Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #880928
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Jejda až ted jsem překlikla na druhou stránku,tedy vítám nové tváře a fazolky 🙂 😀 🙂 😀 🙂 😀
    Je moc fajn,jak se rozrůstáme,jen tak dál…

    #880929
    v veronikathr
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky:) já mám termín 26.7.11 , už to budou skoro tři měsíce a jsem hrozně ráda, že mě minuly ranní nevolnosti. Hrozně se těšíme taky.. A chci se zeptat neni tu nějaká holčina,nejlepe z modřan, která by chodila na těhotenské cvičení a nemá skym, nemam ani moc zjištěné, kde to je, ale každopádně samotný se mi tam moc nechce, ale určitě bych chtěla něco dělat, takhle totiš hrozně lenivim a doma se k tomu zkrátka nedokopu:D Jinak se všichni držtě:)

    #880930
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak my máme první termín 30.7. V pondělí jdeme na další UTZ, dnes jsem 10+2 a moc si to užívám…
    Dnes jsem novinu musela říct šéfovi, protože nemůžu tahat těžké věci a to má práce taky obnáší…
    12.1. začínám chodit na kurzy pro těhotné, tam se také těším, protože je to mé první mimi, chci si to užívat naplno…
    Mějte se krásně, holky. Pa.

    #880931
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,vítám VÁS i fazolky v tom Novém roce <:o)
    U „nás“ zatím nic nového,vyšetření-další UTZ máme před sebou tak zatím čekáme(nemůžu se dočkat až budu mít další fotečku fazolky 🙂
    Chtěla jsem se zeptat,ted když je dle nového zákona ta mateřská a veškeré příspěvky upravné,jak to je pro mě?Všude jsem se dočetla něco jiného tak jsem z toho trochu jelen *-) …Tady na webu jsem se dočetla viz níže…..

    klara007 | 6.12.2010 17:08
    Dobrý den, taky se na Vás obracím z dotazem. Může si studentka (nebo žena evidovaná na pracovním úřadu) zvolit jinou než 4-letou variantu rodičovského příspěvku? Předem děkuji.

    edikrejci | 6.12.2010 18:10
    Klare 007 pokud vím tak bohužel jinou než 4 letou variantu si vybrat nemůžeš 🙁 jde o to že musíš v posledních dvou letech pracovat a odvádět nemocenskou 270 dní. Pokud jsi nepracovala automaticky budeš pobírat 4 letý rodičovský příspěvek bez nároku na mateřskou.

    Já sama jsem momentálně na ÚP,ale poslední 3 roky jsem trvale pracovala,tudíž bych mohla mít na výběr,nebo myslíte,že mě šoupnou do té 4leté varianty?

    #880932
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Peťula: Pokud jsi ukoncila pracovni pomer a nahlasila se na pracovni urad,tak ti zanika narok na materskou a budes pobirat 4lety (vybrat si nemuzes,leda,ze by jsi pote pobirala nemocenskou poskytovanou v souvilosti s porodem,pak bys si mohla vybrat na 3 roky, cele 3 roky činní RP 7.600kc) rodicovky prispevek od uradu prace, ktery je od noveho roku do 9. mesice ditete 7.600kc a od 10. mesice po zbytek 3.800kc. Taky z toho nejsem moc nadsena, jsem take vedena na uradu prace.

    #880933
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No to jsi mě moc nepotěšila Ev,:'( ,ale Ty za to nemůžeš,děkuji za tvou odpověd…:)
    Aspoň vím,na čem jsem a budu,no žádná sláva…
    Upřímně mi to příjde na hlavu,přece si neděláme děti pro peníze,ne??Ale škrtat a šetřit zrovna v tomhle,když všichni si stěžují na nízkou porodnost mi přijde opravdu“ujeté“…
    Chápu,že bohužel jsou mezi námi i tací,kteří ty děti dělají pro peníze a různé podpory,ale to už by měly řešit úřady a přihlížet k faktu kdo pracovat chce a kdo naopak nechce a nebude,podle toho bych já vyměřila kolik komu přišpět!!
    Neříkám to jen kvůli sebe,ale myslím se,že je nás v podobné situaci bohužel více.
    Já osobně jsem ještě v době kdy jsem o svém těhotenství nevěděla aktivně práci hledala,(nejsem ten typ co chce peníze za vysedávání doma),ale bezúspěšně.
    Když mi před 14 dny volali-to fakt nekecám,až po 3 měsících kdy jsem odeslala svůj CV,řekla jsem,že jsem těhotná,bylo po rozhovoru…Na jednu stranu chápu,že nezaměstnají ženu,která by za pár měsíců odešla na mateřskou,ale proč tedy v těhu mám donášet na úřad aktivity????? Je to všechno na palici,nezlobte se na mě…
    Pánům politikům bych doporučila ať šetřit a škrtat začnou v prvé řadě u sebe,at si zkusí žít život jako obyčejný člověk,který má 10 000,- hrubého a pak ať mluví………:P
    Milé těhulky,nenechte si skazit náladu a nerozčilujte se,na ně jednou dojde,musí 😀
    😀 😀

    #880934
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, jen tak jsem zabrousila na vaši debatu a jen vás chci upozornit, že téma výběru délky rodičovské jsme řešili v květinkách těhulkách, kdyžtak si to najděte, ale vyšlo z toho to, že pokud je otec dítěte zaměstnaný, může o rodičovský příspěvek zažádat on, tudíž může si vybrat i kratší (výhodnější) variantu. Cca měsíc (myslím, ale možná kecám) to musí být napsaný na něj, ale může chodit do práce, protože o dítě budete pečovat vy a ne jesle, tak je to ok. No a pak se to přepíše na vás, ale délku už nikdo měnit nebude. Tak jsem si zlehýnka zahrála na posla dobrých zpráv:D No já jsem studentka, takže se mě to taky dost týká…

    No a pak jsem se chtěla zeptat Tonči z Blanenska, jestli někdy nejezdí do Brna, jestli bych si nemohla změřit její těhotný tlapky, jak tu mám v jednom tématu o nenáročném výzkumu psáno. Je mi blbý s tím pořád otravovat:( , jenže tu dizertačku udělat musím, sebe mám změřenou, kamošky mám změřený, jenže 15 lidí není 50, co potřebuju… Tak mi, prosím, dej Toni vědět, nebo kdybyste holky o někom od Brna věděly…Díky!

    #880935
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Můj názor na škrty co se týče MD a RP a porodného, je takový,že to dělají kvůli údajným „úsporám“ jelikož si nikdo z nich nezkusil jit na MD s tim nejnižší možnym platem a nemusí šetřit každou korunu, radši kdyby šetřili na platech poslanců a vlády a ženám s dětmi dali více, ale na druhou stranu aspon naše romské spoluobčanky přestanou okrádat stát o dávky apod.. Nedokážu si představit,jak od 10 mesíce miminka,bez otce, s příjmem 3.800 mám vystačit na jídlo,pleny,oblečení a eventuelní nájem? jsem ráda,že jsem urodičů u kterých i zůstanu sice budu pobírat nějáké sociální dávky,ale stejně je to nemyslitelné v 10.měsíci vystačit s tou troškou peněz… jedina injekce je,že čekám první miminko takže budu mít porodné,ale to vystačí jen tak na kočárek a postýlku a pár drobností do výbavy…

    #880936
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ev,souhlasím,
    chtěla jsem zmínit jak na tombude taková samoživitelka,která bude živit sebe,mimčo a kde je na byt atd atd…ale nějak se mi u toho psaní sekl pc a znovu vše přepisovata tvyšovat si tlak už se mi nechtělo 😀
    Jinak určitě stojí za to přečíst si diskuzi jak zmiňuje Kačka,třeba se dovíme něco nového…
    Jinak držím pěstičky at vše zvládáš levou zadní,plně s tebou souhlasím,jenže co my obyčejné naděláme???Bohužel nic 🙁 Tak snad v budoucnu bude jen líp…
    🙂

    #880937
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Určitě bude líp 🙂 můžu být jen ráda,že se ke mě rodina neotočila zády, mám také tu výhodu,že jsem mladá (20let) takže pobyt u rodičů kde platim minimální nájem je pro mě výhodou. Děkuji i já Tobě držim palce ať vše jde tak,jak má ať všechny testy a vyšetření vyjdou nejlíp,jak můžou. A hlavně štěstíčko pro Tebe i miminko 🙂

    #880938
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    a zdravíčko!!!!

    #880939
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Děkuji 🙂
    Tobě samozřejmě totéž,není ted nic důležitějšího než abychom my i fazolky byly v pohodě a zdravé…To nám totiž ani miliony nenahradí,tak at si je páni nechaj |-) Pro nás jsou daleko důležitější věci ted, jednou z nich je si svůj stav užívat,takže se nestresujme a užívejme 😀
    Mě dneska nějak bolí hlava:( nic horšího snad neznám,tak jdu ležet…
    Jak máte velké fazolky??Mám pár kamarádek těhulek, mezi kterými jsem jako první zjistila,že čekám a pravda taky nejdřví v 7 tt,ale ted jak si vyměnujeme názory a zprávy od doktorů mi přijde,že ta moje fazolenka je nejmenší :S Přítel mě uklidnuje,at si z toho nic nedělám,že každá to máme jinak,tak nedělám,ale stejně je to zvláštní..Těěším se na další UTZ kde uvidím jak zase porostla 😛 🙂
    A ještě bych měla initmní dotaz(snad to nikoho nepohorší),ale nebýt sexu miminka nečekáme,že…Spíte se svými partnery normálně,nebo to omezujete??V jiné diskuzi jsem právě četla,že některé těhulky úmyslně nedosahují orgasmu,ptž se pak stahuje děloha a může je to bolet,byla jsem dost udivená,ptž jsem dříve už v mnoha článcích četla,že sex se nijak omezovat nemusí,tak ted nevím….:O 😀 Chápu,že když má doktor nějaké obavy,těhulku upozorní,ale když neřekne nic…???…
    Není to nic extra důležitého,jen mi to vrtalo hlavou,tak jsem se musela zeptat…

    #880940
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Přesně tak Peťulo, 🙂
    já jsem natěšená,jak malé dítě na bonbon, protože dneska jsem přesně 12tt a zitra jdu do poradny na UZ, srdicko, rekne mi presne stari a velikost fazolky a snad si odnesu fotecku… z bolesti hlavy si nic nedelej, ja jsem zjistila tehotenstvi v 5 6tt a asi od 8tt me hlava boli permanetne cele dny.. 🙂 je to ma nejhorsi nevolnost za ty tri mesice 🙂 a myslim si,že sex pokud to doktor vyslovne nezakaze urcite neni skodlivy a je dobry na vyvolani spontáního porodu… ale samozrejme,ze partner by mel byt obezretnejsi a opatrnejsi.. obcas to muze zabolet.. 😛 a rika se,ze sex v tehotenstvi je nejlepsi a je z nej nejvetsi prozitek 😀 podle Panu doktoru, ale tak kazda zena to ma jinak, nektera ztrati chut jina sex nechce kvuli strachu o plod a jina by mohla od rana do vecera 😛 Zitra podam zpravu,jak jsme na tom 🙂
    Přeji krásný slunečný den všem těhulkám

    #880941
    Anonym
    Host

    🙂 Peti, taky jsem tohle téma nesměle otevírala v květinkách, protože jsem si nedělala starosti a klidně sexovala, jenže mě po orgasmu (v cca 4tt) chytly šílený křeče a bolesti, že jsem asi 5min lezla po zdi. Pak mi přišlo, že mě bříško začíná pobolívat už jen při mazlení, takže jsem se na to vykašlala, ta bolest za to nestála. No a cca po měsíci jsme zkusili znovu a vše je ok a navíc stokrát lepší než kdy předtím. Tak nevím, jestli jsi četla ty mý trable, nebo ještě někoho jiného, ale u mě už v poho a míním se řídit radama v těch článcích, které říkají, že je miminko v bezpečí a když to mamince dělá dobře, tak to pro miminko nemůže být špatně. Jo a když jsem to říkala na tom začátku doktorce, tak mi řekla, že to bude těmi stahy dělohy, jak tahají za nějaké ty vazy, ale při tom mi neřekla: tak toho radši nechte..takže asi fakt není co řešit.
    Jinak mám pocit, že mám ze stejně starých květinek taky nejmenší fazolku, trošku jakoby zaostáváme za těmi milimetry, co jsou na babywebu uvedeny u vývoje po týdnech, ale věřím, že je to tím, že u nás zkrátka oplodnění bylo trochu později, než se počítá, délku těhu nám ještě nezpřesňovali. No a mezi náma – když to nebude zrovna obr, tak tím líp pro nás, ne?:)

    #880942
    Anonym
    Host

    ahojky všem tak se hlásím taky do klubu miminko čekáme 26.7 .Sice se těším ale taky moc strachuji protože v loni jsme o mimčo přišli ,protože u něj objevili něco jako trizomii 18.Moc mě to bolelo a bolí i ted a proto se pořád bojím.V únoru jdeme na ten test a už bych to měla ráda za sebou a věděla na čem jsem .Snad se konečně dočkám tak zatím dobrou noc

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist