Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881048
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, my dneska taky absolvovali UZ ve 20tt a jeste jeden UZ budeme mit pristi tyden s prckem v nemocnici.. na veskere kontroly vyvoje atd.. ale prcek je kolem 20cm a cekam klucika <:o) ktereho jsem si moc prala 🙂
    wojis ja tedy nevim,ale myslim si,ze rostep rtu asi bude viditelny jen na uz… zkus se podivat nekam na web a nebo se zeptej dr

    #881049
    Anonym
    Host

    Zdravím holky,

    tak mám za sebou UZ ve 20. tt. Bylo to docela napínavé, paní doktorka pečlivě kontrolovala, zda je vše v pořádku. Jediné, co se jí nepodařilo prohlédnout detilně bylo srdce. Tak jdu v pondělí na podrobnější UZ k Apolináři. Jsem z toho trochu rozklepaná, doufám, že vše bude v pořádku. Přeci jen, je to moje první a vymodlené těhotenství. Pohlaví mimča zatím neznáme, prcek měl nožičky u sebe, tak nebylo nic poznat…

    #881050
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj nastávající maminky 🙂
    Tak taky už mám za sebou ultrazvuk ve 20tt, dopadlo to velmi dobře, prcek krásně roste a vše je jak má být. Ale! protože nám zrovna předvádělo takovou gymnastiku:| 😐 😀 že ho vlastně paní Dr. nemohla vyfotit na barevnou 3D fotečku, tak jsem byla trošku zklamaná, na to jsem se těšila nejvíc a celá naše rodina byla moc natěšená…ani nám neukázalo pohlaví, má mezi nožkama pupeční čňůru…takže pojedu ještě jednou a ta fotečka musí vyjít:D
    Bříškouž se mi začalo pomaličku krásně kulatit. A taky už se mi stalo že mi stuhlo bříško, a taky v něm mám takové napětí….takže magnesium prý pomáhá..
    A dneska se jedem podívat na postýlku a na kočárek, už se moc těším..
    Od kamarádky jsem dostala první oblečky…ona má 2 kluky takže neutrální – bílé a žluté.
    Holky, hladí vám chlap bříško někdy? nebo ptá se vás jak se cítíte? Ten můj bambula nic:(
    Miminko už začíná vnímat a slyší zvuky tak by bylo krásné si sním povídat, musím tatínka trošku nakopnout:D
    Tak zatím holky opatrujte se…

    #881051
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahojte,
    všechny zdravím…Já žádné novinky nemám,na kontrolu jdu příští týden-jako Lucka 15.3.takže uvidím…Ale snad bude jako doteď vše v pořádku 🙂
    Moje miminko je taky pěkný živel,někdy celý den nevím,že je a jindy kope o sto šest 🙂 ,dokonce když si pokledpu na bříško,tak mě po chvíli do stejného místa kopne-se tak škádlíme-ale on mě pak kope daleko víc,teda 😀
    Jinak rosteme,někdy mám pocit,že se to bříško kulatí i ze vzduchu,ale každý to má holt jinak a jelikož prcek už má přes těch 25 cm vidět to jít musí,že…Jinak se snažím trochu cvičit-ale už ne podle dvd,ale tak nějak podle sebe co zvládám a dělá mi dobře.Čtu hodně odborných knížek,takže se připravuju po domácku,ale myslím,že to taky není na škodu.
    Já si s miminkem povídám sama a někdy si připadám jak pako 😀 Mluvila jsem na něj už dávno,ještě když jsem byla s přítelem a ten vždycky přišel a ptal se co jsi říkala???A já-nic si povídám s miminkem 😀 😀 celkem komedie 😀 …
    Jinak jsem si všimla,že se mi nějak „ochlupatilo“ to bříško,máte to taky tak???Nikdy jsem ho nějak chlupaté neměla a teď…No doufám,že to zmizí 😀
    Jinak stěhování mi bohužel nevyšlo,tak s mimčem zůstanem v tom mém malém bytečku zatím a uvidíme co do budoucna,no…Sice to dost zamrzelo po dlouhé době čekání,ale co se dá dělat,dokud nemusím se stanem pod most,je to pořád ještě fajn…
    Jinak se cpu vitamíny,mažu různými tělovými mléky pro těhulky a je mi fajn,přítel mi sice chybí,ale snažím se to nějak zvládat…Jenže srdci hold člověk neporučí 🙁
    Ale snažím se nesmutnit,naopak…jen občas to na mě dolehne…
    Až na dnešek bývá hezky slunečno,tak beru tu svojí psici a chodím ven,bez ní tak s kámoškou po obchodech…
    Chtěla jsem se zeptat,chodíte některá plavat???Já mám pernamentku,konečně i jednodílné plavky,tak bych šla,nemívám žádné záněty ani jiné problémy se „spodkem“ takže myslím,že můžu bez problému,ne???Raději se zeptám,pokud nevíte nevadí zavolám si k dr,ale přece jen mě zajímalo jestli nemáte zkušenost…ptž jsem někde četla,že se musí nosit tampony,jinde zase ne,tak nevím a kamarádky co děti mají plavat nechodily,takže mi neporadí :S
    Mějte se krásně těhulky,miminka ať kopancemi dokazujou,že jsou zdravé a vy mějte pohodu a úsměv na rtech 🙂 …..

    #881052
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak mě také občas tvrdne bříško, proto papám magnesium a je to lepší.
    Peťulko, mně se také bříško nějak „ochupatilo“, s tím bohužel nic nenaděláme:^) Pokud nemáš zánět apod., tak si myslím, že plavat můžeš bez problémů – nám to na kurzech doporučují!! A také dlouuuhééé procházky.
    Jinak můj manžel si s miminkem rád povídá, hladí ho a mimčo na to reaguje kopancema:D
    Už se nemůžu dočkat toho úterního UTZ!!!
    Dnes nás čeká pohřeb – zemřela nám babička, tak snad to nějak bez většího stresu vydržíme.
    Opatrujte se, holky a usmívejte se!!!

    #881053
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík milé těhulky,

    jsem nyní v 21 tt. a termín nám 21. 7. 2011. Už máme za sebou velký ultrazvuk ve 20 tt., všechno je v pořádku, pohlaví mimča jsme si s přítelem říct nenechali, protože se chceme nechat překvapit. Navíc zařizujeme svatbu (datum máme 23. 4. 2011), takže máme kolem toho spoustu běhání. Ale jsem za to ráda, aspoň mi ten čas hezky utíká. Také se už nemohu dočkat 28. 3., protože to budu konečně ve 24 tt. a vyrazíme s mamkou nakupovat poprvé na mimi (jsme na ty nákupu obě už hodně natěšené).

    Přeji každé z vás pohodové těhu a žádné strašáky!

    #881054
    w wojis
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak máme za sebou další kontrolu, pan doktor opět vše kontroloval, je srdíčko neviděl moc důkladně, tak nás poslal na vyšetření na fetální kardiografii. Trochu mě to vystrašilo, snad bude vše OK, máte někdo zkušenost s tímto vyšetřením?

    #881055
    w wojis
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak máme za sebou další kontrolu, pan doktor opět vše kontroloval, je srdíčko neviděl moc důkladně, tak nás poslal na vyšetření na fetální kardiografii. Trochu mě to vystrašilo, snad bude vše OK, máte někdo zkušenost s tímto vyšetřením?

    #881056
    Anonym
    Host

    Ahoj, já jsem byla na echu plodu v pondělí, je to klasický ultrazvuk, jen se detailněji zaměří na srdce (nazvětšují si jeho obraz, kontrolují průtok krve mezi komorami a síněmi, poslechnou si ozvy…). Jen se neboj, máš pečlivého gynekologa, a to je dobře!

    Já bych se chtěla zeptat na pohyby miminka – od kdy je patrné, že prcek kope? Já jsem prvorodička v 21.tt a stále cítím jen občasné pošimrání… Tak si říkám, zda je to běžné a toho „kopání“ se dočkám až později…

    #881057
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    prvorodicky muzou citit pohyby az kolem 25tt 🙂

    #881058
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahojte 🙂
    Luci,děkují za odpověď,procházky provozujeme a právě ten bazen mi chybí,takže příští týden jdu :)))
    Jinak já byla taky na detailním vyšetření srdíčka a není proč se bát,je to lepší odhalí to různé srdeční vady atd pokud jsou…
    A co se týče pohybů,tak tím šimráním to začíná 😀
    A u každé maminky-těhulky je to jinak kdy se mimčo začne vrtět zřetelně a kdy kopat.
    Já jsem prvorodička (zatím prvotěhule 😛 ) a pohyby cítím už delší dobu ted jsem 22tt ,ted cítím snad všechno už,když se v noci otáčím tak mimčo asi taky,kope kdykoliv se mu chce…Ale to už jsem písala…
    Krásnou neděli plnou sluníčka a pohody Všem 🙂

    #881059
    h Haniczka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj:) Tak sem se pravě přidala…já mam 14.7:)

    #881060
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík těhulky,
    jako prvorodička jsem byla taky zvědavá na první pohyby mimča. První pohyby jsem cítila v 19tt, když jsem byla v klidu, byly to takové nesmělé ťukanečky. Teď jsem ve 22tt a mimi je docela čiloučké, se docela legrace přemýšlet, co tam v bříšku vyvádí za lumpárny.:P

    Jinak s těmi pohyby to má každá těhulka asi jinak – záleží kde je uložena placenta a jaké nátury je mimčo.

    Užijte si hezký a slunečný zbytek úterý 😀 Konečně je jaro tady!

    #881061
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsme byli včera na kontrole a na velkém UTZ. Jsme 21+3, všechno vyšlo moc dobře, miminko je zdravé, viděli jsme všechny orgány, cévy… dokonce máme i nahrané DVD a vypadá to, že čekáme holčičku. Viděli jsme všichni kávové zrno a pindíka jsme nenašli, ale 100% to není. Aspoň to bude překvapení!! Tak jsme moc rádi a už můžeme začít nakupovat, protože nemáme vůbec nic.
    Já jsem si postěžovala na tvrdnutí břicha v určitých intervalech a po vyšetření mi doktorka řekla, že mimčo mi tlačí na dělohu, tak jsem dostala vysoké dávky magnesia a musím po práci ležet. Za 3 týdny se uvidí, jak to vypadá a jestli ještě můžu být v práci nebo zůstanu doma.
    Tak se opatrujte!!

    #881062
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,
    to těhotenství mi začíná dávat pěkně zabrat. Beru magnesium, protože bříško tvrdne a zdá se mi že hlavně v noci, což nechápu. beru to pár dní tak uvidíme jestli zabere.
    Ale hlavně už pomalu nemůžu nic dělat, a už vůbec procházky….strašně mě bolí třísla, myslela jsem že to přejde, ale stačí když uvařím oběd,vysaju a jsem hotová, večer se nemůžu ani v posteli otočit. Když jdem nakupovat tak už pak ten den nemůžu dělat nic jenom sedět a odpočívat. A já sportovní typ:) dlouhé procházky vůbec nepřipadají v úvahu. Takže musím čekat že to přejde nebo budu muset čekat až do porodu.
    Jinak vše Ok mimi je moc aktivní v bříšku a předvádí tam asi spartakiádu nebo co:D
    Měj te se maminky a opatrujte se…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 151. až 165. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist