Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881108
    m maminkaoliverka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,já jsem 34+1 a už se nemůžu dočkat mýho Oliverka.Termín mám na konci července,ale kdyby to přišlo dřív,vůbec bych se nezlobila.:) :$ Petra

    #881109
    w wojis
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky, tak po dnešní kontrole už mám úplně jasno, v pondělí nastupuju do porodnice k vyvolání porodu, pokud to samozřejmě nepřijde ještě samo během víkendu, to by bylo nejlepší. Jelikož mám těhu cukrovku a píchám si inzulín, tak se doktoři rozhodli, už mě déle netrápit. Mimíšek je v pořádku, váha přibližně 3200g a v pondělí budeme 38+2, takže mimi je donošené a v snad tedy v pořádku. Vyvolávání může trvat až 4 dny, tak doufám, že to půjde rychleji. Jinak termín jsem měla mít 8.7.2011, ale už se moc těším.
    Holky ještě hezky těhulkujte a já pak napíšu co a jak.:)

    #881110
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahojte těhulky,
    Wojis tak budeme držet palečky,at vše dopadne dobře a jste s mimiškem v pořádku…
    Já dneska byla na konzultaci v porodnici,z které se vyklubalo 2hodinové vyšetření,zjistilo se že můj doktor mimiše nějak špatně zvážil a dneska se zjistilo proč mám taaak veliké břuško.Ptž mimišek má 4250g jako mazec!!!Takže jsem objednaná na císař,pokud do 7.7 neporodím spontánně,což mě asi rozerve jak řekli…nějaké tipy na spotnánní porod? sexovat nemám s kým,umývat okna nebudu-jsem u rodičů ve 13 patře…takže nevím no…
    Když mi to řekli,rozbrečela jsem se,ted už si nějak zvykám…Jen doufám,že vše proběhne bez komplikací atd…Takže tak….
    čekám malého VELIKÁNA 😀 ale stejně ho miluju 🙂
    Jinak jsme v pořádku a zdraví,držíme palečky a pěsti všem a Vy je držte pro změnu nám…Budem psát a vy taky piště,papapapaaaaaaa

    #881111
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík holky,

    tak po kontrole v poradně je všechno dobré, doktor prohlásil, že na to, jaké má čípek zhoršené podmínky se drží statečně 😀 , prognóza je pořád stejná, že to bude dřív než na termín. Dneska začínám 37 tt, tak doufám, že vydržíme 8.7., kdy začínám 39 tt. Z ortopedie mám potvrzení, že můžu rodit přirozeně, je to kvůli těm mým kyčlím (v 10 letech jsem byla s levou na operaci), tak jsem taky ráda. Příští týden se bude mimčo znovu měřít a odhadovat váha, tak jsem zvědavá, jak jsme za těch 6 týdnů povyrostli a jestli se naplní předpověď, že bude mimčo do 3 kil.

    wojis, držím pěstičky, aby jste byli ty i mimčo v pořádku a proběhlo vše hladce.

    Peťulo, to bude kluk jako buk 😀 . Tak snad u tebe bude taky všechno ok. Na vyvolání porodu jsou dobré tyto metody – námaha (procházky), horká koupel, stimulace bradavek. Tak snad něco zabere 🙂

    Opatrujte se!

    #881112
    e Evík
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky.Tak co už ste porodili?Sem strašně zvědavá co?Já už mám našeho Matyáška v náručí od 26.4. porodní váha 3800g a 51cm.Teď už mu do šesti kil moc nechybí.Držím vám všem palce.Ty poslední dny sou děsně náročný co?

    #881113
    w wojis
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky/maminky, já už jsem konečně doma z porodnice, 29.6.2011 v 9,35 jsem porodila holčičku Verunku 3870g a 51cm, takže žádný drobeček, porod těžký, ale stálo to za to. Teď nás zlobí kojení, malá moc nechce sát, takže už v porodnici začali přikrmovat, snad se to ještě zlepší, jinak je to moje zlatíčko.

    Všem přeji klidný a pohodový porod a hlavně zdravá miminka.

    #881114
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahooojteeee holky,těhulky-maminky 🙂
    My už jsme taky dva 😀 Patrik se narodil dříve než jsem já akdokoliv z mého okolí čekali,ale jsme už doma-po dlouhých 11 dnech v porodnici a zvykáme si.Nakonec jsem stejně šla na císařský řez a musím říct,že tím jak přišlo vše ráz naráz jsem neměla ani čas mít strach.Spíš jsem byla nervozní a nedočkavá…Patrik se narodil 30.6. v 11,48.Ted se podržte 😀 měřil 51cm a vážil neuvěřitelných 4650g takže císař byl jak říkal pan doktor asi fakt nejlepší volba(nechci si představit jak bych dopadla při spontánním porodu)…
    Jinak ono to zní šíleně ta váha,ale jsem ráda,že bobiš je takový jaký je.Není nějak gigantický-čehož jsem se zprvu bála 😀 ,je v porovnání s 2 a 3kg mimči větší,ale taky už takový pevnější,takže nemusím mít strach-při těch menších váhách miminek bych teda měla a pořádný jak jsem viděla ty drobečky v porodnici….
    Nakonec je to jedno,hlavně,že jsme oba v pořádku.Tím jakou měl tu váhu měl zpočátku problém se adaptovat,ale není to prý nic neobvyklého u dětí s nižší nebo vyšší porodní váhou(proto ten prodloužený pobyt v porodnici),ale mi bylo ouzko,když musel chodit každý den na krev kvůli cukru,pak zůstat 12hodin na kapákách,ptž byl dehydrovaný,no hrůza.
    Naštěstí je vše za náma a my se radujeme ze společných chvil už doma.Máme sice taky problém s papáním-začli mi ho přikrmovat,ptž ty první dny mu mlezivo nestačilo,pak jsem neměla tolik mléka.Ted by mléko bylo,ale i tak jsem domů raději koupila Nutrilon.Musím při kojení používat kloboučky,takže prcek mi saje jen z bradavek,které už mám mírně popraskané a děsně to bolí,zvažuju odsávačku v porodnici jsem odsávala,když byl na těch kapačkách a byli jsme oba spokojeni.Nemáte nějaký tip na dobrou kvalitní a ne moc drahou odsávačku??Nevím jestli si vypůjčit z laktačního centra v porodnici,nebo koupit svoji…..
    Nakonec mi ani neřekli jak je možné,že prcek byl-je takový macek.Někdo řekl,že to je z vitamínu,které jsem v těhu brala,někdo že genetika,takže po tatínkovi-jestli to je tak,tak jednou bude mít ty 2 metry a bude mi dělat bodygarda:P se těším 🙂
    No koukám,že nejsem jediná,která z termínu červenec to stihla ještě v červnu,ale je to myslím si jedno…Hlavně,že jsme-jste v pořádku….
    Tak se držte,opatrujte,piště dál-i když vím,že toho času už není tolik,tak snad se tu vždycky nějak sejdem……
    PS.-Nevím jak to máte vy,ale já jsem ted přecitlivělejší než v těhu,hrůza 😀

    #881115
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky,
    já pořád ještě nic:( termín mám příští týden, ale už bych to chtěla mít zasebou, teď ještě ty vedra a to bříško už taky dává zabrat, ale malé se moc ven asi nechce, ani bříško mi ještě nepadá..uvidíme:)
    A všem vám závidím že už to máte zasebou a moooooc gratuluju<:o) že to dobře dopadlo a jste spokojené, šťastné a zdravé maminky. Opatrujte sebe a miminka a zatím se loučím.

    #881116
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík holky,

    tak se nám v 20:27 11.7.2011 narodila holčička Terezka 😀 , vážíla 2785 gramů a měřila 47 centimetrů. Termín porodu jsem měla 21.7., takže doktor měl pravdu, že to bude dřív, kvůli poloze mimča. Když jsme s mužíčkem dorazili v 18:45 do porodnice, tak už jsem byla otevřená na 6-7 cm, takže bych řekla, že porod byl celkem rychlý, když jsem se za necelé 2 hodiny otevřela na 10 cm a stihla ji i porodit. Ale nejvíc mě překvapil manžel, který byl se mnou u porodu a neomdlel 😀 . Akorád jsem po porodu šitá, měla jsem nástřih ale i tak jsem se potrhala na pochvě, takže jsem celá seštupovaná, nesmím si ještě tak 7 dní sednout a chodí se mi naprd. Ale porod byl ok, klidně budu rodit znova 🙂 .

    Dneska nás teprve pustili domů, malá měla žloutenku a šla váhově dolů, tak jsme museli čekat až jí ustoupí a začně přibívat. Jo a hezky kojíme a to je tak krásná věc, když je ke mě přicucnutá, bradavky jsou ok, jenom maličko popraskané se začátku, jak si zvykaly, ale už se hojí, pomáhá mi mast Bepanthen.

    To pro dnešek vše, jdu koupat, pak nakojit 😀 🙂 a dát malou spát:P

    Mějte se krásně, užívejte dětiček:P a těhulkám dost trpělivosti s tím čekáním:)

    #881117
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Využívám chvilku kdy Patrik spinká a srdečně blahopřeji k dalšímu miminku <:o)
    Je neskutečné,že jsme si tu psaly takovou dobu a ted už je to tady a jedna za druhou ty drobečky přivádíme na svět…Já vždycky koukám na malého a pořád je to takové neuvěřitelné 🙂
    Jinak odstříkávám,a dávám příkrm.Nutrilon nám moc nechutnal,tak ted zkoušíme Bebu(ptž jsem alergička,musím kupovat jen hypoalergenní mlíčka).Sice mě to mrzí,chtěla jsem zažívat jak píše Ytagom to s tím kojením,ale co člověk nadělá? 🙁
    Moje bradavky nebyly mírně popraskané,ale šíleně…Prcek jak totiž sál jen z těch bradavek,tak to sál blbě,proto popraskaly…Mimčo má mít v puse i dvorec,jenže na těch kloboučcích je tvar té bradavky tak velký že ho ani nedal celý do pusy,natož kus dvorce,tak se stalo co se stalo,no…
    Zatím to zvládáme,tak uvidíme jak to bude dál.Ale bez příkrmu by to u nás asi stejně nešlo,toho mlíka je někdy víc,jindy míň,takže dobře,že to máme.
    Už nás stihly potrápit prdíky,ale už máme mastičku,kapky,čaj,takže v noci se zase budíme jen krásně na papání a zase spíme…Někdy sice trvá přes hodinu než malý usne,ptž už se jakoby rozkoukává,ale je to lepší než když plakal :S
    Je k sežrání,sladoučký,rozkošný,krásný…ale i tak se těším až trošku odroste a začne více vnímat dění kolem sebe-ale nebudem předbíhat a všechno popořadě:P
    Opatrujte se,těhulky vydržte,maminky užívejte…
    Jsem zvědavá čí miminko příjde další na svět…:D

    #881118
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík maminky a těhulky,

    je to přesně, jak psala Peťula, takovou dobu si píšeme a už je to tady 😀 . Tak malá vypije 60 ml mlíčka, ale váhově stojíme, takže musím kojit z obou prsou a v úterý jdeme znovu do poradny na kontrolní vážení. Taky se musím objednat s malou na rehabilitaci (jednu nožičku točí špatně, pozůstatek polohy z bříška). Taky se těším, až budou malé 4 týdny a půjdeme na kontrolu kyčlí, doufám, že dopadne dobře a nebudeme už muset balit na široko. Prdíky nás taky sem tam trápí, dostali jsme na to kapičky, hlavně si ale myslím, že se malá nemůže vyprdět, když se nemůže pořádně prokopat (kvůli tomu širokému balení), protože když jí přebaluju, tak se mi při tom ještě vyprdí a je docela klid.

    Ale je táááák krásná, obzvlášť, když doširoka kouká očima a špulí u toho pusu, to musím vyfotit. A řekla bych, že se začíná smát 😀 .

    Tak těhulky vydržte a maminky si užívejte miminek <:o)

    #881119
    w wojis
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky, tak naše Verunka už nás konečně přibírá, bojovali jsme s kojením, tak jsem začala odstříkávát, malá se nechtěla přicucnout ani přes kloboučky, je pravda, že odstříkáváním mám kontrolu kolik toho vypije, mlíčka ale mám málo, takže musíme přikrmovat. Nejprve to byla Beba, ale tu tak po týdnu začala zvracet, tak teď zkoušíme Nutrilon, tak snad už bude OK. Jinak nás trápí prdíky, už si nevím rady, doktorka nám řekla, že zatím žádné kapky, tak už nevím jak ji pomoct. nemůže někdy ani spinkat, tak je mi ji líto. Jinak je to zlatíčko, ale to určitě každé mimčo:-)

    Opatrujte se.

    #881120
    Anonym
    Host

    Ahoj maminky, dovolím si vám tady dát jen jeden příspěvek. Prodávám věcičky po naší Valentýnce, pokud byste měla některá zájem, tady je odkaz http://www.sbazar.cz/bazar-uvalno/petra-du17852634.html
    Vše je krásné, bez flíčků, hodněkrát nejde ani poznat, že není nové. s pozdravem Petra
    Moc vám přejeme krásné prožití zbytkui když studeného léta a bezproblémový a rychlý porod.

    #881121
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky a miminka,
    já už přenáším 8 den a zítra 3.8. už jsem objednaná na vyvolání porodu . Někdo říká že to může trvat i dva dny, někdo zase že to jde rychle, tak uvidíme. Mojemu miminku se prostě v bříšku líbí a nechce se samo narodit, tak tomu musíme trošku pomoct. Ale jsou to hrozné smíšené pocity, mám strach a zároveň se hrozně těším na miminko a na to že to už bude zamnou. Dr říkala že je všechno v pořádku, že by měl být porod v „pohodě“ tak uvidíme…
    Měj te se a užívejte miminek a brzy napíšu jak to dopadlo.

    #881122
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky a maminky :)))
    s těma prdíkama vidím,jsme na tom stejně a s tím kojením a krmením taky wojis 🙂 Já právě měla jakoprvní Nutrilon a ten mi malý plival,tak ted jsme na Bebě a jsme spokojení…Jinak my jdeme na kyčle koncem srpna,taky na urologii na nějakou preventivní kontrolu.Až na ty prdíky občas jsme v pořádku,já už jsem celkem fit,zahojená,bez bolestí takže v pohodě.
    My máme na prdíky mastičku Flatulin,kapky Espumisan(mají banánovou příchut takže malému chutnají,se vždycky olizuje 🙂 (to můžou i tak malé miča jak máme my,naše doktorka nám dala pár dalších tipů na kapičky vhodné pro takové prcky) a granulovaný fenyklový čaj.Jsem říkala,že kdyby to šlo prděla bych za něj,jak vidím jak se někdy trápí :S
    Je tu někdo další kdo rodil císařem???:O nebo jsem v tom sama?:D Jak jsem přišla z porodnice tak jsem měla 12kg dole,ted bych řekla,že mám dole další,ale ptž jsem měla abnormálně hodně plodové vody mám vythanou kůži na břiše:( Cvičit zatím prý nesmím,ale pak se na to vrhnu,tak dfám,s tím něco půjde dělat.Už jsem se dívala i kolik stojí plastika:D jsem magor já vím,ale je to fakt hrozné :S jenže jít na plastiku musela bych mít nějakých 25 000,- navíc a taky si rozmyslet další mimi.Ne že bych už nad dalším přemýšlela,to ne,ale jelikož jsem já jedináček,chci aby Patrik někoho měl,tak nevím.Uvidím co zmůžu cvičením,nikdy jsem se k tomu pořádně nedokopala,jen na chvíli vždycky,ale tentokrát MUSÍM 🙂
    Jinak prcek je akční,už se usmívá,snaží se točit,na bříšku zvedá hlavičku,včera se vzpřímil i na ručičky a dvakrát se zvedl,je to bobánek.
    Miluju ho čím dál víc a i když jsme bez tatínka,jsem nejšatsnější na světě 🙂 Mám radost,žeje konečně hezky a můžeme chodit ven <:o) Ještě musím napsat,že mi roste před očima,Vám taky??:)
    Majo držíme palečky,pěsti,packy všichni co jsme doma,aby vše proběhlo bez komplikací a brzy ses mohla z miminka radovat stejně jako my…
    Někdy je to sice méně radostné,hlavně u nás ty první dny a noci,kdy malý začal na ty prdíky trpět a my neměli nic na „úlevu“,já jako šestinedělka chvílema brečela s ním 😀 ,ale to k tomu patří…A dá se to přežít-teda,musíme to přežít 😛
    Opatrujte se,Vaše miminka i Vy at jste v pořádku a jak budete mít čas a chut zase napište

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 211. až 225. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist