Leden 2013

  • Toto téma obsahuje celkem 54 odpovědí. Do diskuze (8 účastníků) se naposledy zapojil uživatel p provaznikova a poslední změna proběhla 11 let, 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 54)
  • Autor
    Příspěvky
  • #844832
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, omlouvám se Vám že vstupuju do Vaší diskuze, kde vlastně nemám co pohledávat. Je mi také jasné že většina z Vás si bude kupovat výbavičku novou, ale zaujal mě trochu příběh Loraine,která se do mateřství vrhá mladá a nejspíš s menšími financemi, tak mi nedá abych nenapsala. Jsem mamka dvou dcerušek, doufala jsem že si jednou pořídíme další, ale bohužel osud nám nedopřeje, takže jsem vám chtěla nabídnout zda byste neměly zájem o kočárek-trojkombinaci modrý s kytičkami, je v super stavu, kroba používaná na jednu dceru, sporťák zase jen na druhou, jak pro holku tak kluka, k tomu i dva fusaky,úplně nové ( dárky od babiček, třetí co sem si pořídila sama, ještě použiju) další autesedačku od Recara používaná jen 6m a spousty hadříků 0-10měsíců ( moje máma dost cestuje takže oblečky z anglie, německa, emirátů……)v podstatě celou výbavičku Nepíšu to proto abych na tom vydělala, ale spíš že bych mohla pomoct, nechci za to moc, spíš symbolicky. Všechno je to používané tak že jsem chtěla aby to mělo ještě jedno dítko a nemusela jsem se stydět, takže bych to ráda udala někomu kdo si to ještě užije když my nemůžeme. Všechno bych ukázala, poslala fotky, dala i jen pár kousků. V případě zájmu napište na marianaproskova@seznam.cz
    Mějte se a užijte si bříška

    #844833
    Anonym
    Host

    ahoj! předně moc gratuluji Toni!!!! to je super! fakt, teď jsem si to přečetla a úplně mi to zlepšilo náladu…. nervozitu úplně chápu, já jsem také strašně nervní 🙂 vůbec si to těhotenství ani rodičovství nedovedu představit. bude to boj 😀 ale naši mě docela podporují, jen si přeju, aby to bylo zdravé. také mám strach, že si k tomu dítku nevytvořím vztah. nejhorší je, že jsem si fakt dávala pozor. kdyby ne, tak bych to brala, prosím, moje blbost, ale takhle? je mi 20!!!! jsem celkem rozumná, ale mívám i velmi šílené nápady a na výchovu dítěte si netroufám. bojím se, že na mě lidé budou ukazovat prstem, zaškatulkují si mě a budou vůči mně mít předsudky…

    mám spoustu přátel a doufám, že mě podrží, ale moc růžově to nevidím …. co jinak, jak se máte?

    #844834
    p provaznikova
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, Toni, taky mám radost, že všechno klape! Loraine, nějaký strach prožíváme asi všechny. Já jsem už třeba zažila poznámku typu „žene se do závazků a není vdaná“ :S Ale je mi to upřímně jedno. Lidi často žvatlají nasmysly a vůbec si neuvědomují, co tím druhým říkají. Máš svůj život a jsi dospělá na svá rozhodnutí! Holky, dnes prožívám jeden z mála dní, kdy mi není špatně. Je to perfektní 🙂 Břiško mám miniaturní. Spíš takový kopeček. Jak jste na tom Vy?

    #844835
    g gabrielka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    dovolím se k Vám vetřít. Snad sem taky patříme:-) Přesný termín ještě taky nemám, ale podle těch chytrých kalendářů to vychází na konec ledna. Moc ráda bych tu našla nějaké zpřízněné duše, které jsou na tom podobně jako já. Je to naše první těhu a jsme neskutečně šťastní. Předcházelo tomu totiž zjištění, že mi nefunguje štítná žláza a že to asi jen tak nepůjde. No a po měsící prášků se podařilo. Dokonce už máme za sebou i dovolenou. Byli jsme v Turecku u moře. Strašně jsem se bála, ale mám super doktorku a ta řekla, že co se má stát, stane se. Vrátili jsme se teď o víkendu, na kontrole jsem byla v pondělí, a prý je všechno v pořádku.
    To snad pro začátek stačí…všem přeju hodně štěstí a víry, že všechno dobře dopadne:)

    #844836
    Anonym
    Host

    Ahoj Gabrielko, vítám Tě. To je náhoda! Mám taky poruchu funkce štítné žlázy. V posledních měsících jsem měla hodnoty v normě. Včera jsem měla další odběr, tak uvidím, jestli se to nějak změnilo. Přesný termín nemám taky potvrzený. Jak dlouho jste plánovali miminko?

    #844837
    Anonym
    Host

    ahoj holky! graruluju vám, koukám, že tu začíná být celkem živo…. vítám vás, Oli a Gábi. přeju vám vše dobré. jak se cítíte? uvědomujete si, že jste těhotné?

    #844838
    g gabrielka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    o mimčo jsme se snažili od loňského července. V červnu jsme měli svatbu a pak jsme to začli brát zodpovědně:-) Vysadila jsem prášky, přestala jsem kouřit, začli jsme žít trochu zdravěji…že to nebude hned, jsme věděli, ale letos v březnu mi doktorka udělala krevní testy a zjistili jsme zvýšenou funkci ŠŽ. Přes doporučení jsem se dostala k výborný paní doktorce. Všechno se mnou probrala, řekla ať se nebojím, že to bude OK. Prášky prý začnou účinkovat po 6 týdnech. Tak jsme si říkali, dobrý, pojedem si užít dovču a o prázdninách se začnem snažit…no a ejhle poslední MS v dubnu. Šla jsem na gyndu kvůli injekci, abych to dostala, a mohla si užít dovču, no a paní doktorka říká, to už nedostaneš:-) Byla jsem štěstím bez sebe, a manžel taky. Moc se těšíme. Na další kontrolu se ŠŽ jdu koncem července, prý podle výsledků upravíme prášky a bude vše v pohodě.
    A jak se cítím? Zatím tak nějak normálně:-) Je teda pravda, že když se ráno nenasnídám, kolem oběda je mi ouvej, ale to už jsem vychytala, takže dobrý. Jinak jsem jen trochu víc unavená. Jediný co je asi jiný, jsou prsa. Před mimčem jsem na tom byla celkem dobře, ale poslední měsíc…to je něca, už jsem musela investovat do nového prádla a navíc se naučit spát na zádech, jelikož mě prsa strašně bolí. Ale dá se to samozřejmě vydržet. Taky mám jen občas polesti v pánvi a v kříži, ale to je díky tomu, že už mám léta problémy se zádama, a navíc pracuju v kanclu, takže celý den „dřepím“. Ale snažím se trochu cvičit a je to lepší.
    Co Vy, jak se cítíte? A odkupak jste…co kdybychom náhodou zjistili, že jsme sousedky:-)

    Zdravím všechny

    #844839
    Anonym
    Host

    čau Gábi, já jsem z Prahy. to je super, musela si být úplně strašně šťastná! docela jsem se zasmála 🙂 moc gratuluju. zkoušela jsi na ta záda fyzioterapeuta nebo chiropraktika? nějaké rehabilitace? zkušenosti nemám, protože jsem těhotná poprvé, ale prý se to v těhotenství a po porodu ještě zhorší, tak jestli bys to neměla s někým zkonzultovat a začít cvičit, protože čím dřív, tím líp 🙂

    #844840
    Anonym
    Host

    Ahojky holky 😀 tady je docela živo to je faajn. S tou unavou jsem na tom podobně.byla sem zvykla denne na kafe a ted si ju nedavam tak bych kolikrat usnula za pochodu a nedej bože si sednout když mam v praci chvili času. jsem od Brna a mam vlastni kadeřnictvi takže si moc nesednu ale když ano hned mě to bere:S az mě to štve.Ted se divam na fotbal s přitelem a je to vzrušo takže zatim nespim jinač už bych byla tuha |-) zada mě občas bolela už pred otěhotnenim a tak i ted me pobolivaji ale stači mi si doma posedět na gymnastickym miči:) hned se mi ulevi. jestli mate sedave zaměstnani doporučuji i do prace misto židle občas to prohodit ulevi se zadum a vam taky 😀 na kontrolu jdu az za dlouho a kdy na geneticke vyšetřeni jeste nevim dr. se zatim neozyva8o| no tak ja jdu dal sledovat fotbal snad nam to ten Ronaldo nenatře:@ věřim že mu šanci nedame:) :^) mej te se hezky a uzivejte těhu:)

    #844841
    i iva.obr
    Registrovaný uživatel

    Ahojky, začíná mi 4.měsíc a termín (i po krevních výsledcích a ultrazvuku) porodu zůstává na 1.1. 2013. Už se do ničeho ze svého obvyklého oblečení nevejdu. Máte už někdo zkušenosti s těhotenským oblečením? Např. doporučení internetových obchodů, či normálních v Praze. Prosím. Díky za rady.

    #844842
    Anonym
    Host

    Ahojky holky bojuji s nachlazenim a jsem z toho cela špatna:S mam rymečku jak by řekli chlapi a trochu pokašlavam bojim se aby se to nerozvinulo do nečeho horšiho.Před třema měsicema jsem měla těžkou hnisavou anginu a asi sem to uplne nedolečila vybrala sem jen jedny antibiotika ze dvou ktere mi dr.předepsal:( po tech druhych mi bylo od druheho prasku pekne zle tak sem je vyhodila.Kdych tusila ze v zapeti otehotnim asi bych je dobrala a ted bych třeba nemela bacila:'( ale třeba třeba a taky to mohlo bejt jinak No nic tak dnes lezim a doufam ze zitra uz to bude lepší:) koupila sem si jen vincetku do nosu jiny prasky moc nechci.Tak mi opet drzte prosim pesti at se s tim co nejdriv vyporadam:)

    #844843
    Anonym
    Host

    ahojky všem,já mám termín zřejmě koncem ledna,nyní jsem v 8.týdnu těhu.Jedno dítě mám,pak jsem měla dva potraty a pak dlouho se mi nepovedlo otěhotnět,nemůžu uvěřit,že se to povedlo,ale bojím se abych o to nepřišla,musela jsem nastoupit do nové práce,jinak bych byla bez peněz,je to šílený ještě když ste unavený a není vám dobře a couráte pořád na wc :-)budu ráda,když si budu s vámi moct psát,mějte se hezky a gratuluju všem kterým se to také povedlo:)

    #844844
    g gabrielka
    Registrovaný uživatel

    Ahoj děvčátka, nějak se mi nakupila práce a nějaký blbosti doma, tak se mi nepodařilo taky přišpět:-)
    V pondělí jsem byla na kontrole a na krvi a dostala jsem doporučení na genetiku – screening v prvním trimestru. Prý je to na vyloučení Downova syndromu. Na letáčku píšou že je to přes ultrazvuk a krev. Nebyly jste na tom už někdo? Jak to probíhá? Díky a mějte se fajn:-)

    #844845
    i iva.obr
    Registrovaný uživatel

    Byla jsem na vyloučení Dow.syn.v 1.trimestru (mezi 12.-13.týden) minulý týden. Probíhá to krásně.. Jenom ležíš, paní ti jezdí ultrazvukem po břiše, koukáš na mimčo, vidíš ručičky,nožičky,slyšíš srdíčko, ukázala nám i jeho žaludek a močák, oči, nos i pusu.. A pak cosi změří u jeho páteře a tím se vyloučí Dow.syndrom. Byla to krásná chyvilka. Držim palce 🙂 Jinak je tu někdo kdo by mi teda poradil, kde nakupuje těhot.oblečení v Praze?

    #844846
    Anonym
    Host

    Ahojky tak screening je o tom ze ti dusledne prohlednou mimi jestli ma vse jak ma byt a na pateři nebo spis nad pateri v zatylku mu změři prosviceni šije kde se hodnoti moznost down.syndromu a pak se taky odebira krev a dohromady se to vše zhodnocuje.Držim vam pěsti at jste všechny v poradku.Ale řika se že tyhle testy jsou dost nepřesne kolikrat vyjdou pozitivne a pritom mimi nic neni.Ivčo asi nikdo nejsme z Prahy to neni mozne že by ti nikdo neporadil. Ja osobne mam kalhoty tady od nas z obyčejneho kramku s dětskym oblecenim kde prodavali i těhu oblečeni a jsem spokojena.Věřim že v Praze mate spoustu obchodu a někde určo pokoupiš 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (z celkem 54)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist