Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 226. až 232. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #881123
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojik holky,

    tak už máme s Terezkou po kontrole kyčlí a jsem ráda, že je má úplně v pořádku 😀 , takže už nemusíme dávat široké balení a ode dneška začínáme s látkovýma plenkama. Dneska jsme byli v poradně a malá váží už 2900 g, takže hezky přibíráme. Sice malá změnila teď režim a po kojení už nezabere ale kouká, takže nám vyvstal další problém s uspáváním. Ale jinak je malá zlatíčko, když kouká nebo se usmívá, je k zulíbání.

    Doufám, že Maja už má porod zdárně za sebou a brzy se ozve co a jak.

    Mějte se krásně 🙂

    #881124
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahojte…
    tak my ted taky dáváma široké zábaly,kvůli pravé nožičce,tak doufám,to zabere..Se modlím,aby jo…
    Ytaagom,nic proti,ale musela jsem se zasmát,že maličká má 2900g,Patrik už má 6kg:O fakt,nekecám…Vypadá jak půlroční mimčo…Není ani tlustá,jak spíš dlouhý,to je až neskutečné…Hold bude mít asi ty necelé 2 metry po tatínkovi,no…Ale jinak jsme v pořádku,až na tu kyčli…
    Vedro venku je neskutečné….
    Prdíky nás pořád trápí,ale je to lepší.Začla jsem kupovat BEbu sensitive a k espumisamu jsme přidali Sab simplex.Tak to střídám,někdy dávám mlíčko bez kapek…
    Doktorka na váhu neříkala nic,ono je to prý běžné že děti chvíli rostou jako z vody a pak sek a třeba rok nic,tak jsem zvědavá jak to s náma bude…
    Asi už se všechny mimča narodily a maminky nestíhají psát,tak snad někdy…
    zatím se opatrujte a jen úspěchy přeji..:)

    #881125
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík maminky,

    tak s Terezkou se nám daří báječně, šestinedělí už máme zdárně za sebou. Jsem moc ráda, že malá v noci spí, jen vyjímečně straší třeba do 12, ale jinak usne mezi 9-10 večer po kojení. Režim pravidelný Terezka nemá, přes den spí různě cca 3 hodiny (někdy si je vybere dopoledne, jindy odpoledne), ale hlavní je, že spí v noci 😀 . Tak se nám příkrmy taky nevyhnuly, teď dávám 60 ml, ale až po kojení, aby si vypila jenom co potřebuje. Kyčle máme i po druhé kontrole v pořádku, tak snad to bude tahle i nadále.

    Taky Terezka začíná „povídat“. Říká h a g, takže už spolu hezky rozprávíme 😛 . Taky už začíná pozorovat věci kolem sebe, takže jsem jí do kočárku připnula hračku, aby na ní mohla koukat, když zrovna nespí.

    Užívejte miminek a někdy písněte 🙂

    #881126
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    vidí,že zatím zvládáme psát většinou jen my dvě,tak snad se ostatní maminky taky časem ozvou a pochlubí se co u nich nového…
    Široké baléní zatím stále dávám,ale spíše na noc,někdy i přes den,ale jen doma a když není moc vedro,ne,že bych na to kašlala,ale bobek je pak zpocený 🙁
    Jinak jsme úspěšně přešli na sunar,prdíky v normě,žádné zhoršení,jsem ráda.Ale kapky ještě dávám,asi by to bez nich ještě úplně nešlo…Ted máme zase Sab,ale vyzkoušeli jsme i Infacol a ten vřele doporučuji,nám zabral ještě víc než ten Sab simplex,ale v lékarně kde jsem ted byla Infacol neměli,tak proto ten SAb…Infacol má i příjemnou pomerančovou chuť malý mi po tom hned po jídle hezky odříhnul,jindy to bud trvalo moc dlouho,nebo neříhal vůbec…
    A taky jsme už museli i párkrát použít trubičku na ty prdíky,ale to opravdu když vidím a slyším,že se prcek trápí,jinak ho nechávám at si pěkně prdí sám,at se snaží…
    Ve střdu mám první stání u soudu ohl výživného atd,tak jsem zvědavá jak to dopadne,držte mi lapečky,jinak se máme fajn…
    Budete mimča očkvoat proti pneumokokům a rotavirům???já z těch reklam už nevím co vybrat a jestli vůbec,musím se poradit s dr,ale jak jste na tom vy?????
    Všechny zdravím,snad zase brzy ahoj 😀

    #881127
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminky a miminka, já jsem zapomněla heslo, takže jsem se tu nemohla dostat. Jeden příspěvek už jsem po porodu psala, ale nějak se mi tady neuložil, takže píšu znova….
    Eliška se nám narodila 3. 8. 3560g a 51cm.
    Porod byl jedním slovem „mazec“
    Museli mi ho vyvolávat, takže ty kontrakce jsem si fakt užila, ale šlo to naštěstí docela rychle, o půl 8 ráno mi zavedli tabletku a malá se narodila 12 40. Tatínek byl s náma,a moc mi to pomohlo.
    Ze začátku jsem musela dokrmovat, ale už se mi mlíčko pěkně rozjelo tak jenom kojím, což je super.
    Eliška pěkně přibývá a roste…v noci krásně spinká, vzbudí se jenom jednou 🙂
    Ale to uspávání je někdy náročné. Nejraději usíná u prsu..
    A taky moc vzpomínám na bříško, jak to bylo super být těhotná, už se těšíme na druhé mimi 🙂
    Po porodu jsem říkala „už nikdy“ ale určitě na to časem zapomenu a děti chceme dvě, takže mě čeká ještě jeden porod:S
    A jsem ráda že to všem maminkám dobře dopadlo a jste holky šťastné, já můžu za sebe říct, že hezčí pocity jsem v životě neměla….je to nádhera být maminkou……………….:D

    #881128
    w wojis
    Registrovaný uživatel

    Ahojky maminky a miminka,
    jak se Vám všem daří? Naše Verunka už bude mít 4 měsíce, strašně rychle to vše utíká, už máme 62cm a 6300g. Jsme plně na UM trápí nás zácpa, už jsme vyzkoušeli různá mlíčka, teď máme Nutrilon Comfort, je to lepší, ale ještě musíme pořád tlačit celá rodina:D Za chvilku začneme přikrmovat, tak snad se to zlepší. Moc nás to trápí, už nevím ajké mlíčko vyzkoušet. Máte některá taky takový problém? Jinak veškerá očkování jsme zvládli na jedničku, žádné teploty, i náušnice už máme nastřelené.
    Tak hlavně pište, vím, že toho času není tolik jako v těhu, ale snad si chvilku najdete.
    Mějte se krásně i s miminky:D

    #881129
    y Ytagom
    Registrovaný uživatel

    Ahojík maminky a miminka,

    tak naší Terezce je 3,5 měsíce, váží 4250 g. Zatím kojím, ale také přikrmujeme Bebou, řekla bych, že to máme 70% beby a zbytek mlíčko ode mě. Se zácpou problém moc nemáme, navíc teď si Terezka k ránu říká častěji o prso, takže máme stoličku hezky každý den. Já začnu s příkrmama asi až bude Terezce 5 měsíců.:) Ale uvidíme, jak se to nakonec vyvrbí.

    Očkování jsme zatím taky přestály bez teplot a náušnice plánujeme taky, jen co je necháme vyčistit. 7. listopadu jdeme na kontrolu kyčlí ve 4 měsících, tak doufám, že dopadne taky dobře a malá nebude mít kyčle po mě.

    Jinak už je s ní větší zábava, není to jenom ležící miminko. Všechno zkoumá, musí to ošahat a když je hodně veselá, tak nadšeně kope nožičkami, máchá ručičkami a pusu má od ucha k uchu 😛 . Už jsme začali nakupovat na vánoce, to dostane Terezka jídelní židličku a pak chodítko hračku.

    Mějte se krásně a zase někdy na psanou:)

    #881130
    m mimiblog.cz
    Registrovaný uživatel

    Ahoj,
    mně je 19 let a čekám první dítě.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 8 příspěvků - 226. až 232. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist