Červenec 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 232 odpovědí. Do diskuze (24 účastníků) se naposledy zapojil uživatel m mimiblog.cz a poslední změna proběhla 12 let, 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 232)
  • Autor
    Příspěvky
  • #880988
    Anonym
    Host

    Zdravím všechny červencové maminy, jsem v 17. tt a termín mám 9.7. Teď zrovna čekám na výsledky triple testu. Měla bych je mít v úterý. U nás to trvá přibližně 10 dnů. Jsem z Jablonce n. N. a posílá se to do Liberce.
    Majo, co se týká toho příjmení, u našeho Kubíka (v prosinci mu byly 3) jsme to vůbec neřešili. Prostě se ty tři dny v porodnici jmenoval příjmením po mně a když jsme si šli na matriku pro rodný list, nahlásili jsme, že chceme, aby se jmenoval po otci. Pro žádný papír jsme před porodem nebyli. I když jsem slyšela, že se to takhle dělá. No a teď už to řešit nemusíme, v srpnu jsme se vzali.
    Přeju všem hlavně hodně zdravíčka a samé dobré zprávy.

    #880989
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Luci,
    děkuji ze pěkné přivítání.:) momentálně mě trošku trápí akorát takové píchání v podbříšku, ale to prý je normální jak se ti roztahuje děloha. No a taky mě bollí třísla, a před otěhotněním jsem s nima taky problémy neměla, ale prý jeto všechno spojené s těhotenstvím.
    Je mi 33 let a jsem ze severní moravy.
    Taky se opatruj, a ať už nám roste bříško…:D

    #880990
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Je to tu nějaké spopřehazovné,chvíli mi trvalo než jsem se zorientovala…
    Já budu na výsledky volat vúterý,ale doted mi nepřišel dopis,tak pořád doufám,že vše v pořádku 🙂
    Jinak se nám s mimim daří líp,i když situace s přítelem nevypadá zrovna nejlép…Ale nejdůležitější ze všeho je ted být v klidu…Na miminko se těším a těšit se budu a´t už s chlapem,nebo bez něj…Navíc je jich na světě pořád ještě dost (ne vždy vše končí happyendem jako ve filmech ,no).

    Jak budu vědět výsledky,budu volat na kočárek,vím,že se říká to a to…ale nebude u mě doma,tak snad to smůlu nepřinese…
    Našla jsem inzerát od paní v Avizua ta prodává trojkombinaci,ještě v záruce a kočárek mi hned padl do oka,tak nechci moc čekat,ptž než se mi nějaký tak moc zalíbil trvalo a časem si myslím,že bych litovala.
    Co už máte nakoupeno vy holky,??:D

    #880991
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    já už bych nejradši nakupovala výbavičku, kočárek postýlku,ale myslim že je na to ještě brzy.
    A jsem ráda, že na to nejsem sama, a je mi líto Peťuly, ale bere to statečně…

    #880992
    Anonym
    Host

    Ahoj holky,
    tak já jsem si řekla, že výbavičku začnu pomalinku nakupovat, až za sebou budeme mít velký UTZ ve 20. týdnu, na který se s manželem hrozně moc těšíme.
    A kočárek až na konec.
    Máji:
    já jsem měla podobné bolesti způsobené roztahováním děložního svalstva a dostala jsem na to magnesium.
    Jinak mně je 26 a jsem ze zlínského kraje.
    Opatrujte se, těhulky:)

    #880993
    p Peťula
    Registrovaný uživatel

    Ahoj těhulky, 🙂
    tak dneska jsem už volala 2x k doktorovi na výsledky a chudák sestra ještě nestihla dojít do laboratoře pro výsledky,ale včera už mi říkala,že když nic nepřišlo,tak by to mělo být v pořádku..Ale i tak budu ještě hodinu napjatá 😐
    tedy zítra bych se měla jet podívat na kočárek a už si ho odvzeu 😛 😀 …Už tak mi paní vyšla hodně vstříc a odložila mi jej na 14 dní..Za což jsem vděčná 🙂
    No,že bych byla nějak statečná se říct moc nedá,taky jsem si poplakala,ale místo aby se mi ulevilo,bylo mi ještě hůř…A čím víc dnů plyne,tím je mi líp,sice to jde pomalu,ale důležité je,že to jde.Jak mi řekla mamka,nebudu první,ani poslední…A myslím si,že taky jsou hoky,které jsou na tom ještě hůř,než já…Mám skvělé rodiče a plno přátel,takže strádat nebudu…A nevzdávám se naděje,že jednou potkám chlapa i pro sebe a pro mrně 😀 i když jsem myslela,že je to tenhle :S Ale kdo ví,jak to všechno dopadne…:)
    Přeji pěkný zbytek dne VŠEM!!<:o)

    #880994
    e eveline
    Registrovaný uživatel

    Petul neboj.. ja jsem taky bez chlapa.. uz od zacatku… a jeste k tomu je mi teprve 20 🙂

    #880995
    p Pep.e
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, nějak se nemůžu zorientovat v příspěvcích, zdá se mi to časově nějak poskákané..Lucko (od Zlína) jaké testy se posílají do Brna? Já byla minulý týden na triple testech, a k doktorovi jdu na kontrolu až 18.2…docela ráda bych ty výsledky znala dřív, zvlášť když 23 jdu do nemocnice na „velký“ utz. Překvapilo mě, že se mímo vrtělo už 18.1 (16týden), ale doktor říkal, že citlivější maminky to cítí už takhle brzo. Každopádně to bude asi sova po tátovi, nejvíc řádí 21.30 😀 . Všem vám držím pěsti ať se máte hezky, četla jsem tady nějaké ne zrovna povzbudivé zprávičky tak ať je líp

    #880996
    Anonym
    Host

    Ahoj Pepe,
    přeházené to tady je, musíme se proto zorientovat.
    Do Brna se posílá kombinovaný test v 1. trimestru (12. týden) a pak triple testy. U obou mi bylo řečeno, že z Brna dorazí výsledky za týden, tak jsem si zavolala a první ok a triple test mě čeká příští týden – termín porodu mám totiž až 24.7.
    Peťulko, vím, že to máš teď těžké, ale mysli na to, že máš kolem sebe rodinu a přátele – určitě tě podrží!!!! Drž se!!
    Opatrujte se, holky. Mě dnes čeká další čtyřhodinovka těhu kurzu:)

    #880997
    p Pep.e
    Registrovaný uživatel

    Lucko, já ve 12 tém týdnu byla na „oskaru“ v porodnici, ten se nikam neposílá, vyhotovuje se přímo tam a navíc je zdarma. Moje doktorka mě nejdřív taky posílala na prediko na polikliniku, ale mluvila jsem s kamarádkou co je těhu v 8mém měsíci a ta mi o oskaru řekla..takže jsem okamžitě volala doktorce, zrušila u ní svou kartu a přešla jinam. Nový doktor mě na oskara objednal a ještě ten den jsem věděla všechny výsledky – no super :). Triple testy nám dělali minulý týden ve středu, taakže pokud se někam posílaly tak by už dnes mohly být výsledky..no zkusím tam zavolat. A kam chodíš na kurzy? Já v prvním těhu chodila k Dorazilové..ale teď si říkám že snad ani nikam nepůjdu (ne že bych měla pocit že všechno vím, ale nějak se radši nechci děsit). Jen zvažuju těhu cvičení (i když jsem pecivál, ale protože nepracuju a jsem na neschopence tak by to možná trošku se pohnout nebylo od věci)

    #880998
    Anonym
    Host

    Pepe,
    tak u nás v Uh.Hradišti ani není možnost jiného vyšetření, jak jsem si zjistila – „oskar“, o kterém píšeš, slyším prvně. Mně dělali ve 12. týdnu kombinovaný test, který se skládá ze dvou částí – odběr krve a vyšetření UTZ a měření šíjového projasnění a přítomnosti nosní kůstky, pak se to vyhodnocuje ještě společně s triple testem…
    Na kurzy chodím k Dominikové – je naprosto senzační!!! Je to moje první těhu, tak toho chci využít. Na cvičení jsem také chtěla chodit – u nás je 2x týdně, ale od 9hod. ráno a to bohužel musím být v práci… Nemám vůbec čas…
    Pořád čekám, až bude aspoň svítit sluníčko, abych mohla denně chodit na procházky… ale po takovém náledí se v klidu neprojdu.

    #880999
    p Pep.e
    Registrovaný uživatel

    Lucko, oskara dělají ve Zlínské porodnici, je to naprosto stejný test jako ten ve 12tém týdnu, jen na něj mají dotaci a je zdarma a opravdu na nic nečekáš..ale dostane se tam jen ten, koho tam jeho gynekolog pošle. Míst v republice kde se toto vyšetření dělá prý není moc (snad kolem pěti??). Já jdu na stejné místo na utz ve 20tém týdnu, tak jsem zvědavá. už aby byly všechny testy za náma, dokud nebude jistota že je vše ok, asi si to nebudu umět nějak moc užívat. V 9 ráno cvičení? šmarjá to se akorát hrabu z postele 🙂 (teda na druhý pokus, poprvé vstávám se synkem před sedmou a vypravuju ho do školy a pak znovu zalehnu). Na procházky se taky těším, máme 3 psice, takže by pohybovou aktivitu uvítaly, ale v tomhle počasí si vůbec netroufám, zvlášť když ony jsou naprosté šílenky.. Já jsem od listopadu na neschopence (začalo to nachlazením synka, a pak volně přešlo na mou neschopenku) a do práce už se nevrátím. Ale nestěžuju si, dojížděla jsem do práce 26 km tam a zpátky, projela cca 2,5tis..a teď na neschopence mám tím pádem dá se říci jen o 1tis míň než bych vydělala..

    #881000
    Anonym
    Host

    ahojky těhulky
    jsem tady nová, jsem 16+1 a termín porodu 20.7:) . Momentálně mám trošičku problémy s malým krvácením a častým špiněním:$ . Byla jsem u lékaře a prý je to normální i přesto jsem stále na netu a čtu vše kolem co může být příčinou. Tak snad to ustojíme. Je to naše první těhotenství. Jsem z Břeclavi. Kdyby jste někdo měl stejný problém jako já, tak si ráda počtu pár rad na uklidněnou.

    Děkuji a mějte se krásně

    #881001
    p Pep.e
    Registrovaný uživatel

    Jarko já tenhle problém měla na začátku – 8tt, trvalo to asi 14 dní. V tu dobu mě trápilo nachlazenní. Dostala jsem progesteron (tablety k zavádění) a nařízený klid na lůžku. Od té doby se to neopakovalo..každopádně to nebylo krvácení (sytá rudá krev), ale spíš takové jakoby tmavé (až skoro černé) „cucky“. Ale taky mě to tehdy dost vyděsilo.. neboj, pokud tvůj lékař tvé problémy zná, určitě udělá všechno proto, aby bylo vše v pořádku 🙂

    #881002
    m MAJA
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    já jsem byla taky na vyšetření ve 12tt a platila jsem za to 1300 kč. Bylo to ve Frýdku-Místku, pojiištovna mi proplatila 300kč, i tak je to dost, ale co by člověk neudělala pro klid, je to nadstandartní vyšetření. Příští týden mi budou brát krev a ve 20tt jdu znova do F-M na ultrazvuk a ten už se neplatí.
    A co se týče špinění Jaruško, taky jsem měla problém, trvalo to skoro celé první 3m, proto mě Dr. nechal doma na nemocenské a dal mi akorát prášky DUPHASTON,a hlavně ať se šetřím a opatruju, trošku mi to pomohlo, ale taky jsem měla obavy z potratu,ale už je to zamnou.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (z celkem 232)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist