Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,486. až 1,500. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882623
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojík
    … tak já se hlásím po dnešní kontrole v porodnici.Tak mě tam přijali už na rizikovém oddělení. Dr. mi kukla do průkazky a chtěla papír s vyšetření sreeningu ze 12t no já že ho nemám že mi Dr. neřekla nic o tom abych ho sebou vzala tak byla protivná, že ho potřebuje a hlavně potřebuje vědět kdy mám termín podle toho vyšetření tak jsem jí řekla že 27.7. no zas protivná že proč mám teda v průkazce termín 1.8. a není tam poznačený ten 27.7. a podle toho se máme řídit no říkám že to tam napsal můj Dr. no opravdu jsem z těch jejich otázek měla radost 8o|
    tak mě vyšetřila vnitřně a pohmatala jen břicho no můj Dr. je jemnější z její prohlídky už možná i porodím 😐 …. pak že mám tu těhu cukrovku a to mě teda nenechá přenášet když se prcek neozve sám tak nástup do porodnice v pondělí 1.8. ráno v 7h. Takže podle ní jsem dnes 40+1tt. No se divím, že si mě tam už zrovna nenechala jak pořád špekulovala co semnou.
    Ještě jsem šla na KTG no řada těhulek jsem tam hodinu čekala.

    #882624
    Anonym
    Host

    Teda Raduš, tos měla štěstí na pěknou kravku:(
    To ta má dr. tedy velmi sympatická, to už je v té porodnici druhá, tak supr, třeba jsou tam samé takové:D
    Leni, mě tedy spíš uklidnilo to, že mi dr. řekla, že se konečně něco děje. Měla tam i doktorku v zácviku, nejdřív mě prohmatala ta hotová a říkala, že to je super, že „to“ ta v zácviku pěkně ucítí, no tak ta chuděra šmátrala, věřím, že to musí být strašně těžký, a pak si teda říkaly, co tam je a jaký je to rozdíl oproti minule – minule jsem měla čípek prostupný pro prst a dlouhý na jeden článek prstu – no a teď že už je tam snad rovnou branka a za ní hned hlavička:) Vzhledem k tomu, že jsem tam šla s tím, že svýmu tělu nevěřím, že se pro porod odhodlá zavčas samo a že si možná řeknu o hamiltonův hmat, tak tohle mě právě nabudilo, že to asi půjde přirozeně samo:)

    #882625
    Anonym
    Host

    Kačko, to už máš dobrý, to půjde samo. My jsme proti vám asi ještě pořád vysoko, minule byla velká změna, ale ted to trošku stojí. Ale však ona mi taky vyleze 🙂 Asi čeká až konečně dojdu pro tu vaničku. Zřejmě tuší, že jsem to nějak odkládala :).
    Doktora mám moc hodného, je i velmi jemný (možná i jemnější než moje doktorka na gyndě, o keré jsem měla pocit, že je). Celkově nemám pocit, že by v Podolí byli nějak nepříjemní. Což by se dalo očekávat při těch davech mamin. Dneska jsem měla jen trošku blbý pocit ze sestřičky na monitoru .. mě se to teda netýkalo, moje mimi bylo čilé až moc, ale ostatním maminkám tam ta miminka spala a ta sestřička dávala tak nějak najevo, že za to můžou ty maminy. Ale možná se mi to zdálo…

    #882626
    Anonym
    Host

    Že byste, Leni, měli tak čistotnou dcerku, že nechce ven, dokud nebude mít vaničku?:) Tak to gratulace! No my taky vaničku nemáme, měla jsem slíbenou od kamarádky, ale nějak to celé vyšumělo a já tak nějak přemýšlím o tom, že budu mimi koupat v umyvadle – máme totiž takové veliké vaničkovitého tvaru – je to po ruce, že se k tomu člověk nemusí moc shýbat, no a nikde to nebude zavazet…No a v nejhorším máme dětský obchůdek ve vedlejší ulici, kdyby se to v praxi neosvědčilo:)

    #882627
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Raduš, to jsi teda neměla moc příjemnou doktorku…jako bys mohla za to, co všechno máš nebo nemáš zapsáno v těhu průkazce. :S
    Ale holky, docela Vám závidím, že Vám doktoři potvrzují nějaké aspoň malé změny tam „dole“. U mě pořád nic, jsem zavřená jako skála…přestože termín mám v úterý…tak uvidíme, co mi řeknou příští týden, ale ráda bych, kdybych už příští víkend prcka mohla pochovat 🙂 .

    #882628
    Anonym
    Host

    Kačko a proč myslíš, že nemám vaničku? Právě proto, že ji mají v krámku od nás asi 100m. Protože je to blízko, tak tam nejsem schopná dojít :). Ale budu muset, nám se mrně do umyvadla nevejde a vanu máme naopak hrozně hlubokou a velikou, takže nic příjemného na ohýbání. Naštěstí mi brácha udělal super desku na vanu, takže nemusím kupovat stojan a můžu vzít i tu větší vaničku. A čistotná naše holčička bude. Ostatně ona bude naprosto ideální – nebude plakat, v noci bude spinkat, vůbec nebude zlobit a prostě tak, všechno nej 🙂

    Markét, změny neřeš, to už všechny vydržíme 🙂

    #882629
    Anonym
    Host

    Leni, takové miminko budeme mít taky:) Já myslela, že už se jiná ani nerodí:D desku na vanu bych chtěla taky – buď na tu vaničku, nebo na přebalování. No budu muset toho svýho nějak přesvědčit…
    Jo, Market, já taky záviděla, pak ta zpráva od doktorky mě zblbla tak, že včera večer už jsem málem rodila:P – ale vlastně se vůbec nic neděje – pořád můžeš porodit dřív než my všichni dohromady 🙂

    #882630
    Anonym
    Host

    Tak to vypadá, že všechyn budeme mít miminka, která budou hodná, spinkat v noci a krásně papat 😀 . Tak my k vaničce koupily i stojánek, jinak jsem to vyřešit nemohli, ale alespoň je v dobré výšce tak se také nebudu muset ohýbat apod. do umyvadla bych malého také nedala a vana je hluboká. Tak jsem zvědavá kdo začne v srpnu jako první s porodem. Důležité je, aby jsme to všechny zvládly bez komplikací a měli krásná zdravá miminka

    #882631
    Anonym
    Host

    Kacko, jestli váháš nad vaničkou, tak ti můžu říct, že my koupeme v umyvadle a všechno OK. Nemusíme nic vylévat, přenášet, ohýbat se. Vaničku jsme sice koupili, ale zatím jsem jí použila jen na vyndání prádla z pračky 😀 Umyvadlo máme hodně dlouhé i široké, je akorát hluboké, takže jsme s tím maximálně spokojení a kdoví jestli pak rovnou nepřesedláme do vaničky u sprchového koutu a plastová vanička zůstane „nesposkvrněná jako panna“.
    Nám se samozřejmě narodilo miminko, které je hodně, krásně spí a papá… Jen mu to někdo zapomněl říct, takže o tom neví, že má takový být 😀 😀 😀 Takže spinká hlavně přes den, v noci mívá plačtivé období, kdy jedinou pomocí je uložení k nám do postele, kde okamžitě usne – buď u mě nebo manžela. A s papáním je trochu boj, prsa někdy úplně odmítá, jindy se přicucne hned, většinou se přisaje asi po 5 minutách pláče (a to je přebalená). Už jsme zjistili, že když si pořádně poprdí, tak se pak přisaje. Takže ho bude asi trápit bříško. Naštěstí téměř nikdy neublinkává, jen když ho manžel trochu přikrmí mým mlékem z flaštičky, aby aspoň něco snědl. Potřebovali bychom doma váhu, abychom mohli zkontrolovat, zda vůbec přibírá, když se s ním a bez něj vážím, tak to vychází pořád na 3,4kg, takže nepřibírá (ale ani nehubne, naštěstí). Jestli se to do pondělí nevylepší, tak budu muset volat nějakou poradkyni.

    #882632
    Anonym
    Host

    Mano kdyby ti nějak výrazně hubnul tak to poznáš, ale na tyhle začátky je váha dobrá, my jí budeme mít půjčenou od známých a kdyby to nevyšlo tak hold koupíme nějakou obyčejnou, ono se z prsu špatně pozná kolik toho mimčo vypije na to je ta flaška lepší pro kontrolu, ale prso je prso :-). Důležité je, že dlabe a neblinká ti… a s tím spaním já doufám, že budeme večer chrupkat a přes den tolik ne, jen abychom to neměli otočené úplně

    #882633
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Děvčata tak já hlásím, že stále doma 2v1 poslíčky zase žádné a nějaké náznaky, že by chtěl prcek ven nejsou jen sebou pořád mele a někdy mě tak napíná břicho až to bolí…přijde mi, že i místa má v bříšku už málo, nemám totiž nějakvelké břicho, ale čilí je stejně pořád hodně. 😀
    …mám teď i trochu zácpu a ta voda se ve mě asi zadržuje mám o kilo navíc za tři dny a přitom chuť k jídlu je menší. Včera jsem měla nohy oteklé a večer jsem před spaní trochu s nima cvičila a spala s nohama podloženýma polštářem aby byli víš a ráno nic žádné otoky tak super 😀
    Tak uvidím jak do pondělí a jinak nástup v to pondělí do porodnice no pak už se tu ozvu až se vrátím domů s maličkým 🙂

    #882634
    Anonym
    Host

    Raduš moc ti přeji aby se malý rozhodnul jít ven sám. Jinak s tím místem, já mám poslední dobou také pocit, že tam malý má málo místa, když se protahuje tak mě to tak bolí, že mu říkám, že maminka nemá natahovací bříško do nekonečna. Já naštěstí na zácpu netrpím vůbem v prběhu těhu, dokonce mám pocit, že ted chodím častěji, ale už se také těším až bude malý venku začíná to pro mě být nějaké náročnější. Tak na tebe budeme myslet a čakt na zprávičky

    #882635
    Anonym
    Host

    Raduš, taky držím palce, at je to rychlé a pohodové :).
    Zácpu mám taky, vlastně celé těhotenství, pokud nepočítám ten měsíc, co jsem pojídala železo. To byl opačný problém, neustálý průjem po každém jídle, že jsem vůbec 3 týdny nepřibírala, takže železo se vysadilo a mám opět zácpu. Vůbec netuším, co moje červené krvinky, ale řešit to prý budeme až po porodu.
    Svojí váhu už ani neřeším, podle podolí mám +11kg vzhledem k původní váze na průkazce, která se ale brala úplně jinde. Podle mamčiné váhy, kde mám průběžné vážení od začátku je to tak +9,5kg. Ale ono je to jedno, je to jen břicho a prsa, jinde si připadám pořád stejná. Naštěstí vůbec neotékám. Viděla jsem v porodnici holky s otokama a asi není co závidět.
    Kopání už začíná být pěkně unavující. Mám malou pěkně natočenou, hlava dole, zádíčkama je podél mojí páteře a nohy stočené k břišní stěně … kope naprosto všude, vydobyla si slušný prostor, potvůrka. I proto nám vůbec nešel natočit monitor, jak kopala do sondy.

    #882636
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky,

    Raduš, tak Ti taky moc přeju, aby to všechno proběhlo pokud to půjde co možná nejvíc dle Tvých představ, hlavně rychle a hladce a ať jste oba v pořádku a budem se těšit, až se ozveš…to už možná zase my všechny ostatní budem v porodnici 🙂 .

    Jinak já teda taky neotékám…to se mi stalo jen jednou a bylo to asi z velkého horka a po 2dnech otoky opadly a od té doby klid…takže souhlasím, není co závidět.
    A ano…souhlasím…náš prcek u tam má taky málo místa. I když jsem v porodnici mamina s nejmenším bříškem, tak náš malý se tak roztahuje…zádíčka má nalevo a nožičky pod mýma žebrama napravo. Takže když kope a protahuje se, tak je to taková bolest že až!!! Včera už jsem mu demonstrativně do té jeho ladné nožky začala tlačit palcem, ať jí kouká schovat…no a on jí schoval…ale hned zase vystrčil o kousek níž…lump jeden 😛 . Takže spolu taky bojujeme 😀 . Už se těším, až bude venku, Poslíčky mám čím dál tím bolestivější…ale jinak žádná změna.

    Jo a přibrala jsem taky 11kg, ale díky bohu je to taky jen břicho a prsa, tak už se těším, až se budu oblékat zase jako před těhotenstvím.:P

    #882637
    Anonym
    Host

    Ani mi to nepřijde, že včera to byl včera týden, co jsme přijeli z porodnice domů.
    Misho, že by hubnul, to se mi nezdá. A při společném vážení na digitální váze mi vycházelo, že má pořád 3,4 kg. Včera se to přehouplo na 3,5kg. Dneska jel manžel do práce a vyštrachal tam nějakou poštovní váhu s přesností na gramy, tak ho večer zkusíme zvážit na ní. Jinak jsem odhodlaná v pondělí, až pojedeme na nákupy, koupit váhu přímo pro děti. Máme v plánu obrazit víc obchodů, třeba IKEA, kde chceme koupit doplňky do naší nové kuchyně, pak ještě někde omrknout dlaždičky a spoustu dalších věcí. Mám dilema, jak ale během té doby nakrmit malého. Teď to vypadá, že se s jídlem trochu umoudřil, ale nevím, jestli to zvládneme kojit třeba v restauraci IKEA v koutku pro kojení, když u toho bude řvát jako tur. Každopádně budu mít sebou flašku s odstříkaným mlékem a danou v termotašce, která je součástí tašky na přebalování. Možná to nevydržím s nervama a raději ho nakojím v autě na parkovišti 🙂 I u přebalování docela řve, tak aby na nás někde nezavolali ochranku 🙂 Ale aspoň to vyzkoušíme.
    Raduš, držím palce, ať všechno proběhne hladce a ať jste oba v pořádku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,486. až 1,500. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist