Duben 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 32 odpovědí. Do diskuze (5 účastníků) se naposledy zapojil uživatel j janča007 a poslední změna proběhla 11 let, 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 32)
  • Autor
    Příspěvky
  • #844952
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,
    tak vás tu všecky vítám a jsem ráda, že se tu takhle hezky množíme. Koukám že já mám termín asi zatím nejdřív – 3.4.
    Zatím všechna vyšetření jsou ok tak snad to tak i zůstane. Příští týden jdem na 1. velký uz – už se nemůžu dočkat až drobečka zase uvidím…
    Už víte jména pro své drobečky?
    Andulino – buď v klidu každé těhu je jiné a to i ohledně váhy a velikosti bříška – nyní jsem přesně v polovině těhu a bříško mám tak velké jako u prvního syna těsně před porodem :o))) takže klídek – malé bříško má spoustu výhod….

    #844953
    Anonym
    Host

    Ahojky maminky,
    koukám nějak nám to tu vázne :o))
    Co je u vás nového?
    My máme za sebou 1. velký UZ a maličký je v pořádku, nic mu neschází :o)) Máme potvrzené že to bude druhý chlapeček – teď už mu jen vymyslet jméno :o)) Na uz jsem byla přesně 21+0tt. a měl už 403g :o)
    A jak to všecko zvládárte? Jak vám je?
    Mě zase začlo trápit pálení žáhy a únava, ale jinak to jde :o)) Je to také tím, že náš 21měsíční syn mě nenechá moc odpočívat… :o))
    A už nakupujete výbavičku?
    Já mám něco po synovi a něco ještě musím koupit. Něco už jsem objednala, něco ještě nechávám…
    Doufám že mi některá z vás brzy odpoví :o))
    Tak se mějte krásně a užívejte těhulkování :o))

    #844954
    Anonym
    Host

    Ahoj Babyzno,

    no koukám, že to tady nějak vázne..
    tak mám za sebou tripple testy, které dopadly dobře. Teď jsme byli v Gennetu na UZ ve 20.týdnu a dozvěděli jsme se, že čekáme zdravého chlapečka 🙂 Moc jsem si přála holčičku, takže slzička ukápla, ale nejdůležitější je, že je zdravoučký a má se čile k světu! To je ta nejkrásnější novina. Dokonce p.doktorka říkala, že je podle UZ malý o týden starší, takže jsem teď zřejmně 22+3 a TP by měl být do 10.4.13.:) Všechno se ještě dozvím na další kontrole.

    Gratuluji k druhému chlapečkovi 🙂 Kde budeš rodit? Už jste přemýšleli nad jménem?? Nám se libí Matyáš nebo Matthias, ale ještě není nic jistého. Chtěli jste holčičku nebo druhého chlapečka?
    Jinak únava mě taky stále trápí, ale je to lepší než na začátku. První trimestr jsem prospala, ale kupodivu jsem neměla žádné nevolnosti, takže si těhulkování užívám už od prvního dne. Každopádně to nemáš teď jednoduché, ale snad tě malý šetří jak se dá a manžel nebo přítel pomáhá 🙂 .

    Výbavičku už taky pomalu zařizujeme-kočárek, postýlku, skříň, přebalovací pult,… dokud se můžu ještě hýbat, protože bříško roste a kila ještě rychleji 🙂 .

    Krásné těhulkování a doufám, že se k nám brzy přidají další dubnové maminy 🙂

    #844955
    Anonym
    Host

    Ahoj Niki,
    gratuluju k chlapečkovi a hlavně tedy k tomu že je zdravoučký :o))
    A to čekáš prvního, tak třeba budeš mít druhou holčičku :o)) pořád je šance :o))
    Já jsem si to říkala taky a vidíš – druhý kluk je na cestě :o)) a když jsem manželovi řekla, že to třeba vyjde do třetice, tak se mi smál, že pak budu mít ty kluky doma tři když chci :o))) asi holčičku neumí :o))
    Ale mě je to celkem jedno už – aspoń si kluci víc vyhrajou, mám už nějaké oblečení po starším, tak už toho nebudu muset tolik kupovat a už to s klukem umím :o))
    Je fakt, že ten náš rarášek mě moc odpočívat nenechá, ale je celkem rozumný a nechá si toho spoustu vysvětlit :o)) Sice je to ještě mrňousek (21m.), ale domluvit se s ním dá dobře :o)) Bohužel ho teď chytá období vzdoru, takže každou chvilku máme doma scénu, ale lepší teď než v dubnu až tu bude miminko :o))
    Už se moc moc těším :o)
    Rodit budu v Mladé Boleslavi jako poprvé – ač porod byl dlouhý, komplikovaný a rizikový, ráda na něj vzpomínám a personál byl taky super – takže já rozhodně měnit nebudu :o)))
    Kde se chystáš rodit ty?
    Jména máte prozatimně vybraná hezká :o) U nás ještě vůbec rozhodnuto není – chceme něco opravdu českého a ne moc častého – proto se první syn jmenuje Přemek a u druhého ještě uvidíme, ale mě se třeba líbí Toník – tak uvidíme :o)
    Měj s krásně, užívej těhulkování a opatruj se :o)

    #844956
    p peťka81
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    těch chlapečků je teď kolem mně opravdu hodně 🙂 Já mám taky prvního syna, ve středu jdu na ultrazvuk ve 20 tt, tak doufám, že mi potvrdí holčičku, kterou mi už 3x „potvrdili“ na 70%. Ale může se to stát, to já vím, jen holčičku bych si přála o něco víc, tak uvidíme 🙂
    Já teda kupovat nic nebudu, protože můj syn má 16.12. 16 měsíců, takže po něm bude vše a moje sestra mi schovala věci po její dceři,.. kočárek mám, postýlku mám /malýho asi naučím spát ve velký posteli od února cca/.
    Jinak k porodnici: já rodila v Bohunicích, nakonec jsem musela na císařák, protože malej měl krátkou pupeční šňůru a nemohl se „prodrat“. Ale dost mně tam natrápili, myslím, že s rozhodnutím mohli přijít mnohem dřív, protože já byla kolem 15.hod nachystaná a císařem mně brali až v 18:32, takže poslední 2 hodiny jsem byla jak v jiném světě a bolesti jsem si užila ažaž 🙁 Tentokrát asi vyzkouším Boskovice, ještě nejsem rozhodnuta na 100%, ale koukala jsem na recenze, mluvila s pár kamarádkama, co tam rodily, a nemohl si to vynachválit…
    Jinak syn se jmenuje Nikolas a teď chce táta Kristýnku, tak je asi rozhodnuto v případě, že to bude holčička. V opačném případě máme ještě Samuela a DOminika 🙂
    Zatím papa P.

    #844957
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, můžu se k vám přidat?taky čekáme v dubnu, a asi holčičku.musím ještě na jeden utz pač byla stydlivá a neukázala vše co chtěla doktorka vidět.:)

    #844958
    Anonym
    Host

    Ahoj Baby(zno:)),

    vždycky jsem tvrdila, že chci jenom jedno dítě, ale po tom, co jsem se dozvěděla, že čekáme chlapečka, chci ještě jedno:). Věřím, že druhé bude do budoucna holčička a jestli ne, nic se neděje. Kluci jsou fajn:) .Zdraví je pořád na prvním místě. Když jsme se to s přítelem dozvěděli na uz, tak jsem mu říkala, že porodím, šestinedělí a jedem na další mimi:) Ted už se mi to v hlavě rozleželo a nerada plánuji dopředu, protože člověk neví, co bude zítra, natož za rok. Musím s tebou souhlasit, jsou chlapi, kteří umí jenom holčičky a chlapi, kteří umí jenom kluky 🙂 Třeba ještě za pár let zkusíte tu holčičku,hmm?:). Zkoušela si třeba čínský lunární kalendář??

    Co se týče těch nákupů, tak to má velkou výhodu, v tom, že už toho nebudeš muset moc kupovat. Jaká barva u tebe převažovala v nákupu první výbavičky? Kupovala jsi spíše v neutrálních barvách (kdyby to druhé byla holčička) nebo jsi to neřešila a šla nejvíc po modré? Bylo vůbec druhé mimi u vás plánované?
    Co Přemeček, pořád vzdoruje:)? Počkej až se to narodí, změní ho to a bude rád mamince pomáhat..:)třeba ho zapojovat,až se malý narodí:)
    Moc ti přeji, aby jsi měla druhý porod co nejpříjemnější a bez komplikací. Jak dlouho trval první porod? Ja budu rodit v Podolí. Byla jsem se zaregistrovat asi o týden později, ale kupodivu jsem měla štěstí a měli volné poslední místo..Sice mám nejblíž Motol, ale to Podolí se mi zdálo jako nejlepší volba.

    Šetři se a odpočívej kdykoliv se dá:),papa

    #844959
    Anonym
    Host

    Ahoj Baby(zno:)),

    vždycky jsem tvrdila, že chci jenom jedno dítě, ale po tom, co jsem se dozvěděla, že čekáme chlapečka, chci ještě jedno:). Věřím, že druhé bude do budoucna holčička a jestli ne, nic se neděje. Kluci jsou fajn:) .Zdraví je pořád na prvním místě. Když jsme se to s přítelem dozvěděli na uz, tak jsem mu říkala, že porodím, šestinedělí a jedem na další mimi:) Ted už se mi to v hlavě rozleželo a nerada plánuji dopředu, protože člověk neví, co bude zítra, natož za rok. Musím s tebou souhlasit, jsou chlapi, kteří umí jenom holčičky a chlapi, kteří umí jenom kluky 🙂 Třeba ještě za pár let zkusíte tu holčičku,hmm?:). Zkoušela si třeba čínský lunární kalendář??

    Co se týče těch nákupů, tak to má velkou výhodu, v tom, že už toho nebudeš muset moc kupovat. Jaká barva u tebe převažovala v nákupu první výbavičky? Kupovala jsi spíše v neutrálních barvách (kdyby to druhé byla holčička) nebo jsi to neřešila a šla nejvíc po modré? Bylo vůbec druhé mimi u vás plánované?
    Co Přemeček, pořád vzdoruje:)? Počkej až se to narodí, změní ho to a bude rád mamince pomáhat..:)třeba ho zapojovat,až se malý narodí:)
    Moc ti přeji, aby jsi měla druhý porod co nejpříjemnější a bez komplikací. Jak dlouho trval první porod? Ja budu rodit v Podolí. Byla jsem se zaregistrovat asi o týden později, ale kupodivu jsem měla štěstí a měli volné poslední místo..Sice mám nejblíž Motol, ale to Podolí se mi zdálo jako nejlepší volba.

    Šetři se a odpočívej kdykoliv se dá:),papa

    #844960
    Anonym
    Host

    Ahoj Peťko,

    tak ti přeji, ať ti tu holčičku potvrdí a dej pak vědět:) Myslím si, že to bude tutovka, když ti to řekli už 3krát:) V porodnici jsi si teda pěkně užila, tak snad podruhé půjde vše podle tvých představ a přání…Kdy máš přesný termín?

    Krásné těhulkování,papa

    #844961
    Anonym
    Host

    Zdravím i tebe Twetty:),

    kdy máš stanovený termín? Dej vedět, jak dopadne UZ, snad už vás nebude tolik napínat…:)papa

    #844962
    p peťka81
    Registrovaný uživatel

    Ahojky Niki a ostatní těhulky, termín máme na 26/4.

    Já tedy nakupovala dost barvy modré, ale například i červené, tuto barvu mám i na kočárku, protože jsem si říkala, kdyby náhodou byla holčička v budoucnu 🙂 Mám Casual Play červené barvy.

    #844963
    Anonym
    Host

    Ahoj Niki
    termín máme na 14.duben.jj dám vědět, snad se nebude stydět:)

    #844964
    Anonym
    Host

    Ahojky holky,
    tak u nás vše v pohodičce a klídku pokračuje…
    Včera jsem byla na testech na cukrovku – bleee to je ale hnus :o))) no nic přežila jsem to a jede se dál :o))
    Výbavičku jsem už předtím nakupovala hodně v neutrálních barvách – nejvíc mám bílou, žlutou a oranžovou. Nemusím moc modrou, tak syn moc modrého oblečení nemá :o)) ale na dost věcech jsou nějaký auta nebo tak něco… už se na toho druhýho chlapáka moc moc moc těším :o)
    Přéma už je taky lepší – dá se s ním celkem domluvit… Jen mě zlobí s plínama – ne a ne si říkat o to že chce čůrat tak je stále na plínách :o(( No co tak to přijde holt později… Zase je moc šikovnej v mluvení – dle Dr. má ve 21měsících slovní zásobu jako tříleté dítě :o)) No občas je to mazec když nechce zavřít papulu :o)))
    Niki první porod byl celkem nářez – trval 16,5 hodiny a nakonec jsem se stejnak úplně neotevřela a Dr. mi dala dvě možnosti – buď to zkusím a povede se nebo bude císař – já chtěla rodit normálně tak jsem to zkusila – no nakonec to dopadlo tak, že mě malej dost potrhal, takže následovalo hodinový šití. Co všecko za léky jsem ochutnala v průběhu snad ani nebudu popisovat… No a nakonec měl malej ještě šňůru kolem krku, takže chvíli trvalo než začal dýchat a nakonec ještě zjistili nalomenou klíční kost… No prostě celkem mazec… Ale všecko dobře dopadlo a to je hlavní :o))
    Peťko také přeji ať ti potvrdí holčičku :o))
    Twetty určitě se přidej k nám – čím víc tím líp :o))
    No jsem moc zvědavá kdy a jaký bude nakonec tenhle porod :o) už se tak moc těším :o))
    A jak prožíváte vánoce? už máte vše nachystané a připravené?
    Já teda jak co :o)) ale moc to neřeším – co bude bude co ne tak holt nebude :o))
    Mějte se krásně a užívejte vánoční atmosféru :o))

    #844965
    Anonym
    Host

    Ahojda, tak utz byl v pořádku ale opět se nevidělo pohlaví.překřížený nohy a poloha jako minule 🙂 tak doktorka říkala že při příští poradně ji mám říct a podívá se znova jestli to chci vědět :-).tak jsem zvědava:D 😀

    #844966
    p peťka81
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,
    tak mně čeká taky zanedlouho test na cukrovku, v 1.těhu jsem musela ležet, jak mi bylo špatně 🙁 takž se na to vůbec netěším, ale co se dá dělat no..
    A kolem 26-28tt půjdu na 4D video a foto a znovu si nechám potvrdit holčičku, snad tam nic nenaroste, protože se na prineznu už moc těšíme 🙂
    Jinak Niky (16 měsíců) doma chodí bez pleny a říká si na čůrání i kakání) – byla jsem v učení dost houvževnatá, ale je fakt, že on taky, takže plíny používáme jen, když jdeme ven a 1 na noc. Je moc šikovnej. Tak jsem ráda, že u druhého Niky bude jen na 1-2 ks za 24 hod, dost ušetříme…
    Jinak stromeček asi budu zdobit večer až malej usne, dárky mám skoro zabalený, cukroví napečený, žádný velký úklidy dělat nebudu, protože to u malýho nemá cenu :)))

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 32)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist