Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881093
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík těhulky,

    tak se nám to hezky blíží, po kontrole mám pořád navíc jenom 6 kilo (za měsíc jsem nic nepřibrala), ale začíná se mi zkracovat čípek, tak se musím víc šetřit a pít 2 pytlíčky magnezia. Mimčo je hezky aktivní (hlavně po večerech je pěkný akrobat 😀 😛 ) a docela dost škytá. Zítra začínám 30 tt., příští týden odběry a 19.5. zase kontrola v poradně + velký UZ. Mám před sebou poslední měsíc v práci, takže začne zaškolování zástupu.

    Peťulo, máš hezkou fenku 😀 , hlas poslán.

    Mějte se krásně a pohlaďte bříška!

    #881094
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    mě dnes čeká poslední předporodní kurz, jsem ve 29. týdnu, taky papám magnesium – 6 tabletek denně.
    V práci se loučím 26.5., pak si vezmu pár dní dovolenou a nastupuju na mateřskou.
    Celkem se těším – už mě totiž bolí třísla a oblast pánve, tak už nemám tolik energie pobíhat v práci.
    Opatrujte se, holky. 🙂
    Papa
    PS: Také posílám hlas

    #881095
    Anonym
    Host

    Hezké odpoledne všem,

    v pondělí vstupuji do 30. tt, zahajuji odběrem krve a ve středu jdu na UZ screening. Tak doufám, že moje holčička bude i nadále dobře prospívat a snad si odnesu i nějakou tu fotku.

    Také já končím tento měsíc v práci. Užje na čase. Přestávám se soustředit – myšlenkami jsem bůhví kde. Naštěstí už mám nástupkyni, tak jí postupně předávám agendu.

    O víkendu jsem slavila narozeniny, musím říct, že šlo o nejhezčí oslavu v mém životě. Přestože hlavní dárek bude „rozbalen“ až koncem července. 🙂

    Zdravím, mějte se hezky a ať vše probíhá tak, jak má!

    #881096
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhulkyyy,
    moc děkujeme s Meggie za Vaše hlasy 🙂 …..Sice jsme nevyhrály,ale to nevadí.pro mě je jasná vítězka .
    Mám za sebou další kontrolu,miminko už je správně natořené,hlavičkou dolů-i proto lze na mém břušku rozpoznat každý jeho pohyb a nejvíc taky po večerech 😀 je sranda to pozorovat,jako by ve mě byl malý vetřeleček 😀 ..Jen škoda,že to „tatínek“ nepozoruje s náma….:| mno……
    Taky jsem byla na krev,na další poradnu jdu 31.5. kdy se bude mimiš měřit i vážit,jsem zvědavá jak velké bude,juj….
    Já jsem jinak momentálně nachlazená až hrůza,rýmu mám,že takovou nepamatuju,ale mimišek je v pořádku…Takže ted ani nechodím na brigádu…Což jsem si myslela,že bude fajn si zase odpočinout,ale ty dopoledne,které tam trávím(jen 4hodky),tak tak utečou a doma se taaak nudím 😀 no ted ne,ted ležím,pčikám a smrkám 😀 je to šílené…
    Dokoupila jsem si matračku pro mimiška do postýlky,peřinku,polštářek,nějaké věci sobě do porodnice(děsně mě pobavily ty jednorázové kalhotky 😀 😀 😀 ),plíny,ubrousky….Víceméně jsme připravení,ale doufám,že ještě počkáme…Teda já jak já,že jo,ale mimiš…:P
    Jsem nad tím tak přemýšlela,tak se pořád vůbec nebojím,naopak se hrozně těším,nějakou bolest jsem už zvládla,takže zvládnu i tohle a pak budu prcinka držet už v náručí a nikdy ho nepustím 🙂
    Asi mi bude ze začátku v tom břušku chybtě,ptž doted jsem si vůbec nedovedla představit jaká je to nádhera,ono to snad ani nejde dokud to žena nezažije…Ale konečně ho budu moct pochovat,uvidím ho,políbím…………aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
    No,ale ještě chvliku máme 😀 jak říká moje mamka->počkejte až udělám zkoušky(16.7)-dojíždí do školy (mimochodem taky plánuju,pokud bude vše ok,si tak za rok na MD udělat dálkově nástavbu),tak jsem zvědavá co řeknu za ten rok 😛 😀
    Zuzi,to je moc hezké jak jsi psala o těch narozeninách 🙂 Tak dodatečně Vše nejlepší,Tobě i miminku 🙂

    #881097
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    OPRAVA-Mamka má ty zkoušky 16.6. později by jsme joo přenášeli,což se taky může stát,že..Ale to bych už byla moc nedočkavá jak se znám 😀 😛

    #881098
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,
    omlouvám se, že Vám sem takhle vpadám, ale mám prosbičku. Patřím k únorovkám, ale tam jsem bohužel nepochodila.
    Chtěla jsem se zeptat, kdo se chystáte používat jednorázový plíny – nějak jsme si s manžou udělali velkou zásobu a Přemeček už se nám do toho nevejde. Potřebovala bych je prodat, tak kdyby jste měla některá zájem dejte vědět.
    Jedná se o plínky:
    Huggies newborn 3-6kg – mám jich celkem 154 ks (1balík celý 90ks a druhý načatý 64ks) – cena 3Kč za ks (běžně skoro 4Kč) – jsou s organickou bavlnou – vážně příjemný
    Pampers New Baby 3-6 kg – mám 3 balíky po 108ks – cena 3,20Kč za ks (běžně také skoro 4Kč) – také moc příjemný
    V podstatě jiné plínky než tyhle nepoužívám a zadeček jsme ještě opruzený neměli – jsou vážně super – jen už jsou nám malý. Kdybyste měla některá zájem dejte vědět na e-mail polma@seznam.cz – ráda je prodám…
    Díky moc a přeji krásný den…

    #881099
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík holky,

    tak mám za sebou poradnu a UZ v 31 tt. Mimčo je hlavičkou dolů, za což jsem ráda, odhadovaná váha je 1541 g a velikostně podpovídá začátku 31 tt. Čípek se už víc nezkracuje, takže taky dobrá zpráva. Do práce jdu už jenom 5 dní a pak si vybírám dovolenou a od 9.6. jsem na MD. Věci na miminko už mám komplet pro začátek, mamka mi po porodu koupí akorád jedno bodíčko růžové nebo modré barvy, podle toho, co budeme mít. Teď už dám dohromady jenom kosmetiku, věci do porodnice, koupit kočátek a látkové plenky a mám vše.

    Užívejte pupíky, už je budeme mít jenom chvilku 😀 😛

    #881100
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    tak jsem byla dneska na velkém ultrazvuku, všechno dopadlo dobře,mimi je otočené hlavičkou dolů, čípek vpořádku, mimi váží 1700g 🙂
    Ale..brali mi krev a mám málo železa a v moči krev, takže mám prý silný zánět moč. cest i když já žádné příznaky nepociťuju, musím to poléčit a brát nějaké železo, doufám že to nebude vážnější než to vypadá.
    A konečně mi Dr potvrdil tu naši Elišku, tak nemusím ty růžové věcičky měnit za modré 🙂
    Výbavičku už mám skoro celou, ještě chybí kočárek.
    Odedneška za dva měsíce mám termín, už se to dost krátí, bříško roste, přibrala jsem 8kg, což si myslim že je tak akorát:)
    Hezky těhulkujte máme to za pár čao…

    #881101
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak my jsme také dnes byli v poradně a na ultrazvuku. Jsme 31+2 a Eliška má 1900g, prý to bude asi modelka, protože má dlouhé nožky. Všechno je ale v pořádku, tak jsme moc rádi.
    Také jsme otočeni hlavičkou dolů a přibrala jsem 9kg, takže super.
    Odběry snad také vyjdou dobře.
    Opatrujte se, holky a hlavně pozor na to sluníčko!!
    Pa, Lucka

    #881102
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    je moc fajn,že se s mimuškama máte relativně dobře.
    Já se na velký UTZ s měřením a vážením chystám v úterý,už se nemůžu dočkat 🙂
    jinak mě trápí rýma,jen se modlím,aby nebyla senná,jinak vše ok…
    Vedra snáším jak kdy,někdy nadávám,ale přežiju to,potila bych se i bez břuška…
    Líbí se mi věta,užívejme bříšk,za chvíli nebudou-svatá pravda 🙂
    opatrujte se a zase písejte…..
    Ps.-jinak už máme zase o něco víc věcí nakoupených,byla jsem ve velkobchodě SAMBABY a mohu jen doporučit…

    #881103
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsme byli dnes v poradně a všechno máme ukázkové.
    Jsme 33+2, 9 kilo nahoře, maličká je živá a zdravá, tak už jen pár týdnů a je to.
    Doma už máme téměř všechno nakoupeno a připraveno, tak teď už se můžeme jen těšit na miminko.
    A jak vy?
    Mějte se krásně.
    pa, Lucka

    #881104
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulkyyyy,
    tak se nám to krátí čím dál víc,říkám si jak se ty poslední týdny vlečou a už je „zase“ další půlka za náma….No ani se nenadáme a budeme mít ty svoje mrňousky v náručí,těšíte se taky tak moc jako já???:D
    Kontrola v minulém týdnu nám dopadla dobře,čekám chlapečka jak jsem si myslela od samého začátku a bude to zřejmě velikán po tatínkovi(o tom stále škoda mluvit,ale veškeré trápení a smutky jsou zamnou 🙂 ).Malý váží-teda minulý týden vážil 2397g což má víc,než já sama po narození,vzhledem k tomu,že jsem šla na svět v 7.měsíci 🙂 já měla něco kolem 2150g…
    Jinak je vše v pořádku,bříško máme ukázkové,je to krásné a fajn,ale už si připadám děsně neohrabaná,takže se na porod těším.Navíc v těch vedrech je to „záhul“…Nohy mám oteklé jak bambuly,ale hold to k tomu patří no,nějak se tím nestresuju,i když je fakt,že malinko nepříjemné to je…Ale vrtění se maličkého a občasné kopance a pěstičky v bříšku mi vše vynahrazují 😀
    Maličký se bude jmenovat Patrik,at máme stejné iniciály 😛 P.C. už se na něj moc těším,až ho poprvé spatřím,pochovám….Bude pro mě nový střed vesmíru a bude jen a jen můj <:o)
    Jinak věci už mám taky vesměs všechny,ještě pár maličkostí “ A JE TO“ 😀 V Pondělí jsem podávala návrh na výživné na sebe jako svobodnou matku,tak jak jsem tam psala na kolik mě těhotenské ošacení+ ta výbavička přišly jsem až koukala a to ještě nemám látkové plíny a pár doplňků,ale pro ty jdu během příštího týdne…Se to nezdá,teda…ale co by člověk pro toho očekávaného mrnouska neudělal,i když jsem sama,pomáhají mi rodiče,sebe uskromním,hlavně at má prcek,nic zvláštního si myslím….
    Jinak se musím přiznat,že už mám sbalené i věci do porodnice 😀 jsem furt chodila a den za dnem odpočítavala kolik mi zbývá do porodu a vzhledem k psolední návštěvě na gyndě se termín mírně posunul vpřed,tak mi mamka řekla at se sbalím,odpočítáváš,mění se ti to,tak bal 😀 😀 tak každý den koukám na kabelu věcí 😀 Ještě mi tam chybí nějaké maličkosti,ale to už jsou fakt maličkosti…Hold kdo je připraven,není překvapen :$ 😛
    Tak se zatím opatrujte,na sluníčku to moc nepřehánějte a užívejte-užívejme si poslední týdny s pupíkem….Kdyby to na někoho přišlo dřív,tak přeju hooodně moc štěstí a hlavně at jste všichni v pořádku a zdravoučcí a pak se nezapomeňte pochlubit 🙂

    #881105
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík holky,

    tak mám po páteční kontrole a je to se mnou tak trochu jako na houpačce. Tak váha mi vyskočila za 3 týdny o 3 kila, takže teď mám 8 kilo nahoře, bříško mi začíná tvrdnout čím dál častěji hlavně po ránu, takže mě dr. raději natočil monitor, který dopadl v ten moment dobře. Dostala jsem nakázáno ještě daleko víc klidu a kdyby se to stále zhoršovalo, tak si půjdu hajnout do nemocnice 🙁 . Je to způsobeno hlavně tím, že mimčo je už od nějakého 26 tt hlavičkou dolů, která mi tam hodně tlačí na dělohu a jak mimčo roste, tak se to stále vice zhoršuje. Takže teď máme prognózu, že můžu porodit koncem června i dřív 🙁 , tak doufám, že to s mimčem doklepeme až do 39 tt (to je 10.7.), kdy by se už narodilo v termínu. Jinak mimčo se má dobře 🙂 .

    Krásnou sobotu a opatrujte pupíky!

    #881106
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No já zřejmě taky porodím dříve,než se počítá…Mimiš je otočený taky hlavičkou dolů už nějakou dobu,přesně už ani nevím a tlačí mi na nějaký nerv,ptž mě pobolívá stydká kost a vnitřní strany stehen…Taky mi všichni říkají že mi bříško klesá den za dnem,tak se modlím,at ještě vydržíme tak týden,pak už to klidně může přijít 😀
    Tento týden mě čeká předporodní rychlokurz,kde jdu s kamarádkou,jinak bych nic podobného nevyhledávala,tak snad si mě tam rovnou nenechají,je to totiž v porodnici,kde chci rodit 😛
    V pátek se jdu něchat zvěčnit s pupíkem,na památku a v sobotu jdu kamarádce na svatbu…Pak klidně může maličký přijít na svět 🙂 Někde jsem četla,že když se miminko narodí 14 dní před,nebo po termínu tak to nevadí,že tahle odchylka je normální,není ani žádné zdravotní riziko,tak neboj Ytagom,kdyby miminko přišlo na svět dřív…
    Jinak jak píšeš ohledně té váhy,ty poslední měsíce ty kila lezou nahoru snad ze vzduchu a z vypité vody,že?Taky jsem se při kontrolách nestačila divit :S Já už mám 13kg,ale naštěstí to není nějak extrémně znát,mám jen ten pupík a poslední měsíc sleduju i boky a zadek,ale to se vyběhá 😀 nějak se tím netrápím…Hlavně,že jsme s malým v pořádku…. Tj nejdůležitější 🙂

    #881107
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky, zbývá mě 6t do porodu, Eliška už má věcičky vyprané vyžehlené. Tašku už mám taky radši zbalenou. Postýlka se bude chystat začátkem července. Kočárek půjdu objednat příští týden. Chybí mi už jenom pár drobností.
    Mimčo má čím dál míň místa, takže se vrtí a je to trochu nepříjemné. Včera mi nějak nesedl oběd a po druhé za celých 8m jsem zvracela a bylo mi celý den nějak divně, jinak jsem v pohodě, už to sice s tím bříškem jde všechno čím dál pomaleji. Zatím to nevypadá že bych měla rodit dřív, ale přenášet bych teda taky nechtěla.
    Tak se holky držte a opatrně….

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 196. až 210. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist