Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881078
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky.Jsem Peťula z jiné diskuze. Jani já jsem na 99%rozhodnutá používat ty nové látkové plínky.Ty se namusí „vyvářet“ stačí 60st a nemusí se „žehlit“ jen se pověsí. Nemám totiž čas a náladu pořád koukat do letáků a lítat po krámech a schánět kde mají jednorázovky levnější.A když peru ostatní prádlo tak proč bych nemohla vyprat pár kousků plínek ať se taky tatínek zapojí o praní anebo o chvilku hlídání miminka.
    Bylo mi vysvětlováno třeba v létě jak je to s jednorázovkou a látkovkou jestli v tom není teplo.Látkovkou je to jako byste byli obaleni svetrem-který dychá a jednorázovkou je jako byste byla obalena igelitem.Přeji Jani aby ses dobře rozhodla.:)

    #881079
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík holky,

    dneska jsem začala 26 tt, od začátku jsem přibrala 6 kilo, ale jinak vše v pohodě, žádné problémy 🙂 , mimčo lumpačí hlavně odpoledne.

    Plenky: já budu používat látkové pleny Bambino mio (vícevrstvé, není to klasika), jednorázovky jenom, když půjdu s prckem na návštěvu nebo k lékaři. Jak již zmínila Peťula, jsou jednoduché na údržbu (pere pračka a nežehlí se) a stejně jako ona, nechce se mi hlídat akce v obchodech. Sousedky sestra je používá také a je s nima maximálně spokojená. 😀 .

    #881080
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    ahoj holky,
    rozjela se tady dobrá diskuse o plenkách, právě o nich taky začínám přemýšlet a vůbec jsem nevěděla, že existujou ty látkové. Dověděla jsem se to až od jedné těhulky na cvičení, prý jsou super, ona si nakoupila 20ks asi za 8tis. jedna vyjde okolo 400kč. Ale když si zpočítáte kolik dáte za jednorázovky, tak je to jednou tolik. Je s nima velmi spokojená, neprotečou a perou se na 60st. Tak jsem se rozhodla že si pořídím ze začátku asi 10kousků a uvidím jak to dopadne, určitě budu kombinovat s jednorázovkama, když pojedu s mimi pryč. Našla jsem značku POP-IN, http://www.přebalujeme.cz.
    Včera mi přišla postýlka :-D, a taky už mám asi 2 igelitky oblečení, mám všechno spíš na holčičku, i když mi to doktor pořád ještě na 100% nepotvrdil*-)
    Taky mě pořád trápí ty třísla a mimi kope dělá v bříšku pěkné kotouly 😀 a jsem ráda že o něm vím. …..

    #881081
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    A jsem ve 24tt a břibrala jsem 6kg.:)

    #881082
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    zdravím vás opět…
    Jsme krásní velcí a naštěstí zdraví,takže se máme fajn…
    Přibíráme nadále podle předpisů,tak jsem zvědavá jak tomu bude v příštích měsících 😛 Jinak začínáme pomaloučku 7.měsíc to to letí 🙂
    Všimla jsem si asi před 3 týdny,že mám mírně oteklé chodidla,ale naštěstí mi to nejde dál do noh,tak doufám,to zůstane tak jak to je…Je to sice na pohled nevábné,ale patří to k tomu,no..Když mám nohy nahoře tak to bez problému splaskává,ale nikdy ne úplně…mno…
    Až na tohle nemáme žádné problémy,výtok je bežný,měla jsem ty tablety a dál doktor nic neříkal,jen že těhotné většinou mívají výtoky,no…Takže plavání jsem se vzdala :))
    Al emusím se přiznat,že mě čím dál více zajímájí cviky na pánevní dno,před prvním porodem-cvičíte některá?četla jsem že to zabrání úniku moči,různým problémům jak zdravotním po porodu,tak sexuálním,tak se nějak zajímám…Jen dfám,že s tím pupíkem zvládnu nějaké cviky 😀
    A co se týče plen,já už mám nakoupeny nějaké jednorázovky,ale taky to nepřeháním,ptž vím,že né všechny miminku padnou atd,takže budu mít i klasické látkové….Ale ne nějaké ty speciální kdy jedna stojí 400,- co to je za plenky??O těch slyším prvně 😮
    V květnu na další poradně jdeme na další krevní vyšetření,tak snad bude vše v pořádku jako doteď..U zubařky jsem byla a dostala jsem pochvalu-obě dvě jsme čekaly,že to bude horší,takhle mi spravila dvě plomby a dobrý,uuff…:-))))
    Jinak se máme fajn s mimim,jen tento týden je to počasí hrůza,člověk nemůže nikam vyrazit 🙁
    V pondělí jsem sice měla výlet přes čtvrt republiky,ale ne moc pozitivní,umřela mi babička :((( Tak jsem se s rodinou byla naposledy rozloučit,tolik mě mrzí,že se nedožila prvního pravnoučete 🙁 ale věřím,že je někde už s dědou a zase šťastná……
    No,snda příští dny,týdny a měsíce už budou jen pozitivní-nejen pro mě,ale taky pro Vás všechny ostatní…
    Opatrujte se a krásně zakulacujte :-))) papapa

    #881083
    Anonym
    Host

    Ahoj Peťko,
    tak jsem zavítala na tuto diskuzi a když jsem četla tvůj příspěvek, tak jsem si, řekla že sem také napíšu, jelikož jsme na tom asi podobně. Stala se nám stejná událost, akorát tedy opačná. Snažím se to vzít, nic s tím už nenadělám, ale hodně mě to taky mrzí kvůli tomu pravnoučeti, také by to bylo první. Nechci se moc stresovat kvůli mimču, aby bylo zdravé a v pořádku. Ale občas jsou myšlenky hrozné. Poslední rozloučení nás teprve čeká, někdo mi říká, že bych tam neměla jít apod. Ale já asi půjdu, poté by mě to mrzdelo a vyčítala bych si, že jsem nešla. Ty jsi teda taky byla?

    #881084
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Milá Daňhule,
    předem…Upřímnou soustrast 🙁 …co víc říkat,že?….
    Abych byla upřímná,ani na chvíli jsem neváhala jestli tam jet nebo ne,musela jsem-sama kvůli sobě.Musím přiznat,že to bylo hrozně emotivní,vzhledem k těm hormonům,že jsem tam brečela asi ze všech nejvíc a pořád do toho smutečního projevu smrkala,ale takové rozloučení je jen jednou…Já bych si asi neodpustila,kdybych tam nejela…
    Je fakt,že to na mě dolehlo,ještě ten den odpoledne a zase jsem jen brečela,ale pak jak jsem vyčerpáním usnula a prospala celou noc,tak s dalším dnem jsem se cítila o mnoho líp…Babi by nechtěla,abych se trápila,mimimu ani mě(Tobě) to nesvědčí,hold to je život,ale bolí to no…nebudu říkat,že ne…
    Když to shrnu,bylo to hrozné,ale ten pocit,že jsem jí dala poslední sbohem,za to stojí..
    Věřím,že někde je a vidí mě a je ráda,že jsem přišla…Znamenala pro mě hodně,už proto,že byla poslední prarodič co jsem měla..Nechali jsme jí s mamkou udělat krásný věnec s věnováním,zapálili svíčku a….
    Běž tam,když ti bude špatně,můžeš odejít na vzduch,nebo do auta,ale budeš vědět,že jsi to zkusila…Lepší než tam nejít a pak si to vyčítat.
    Držím palečky pěsti,Myslím na Tebe,at jsi kdokoliv a kdekoliv,posílám ti energii a sílu!Věřím,že to ustojíš tak jak jsem to ustála já 🙂
    Já jsem se chtěla holky na něco zeptat,ale tu nikdo už snad nechodí(venku sluníčko tak kdo by seděl u pc,že?:P )
    Na matriku kvůli jména se má jít před porodem,to vím…ALE….
    Chci aby mimiš měl příjmení po mě,ale otce v RL uvedeného mít chci,jenže on semnou nekomunikuje a nevím jestli bude schopen semnou na tu matriku jít,nevíte jak to pak řešit?Mimo soud-zatím?????:^)

    #881085
    Anonym
    Host

    Ahojky těhulky,ja už teda mrňouska mám,ale i tak dostavám stále nabídky na různé dětské věci. Tak proto Vám tady píšu. Známý vyprodává velkosklad s kočárky,tak by se Vám třeba mohl nějaký hodit. Jsou myslím za pěknou cenu.

    http://aukro.cz/bumbleride-indie-twin-vyprodej-skladu-i1572540313.html

    http://aukro.cz/jane-slalom-pro-mimoradna-akce-doprava-zdarma-i1572540325.html

    http://aukro.cz/peg-perego-gt3-completo-vyprodej-skladu-i1572540319.html

    #881086
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Petul 🙂
    s tou matrikou je to tak,ze si vyplnis papiry o jmene miminka kde mu das sve prijmeni a pak bys mela mit papir o uznani otcovstvi,ktery ma byt podepsany od obou rodicu,tak ty ho odneses jen se svym podpisem a na matrice ti reknou vim a pujde to k soudu… pokud nebued tvuj byvaly delat maskarady kolem jako jsou testy dna atd.. tak rovnou vypocitaji alimenty apod 🙂

    #881087
    Anonym
    Host

    Peťul, děkuji ti za podporu. Přesně tak jak jsi to psala, jsem to brala i já. Rozloučit jsem se chtěla určitě jít i když v ten den dopoledne jsem názor málem změnila, bylo mi tak na omdlení, zhroucení, že jsem si říkala, jestli mám jet či ne. Ale zase si říkám, být sama doma a čekat….a pak bych si to určitě vyčítala, že jsem se nešla rozloučit, hodně mi řkali, že nemusím jezdit, ale nakonec sem jela a docela to zvládla. Od té doby jsem pocit na omdlení měla poté dvakrát, ale určitě menší než to dopoledne….Takže teď doufám, že bude vše v pořádku, jak já tak mimís a snažím se přicházet na jiné myšlenky…

    #881088
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    to je někdy síla co nám ten osud všechno nachystá a s čím se musíme vypořádat.
    Tak už mi začal poslední trimestr. Začínám být nervózní že ještě nemám nakoupených dost věcí, kdyby aspoň člověk věděl co všechno bude vážně potřebovat, všude je tolik věcí…ale aspoň je z čeho vybírat 🙂
    Zdravotně jsem na tom ok, třísla už mě přestaly bolet, takže se může i na delší procházky, ale ne do kopce, to mě potom bolí mezi třísly, nevím přesně jak to mám nazvat „stydká kost“…
    Prcek mě pořád kope, někdy víc, někdy je klidnější…už jsem si na to zvykla a s přítelem pozorujeme jak se mi vlní bříško, nebo jak poskakuje:D Je to prostě nádherný pocit, mít to miminko v bříšku.
    Holky opatrujte se a už nás to brzy čeká, uteče to jako voda…papa

    #881089
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    to je někdy síla co nám ten osud všechno nachystá a s čím se musíme vypořádat.
    Tak už mi začal poslední trimestr. Začínám být nervózní že ještě nemám nakoupených dost věcí, kdyby aspoň člověk věděl co všechno bude vážně potřebovat, všude je tolik věcí…ale aspoň je z čeho vybírat 🙂
    Zdravotně jsem na tom ok, třísla už mě přestaly bolet, takže se může i na delší procházky, ale ne do kopce, to mě potom bolí mezi třísly, nevím přesně jak to mám nazvat „stydká kost“…
    Prcek mě pořád kope, někdy víc, někdy je klidnější…už jsem si na to zvykla a s přítelem pozorujeme jak se mi vlní bříško, nebo jak poskakuje:D Je to prostě nádherný pocit, mít to miminko v bříšku.
    Holky opatrujte se a už nás to brzy čeká, uteče to jako voda…papa

    #881090
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Omlouvám se že jsem to tam vložila 2krát..:^)

    #881091
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahojteee :))
    Ev děkuju za odpověď,hnedka jsem chytřejší 🙂
    Daňhulko,je prima,že jsi to zvládla…Uvidíš postupem času,už to bude jen lepší…Já jak jsem si to nedovedla představit,tak je to tady,na babičku už vzpomínám,sice mě to pořád mrzí,ale už se s tím ta mysl sžila,smířila a nepláču,…A jsem moc ráda…Taky tě to čeká 🙂
    No jak psala MAJA,holky,už to máme za pár 😀 je to až k neuvěření jak to rychle uteklo…Já ted ještě začla brigádku,tak doufám,ty dva měsíce oddělat stihnu :-Da když ne,tak svět se nezboří,no…
    Mimišek je taky pěkný živel,kope,točí se,ale ještě je hlavičkou nahoru,doktor říkal na poslední kontrole,že na stálou polohu je ještě brzo a kámošky taky říkaly,že dokud má místi,bude se točit…:-)
    Taky se mi to bříško pohupuje,“skáče“ jednou jsem ho měla celé ze šikma,to byla sranda!!!:D
    Někdy,když mimiš nespí reaguje na pohlazení bud kopancem,nebo pohybem,je to úžasné mít takový kontakt…Nemůžu se ho dočkat 🙂
    Jinak já taky ještě nemám všechn o nakoupeno,ale myslím,že to do porodu zvládnu…
    Jsem upřímně zvědavá jestli budu rodit dřív,nebo později…A která z nás to bude mít jako první v tom červenci za sebou…
    Každopádně hodně zdravíčka do těch dalších měsícu (schválně nepíšu ů,ptž jich už nebude tooolik) 😛 jen pozitivní lidi a myšlenky….
    Zase napísejte,já se pokusím taky připojit častěji 🙂

    #881092
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Těhulky,
    kdyby jste někdy měly dlooouhou chvíli,pošlete mojí psí slečně hlasy v soutěži 🙂 Děkujemeee

    http://nejpes.blesk.cz/pejsci/fotosoutez/akcni-hrdina-2011/meggie-12.html

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist