Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,546. až 1,560. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882683
    Anonym
    Host

    Mano já to ani od našich nečekala, je pravda, že táta v průběhu celého těhu, když mu nějaké peníze zbyly tak mi je poslal a já buď něco koupila malému nebo sobě apod. tak vlastně už sjem jako příspěvek celkem větší dostali, ale pravda je že naši to tak mají, že by se mimču do života něco mělo dát a to spoření je ideální, stejně bychom malému nechávali dělat. Dobré je, že moje mamča od navrhování kuchyní a designu, právě přešla na tuto oblast kde učí lidi jak správně nastavit kombinace spoření a získat na vráce od státu co nejvíce, jsou pod ministerstvem jako vzdělávací akademie, tak že máme všechyn smlouvy předělány, nastaveny dobře a ještě to vynáší :-). Jinak přítelovi rodiče ta ty se za celý těhu nezeptali zda něco nepotřebujeme apod. jediné co tchýně řeší je jméno a že malý vypadá dle UTZ tak nebo tak prostě mě tím leze na nervy, ale peníze nebo dary nečekám, jen by nemusela být rýpavá apod. Lenko tak až malá bude mít postýlku bude to pro ní znamení že už může ven 🙂

    #882684
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    NO jo no, někteří budoucí prarodiče se těší a můžou se rozdat a jiní se asi necejtí na tuto novou(pro někoho) roli. Já sem řekla mojí mámě že všechno na mimino mám a že nic moc kupovat nebudu, ta se zhrozila, že nemůže mít přece všechno onošený. A každou chvíli něco přinese, naposledy včera froté prostěradýlko, někdo řekne blbost, ale naši moc peněz nemají a je to od nich hezký a prostěradýlko se hodí, ono když mimi blinká nebo tak, tak spotřeba roste. Tchýně nám nedala ani ň, fotky z UTZ neukazujeme od té doby co viděla to 3D a řekla že „vidí že nic nevidí“ protože to není kluk. My jsme dceři dělali spoření za sebe, moje máma tam myslím občas něco pošle a je mi to blbý. Počítá peníze a dává pravnoučatům, zatímco u tchýně je peněz dost a ty se neobtěžují. Jednou se zeptala co nám chybí tak jí muž řekl že nemáme dupajdy, nějak zrovna v krámech nebyly, tak sem čekala že něco přinese….a prd. No stejně by zas byly černý, hrozně zelený nebo šedý…..lepší že nic nedá.
    Misho je hezký že se táta to zajímá. Ty tatínkové tak visí na těch dcerunkách.

    #882685
    Anonym
    Host

    Já už od našich dostala taky dost … na kočárek a ještě mi zbylo na další, protože jsme nakonec vybrali z těch levnějších. Navíc mamka si vybavuje pro malou taky u ní doma, abych nemusela všechno převážet (vaničku, plínky, povlečení, postýlku .. tu teda máme půjčenou a tak …) a všechno něco stojí. V tomhle ohledu je mamča zlatá… nevnucuje se a přitom pomůže kde může (mám to tak s ní v celém životě, nejen tedka). Přítelova rodina se nijak nezapojuje, jeho táta se jen ptá, jestli je všechno v pořádku. Nevím, ale netrápí mě to. Důležité je, že nám nekecají do života…

    Misho, jestli ta malá potvůrka čeká na postýlku, tak je pěkně vybíravá. Košík tu má připravený (vyšperkovaný) už dlouho. Spinkat by měla kde i bez postýlky 🙂

    #882686
    Anonym
    Host

    Jo vcelko jsem za to moc ráda, naši také nemají peněz na zbyt, ale když táta má tak pomůže a ne jen finančně, stačí že si to v práci vždy nějak zařídil a vozil mě po lékařích apod. i to byla pomoc a potěší to, prostě tatínkova holčička. Ví že jsme s přítelem zabezpečený ale i tak pomůže. U přítelových rodičů mi to přijde divné, sice jsou oba v důchodu, ale i pracují a peníze celkem mají ale zájem mají jen o jméno a jak bude vypadat :-). Ale přesně, důležité je že nám nekecají do života 🙂 neříkám že se na vnouče další netěší, ale oni sjou hrozně zvláštní ne zlí, ale prostě jiní…no ted jednou od čtvtka do neděle pryč, tak by se mi ten porod hodil, abych měla klídek a neměla je tam nastoupený s komentářem jéé ten je ale …to budou komentovat vzhled ach jo

    #882687
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    no ty komentáře na vzhled mi připadají dost ujetý, mojí kámošce tchýně řekla když se jí narodilo PRVNÍ vnouče, že vypadá jako žába! Takže od určitý doby vím že na tohle se nemá reagovat a vlastně ani poslouchat. Mě je dcera hodně podobná, nikdy mi to tak nepřišlo, ale nedávno sem koukala na fotky když sem byla v jejím věku a ta podoba je až drsná 🙂 ale chováním a gestama je to celej tatínek. To že sme si podobné myslím taky dost vadí tchýni, protože to všude předhazuje že je celá já, no a já podle nich nejsem žádná krasavice….no chudák dítě, že jo.
    Já je taky neberu že by byli nějácí zlí, ale sou velmi zvláštní a jiní. Ale musím říct že by mi víc vyhovovalo kdyby když se teda nechtějí zapojovat do života prarodičů aby furt nevolali a nebuzerovali. Já se stále stýkám s moj extchýní, bejvalýho sem neviděla leta, ale s ní se vídám aspon jednou za 3měsíce a ta by dala nevím co aby se mohla starat o vnouče, teď mi říkala že až budu nějak v poho tak veme kočár na Viki, kočár na mimi a vyrazíme obě na vejlet třeba do Šárky. Tohle mi v životě tchýně nenavrhla. Pak je ten svět spravedlivej. Jedni chtěj a nemaj a druhý si toho nevážej.

    #882688
    Anonym
    Host

    vcelko koukám že to máme v některých věcech dost podobné, no nebudu řeči vnímat,ale mám občas problém se udržet občas nejdřív mluvím než myslím, ale v této situaci mi to bude jedno zda prohlásí něco na vzhled malého. No já si udělal krupicovou kaši a snědla jí a tak jsme si pochutnala a přecpala jdu se odvalit na kanape 🙂

    #882689
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, já to nemyslela tak, že sedím doma a nevytáhnu paty, protože se bojím. Naopak, taky jsem celý den někde ve měste, a přestože mám řidičák, tak se pohybuju MHD a dokonce jezdím sama i do porodnice a to jezdím až mimo Prahu 🙂 . Spíš se jedná o můj vnitřní divný pocit…když už je termín tady, víš?

    Taky jsem samostatná celé těhotenství a nehraju si na maroda, jako některé, které když zjistí 2čárky na těhu testu, už jsou doma na rizikovým, jen aby nemusely do práce a mohly se válet…to bych nemohla. Znám pár takových…bohužel.

    Takže na nákup jsem si dnes došla a dokonce jsem se právě vrátila z bazénu…říkala jsem si, jestli to třeba toho našeho prďolu nenakopne k nějaké akci, ale s ním to ani nehne 😀 .

    Jinak můj přítel, kterého normálně v noci nic nevzbudí, se posledních 14dní taky budí pokaždé, když jdu na wc…je ve střehu. O víkendu v noci jsem vzbudila, protože mě pálila žáha, tak jsem si na chvilku sedla na posteli a přítel najednou vylíltl, jestli už jedeme…:D , tak mě pobavilo, jak jsem ho vyděsila, chudáčka. No holt to čekání je šílený.:S

    #882690
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky, odpovídala jsem na příspěvky na straně 77 a teď jsem si teprve všimla a četla stranu 78 🙂 .

    Holky!!!! Važte si rodičů, kteří dávají a sami třeba nemají… Já musím říct, že mí rodiče stojí za h…. Celé těhotenství téměř nejevili zájem (bydlí na Moravě), ale jediné co jim leží v žaludku je, když mi jednou za uherák zavolají a my jsme ZASE u přítelových rodičů…to jim hrozně vadí, protože žárlí. Protože naši oba pracují, ale pořád na okolí dělají, jako že sami mají málo…bydlí v bytovce a pořád si stěžují. Takže telefonáty probíhaly asi takto: Ahoj, jak se máš? Všechno v pořádku? Hmmm no u nás ……… a následoval 30min. monolog o tom, co je u nich nového a jak se mají pořád špatně.

    A na druhé straně přítelovi rodiče oba pracují, bydlí v baráku s bazénem, mají Mercedes….atd. a pro nás by se rozdali, každou chvilku něco pro mrně dostanem a hlavně si nakoupili spoustu věcí, abychom k nim nemuseli všechno vozit, přesně jako Tvoje mamka, Leni. Takže je toho až až a oba jsou úžasní….mám je jako své rodiče.

    No a teprve před 3 týdny mi volala máma, co mi pro malého chybí, ž mi to v sprnu přiveze, až se na něj přijedou podívat. Tak jsem jí řekla, že teď všechno máme, že přece nebudu 9měsíců čekat, než se ozvou, abych jim řekla, co mi můžou koupit. Tak jsem jí řekla, ať nám dají peníze, že si ještě potřebuju koupit světlo do dětského pokoje a parní sterilizátor lahví…takže si když tak přidám a koupím si to. A na to mi řekla, že s penězma teda není…že se zkusí domluvit s tátou. A od té doby ani nevolali…jsou to už 4týdny…a nic. Vlastní rodiče. Je to smutný…ale realita. Aspoň, že nám nekecají do života, jak píšete.:(

    #882691
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Už mi to tady po přihlášení píše, co všechno absolvovat po porodu 😀 , tak to si ještě počkáme 😛 :
    Tento týden:
    1. týden – vstupní komplexní prohlídka novorozence po propuštění z porodnice

    3. – 4. den až 6. týden – očkování proti tuberkulóze (probíhá většinou na porodnici)

    14. den – preventivní prohlídka, kontrola zdravotního stavu, výživy,zahájení podávání vitamínu D, kontrola kyčlí ortopedem.

    Příští týden:
    Preventivní prohlídka, kontrola pohybových dovedností, výživová doporučení, kontrola kyčlí ortopedem.

    #882692
    Anonym
    Host

    Markét to tě musí mrzet, že to vaši neprožívají a jsou takoví, já si vždy myslela, že to mín prožívají rodiče těch chlapů, ale že tvý rodiče když je jejich dcera v očekávání budou takoví tak to ne. Třeba je to také částečně tím, že bydlí od vás dál.
    No po propuštění z porodnice je to taková prohlídková a očkovací smršť co jsme tak koukala. Nám dětská doktorka řekla až vás pustí z porodnice tak zavolejte a dohodneme se na první prohlídce, je dobré že jí máme kousek od bytu pěšky cca 15 min. Holky když budete používat jednorázové plenky budete přes ně dávat ještě normální na začátku kvůli kyčlím?
    Jo jinak já mám dnes šíleně žravou celý den jím to je děsný

    #882693
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Koukám tak tu má taky někdo milou tchýni, no evidentně to musí někde skřípat když rodiče nejsou moc použitelní. Moje máma dávala i švagrový než se s nám přestali bavit 🙁
    Misho, nic si nedělej z toho že by si dneska pořád papala, to já taky, dokonce po tvém vzoru jsem si k sváče udělala krupicovou kaši, sou jí, teda byly jí dva talíře, jeden je už fuč a asi pujdu na ten druhej, je fakt že si maličko dala i dcera ale to jen na ochutnání. To sem dneska i obědvala, což normálně nedělám, měli sme masíčko s brambůrkem a hrášek. Asi tím sluníčkem nám hládne 🙂
    K tomu co máme dělat po porodu, je dobrý že píšou o tý tuberkuloze, která se už neočkuje od nového roku. Ale je fakt že to šestinedělí je člověk furt u pediatra. Já nedávala látkovku na jednorázovky, dcera měla kyčle v poho. Ale mám z toho docela bobky kdybychom museli mít široké balení.

    #882694
    Anonym
    Host

    Markét, to čekání chápu, taky jsem jak na trní, kdy to přijde a je úplně jedno, jestli jsem doma nebo venku :). Plavčení je dobrý nápad, taky jsem dostala najednou chut. Mrzí mě, že se nedá koupat venku, na bazény moc nejsem. Naposled jsem lezla do studené Sázavy někdy před 14ti dny a říkala si, jak holčičku otužuju :).
    Mě strašně vadí být na někom závislá, takže nákupy taky řeším sama. I když je pravda, že přítel se ted častěji sám nabídne. Hlavně se ted doma nudím, tak beru každou příležitost jít ven :).
    Já jsem fakt za naše strašně moc ráda, na naši holčičku se moc těší. Táta na nějaké přípravy moc není, je to přeci jen chlap. Zase ví, že tohle mamča obstará. Přiveze, odveze co je potřeba a mě vždycky ochotně bere z Prahy do Vlašimi, když chci na víkend za nima. Minulý týden jsem jela autobusem, tak to těžce nesl, že nechci počkat až skončí večer v práci, protože dřív nemohl. Jenže my měly s mamčou pochůzky po obchodech :). Měla jsem hned po dojezdu kontorlu, jestli bus jel v pohodě :). Oba volají každou chvíli, jak je …

    #882695
    Anonym
    Host

    Krupicovou kašu plánuju na zítra, udělaly jste mi chutě 🙂 ale žravá mě dnesksa nepřepadla, jsem spíš nějak přežraná…

    S tím druhým balením vůbec nevím. Mám 2 názory. Na kurzech v porodnici říkali, že to nechat být až do té první kontroly kyčlí a teprv potom kdyžtak nasadit. Ale je i názor začít radši hned po narození. Tak si vyberte … Asi se poradím s doktorkou na první prohlídce. Misho, my nakonec budeme jezdit na tu Rajskou zahradu.

    Máme postýlku, už je i sestavená. Hned jsem do ní načančala manitinelky a matraci a nemůžu se vynadívat. Už tam chybí jen to mimi. Ostatní výbavička .. peřinka, polštářek, prostěradla a 2 dečky už se perou 🙂

    #882696
    Anonym
    Host

    To já už takovou žravou neměla dlouho, nejhorší je to že jsem doma a jak mám vlastně 99% věcí hotových tak pořád šmejdím, a i když se cítím zasycená tak si stejně něco dám, ach jo, ale já byla vždy hrozný žrout naštěstí to na mě nikde není a nebylo vidět. Jo krupicová kaše je jednou za čas moc mnam, já si udělala do kastrůlku tak 300 ml mléka a celé to zdlábla k pozdnímu obídku, no na večeři bude roštěná která zbyla ze včera s rýží, ale ještě před tím to vidím na procházku až přítel přifrčí z práce když je konečně venku dobře.
    No s tím balením do plínek nám práve na kurzu PA říkala, že klidně přes ty plenky můžeme na pár hodin deně dávat ještě látkovou aby to bylo širší, že se tím nic nezkazí. Kamarádi měli u holčičky problémy a chudinka měla 2 měsíce ty kšíry a to bych opravdu nerada, chudinka hrozně plakala když jí to dávali a sundavali. Tak možná se poradím pak hned co půjdeme z porodnice s dětskou doktorkou a když tak občas na pár hodin malému dám.
    No tak já zítra mám prohlídku, zase stávat v 6, ale už se nemůžu dočkat snad se dozvím více info a hlavně budu vědět jak velký už ten náš poklad je. Tak pak kolem poledního podám zprávy

    #882697
    Anonym
    Host

    Holky, tak to já jsem teda moc ráda za svoje i manželovy rodiče.. Obojí se zajímají jak mi je a jak to vypadá, žádné blbé komentáře, od tchyně jsme dostali penízky na kočár, moje maminka zase moc ráda a moc krásně šije a už mi toho našila strašně moc – povlečení, mantinely, hrací deku, rychlozavinovačku, spací pytel, hadrovou hračku, kojicí polštář, prostě cokoliv si vzpomenu a dá se to ušít. No máme štěstí, koukám, že bych si toho měla víc vážit:)
    Hm, jinak já tím, že chci používat látkovky, tak to mám s kyčlema asi pořešené, ale bude to sranda, zkoušela jsem si už nějaké sklady plínek a jsem teda hooodně zvědavá, jak to zvládnem:D
    Tak dobrou noc a zítra jedem na novo, jestli už někdo půjde:)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,546. až 1,560. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist