celé Velikonoce to má být špatné..Ještě bych chtěla před porodem tak týden být na chatě, máme ji v Jizerkách, ale zatím je tam sníh, tak to zase nemusím, k chatě se pak hrozně brodíme, je trochu stranou..a s věcma a břichem a Fílou mě to teda neláká..No, v Anglii asi moc hezkách dnů není, co?
    S tím oblečením jsem to taky už zandala, i fusak zimní, ale máme teď takové přechodné, tak to zimní už nevynám..
    Se zády je pravda, že stání někde na tvrdém je nepříjemné, ale jinak to musím zaklepat, že mě nebolí, i když musím občas nosit Fílu a dost ho zvedat, třeba do židličky na jídlo, nebo taky se mi zasekne někde a nechce třeba do výtahu, tak ho přenáším..No ale nejhorší je ho koupat ve vaně a tak se k němu nahýbat, to když je doma, tak dělá manžel, ale někdy musím..Sama se taky z vany zvedám hůř, ale ještě to teď jde..
    A emoce, tak to už asi od prvního těhotenství mám tak, že na horory nemám nervy a ani na nějaké zprávy, třeba o únosu dítěte. Ono ani nemám moc čas se na něco moc dívat, večer uspáváme a pak jsem spíš na počítači a odpoledne, když Fíla spí, tak taky. Ale v minulém těhotenství jsem se docela koukala na konci na nějaké zamilované filmy (třeba v posledním týdnu si vzpomínám na Milence Lady Chatterleyové a pak těsně před porodem na Away We Go, to je to rodičovství). Takže takové uklidňující věci a to mě dojímalo..
    Tak si jdu dát asi Nutellu, se měj krásně a hezké Velikonoce 🙂 pa

    #845099
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    ahoj 🙂
    no, máš pravdu, v Anhglii moc slunejch dnů není, ale mně déšť moc nevadí, jenmusí být teplo. já mám ráda takové ty letní deště- ne bouřky, těch se bojím, ale deště, které osvěží vzduch a lépe se pak dýchá. hlavně když je teplo 🙂

    já se teď moc nekoupu, mám strach, že bych se do té vany zapasovala a už by mě nikdo nevyndal, proto se raději sprchuji.

    no, já teď filmy ani moc nevyhledávám, popravdě jsem ráda, když se dostanu do postele. v devět spím jako zabitá a to normálně chodím spát tak kolem té jedenácté. a v kíině jsme teď dlouho nebyli, nerada tam chodím, raděj si film přehraju přes videotéku. to je rychlejší, levnější a navíc doma, kde při tom můžu třeba žehlit…. ä z těch filmů (nebo co to je) co jsi psla ty, jsem neviděla ani jeden :)))

    i vy si užijte Velikonoce, pro malého to asi bude zážitek, že? pentličky, vajíčka, čokoládičky… jako malá jsem se na toto období moc těšila 🙂 takže pěkné svátky.

    PS: a s tou nutelou to vůbec není špatný nápad. taky do ní jdu 😀

    #845100
    Anonym
    Host

    Ahoj, ty Velikonoce Fíla zase tak moc neprožíval, on spíš zatím všechno shodí a pak strčí do pusy :), ale dostal čokoládičky a to on teda rád, jako my :). Když vidí někoho s čokoládou, tak za ním běží a ukazuje toto a chce taky..
    Jinak se mu nějak rozhodilo spaní, usíná večer později, pak tedy spí celou noc, to je dobré, ale budí se brzo, nějak po 6, tak jsem z toho mrtvá..Navíc po obědě taky spí až později a neusíná tak dobře jako dřív..Tak jsem teď nějak utahaná a připadá mi, že je toho na mě moc. Bříško se nějak zvětšilo a taky už začal kopat víc a i se mi hůř dýchá, jak je už pod žebrama. No 30. týden, ono už je to dost..Vzpomněla jsem si, že minule jsem asi od 32tt pila maliník, docela mi to chutnalo a navíc to možná urychlilo porod, i když kdo ví, jak by to bylo bez něj.. Ale už ho zase mám doma.

    No, venku začali řezat motorovkou a malej se samo vzbudil, tak já musím zase letět..Už asi se chystáte na cestu, že?

    Papa

    #845101
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    no, nemáš to moc jednoduchý. obdivuju tě, že to takhle zvládáš. taky už toho mám „plný kecky.“ Filípkovi rozumím, včera mě přepadla úplně nehorázná chuť na koblihy, viděla jsem je u takový malý holčičky. a kdyby mi to nebylo blbý, snad bych jí je dokázala sníst, jakou jsem na ně měla v ten moment chuť.:D

    hmmm, přípravy už vrcholí, už máme zbalené oblečení, moc jiných věcí s sebou nevezeme, byt tam máme zařízený z dob, kdy jsme tam žily. bude to sice chtít pár změn, protože máme poslední patro + podkroví, takže ke schodům nějakou tu zábranu, aby až se bude batolit, nespadl dolů, z manželovi kanceláře uděláme dětský pokoj atd., však on to nějak přežije 🙂 svoje území ale hájil dlouho, to ti povím…

    tak nějak se na tu cestu těším čím dál míň, ale už nejde couvnout…

    a jak se máš vlastně ty? kromě toho, že moc nespíš a špatně se ti dýchá.- je mi to líto, soucítím s tebou…. jednu chvilku jsem si pohrávala s myšlenkou, jak by bylo fajn, kdyby děti rodily muži. ale když pak cítím, jak mě ten malej tvoreček kope, nebo jak to šimrá, nevzdala bych se toho ani na okamžik. ale myslím, že by nebylo od věci, aby si to ti muži někdy vyzkoušeli, jako jaké to je. aby cítily ranní nevolnosti, bolesti zad, problémy s dechem… oni by se na nás pak dívali úplně jinak. tím nechci říct, že o mě doma není náležitě pečováno:D můj muž je naprosto skvělej, a když si postesknu, že mám třeba na něco chuť, už letí do krámu…

    no nic, já už musím. teď o sobě asi chvilku nedám vědět, bude to hektický, ale slibujum, že se zase ozvu co nejrychleji to půjde. pozdravuj ode mě Filípka, miminečíčko (dokonale sladkej výraz) a vlastně i samu sebe. já před tebou smekám. pa Viky

    #845102
    Anonym
    Host

    Ahoj Viky, mám dneska po kontrole a vše je ok, malej se dokonce otočil hlavou dolů, ani jsem si to tak jistě nemyslela, i když jeden den se mi zdálo, že se nějak přetáčí..Jinak ho dneska paní dr. měřila a sice tu u rodičů nemám ten papír o Filípkovi, ale vážil tenkrát přes 1,8 kg a Mareček má 1,65, tak snad bude přeci jen menší 🙂
    Jinak u nás stále pokračují boje se spaním Filípka, noc se celkem ustálila a to spí od 9 do 8, ale přes den vůbec nechce, přitom bez spaní taky nevydrží, tak nechce spát a je umrněnej, až konečně usne, včera až ve 3 třeba. Jsem u rodičů a nemám tu nahoře v bytě kočár, ale doma ho budu dávat pravidelně do kočárku na balkon a uhoupu ho, aby si zase zvykl, protože nejmíň do 2 let spát po obědě musí, jinak to není pro něj zdravý.
    To se máte, že tam máte byt, ty úpravy třeba se zábranou nad schody stačí řešit až později, to mimi potřebuje hlavně postýlku, případně nějakej košík a mít vymyšlený, jak se bude koupat a pak mít někde přebalovák a jeho věcičky. My teda zatím máme v přebalováku Fílovy věci a já chci skříň, kam se to přestěhuje a komoda bude Marečka, ale pořád to nějak nepostupuje :).
    V minulým těhotenství byl manžel takový pozornější, ale přesto, že toho teď mám daleko víc, tak má víc dojem, že to nějak zvládnu. dělá toho dost, ale stejně mám pocit, že si prostě nechává nějakou svou rezervu a nebere na to ohled, že já žádnou nemám. Bude s Tebou manžel u porodu? Michal minule byl a spíš než obdiv si z toho ale odnesl, že to byl stres a že mi to moc nešlo, sice bylo fajn, jak mi radil s dýcháním, ale mám pocit, že kdyby tam tentokrát nebyl ( třeba musel hlídat Fílu), že bych to taky přežila.
    Můj hlavní pocit teď je, že bych potřebovala víc pomoci, ale Michal toho má hodně v práci a moje máma taky pořád nějak uhýbá, spíš mi hlídá třeba, když musím někam jít, ale že by přijela a pohlídala jen tak, abych si odpočinula, to moc ne. Ale zrovna tenhle týden jsem tu u rodičů, tak to si nemůžu stěžovat :). Jen je vidět, že Fíla na mě hrozně visí, třeba když jdu na záchod, hned je nejistej, tak snad by pomohlo, kdyby si ho naši prostě k sobě někdy vzali i beze mě..
    Jo, napadlo mě, jestli se chceš podívat na Fílu, tak je tady https://plus.google.com/u/0/photos/102496369275667438542/albums/5722310237914927361/5729735569301952178
    Tak přeju, ať se rychle zabydlíte, není to takhle před tím porodem asi nic příjemného, takováhle změna..
    Papa

    #845103
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    ahoj Bibo! posílám pozdrav z Londýna. už jsme to tu nějak uspořádali, takže snad dobrý. také jsem se už sešla s bývalýma kamarádkama- není jich moc- jen 3, ale i to je fajn, abych tu nebyla tak sama. v poslední době jsme se moc nebavili, jednak nedostatkem času a jednak proto že jsem Anglii považovala za uzavřenou kapitolu, ale jsou fajn. Lara má navíc také teď bříško a doma už má 2 letou holčičku Elisabetku (vážně se to píše se s!), takže mi slíbila, že mě poinformuje…

    páni, mrkla jsem na ty fota, ten je dokonalej!!!! je naprosto k sežrání. kdybych mohla, vzala bych si ho z fleku domů. prostě je úplně úžasnej. páni, toto je opravdový smysl života. porodit a vychovat děti. jo, ale i tobě to tam moc sluší.

    to mě mrzí, že jsi tolik unavená, neboj, to bude dobrý! asi by bylo fajn, kdyby si tví rodiče Fílu vzali třeba na 3 dny, alespoň by sis pořádně odpočinula… chudák Fillípek, úplně mu rozumím, také bych měla strach. ti malí z toho nemají ještě tolik rozumu… nebojíš se, jak brášku přijme? jako jestli třeba nebude žárlit? a jak ti vlastně jinak je?

    já jsem včera pekla cookies, napekla jsem jich asi 50- 3 velký plechy. dělám je normálně s čokoládou a kakaovým cukrem a i navrch dávám čokoládu- bílou a hořkou. no a jak tak stydly a já kolem nich tak chodila, řekla jsem si, že bych mohla ochutnat. a už to jelo. na Davea jich zbylo asi 16. tolik jsem jich za svůj život nesnědla snad ani dohromady 😀 ale moc mi chutnaly, musím se pochválit!

    pozdravuj Fílu, je vážně moc roztomilej. a snaž se nějak uvolnit, uklidnit, odpočinout si. vím, že se mi to mluví, když nemám malé dítě, ale měla by ses teď soustředit hlavně na sebe a na miminko. tak zatím ahoj, mějte se krásně, brzy se ozvu 🙂

    #845104
    Anonym
    Host

    Ahoj Viki, tak mám za sebou už i zubaře, než jsem se objednala, tak to trvalo a pak jsem na termín ještě měsíc čekala, tak už jsem se docela modlila, aby nic nebylo, a naštěstí dobrý. Jsem teda ráda, nebyla jsem tam od posledního těhotenství a to jsem mezitím kojila.
    Tak alespoň, že tam máš nějaké kamarádky, ono pak se člověk rád vždycky s někým občas sejde, nebo se jde projít, my teď chodíme i na hřiště, Fíla si zatím úplně s dětma nehraje, ale přece jen na ně rád kouká. Díky, je to naše zlatíčko :), no jak bráchu přijme se trochu bojím, ale zase myslím, že je na nějaké žárlení ještě malý. Nejvíc myslím na to, jak vezme kojení, jestli mu to nebude vadit a pak je problém spaní, protože já s ním spím v posteli a on je na mě vlastně celou noc natulený. Tak to moc nevím, pak to malé dítě spí v postýlce, tam má i ten monitor dechu, ale na kojení si ho beru do postele a to nevím, jak bude, jestli bude Fíla s manželem..Ale Michal s ním tak neumí spát, když se Fíla v noci vzbudí, tak Michal se taky úplně probudí a nemůže pak spát..já to hned zaspím, ale to taky nebylo hned, to je cvik a únava :).

    No a jinak nějak jsme tenhle týden asi přehnali cestu na chatu, jeli jsme tam jen na odpoledne na otočku, abychom viděli, jak to tam po zimě vypadá, ale jsem od té doby nějak utahaná, asi přece jen ty otřesy a dlouhý cesty už na mě nejsou. Taky jsem tam musela Fílu pořád v předklonu honit, aby někam nespadl, manžel musel chvíli rovnat dříví, co nám spadlo..I mi tak od té doby jakoby ne tuhne břicho, ale někdy cítím takové jakoby strnutí celé pánve, že se mi pak blbě jde..Měla jsem to nějak i minule myslím touhle dobou. Břicho už mi připadá hrozně veliké, myslela jsem, jak je fajn být těhotná v létě, ale ta vedra teď, to je teda zátěž a taky změny tlaku při bouřkách. Jsem skoro ráda, že se teď má zase ochladit..
    V pondělí si Fílu vezmou naši a zkusí s ním máma spát, tak jsme zvědavá, doufám, že to půjde..JInak jsem teď ještě dostala nějakou práci, tak to dělám, když mám čas, naštěstí se Fílovi vrátilo spaní po obědě.
    A jak teď trávíš čas? Máš už nakoupené všechny věcičky? Já si už raději zabalila do porodnice..

    Tak papa a budu se zase těšit..

    #845105
    Anonym
    Host

    ahoj já mám kočárek firkon verano long a je super velká korba i sportak mám ho z Tuchlovic Batolátko a jsem moc spokojená mají velký a hlavně cenově dostupný snad vše mají tam velký výběr opravdu všeho a ochota to se hned tak nevidí zkus to Dáša

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (z celkem 99)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist