Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,516. až 1,530. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882653
    Anonym
    Host

    jj, budu hodně mazat, at to neleze dál. Tak stejně s tím ted nic moc jiného nenadělám. Stehna mi asi nepopraskají, jsou pořád stejná jako před těhu. No to budeme krásné maminy, bříško vytahané a popraskané :). Jo nemáte něko tip na stahovací kalhotky po porodu? Jsem z nich nějak neštastná, přijde mi to, co mi ukazují v krámech, jako hrozné brnění …

    Plodovky jsem měla minulý týden dost. Na dotaz, jak je holčička veliká, mi přišla odpověd od pana doktora, že akorát 🙂 … to bylo 14 dní zpátky. Tak já se ve čtvrtek na poradně zeptám na utz a na pánev. Mluvila jsem tam na chodbě s 1 maminkou, kterou posílali na UTZ mimo poradnu, právě kvůli váze mimi, protože dlouho neměřili. Tak třeba to tak dělají běžně.

    #882654
    Anonym
    Host

    Lenko a čím mažeš, já střídám weledu ten olejíček a krém elastic Q ten elkem doporučují. Jinak já stahovací kalhotky koupím tady http://www.spodni-pradlo-leontyna.cz/kalhotky-stahovaci/c-912/ nějaké dvoje jsme si tam vybrala, nechce se mi za ně dávat zbytečně moc a tady mají i levnější, ale objednám až po porodu i s podprsenkou nějakou, tedy si prádlo objednávám a vím, že bude za pár dní na poště, a stahovací kalhotky se prý začínají nosit nějaký 10 dne co jsme tak zaslechla

    #882655
    Anonym
    Host

    Tady ty jsou vyloženě pro korekci po porodu
    http://www.spodni-pradlo-leontyna.cz/kalhotky-mitex-ama/d-74778/

    #882656
    Anonym
    Host

    Mám taky olejiček weledu + krém od Rossmana proti striím (babydreem), weeledu používám víc.

    Ty kalhotky bych taky kupovala až po porodu + nějakou hezčejší podprdu. Díky za stránky, ty první, přímo na korekci po porodu si nejsem jistá, jestli bych na sebe vzala, fakt brnění. Viděla jsem je v krámě v galerii Harfa a jsou strašně tuhé (a drahé). No uvidím jaké bude břicho, třeba budou stačit ty běžnější. Z leontyny jsem vlastně měla těhotenskou šatovku, došla fakt rychle …

    #882657
    Anonym
    Host

    Já to také vidím na nějaké levnější, halvně aby byly na břicho, oni se stejně nenosí celý den ale jen pár hodin deně, tak myslím, že by se i ty tuhé dali přežít důležité je aby se bříško pěkně stáhlo, jo a podprsenku tam mám vyhlídlou tu černou s proužkem a tu bílou tuším že je jako 3 neprodávanější.

    #882658
    Anonym
    Host

    Tak my jdem ted na monitor, snad bude úspěšnější než ve čtvrtek. Ale moc nadějí si nedělám, ty její nožky kopou úplně všude a jestli bude zase bušit do sondy, pojedu tam zbytečně…

    #882659
    Anonym
    Host

    Misho, tu černou s proužkem mám zrovna na sobě:D Koupila jsem ji moc dopředu, velikost 80C, no a je mi tak akorát teď (i když se celkem normálně vlezu i do svých starších nevyztužených podprsenek 75B, tak já nevím). Přemýšlela jsem, jestli ji poslat zpátky a vyměnit za větší, ale pak jsem si řekla, co když mi ty prsa nenaskočí, nebo co když se tam vlezou i větší:) Jinak šprnda je to fakt pěkná – kráska mezi kojicíma, akorát je teda umělá, žádná bavlna, ale problém s tím nemám…

    #882660
    Anonym
    Host

    Jéé kačko díky za info jo koukala jsme na ten materiál, chci jí právě když někam půjdeme aby vypadala lépe jak ty obyč. domácí,. No já mám normálně také 75B podprsenky a podle jejich tabulky mi to také vychází po měření na 80C, ale ty co jsem si koupila ve Spencru mám B ale tam je to opravdu jinak číslované, počkám po porodu a půjdu si jí také objednat 🙂

    #882661
    Anonym
    Host

    Tak hurá, po 55 min nakonec úspěšně natočený monitor. Holčička nejdřív spala jako dudek a když se nám ji podařilo probrat, tak zase řádila jak uragán. Ani z jednoho nebyl dobrý zápis. Nakonec se umoudřila, uklidnila a neusnula a začlo to kreslit správné křivky. Ale fakt jsme tam seděly 55 min místo 20 …. Jo a zakreslilo mi to 1 stah dělohy, i když nevím jestli to byl přímo stah, protě mi hodně ztvrdlo bříško a na křivce se udělal kopec jak hrom :).
    Holky, ta černá podprda s proužkem je pěkná :). Kojící podprdy mi přijdou šílené, pokud se týká vzhledu. Byla jsem zvyklá na pěkné prádélko :). Na internetu se dají najít lepší, ale zatím nevím velikost, tak až později ….

    #882662
    Anonym
    Host

    Ještě jsem se ted byla kouknout po bodyčkách s dlouhým rukávkem. Nějak jsem počítala s letnějším počasím. Jenže ani v CA ani v Mothercare jsem se nechytla, mají letní zboží .. všechno s krátkým nebo pak větší velikosti. My máme pár košilek, co jsou s dlouhým, tak budu asi muset používat ty, nebo balit do deky … Naštěstí větší velikosti pak už mám, ale ty úplně malinké na začátek, tam mám výběr hodně omezený…

    #882663
    Anonym
    Host

    Tak hlavně že se zadařilo, já tam minule byla také déle jak ostatní maminky. No když ta křivka vyletí nahoru nemusí to být stah mě to tam pěně lítalo, zaznamenává to napnutí břicha a pokud se mrnous zrovna někam na cpe, ajko mě, že mi udělá velkou bouli jak horu tak mi to právě takto lítalo nahoru, a sestřička se vždy ptala máte stahy, tak jí říkám asi ne jen jak se nacpe a napne se břicho tak to takto lítá :-). No já s dlouhým kupovat nebudu když tak to vyřeším kabátkem či mikčou těch máme dost, s dlouhým rukávem máme cca na září/říjen to už nám to bude možná i dřív pro našeho obříka. Mě právě ta černá zaujala, a tyhle stránky mám vyzkoušené protože si tam prádlo kupuji, tedy používám podprdy zn. Siela a ty tady mají o dost levnější jak v krámu tam jsem koupila jednu a ostatní barvy už tady, hlavně mají hnědou která není vidět pod bílejma věcma narozdíl od tělových

    #882664
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, bodýčka s dlouhým rukávem pro nejmenšího prcka jsem si minulý týden ještě koupila taky…vzhledem k počasí…moc hezké měli v Tescu, v balení po 5ks za 199Kč. Měli bílá třeba jen s malými obrázky na prsou (vrtulník, auto, loď. letadlo…atd.) a nebo měli i barevná. Tak to zkus v Tescu…měli všechny velikosti 🙂 .

    #882665
    Anonym
    Host

    Aha Tesco, tak dík, zítra se tam podívám :). Já ted objevila ve Spencrovi, ale měli balík 6ks za 450 (byla to velikost na 1měs, 4,5kg), navíc chtěla jsem tak 3-4ks, víc mi přijde skoro zbytečné a pak větší už mám. Malý kabátek mám jen 1, ale i tak bych si poradila. Zmrznout holčičku nenechám :).
    Misho, moje miminko v době toho „stahu“ sladce spinkalo, jeho křivka byla v té chvíli dlouhodobě skoro rovná, takže tentokrát to na něj svádět nejde :). Ale jestli to byl stah tak to nevím, bříško mi v té době hodně ztuhlo a trochu to zabolelo. To jak vypadají nakreslené kontrakce bylo krásně vidět u vedlejší maminky, to byly hupy celou dobu. Sešly jsem se spolu pak na vyhodnocení na porodním sále, protože ambulance už v té době nefungovaly. Ríkala, že jí včera odešla hlenová zátka a že jí strašně bolí břicho. Vzali si ji na sál na prohlídku. Předpokládám, že už tam zůstala.

    #882666
    Anonym
    Host

    Tak ty už máš také vlastně termín, tak třeba holčička něco naznačovala, no mě to čeká ve středu monitor a UTZ tak se těšm

    #882667
    Anonym
    Host

    Já také břicho poctivě mazala, celou dobu bylo ukázkové a po porodu koukám, že mám u pupíku fialovou 2 cm dlouhou jizvičku.
    Bodýčka s dl. rukávem davám pořád, přes den i na noc. Jsou super s tím křížením vepředu a ne přes hlavu!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,516. až 1,530. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist