Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882698
    Anonym
    Host

    Kačko tak to máš super, moje mamka také kdysi šila hlavně když sjem byla na základce a babička pletla, ale to už teď opravdu ani jedna nezvládá a je to škoda. No byli sjem s přtelem hodinku na procházce a už je poznat dle mé chůze apod. jak to vše pak začne bolet, že je porod za dveřmi, přišla jsme úplně vyřízená a nemohla se hnout, ale už je to lepší jen malý začal řádit asi se chce protáhnout ale místa moc není

    #882699
    Anonym
    Host

    Ahojda holky, ¨
    moc Vám děkuji za gratulace:), bylo to docela náročný, ale hlavně na mou psychiku. V pondělí 25.7 jsem šla na běžnou kontrolu, ale mimčo mělo špatné ozvy (prý 2min. je vůbec nezaměřili!), poslali mě hned do nemocnice s doporučením hospitalizace, asi vítě, jak to se mnou zamávalo. Dojeli jsme tam, změřili je, řekli že je to dobré,ale že máme přijít za 2h, tak jsme přišli, byly zas celkem dobrý, ale druhý den jsme měli přijet zas, domluva byla, že 1.8 přijedu a 2.8 císař. Odjeli jsme dom, ale já byla z toho špatná, najedla jsem se, že si půjdu lehnout, bylo asi 18h., po lehnutí mi praskla voda – zavolala jsem tam, řekli, ať přijedem, a tak jsme jeli zase 20km zpět, tam vše o.k., měřili ozvy, akorát byl problém, že jsem se najedla, ale kdo to mohl vědět, že?takže mě vzali až v 23:15, vše bylo fajn, až na dvě věci musela jsem vstát z postele 12h po operaci (to bylo srašné nešlo mi to a bolelo to), pak už pohoda. A další věc s kojením (netušila jsem, že je to taková věda), malá se přisála, ale vydržela si dát 4 polknutí a hotovo, byla jsem z toho strašně nešťastná, ale byly tam výborný sestřičky, které mě pomohly, malá už papá, ale pořád je v mě jakási nejistota a strach z dalšího kojení, aby bylo vše o.k., ale snad to přejde. Teď má 2.750Kg. Tááák děvčata, lkdybyste na mě měli nějakou otázečku klíďo se ptejte:) Pádím se mazlit:( 🙂

    #882700
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Kačko, tak si každé ráno říkej jaké si dítě štěstěny, když tě tak opečovávají.
    Dneska večer tu byla moje máma, tak do mě tak nenápadně hučela, ať koukám vyřešit toho císaře, že velký dítě pro nás malý není nic hezkýho, vím že to myslí dobře ale teď sem zas vycukaná, do toho kocour i když je 11dní po operaci tak se nelepší, zas nežere a je neuvěřitelně vyhublej, máma na něm visí a už tu i bulela že je asi nemocnej a čeká že jí umře. No tak to tu máme takový veselý, Před pěti lety touhle dobou jim umřel pes, to těžce nes muj táta tak sem hned za dva dny dotáhla z útulku nového, tak mě asi čeká totéž teď.
    Dneska mi hrozně otekly nohy, až to bolí, malá se tam v břiše vrtí divně a dost bolestivě, doufám že vydrži do pondělka, až domalujou porodnici. Měla bych i chuť se i pomuchlovat s manželem, dokud můžem, ale mám trochu obavu abychom to nějak nepošťouchly k porodu

    #882701
    Anonym
    Host

    Tak sice to bylo náročnější, ale důležité je že jsme obě v pořádku a dobře to dopadlo. Věřím, že to kojení není jednoduché, důležité je mít asi v porodnice normální sestřičku co to ukáže a poradí, i dkyž někomu to jde hned a někomu moc ne, ale možností je více, třeba ze začátku jako Mana přikládat a když tak odstříkat a dát z lahvičky. Holky to zvládneme. Radunkas a kdy se ti po císaři spustilo mléko?

    #882702
    Anonym
    Host

    Misho: jasně, je to o tom přístupu (když mi nechtěla sát tak mě vždy přišly pomoct,ale stalo se, že jsem taky krmila i injekční stříkačkou – prostě se nepřisála (lahvičky a dudáky odsuzují, páč prý kazí kojení) mlíka jsem měla dost, jak mlékárna (a to mám malé), ale holt Ája byla línější, je to i tím, že se narodila dřív, měla trošku žloutenkuˇ(- to jsou děti unavenější a mají se dávat na sluníčko anebo stačí jen na světlo, vybrala jsem si postel u okna, což bylo super) a tak to vše dospává. Ale snad už bude líp. Mlíko?Asi 4. den…

    #882703
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Holky, pohodové a starostlivé rodiče Vám upřímně závidím 🙂 a přeju 🙂 .

    Já teda budu používat jednorázové plenky, ale široké balení budu dělat případně až po první kontrole s kyčlíkama…
    A s krupicovou kaší jste mě taky navnadily…měla jsem jí včera k večeři 😛 .

    Misho, tak dej vědět, jak jsi dnes v nemocnici dopadla…já mám kontrolu zítra, to už budu 2dny přenášet, pokud vydržím vcelku (ale asi ano, protože se cítím moc dobře a vůbec ne, že bych měla co nevidět rodit 😀 ). Tak uvidím, co mi zítra řeknou, co se mnou bude…jestli si mě tam třeba rovnou nenechají 🙂 .

    #882704
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Tak jsem si teď přečetla zajímavý článek o přenášení a zjistila jsem, že pokud budu zítra alespoň na prst otevřená, pravděpodobně mě čeká tzv. Hamiltonův hmat, který by mohl následně spustit spontální porod. Tak jsem zvědavá co se zítra dozvím.:O

    #882705
    Anonym
    Host

    Marky, já se taky tak nějak cítím čím dál líp a vůbec ne na to, že bych měla rodit…Myslím, že dneska taky nic… A zítra na půl jedenáctou na kontrolu. Toho hamiltona už mi dr. nabízela minule, jak se jí zdálo, že je to na spadnutí, tak že bych s tím stopro porodila do neděle. No a já že když je to tak na spadnutí, tak že tomu necháme přirozený průběh…no teď toho trochu lituju a zítra si o něj určitě řeknu – jestli si mě tam teda rovnou nenechají na to vyvolání, který mám slíbený na pátek, což je můj druhý termín…
    Radunkos, to mě těší, že se prostě všechno dá zvládnout a že o tom, holky, tak pěkně píšete:)

    #882706
    Anonym
    Host

    Tak už máme vše za sebou, ráno monitor malej po 10 min. usnul ani sušenka moc nezabrala a na tleskání se trochu otočil a zase nic, tak to vypadalo, že nás lékař pošle znovu, i ozvy apod. byly nižší jak minule, ale byl tam nějaký hodně pohodový lékař a ten prohlásil, že je monitor OK. Jinak UTZ – odhad váhy je 3417g což je super, pak jsme ale zmatená, zda oni v porodnici nebo můj lékař měli nějaké jiné měření, ale je možné že se od toho 35 tt malý srovnal a přestal nabírat tolik. Jelikož se nám srovnaly do průměru i velikosti bříška, nožiček apod. jen ta hlava nám zůstala velká :-). Plodové vody mám normálně dle správy, mimčo halvou dolu na levou stranu a placentu na levé straně také a nezasahuje do porodních cest. No lékař se mě zeptal jak se cítím prohmátl břicho a to bylo vše tak že opět žádná prohlídka tam dole. Jen jsme mu řekla že už mě dost bolí ten spodek že sotva chodím a dost to bolí apod. tak říkal kdyby se to zhoršovalo at přijdu, ale že to vypadá na omak vše OK. No musím říct, že od včerejší procházky to bolí jako čert, blbé je že se mi to i špatně popusuje jak a kde to bolí. No další prohlídka v pondělí to mám TP tak uvidíme co bude dále.

    #882707
    Anonym
    Host

    Kači: to víš, že se to dá zvládnout, člověk to zvládnou musí a chce, tak jako jsem musela přežít ranní vizity: „dobré ráno maminky, bude vizita ukliďte si pokoje a kalhotky dolů, vložky pod sebe“ a pak ti kontrolují očistky, jsem stydlín takže to pro mě bylo nepříjemný, ale co naděláš nebo když mě chtěl zřízenec vyslíkat do nada, porodní asistentka řekla, že to udělá sama (byla jsem ji moc vděčná), anebo když jsem nemohla po tom císaři vstát po těch 12h a ani léky proti bolesti mě nezabraly a já brečela, že nevstanu (nechci Vás děsit proto podotýkám, že druhá mamnina vstala v pohodě, ale pak ty dny kdy já už pobíhala, jak čamrda, se ona chudák belhala, jak jí to bolelo – každá z nás je jiná a každé to tělo na to zareaguje jinak) a jsou momenty, kdy si říkáš už nikdy, ale pak se podíváte na toho bezbranýho špuntíka a přestanete vnímat sebe a svou bolest. Po těch 12h jsem vstala, ale jen s myšlenkou, že na mě v návštevní místnosti čeká mamka a Radim a chtěla jsem být s nimi.
    Jinak s tou váhou – mě mudr. řekl 18.7, že má malá 2.880kg, narodila se 25.7 a měla 2.670kg, takže tam ten rozptyl je.
    pějný den maminky

    #882708
    Anonym
    Host

    No já jsem také stydlín, ale co se dá dělat. Je pravda, že někdo císaře snese líp někdo hůř a věřím, že pak phled na mimčo vše vynahradí. No já probrala dnešní prohlídku a výsledky se švagrovou a když bude v porodnici klidnější neděle a bude sloužit někdo dobrý tak mi v neděli nechá natočit monitor a vyšetřit abych tam pak nemusela jezdit v pondělí jen na monitor, protože lékaři už prohlídky nedělají, prý je to zbytečné, ptorože i kdybych byla prý otevřená tak to nic neznamená a o ničem to nevypovídá, tak by to bylo fajn a ušetřila bych čas jak našim tak příteli, kteří se střídají o mou dopravu :-). U té váhy je jasné, že to přesně určit nejde pokud je to mín nebo podobné dle UTZ tak to je super, ale při představě, že se splenou o půl kila či více a pak může být u porodu problém tak to mě děsí

    #882709
    Anonym
    Host

    Tak to já jsem měla na kontroly na pokoji vyloženě štígro. Přišla porodní asistentka, chtěla mě prohlédnout, takže mi sama první dva dny pomáhala stáhnout kalhotky (já bych to sama zvládla, ale byla rychlejší), pak mi je i pomohla natáhnout, zkontrolovala vložku, stehy. A to jsem byla na pokoji sama a přesto to probíhalo decentně. Takovéto „vyvalení pipin“ jsem si myslela, že už je minulostí a že to tak bylo v době, kdy jsme se narodily my, že teď už to probíhá víc lidsky. Pokoj jsem si před vizitou rozhodně neuklízela (navíc tam byl takový ten pracovní nepořádek), ani jsem si nestlala postel, na to pak přišel personál nemocnice. Ta hromadná kontrola vložek na pokoji mi přijde dost divná, co takhle nějaké lékařské tajemství? Měly jste tam Radunko aspoň nějaké závěsy nebo paravány mezi postelemi? Tady jsou na dvojlůžácích mezi postelemi závěsy, aby měly mamči trošku soukromí, hlavně při návštěvách.
    Léky na bolest mi daly první den hned platíčko šesti, že si je mám brát po min. 6 hodinách, ale já si nevzala ani jeden, skoro vůbec to nebolelo. Každý den mi léky znovu nabízeli, ale já nepoužila ani ty první (nakonec jsem si je vzala domů, léky na bázi paracetamolu se hodí vždycky). Jasné, že po císaři je to horší, ale mě to šití po natržení fakt nebolelo, jen jsem ho cítila, když jsem si na něj prvních pár dní sedla, pak už jsem necítila ani to.

    #882710
    Anonym
    Host

    Jo, abych to všechno jen nechválila, tak mě po porodu trošku pálilo, když jsem šla čůrat. Ale fakt jen trochu 🙂 Na velkou jsem chodila každý den a to nebolelo vůbec, naopak to byla pohoda proti tomu, jak to šlo blbě na konci těhotenství.
    Misho, u sestřenice se doktoři spletli o kilo, malý měl nakonec 5,2 kg :S Náš prďolka měl při UTZ v 32tt hlavičku v 96,2% (průměr) a 89,9% (obvod) a bříško 72,6% (obvod) a 69,0% (průměr) a nakonec byl při porodu krásně souměrný a vůbec neměl velkou hlavu. Obvod hlavičky po narození měl 35 cm, průměrně to bývá 34-36 cm, takže byl naprosto ukázkové miminko. To víš, že jsem měla bobky, že se mi narodí hubené miminko s obrovskou hlavou :S V tom 32tt vážil malý 2220g a doktor odhadoval porodní váhu na 3,5kg. Tu měl nakonec Maxík už v 38+3, když se narodil. Při porodu asi fakt nejvíc záleží na velikosti hlavičky, zbytek pak už projde ani nevíš jak.

    #882711
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Radu a kde se rodila?
    Mě po císaři zvedli po 9hodinách, měli až po 12 ale asi sem překážela. Vizity v Podolí byli tím stylem že žádný očistky vidět nechtěli, jen mě koukla dr. na jizvu a nic víc, jednou mě vzali na UTZ jestli je jizva ok, ten byl tak rychlej že sem si sotva lehla a už sem zas šla, jo a měli sme tam jít nevyčurané(líp je vidět jizva) no a mě to řekli v momentě kdy jsem šla na WC tak sem měla močák narvanej a to zas bylo taky špatně, jinak nějaký vyšetření jestli je vše ok, tak rozhodně ne. Když sem se ptala jak se mam starat o jizvu, tak prej nijak, mejt mejdlem a hotovo. Vím ale že jiné mamky co šly normálně tak sundavaly kalhotky a dr je tam prohmatávala a žádnej paraván nikde nebyl.

    #882712
    Anonym
    Host

    Mano malej už je také souměrný zbytek těla, ale hold ty velké hlavičky jsou u přítele v rodině, amjí je totiž kulaté proto to tak naskakuje na těch měřeních, já si říkám, že pokud bude mít do 3,6 tak budu spokojená a snad to i zvládnu porodit, tedy musím, jediné z čeho mám fakt strach je ta veliksot hlavičky protže PA nám říkala že vlastně jak proleze hlavička je to pak OK, ale když se mimčo při porodu stočí a hlavička se mu tam sekne pak ho musí tahat apod. a to je to čeho se bojím. Ale zase mám přeci „ten zázračný“ porodní gel na vyzkoušení :-). No uvidíme v neděli snad to vyjde a nějaký doktor mě pořádně prohlédne a budu sním moc vše probrat. Já si říkám, že ted už ty mrnousci snad nepřibírají, že i kdybych rodila nejpozději ten víkend 13-14.8. tak to snad nebude nějaký velký nárůst. Tak já ani nevím jak probíhají u Apolináře tyto prohlídky vložek a očistků. Já si na doma a do porodnice koupila polštářek který má uprostřed díru a je naplněn kuličkama jako kojící polštář, stál cca 75 kč tak jsem si ho objednala a mám ho doma

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,561. až 1,575. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist