Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #880958
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak jsme byli včera na UTZ. Miminko vyrostlo, jsme 12+2, tak nám zrovna udělali kombinovaný test v 1. trimestru (ten za těch 1400Kč). Nostní kůstka přítomná, šíjové projasnění 1,1… vše vypadá dobře, teď jen čekat na vyhodnocení, do kterého se počítá i odběr krve, který jsem také hned podstoupila.
    Srdíčko krásně tluče a termín porodu nám posunuli na 24.7. 2011.

    Opatrujte se, holky.:)

    #880959
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    No první byteček nevyšel,byl pěkný a všechno,ale ložnice a dětský pokojíček byly hrozně malé,což by v budoucnu byl jistě problém,ale máme před sebou dalších asi 11 prohlídek,jsem se do toho pustila zcela naplno 😀 😀 😀 ,není čas,tak raději oběháme nabídky dokud není velký pupík a snad do té doby něco vybereme 🙂
    No nějaké testy na tu krev a HIV a dalšícho mnoho mi dělali,takže ted bude asi level 2. 😀 nebo nevím,ale co,to je fuk,hlavně když mi řeknou dobrý výsledek,to je hlavní,taky se vždycky malinko obáváma,el myslím,že to asi každá těhulka…a je lepší se zdravě obávat než si být jistá,to pak špatně zprávy člověk snáší daleko hůř…
    Jinak Luci tobě i všem které ted podstupujete testíky,držím palečky,pěsti,všechno co jde 🙂 🙂 🙂

    #880960
    e Stormy
    Registrovaný uživatel

    Ahoj maminy,:)
    tak se přidávám termín mám podle PM 12.7.2011,bude to už naše druhé mimi,ale první dcerka se narodila císařem,tak doufám,že náš druhý drobek půjde přirozenou cestou..:)

    #880961
    b Borůvka
    Registrovaný uživatel

    Ahojík maminky a fazolky,
    my se nemůžem dočkat UTZ 25.1. a pořád bysme spali…navíc mi pořád tekla krev z nosu,tak jsem byla včera na ORL a svěřila se…holky,co mě tam ta MUDr. dělala…to bych radši tu krev…vytřela mi nos a já pak byla pořád uřvanáý(slzely mě oči) a ukejchaná a usmrkaná…no jakobych šla rovnou z pohřbu…:S :S :S …jinak zvládáme v pohodičce…
    Lucka:koukám,co Ti to dělaj,já ani nevím,že se něco takovýho dělá:-))) Hůlavně ať to všechno dobře dopadnbe,držím pěsti:-)
    Peťula:Tak první byteček je teprve rozjezd…věřím,že vyberete správně,a přeju hodně štěstí:-) My jsme se stěhovalijednou když jsem byla těhu a pak s 10měsíčním lumpem…neříkám,že se to nedá,ale s mimčem v pupiku je to lepčejší:-)Takže hodně štěstí:-)
    Stormy:Ahojik,vítej mezi námi:-) Já taky doufá,že budu rodit přirozenouu cestou…první porod byll soice bolestnej,ale když jsem viděla maminy po císaři,zvolala jsem vítězný pokřik:-))) Tak držim pěsti:-)

    #880962
    Anonym
    Host

    Ahoj Borůvko,
    to je test, který se dělá v 11.-13. tt a je na VVV, tento test zvyšuje šanci odhalení vady – třeba trizomii 18 nebo downův syndrom.
    Pak se dělá ještě v 16. tt triple test a ten už se neplatí.
    Jinak jsem byla včera na prvním těhotenském kurzu a moc se mi tam líbilo!!!
    Není nad originální výklad plný příkladů z praxe a na skvělou „přednášející“.
    Mějte se krásně.:)

    #880963
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, mám problém… jsem 13+4 a uz asi 6 týdnů mě trápí bolesti hlavy… v posledním týdnů snad migrény…. a vše je u nás v naprostém pořádku.. máte nějáký fígl??

    #880964
    Anonym
    Host

    Ahoj Evelinko,
    to mě velmi mrzí…
    Já trpím migrénou již několik let a to doprovázenou zvracením.
    Můžeš si vzít paralen, zalehnout do tmy a spát.
    Jinak jsou na to prý i nějaká homeopatika, ale to jsem zatím nestudovala, i když bych měla, protože mám stejný problém.
    Zkus se zeptat v lékárně, tam by ti měli poradit.
    Snad bude líp, drž se.
    Lucka.

    #880965
    n Nicol
    Registrovaný uživatel

    Tak ahojky holky Přidávám se k vám :)) Termín mám 7.7. 2010 jmenuju se Nicola je mi 19 doma mám 1-letého broučka Dominika <:o) 😀 Páá

    #880966
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Luci 🙂

    To me mrzi.. myslela jsem si,jak jsem na tom s temi bolestmi spatne,ale,jak tak ctu,tak to neni tak zhave.. :S zkoušela vše co mi kamarádky poradili a nic mi nezabralo… spojuji to s tehotenstvim a zamestanim kde jsem 12hodin v lehce zakourenem prostredi 🙁 doufam,ze to bude v poradku vsechno 🙂
    Jinak Ti mockrat dekuji,ze jsi mi napsala… Drzim Ti palce aby vse bylo v poradku 😛

    #880967
    b Borůvka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    ¨moje mamča na migrošku bere nějaký čípky…a prej jí to zabírá,ale nevím,zda to mužou těhulky,optejte se na to v lékárně,určo o tom budou něco vědět:-)Držím pěsti:-)

    Nicol:Vítej mezi námi,koukám,že se to tu parádně rozrůstá….já mám doma taky ročního klučinu a termín porodu dva dny po Tobě:-) Pohodový těhu přejem:-)

    #880968
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Vítám mezi námi opět nové těhulky a maminky 🙂
    My jdeme v úterý na vyšetření,sice mám už ted děs zase z těch odběrů,ale na UTZ e neskutečně těším,chci vidět jak miminko porostlo 😛 ..
    Tím prvním bytečkem jsem myslela první prohlížený,byli jsme ještě na dvou,pak už jsem výběr zůžila,ptž jak mě nejdříve to prohlížení bytů bavilo,pak mě to začlo děsně unavovat.Jeden vyhlídnutý máme,teda číslo 2,tak jsem zvědavá,jestli ho ještě nějaký předčí(snad ne).
    Poprvé a naposledy jsem se stěhovala čerstvě po škole s tehdejším přítelem,první velká láska v 19 a v tom bytě jsem doteď.Se současným přítelem.Zvládla jsem tu jednu dobu bydlet i s kámoškou,ale věcí přibývá,byt nafouknout nejde,takže s mimčem určitě ne.Ted začneme 4.měsíc(zítra přeně 1.den 16tt):) a já se chci přestěhovat a vše vyklidit a nachystat než porodím.Což je pochopitelné…
    Jinak začínám mít častěji hlad než kdy dřív,někdy mě to až štve 😀 třeba v 22h večer,nebo brzo ráno mě to vzbudí,no šílenost a to jím pravidelně a míň aby mi nebývalo špatně atd a ejhle…No,ale přece mimuško nebudu trápit,když pak kručív žaludku mě 😀 a ty chutě mě ještě nepřešly.
    Naštěstí už máme doma balon,takže začnem na něm cvičit,dostala jsem nějaké d vd od pojištovny,cvičení pro těhu na balonech tak se budem s fazolkem „kulat“:D .Později bych chtěla na gravid jogu,kvůli dýchání k porodu,chtěla jsem jít na předporodní kurz,ale všude je to pro páry a jelikož mám přítele,který je již otcem,tak podobné přednášky nepotřebuje 😀 Navíc jsem se ptala kamarádek a snad jedna nebo dvě kdy chodily na kurzy,tak si myslím,tedy věřím,že mi postačí ta joga…Ale každý dle vlastních představ,tím nechci říct,že by to bylo zbytečné,nebo tak něco!:# 🙂
    Tak se tady opatrujte,vy i fazolky a já se zjevím v úterý 😀 zatím ahojte těhulky…

    #880969
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak já musím říct, že jsem byla minulý týden na 1.kurzu pro těhotné a moc se mi líbil. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací, které užiju nejen v těhotenství. A také jsem velmi ocenila, že probíráme i věci, kde se vyplatí ušetřit a na čem šetřit naopak nemáme.
    Cvičení je bohužel pouze ráno a to musím být v práci, tak si pořídím nějaké video, na netu je toho hromada, ať se hlavně naučím dýchat.
    Opatrujte se holky.
    pa

    #880970
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky,
    tak mám po vyšetření <:o) ,miminko porostlo,na váze to zatím tolik vidět není(naštěstí) 😀 …
    Dala jsem si dnešní novou fotečku jako ikonku.Jsem z mimča nadšená čím dál víc,při UTZ se krásně vrtělo,asi se mu to „šmírování“ nelíbilo 😛 🙂 …
    Teď jen budu čekat a doufat,že vše bude v pořádku,téměř do slova se modlím.Nevím co bych dělala kdyby tomu bylo jinak :S 🙁 😐 …Ale raději zatím nepomýšlet a dál to mimuško „kochat“ 🙂
    Včera mě šíleně,ale strašně šíleně svědily bradavky,chytrá moje maminka mě poučila,že se rozšiřují otvory na laktaci kudy bude téct mléko,ale to bylo něco teda!!!!Brrr 😀
    Jinak se nám termín porodu změnil o 2 dny,takže ted to vypadá na 8.7.2011 tak jsem zvědavá u jakého data se zastavíme 😀
    K těm kurzům-nechtěla jsem to nějak zpochybňovat,věřím,že je to naučné atd,taky bych na něj šla,jenže jsem zatím žáden nenašla kde by to nebylo pro páry,asi mám špatné odkazy 😐
    Mějte se krásně těhulky a maminky,já jsem po dnešku tak unavená,že mám co dělat aby mi hlava nepadla na klávesnici 😀 …Krásné příští dny a hezkou dobrou noc

    #880971
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Ahoj tehulky.. tak uz mam konecne odbery dnes za sebou a ted jen tyden cekat na vysledky… :S snad to bude vse ok 🙂 a jak pak se mate a co je u Vas a vasich fazolek noveho?? 😛

    #880972
    b Borůvka
    Registrovaný uživatel

    Ahojky holky,
    já jsem dneska byla se svou fazolkou na poradně a žádnýma odběrama mě nestrašili…prý je vše OK a zda budu muset na krev,se dozvím 25.1. až budu na UTZ :-)Jinak je mi pořád stejně-hlavomot a občasná nevolnost.

    Peťula.Já ty kurzy taky nechci zpochybňovat,ale myslím,že to zvládneš i bez něj,když žádnej neobjevíš…já jsem kurz při prvním mimi nestíhala,pač jsem v těhu ještě pracovala a dálkově dodělávala maturitu…a když jsem měla po zkouškách,tak byli všechny v plném prdoudu a špatně bych se tam asi začlenila a hlavně bylo před námi léto a já chtěla cestovat a ne být v Praze,takže by to s tou moji docházkou dopadlo na starou bačkoru.
    A hele%d,taky jsme to zvládli…v porodce mi všechno řekli a já porodila normálně krásnýho zdravého kloučka:-) Takže – bez kurzu to taky jde:-)

    Tak se mějte bááájkově:-)A hlavnbně zdravě a pohodově….hlavně bacha na ty mrazíky,co maj zas přijít…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist