Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,531. až 1,545. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882668
    Anonym
    Host

    Ahojda maminky,
    chtěla bych se Vám pochlubit s naším malým kulihráškem,narodila se císařským řezem přesně před týdnem 25.7.2011 v 23:36h, v 38.tt, jmenuje se Andrejka, vážila 2.600Kg a teď právě leží vedle mě a mává Vám, a to doslova. Dneska jsme se vrátily nemocnice:)

    #882669
    Anonym
    Host

    Já s tím křížením mám pouze jedno, když jsem si chtěla koupit, zjistila jsem že jsou to ty nejdražší bodýčka tak hold budu složitěji nasazovat přes hlavičku, i když věřím, že to musí bý pohodlné. No já na spaní asi budu dávat normálně s krátkým, máme hodně teplo v bytě i při otevřeném oknu je tu 22-24st, a mám moc deček tak mrnouska přikryju nebo zabalím. Taky mě překvapilo, že břicho OK a když je člověk u cíle tak najednou praskne něco, no snad když budu nadále mazat i po porodu tak to snad hodně zminimalizuji. Prý záleží kde až to moc a jak hluboko popraskalo a taky na kůži někomu to zmizí někomu ne.

    #882670
    Anonym
    Host

    Jéé vítáme Tě, ta je určitě hrozně droboučká, no důležité je že jste v pořádku, a jak to probíhalo a co po císaři jsi OK a co kojení. Tak vítáme další přírůstek a pak nám napiš info, určitě jsme všechny zvědavé

    #882671
    Anonym
    Host

    Ahoj Radunko, dneska jsem na tebe vzpomínala, že už to asi máte za sebou. Je super, že už jste doma. Doufám, že obě v pořádku. Holčičku máš malinkou, ale to určitě rychle dohoníte :), tak at se má k světu.

    #882672
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Radunko,

    moc velká gratulace, maličká je teda hodně maličká, ale to samozřejmě vůbec nevadí :-). Hlavně, že jste obě v pořádku. A napiš nám podorobnosti, jak se ptala Misha…jak kojíte, spinkáte a jak ses cítila a cítíš po císaři? 🙂

    Já mám termín dnes a tomu našemu prďolkovi se ven nechce a já si chci ještě dojet na nákup, ale už mám tak nějak malinko strach, někam dál vyjet, aby mě to někde nechytlo…tak snad to dnes ještě zvládnu 😛

    #882673
    Anonym
    Host

    Já moc to vyjíždění sama ven neřeším, normálně funguju mhdčkem. Říkám si, že to nemůže být tak rychlé, abych pak nedošla domů nebo nesehnala přítele s autem. I do porodnice pořád jezdím sama, i když je to docela daleko. Přijde mi zbytečné, aby se tam se mnou chudák trápil 3h a čekal jen na odvoz (i proto jsem volila pražskou porodnici a ne za městem, aby mě tam nemusel vozit, přestože ty mimopražské mě lákaly víc). Jsme domluvení, že má pořád u sebe telefon a když bude problém tak se ozvu. Navíc sedět doma mě nebaví… Přítel to moje „nakupování“ vidí hrozně nerad. Nejradši by, abych seděla doma v křesle a něco pletla celý den, příp. ležela a tak …brrr. Už aby tu ten mrnous byl, abych se měla o koho starat 🙂

    #882674
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radu velká gratulace k holčičce, ať vám dělá samou radost.
    Leni já volila mimopražskou porodnici a je to tam o dost rychlejší než v pražských, taky sem chtěla chodit ke svému dr. ale trochu se mi to komplikuje po tom prvním císaři, takže už sem byla dvakrát na kontrole v porodnici a vždycky mi ochotně dají razítko pro manžela že mě tam vezl, protože ze zákona má nárok na volno, jako když jde sám k lékaři když veze rod.příslušníka k dr. Včera sme to měli ráno za dvě hodiny z domova zpět domů. Rychlejší než v Praze.

    #882675
    Anonym
    Host

    Leni to mě to doma také nebaví sedět, ale dál jak do alberta co máme v areálu se sama nevydávám. Do porodnice mě přítel ráno zaveze cestou do práce a pak mám výhodu, že mamka nebo tatka se zařídí a dojedou tam pro ně, Sice bych mohla jet autem, ale už se mi blbě řídí a zaparkovat občas u Apolináře je problém a s tím naším obrem podél chodníku fakt neumím pokud tam není místo na autobus :-). Ale jinak je mi také fajn, že bych to MHD zvládla, jen já mám nějakou „hrůzu“ z toho že by mi někde na ulici či v MHD praskal plodová voda, no sice blbost ale …. No přítel také na telefonu pořád a v noci když jdu na WC tak už se občas i budí zda se něco nebude dít, a to ho normálně neprobudí vůbec nic

    #882676
    Anonym
    Host

    Aha, tak to je dobrý, to mě původně opravdu nenapadlo, příště to zvážím a dám doma jako pádný argument :).
    Jenže Robert by stejně prskal, já ho znám, přestože by razítko nepotřeboval (dost často pracuje i doma a nikdo ho nekontroluje). Na jednu stranu je hrozně starostlivý, ale občas zase na zabití :). Jsem ráda, že jsem zatím samostatná díky tomu mhd (i když v zimě bych si to kvůli nemocem asi rozmýšlela), protože auto neřídím, řidičák mám, ale bojím se 🙁

    #882677
    Anonym
    Host

    Tak to Roberta v noci neprobudí nic :). Budu s ním muset hodně zatřást, až to přijde :).
    Já mám kdyžtak ještě v záloze brášku, ten má k dispozici auto taky pořád a pohybuje se nedaleko, co bydlíme .. mezi Prosekem a Skalkou, takže k nám nemá daleko.

    #882678
    Anonym
    Host

    Tak to já ze sebe udělala dámičku, která vlakem jezdit nebude a sama řídit auto už taky ne:) Řídím už jen když jede někdo se mnou, kdo by to kdyžtak mohl převzít. No a nechávám se ráno vozit autem do Brna k našim do bytu, kde to mám do porodnice 5 zastávek busem, tak to bych si buď dojela, nebo bych počkala na manžela, je tu z práce za 20min. Chodím sama i na větší procházky, ale vždy s mobilem – připadá mi to lepší, než abysme pak někde daleko od auta byli oba, takto si můžu manžela s autem pěkně přivolat:) No tak tu, holky máme první termínek a asi to na žádnou z nás nevypadá, co? Sice nikdy neříkej nikdy, ale já se zase cítím ještě míň porodně, než včera:D

    #882679
    Anonym
    Host

    No já se na porod opravdu nechystám u mě je úplný klídek i dkyž dneska je moc hezké datum :-). Lenko já byla zvyklá řídit dost často, ale měli jsme malé auto, na vánoce jsme si koupili rodinné SUV a já ho poprvé řídila na dovče ve špindlu asi 10 km, kde nikdo nejel a to až někdy v dubnu, pak jednou jsem vezla kamarády s hospy, a vlastně jsme ho začala řídit pořádně až od července, a musím říct, že se mi stím jezdí super a cítím se tam bezpečně jak je to velký. Navíc mi každý říkal jezdi ted co nejvíce protože pak s malým byses bála ještě více. Ale řídím prakticky od 18 a musím zaklepat, že bez nehody a km mám naježděno opravdu dost, tak si říkám že tohle člověk nezapomíná. No nějak to odhaduji že se rozrodíme kolem víkendu a podle TP to asi vidím na příští týden že by mohlo být hodně miminek. Mě každé ráno volá táta a ptá se jak mi je zda nerodím, a odpoledne zase kontroluje ale je to super. Dnes se ptal co pro malého budeme chtít do života, no u holčičky by to bylo jednoduché zlaté naušničky ale co pro kluka, tak jsem se dohodli že mu s mamkou zařídí nějaké spoření do dospělosti a my ty zbylé

    #882680
    Anonym
    Host

    U nás to bylo včera trochu nahnuté, břicho jak beton, bolavé, kroutila jsem se na křesle, trvalo to asi 2h. Přítel tu pokukoval a ptal se jestli jedeme do nemocnice :). A pak klid, spala jsem celou noc klidně. Tak asi ti poslíčci. dnes nic, klid. Termín máme až v sobotu.
    Mě dnes konečně přivezou postýlku. Všichni té malé naznačujou, že může přijít, ale ona čekaá, až to zase všechno vyperu 🙂

    #882681
    Anonym
    Host

    Radunko, velikánská gratulace !!! <:o) Vítej mezi maminkami, teda spíš mezi "maminkou", pokud se nemýlím, tak jsem tu byla první a zatím jediná mamča. Náš prďolka spěchal na svět asi nějak moc. Jsem také moc zvědavá, jak to všechno probíhalo, tak se nám tu pochlub. Přeji vám oběma hodně zdraví a vzájemné lásky!!!
    Misho, to spoření je moc dobrý nápad. Nás se teda žádná z babiček neptala, co bychom pro malého chtěli. Obě jsou v důchodu, moje máti pořád řeší peníze a nevím, jak je na tom panímáma. Takže spoření nečekám a ani žádné jiné hodnotnější dary. Tady se spoustě dětem dávají jantarové korálky na krk, má to fungovat jako „ochrana“ před nemocemi. Takže mu také nějaké pořídíme, beru to spíš jako tradici než jako nějakou skutečně léčivou sílu.
    S kojením už jsme udělali velikánský pokrok, už druhý den baští aspoň 20 minut a ani ho u toho nemusím moc budit, každých 5-10 minut se pustí na odkrknutí (vždycky mu říkám „A teď udělej jednoho pořádnýho chlapskýho“ a nebo „A teď udělej jednoho pořádnýho Homera (Simpsona)“ 😀 ). Pauzy mezi krmením si dělá tak 2-4 hodiny, asi záleží na tom, kolik toho naposledy vymlaskne. Už několikrát se nám podařilo ho dát po krmení do postýlky, kde nepláče, jen pozoruje svět těma svýma obrovskýma očima a maximálně si jen tak kníká.

    #882682
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Máňo a Radunko, hoďte nám sem fotečku prcíčka ať víme jak taková mimča vypadají a máme se na co ještě více těšit 🙂
    Mimina umějí krkat líp než kdejakej hospodskej povaleč, u toho sem se vždy bavila, takové mrně a taková zvuková kulisa. To mi připomíná, nevím jestli jsem to sem už nepsala, ale co se mi stalo nedavno s dcerou. Jak sme chodili na plavčo, tak jsem si na posledním dala nealkoholický pivo, protože nic lepší kromě koly neměly a mě i dr. řekla že pivo je dobrej iontovej nápoj se spoustou vitaminů tak ať ho piju. NO tak sem si dala jedno a pak sem s dcerou jela tramvají, ta celou cestu chlemtala pití z flaštičky, pak ho odložila a najednou si tak krkla, no na celou tramvaj jak nějakej bezďák, všichni se samozřejmě koukali na mě, styděla sem se a červená sem byla až na zadku. Určo to pívo ze mě bylo cejtit a k tomu to krknutí, divim se že nevolali policajty že je tam ožrala těhotná matka 😀 takže bacha na děti 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,531. až 1,545. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist