Červen 2012

  • Toto téma obsahuje celkem 99 odpovědí. Do diskuze (9 účastníků) se naposledy zapojil uživatel Anonym a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 99)
  • Autor
    Příspěvky
  • #845121
    Anonym
    Host

    Ahojda, já jsem pořád celá, teď jsem začala 37tt a v pátek máme první kontrolu v Motole.. no jsem zvědavá, jestli udělají UTZ kvůli velikosti nebo to nechají být..Jsem už skoro pořád u mamky, jen na víkend doma s manželem, už bych to s Fílou vůbec nezvládla sama..On je celkem hodný, ale pořád se s ním musí něco dělat a taky pořád se pro něco ohýbat, tak to už je moc. Cítím se docela dobře, už bych to na jednu stranu docela chtěla mít taky za sebou..Je to taková nejistota, kde zrovna budeme, kde bude Fíla, jak rychlý to bude, půjde to líp než minule..a tak. Ale nějak vynervovaná zase nejsem, ono to prostě nějak dopadne :). To máš štěstí, že se o Tebe starají, nabírej sílu, budeš ji pak potřebovat. Možná má Mikky prdíky, když tak brečí, Fíla na to netrpěl až tak, ale dávala jsem mu na bříško takový pytlík s nahřátými peckami třešní a taky pak nějaké ty laktobacily jsem sama brala a fenyklový čaj. Tak se dávej dohromady, máš nějaké komplikace kvůli tomu řezu? Papa E.

    #845122
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    aha, tak to mě mrzí, neboj, to bude v pohodě, třeba jen nějaká
    střevní chčipka, nebo mu něco nesedlo… jojo, teplo docela bylo, no.

    neboj, nějak to dopadne. všechno krásně zvládnete. no, s Fílou je to asi
    docela záhul, já bych to asi nezvládala takhle dobře jako ty, nestarala
    jsem se o nikoho a stejně jsem toho měla až nad hlavu. no, to s těmi prdíky
    je docela dost možné, máme takovou mastičku, kterou mu mažu bříško.
    pytlík s peckami máme doma také, dokonce jsme ho nenechali v Praze 🙂
    na kolik mu to mám dát abych ho nespálila? má tu pokožku tak jemňounkou…
    na půl minuty? zdá se mi, že minuta by na něho byla moc. já jsem si teda
    vždycky dávala minutu a půl, použávám to na ucpané čelní dutiny nebo
    jsem to měla na menstruační bolesti. a nebude to na něj moc těžké?
    aby ho to na to bříško netlačilo… ale děkuju za rady, takhle to použít
    by mě nenapadlo, a čajík také zkusím.

    ne, jizva je v pořádku, jen když kýchnu, tak v tom škubne.
    já mám nějaký bacil v krku, vůbec netuším, kde jsem to mohla
    chytnout. ale vzhladem k tomu, že je Mikky malinkatej, tak
    nemám antibiotika. nosím roušku, abych to na něho neprskla
    a hrozně mi teče z nosu. a kýchám. a jsem unavená. prostě
    jako chřipka, ale zkomplikovaná prckem.

    asi v deset jsem Meta kojila a pak jsem si ho dala na bříško, ležela
    jsem na zádech a měla jsem jeho hlavičku na prsou. to bylo
    dokonalý! jsem MÁMA!!! to mi běželo hlavou. fakt bezva pocit 🙂
    je to naprosto úchvatný! malej se hrozně rád cachtá, když ho myju,
    je strašlivě hodnej, ale jakmile ho vyndám z vody, tak začne hrozně
    plakat. nevím, jestli je to tím, že když byl v bříšku, taky byl ve
    „vodě“. třeba z něj jednou bude potápěč 🙂

    taky jsem nachytala Davea, jak stál nad košíkem, ve kterým malej usínal
    a povídal mu takový děsně roztomilý věci. je to fakt super mít doma
    takovýho prcka. docela nás to změnilo, to můžu říct už teď 🙂

    tak hodně štěstí, máš to za pár, že? těšíš se? hodně štěstí, držím ti palce
    a myslím na tebe. i na Fílu. pozdravuj ho. a odpočívej.

    #845123
    Anonym
    Host

    to si presne nepamatuju, jak se ty pecicky dlouho hraly, ale nejak to vyzkousej, takova telova teplota a pripadne pod to nejakou plinu, at ho to nepali.. My mame ten pytlik docela maly, ale on byl Fila porizek.. Taky jak pises o tom koupani, tak to vlastne taky pomaha, ta tepla vodicka, ja pouzivala ten kyblik Tummy Tub a to pry pomaha, ze tam to dite ma tak skrceny nozky, ale Mikky je na to asi jeste malickej, ja si to troufla az po sestinedeli, ze jsem se nebala, ze mu spadne hlavicka nejak. Taky masirovat brisko a drzet nozicky tak skrcene, to zklidnuje a i se muze vyprdet :).
    Vidis, byt najednou rodic je uzasne, ze? Me manzel taky delal radost, kdyz byl s malym a je s nim porad moc rad :). Na Marečka se těším, hlavně si neumím představit něco jinak než s Fílou, ale to bude právě ono :). Tak brzo se uzdrav a dej pripadne nakam nejakou fotku 🙂 papa

    #845124
    Anonym
    Host

    Tak at se das brzy do kupy,mi se mame s malym super az na to
    ze od brezna si tu predavame nemoci …..naky blby rok…..ja to nakonec
    chytla ted od maleho takze slunicko na tom byl tak,ze se nemohl ani
    plazit jen mi lezel v naruci ci spal…ale hned jak se dame do kupy zase zacnem
    nase aktivity…byt nemocny je opruz tak at se mate co nejlepe

    #845125
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    ahojte, dala jsem nějaké fotky- 4, na rajče, takže jestli chcete, tak jsou v albu Malý Mikky a já jsem uživatel Viky-Dave-Mikky. dala bych jich tam víc, ale mám strach, že je někdo stáhne, a použije k nekalým účelům 🙂 moc děkuji za ty rady, Metík vypadá, že se mu ulevilo, každopádně pláče trošku méně. mně už je taky líp, takže se začínám zapojovat do normálního chodu domácnosti. to mě mrzí, yoga, že jste tak nemocní, ale určitě se z tohbo vylížete, až začne být tepleji. bibo, jak se ti daří? měla jsem původně rodit až někdy za 14 dní, a ty to máš také teď někdy, že? držím ti palečky, brzy se ozvy a napiš co je nového a jak se máš. pozdravuj Filípka a mimi

    #845126
    Anonym
    Host

    Ahoj Viky, fotečky máte moc hezké, jsou jak z reklamy :). Mikky je slaďoučkej, i mi připadá větší, než jsem si myslela..
    Ten termín mám až 27.6., ten podle UTZ, 19.6. mám podle MS, takže se uvidí. Už jsem byla na první poradně v Motole a říkali, že když už jsem jednou porodila normálně dítě přes 4kg, tak už to půjde i podruhé a zatím se jim tak pohmatem nezdá až tak velký. Ale to ani minule se jim tak nějak nezdálo. Navíc 21.6. je tam odstávka porodního sálu, a pak se rodí jinde, docela bych ráda do té doby, protože to už vím, kam máme jít. Docela často mi bříško tvrdne a jsem taková úplně lenivá, rozhodně cítím jak se to blíží víc než minule. Taky se trošku bojím, aby to nebylo moc rychlé a nerodila jsem nakonec někde v autě.
    Fíla má teď pořád potíže se zubama, najednou mu nějak vyráží jeden za druhým, snad už mu začaly růst i špičáky, pořád slintá :). Začal zase líp spát po obědě, tak za to jsem ráda.
    Vlastně už máte s Mikkym za sebou celý měsíc, to to utíká :). Tak přeju, ať vám pěkně prospívá a vytvoříte si nějaký domácí režim.
    Jo a po porodu jsem dost minule brečela, ale jako radostí a dojetím, že jsme to zvládli :). Tak papa

    #845127
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    on to až na tu poslední fotku fotil Dave, a jelikož je skoro-profesionál, tak by bylo blbý, kdyby byly třeba mázlý 🙂 ale děkuju. máme doma už zarámovaný černobílý na zdi, jak Mikky spinká a čučí do foťáku. ono je tam napsané, že je to krátce po narození, ale ta fotka je stará asi 4 dny. ta s tátou je asi týden. jestli se mi to povede, ještě nějaké přidám, ale nějak se mi to zasekává… taky něco pošli zase, Fíla je kouzelnej. vážně? má teplotku? to je smutné, hlavně aby to v pohodě přečkal a měl to brzy za sebou. rozumím, také jsem byla docela na měko, točila se mi hlava, z toho jak jsem byla šťastná. to je jako šílené! já jsem četla na internetu nějaký článek, kde se ruší porodnice! prý v Rokycanech a ještě někde. psali tam, že to bude super, až na silnici umře matka i s dítětem… navíc je prý ta nemocnice nově zrekonstruovaná, takže to vypadá, že má někdo pěknou provizi za to, že ji zavřou a poté pod cenou prodají nějaké soukromé společnosti třeba na plastiku… to je úplně nepochopitelné! ale neboj, to zvládnete hezky v pohodě. Fíla bude hezky u rodičů a vy dojedete v pohodě, chvilku si pobudeš na sále a potom budeš držet nádherné miminko! držím ti palce!! 🙂 pozdravuj broučky, já jdu s tím svým na procházku, náležitě si užívat závistivé pohledy, že mám tak pěkné mimčo 😀

    #845128
    Anonym
    Host

    Muj maly uz radi jak cerna ruka,uz je videt ze je mu dobre laskone..
    tady v Uk hlasi dest a dest slunce opet v nedohlednu,ja chodim s
    malym do otevreneho bazenu a zavreneho pool kousek od Chigwell
    zacla sem tam chodit
    hned po sestinedeli,davam tam maleho 1*tydne na hodku do jesli babicky
    daleko tak se clovek musi zaridit kdy planujes Prahu?Mi v lete a v lednu na mesic
    Bibe hladky porod a pohlad brisko strasne to leti……..

    #845129
    Anonym
    Host

    Ahojda, jo tak Dave je fotograf? Tak proto to máte tak hezky nafoceno :), manžel taky fotí rád, ale teď zrovna na výletě si špatně nastavil ISO a moc to nevyšlo. Byla s náma ale kamarádka s rodinou, ona fotí moc pěkně, tak tady posílám fotky, jsou tam i oni, mají 3 děti a moc pěkně vychované 🙂 http://irena.mystik.cz/fotky/20120603/. Fíla teplotu nemá, ale je od těch zubů někdy nevrlý, pořád něco okusuje, tak je to jasný, že to je tím. S tím Motolem to není zase tak hrozné, po tom 21. se rodí jinde na patře, ale ne úplně jinde..Jen je ještě vždycky předem nutné zajít do kartotéky pro kartu, tak to je docela už náročné před tím porodem, když už člověk sotva chodí a ještě to někde hledá..Byla jsem dneska u kadeřnice, abych neměla po porodu moc dlouhé vlasy, pak bych se nemusela hned tak dostat zase..Tak si jdu chvilku lehnout, Filda taky spinká :). Tak papa

    #845130
    v věruška13
    Registrovaný uživatel

    ahoj, tak se pěkně vyspinkej 🙂 téda, ty jsou také moc pěkný… na úplně poslední je k sežrání!!! a jak tam Fíla chodí, úplně s přehledem 🙂 vsadím se, že máš co dělat, aby jsi ho doběhla… moc ti to tam sluší, bříško máš taky pěkný, to se divím, že se ti ještě chce někam chodit… 😀

    no, teď už to má jen jako koníček, ale když jsme se potkali, fotil profesionálně. ale hlavně se zaměřoval na sport. někdo se zaměřuje na kytičky, brouky, no a on fotil nejraději fotbal. takže máme doma přehlídku fotek, prostě cizí chlapi na zdi 🙂 ale je to docela pěkné, už jsem si na to zvykla. Dave říká, že je daleko těžší zachytit někoho v pohybu, což má asi pravdu, ale já nevyfotím skoro nic, ani kdyby to měl být šutr uprostřed pole 🙂 většinou je to naprosto nepoužitelný, protože to stihnu rozmazat, nebo mám ten foťák blbě nastavenej 😀

    já jsem ty poslední dny před porodem byla celkem akční, ale tak to bylo téměř dva měsíce před termínem. když to vezmu zpětně, tak mám docela radost, že je Mikky nedonošeňátko, protože nosit ho ještě o dva měsíce dýl, to bych nezvládla 🙂 fakt tě obdivuju, protože starat se o dalšího prťouska bych nezvládla. byla jsem ráda, když jsem uvařila véču.

    tak pa, měj se hezky, já už musím, Mikky se vzbudil, mám asi hladík…

    #845131
    Anonym
    Host

    Verusko nevim jak se na to rajce leze tak snad vas uvidim na zivo,ja na net
    moc nechodim vsechen cas venuji skole,opatruj maleho a ozvi se na kavco

    #845132
    Anonym
    Host

    Ahoj, to máš pravdu, už ho nedoběhnu, Fíla chodí hrozně rychle, vždycky vykročí a už letí.. a s tím břichem to fakt nejde. Dneska se zase měnil tlak a po ránu se mi motala pěkně hlava, ale po obědě už to je lepší, musel uvařit Michal..V pátek byla zase kontrola, ale celkem nic, jen jsme tam docela dlouho čekali, už bych taky ráda měla mimčo venku, sice vím, že to taky nebude snadný, ale s tímhle tělem už toho moc nejde :). Jo před dvěma měsícema jsem taky ještě byla akční, teď už je to takové mletí z posledního..
    Jo, fotit sport je asi pěkný, i děti takhle v pohybu jsou moc hezký fotky. To vlastně možná teď může fotit i na olympiádě?
    A co Mikky? Jak Ti v noci spí? Máš tam ještě rodiče? A spí Dave taky u vás? Michal nás opustil a spí vedle a doteď se nevrátil do ložnice, ale teď dostane Fílu :). Většinou už spí celou noc, ale trochu teď blbne při usínání, chce jen mě, a hrozně dlouho se mrská než usne..
    Tak se měj pěkně, doprala pračka, tak se jdu na to podívat 🙂 papa

    #845133
    Anonym
    Host

    ahoj 🙂 tý jo, moc si nezahrávej, dávej na sebe pozor, ať se Tobě ani mimču nic nestane. neboj, určitě to půjde dobře. bude to v pořádku, uvidíš.

    David spí s námi normálně v ložnici a nevypadá to, že by se chtěl vzdát svého pohodlného místa 🙂 ne, Mikky je naprosté zlatíčko. od té doby, co masírujeme bříško, dáváme pecičky- udělala jsem nový obal, přesypala jich jen část, aby to nebylo tak těžké, dávám mu pod to na půl přeloženou plenku, opakuji tak 3x, vždy po dvou minutkách- tak spí úplně dokonale. vzbudí se tak 4x za noc, dávám ho spát kolem deváté, tak poprvé kolem jedenácté, kdy si jdu lehnout já a Dave, tak to ho nakojím a pak spinká až do dvou, pak jej přebalím a znova pije. potom se budí tak kolem páté ráno, to je docela čilej, ale do hodinky znova usíná a spinká až do půl osmé. párkrát už se mi stalo, že vynechal nějakou „přestávku“ a pak nechtěl spát přes den, ale nijak to nepočítám se stopkami v ruce, nechávám tomu volný průběh. Dave je v pohodě, většinou mi když kojím Mikkyho skočí pro čaj, nebo podá co je zrovna potřeba, pak zalehne a v okamžiku spí. to je úplně fantastické, já to tak neumím, občas nemůžu zpátky zabrat, tak si třeba čtu, nebo jdu koukat na televizi, a usnu až potom co se Mikky vzbudí napodruhé.

    David je úplně dokonalý táta. tak krásně se stará, jestli máme vše, nebo jestli něco nepotřebuju. říká, že jsme to nejlepší, co ho mohlo potkat. ne, je vážně super, všechno zvládá, nejraději Mikkyho koupá a přebaluje, vůbec mu nepřijde, že je to práce pro „mamky“ prostě přijde z práce a běží za Metíkem nebo za mnou a hned se vyptává co bylo. je hrozně pozorný, občas mám pocit, že kdybych tu nebyla, vůbec nic by se nestalo, protože by si kluci vystačili úplně sami. dave říká, že by nejraději začal pracovat na dalším 🙂 zrovna teď má Meta a chodí s ním po domě, nahoru a dolů po schodech- to je lepší uspávadlo než kočárek 😀

    na olympiádu Dave lístky má, já jsem ale odmítla jít, bez Mikkyho nedám ani ránu a aby jel také, na to je moc malý a nikdy nevíš, co se v davu může stát… tak se domluvil s přáteli a půjdou sami. fotit to nebude, není tam oficiálně, hlavně už to má jako koníček, nemá rád, takové to že něco MUSÍ vyfotit, někdy vyfotí třeba sto fotek a někdy an i jendu. prostě jak ho to chytne…

    dneska je tady tak strašně ošklivo! prší, je pod mrakem, zima…. já chci léto! nejhorší je, že nemůžem ani ven, protože by mi malej mohl nastydnout, vysloveně počasí na to sedět doma. ááá, malej právě usnul (signalizuje David) a mám tě od něho moc pozdravovat, že ti přeje hodně štěstí, aby vše dobře dopadlo.

    #845134
    Anonym
    Host

    ahoj Bibo, ty rodíš? dlouho ses neozvala, měla jsem strach, co s tebou je…. přeju ti hodně štěstí!

    #845135
    Anonym
    Host

    Ne ne, ještě nerodím, jen mám nějaké potíže s kolísavým tlakem a není mi moc dobře..Taky minulý týden mi umřela babička..Bylo jí 93 a vlastně měla krásnou smrt ve spánku, už poslední půlrok jen ležela v nemocnici..No, ale i tak..
    Myslím, že to bude někdy příští týden, už mám pocit, že bych to dýl ani nevydržela, břicho už je hrozně těžké a tlačí mě do pánve, tak už jen tak sotva chodím jako kachna. Fíla cítí takovou nervozitu ve vzduchu, tak je na mě hodně fixovaný, a když třeba jsem byla v pátek v poradně v porodnici, tak to doma celé probrečel. Až tam budu nejmíň ty tři dny, tak to asi neponese úplně dobře.
    No v poradně mi jen řekli, že je vše připravený, že to bude, až bude malej chtít..
    Dívala jsem se ještě na vaše fotky a vidím, že malého už nosíš v nosítku, my máme ERGO, ale myslím, že je to až od 4 měsíců, šátek mi nikdy moc nešel uvazovat. Ale teď bych ještě v létě ráda na chatu a taky ho asi budu nosit, tam se s kočárkem daleko nedojde. Jinak díky za podporu a taky Davida zdravím, to je dobře, že mu to tak jde s Mikkym. Michal teď s náma taky spí, když jsme tady, tak snad si zvykne..Já dřív taky neusínala hned, ale člověk si na to zvykne, že nespí v kuse..
    Tak se měj dobře a držte palce 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 76. až 90. (z celkem 99)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist