Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882728
    Anonym
    Host

    Já ten maliník vzdala asi před 14 dni jsme si na to vzpoměla tak jsem koukala na net a hodně lidí tam psalo, jak se v lékárnách podivují proč ho ty těhulky chtějí, že to tak není s tím porodem, že to může napomoci, ale i je to psychické, že je to babská rada. No ale určitě se stím nic nezkazí, ale má se pít dlouhodobě před porodem, takhle těsně před to asi nemá takový účinek. Kačko mě ta kost bolí jen trochu když mi jí lékař zmáčkne ale spíš jak úpony v podbříšku apod. bolest klasicky pouze kosti jsme také mívala dřív ale tohle je trochu jiná bolest. No uvidíme co nám přinese víkend a příští týden bych už ráda porodila, tak snad vyjde nedělní prohlídka v porodnici

    #882729
    Anonym
    Host

    MáŇA: mě u toho taky spí – dloubám ji pod bradičkou anebo pomalu odsunuju prso a ona se vzbudí, když ji kojím držím ji jednou rukou za hlavičkou a „řídím“ ji. Z lahve mě taky zrazovali – zkus koupit injekční stříkačku, malíčkem (jeden a půl článku strčit do pusinky a dráždit vrchní patro než začne sát, pak koutkem pomalu stříkat mléko) tak nás to učili v porodnici. Já ji budím přes den každé 3h, napoisledy kojím v 24:00, pak ve 4:00 a pak v sedm, pak dodržuju tří hodinovou pauzu, ale když toho spapá míň třeba jen 20) tak ji kojím pak po 2h. Je to boj, jsem si říkala nějaké kojení, ale kojení je věda!Jsem ráda, že už papaá alespoň takto, ale v té porodnici, když nechtěla to byl teprv mazec:o(

    #882730
    Anonym
    Host

    My jsme po kontrole. Pan doktor říkal, že už chybí snad jen bouřka a přijde to. Jenže sama nic necítím, že by to mělo přijít, tak už se mi ani nechce věřit. Další monitor v sobotu a kontrola pak hned v pondělí. Tak to vypadá, jestli mrně nevyleze, tak se tam budu muset nastěhovat.
    Misho, mě se v té pizerce docela líbilo, seděli jsme venku na zahrádce. Jídelníček znám, protože jsme chodili do violety na černém mostě a já tam mám 1 hodně oblíbenou pizu, tak jsem si tuhle pizerku vyhlídla. Obsluha byla fajn, nečekali jsme vlastně vůbec. Ale tu na Poděbradské taky ještě zkusíme, jen ji máme zase o něco dál.
    Abych řekla pravdu, tak sex u mě taky nic moc. Přítel by moc rád, velryba mu zřejmě nevadí, ale mě to nějak nejde 🙁 …

    #882731
    Anonym
    Host

    Taky se hlásím po kontrole. Vše ok, doktorka se mi smála, jak jsem na zavolání svého jména vyskočila jak čertík a štrádovala si to rychle do ordinace, jako bych v nejbližší době neměla rodit:) Tak jsem jí říkala, že se tak ani necítím. No prý že to dole vypadá velice nadějně, tak já že to už týden, no ona že mě teda pozlobí tím Hamiltonem. Bolí to asi tak, že jsem se na paní doktorku zamračila, ale žádná hrůza to není. Doktorka nakonec že doufá, že se dnes večer znova potkáme:D Ale já teda nevím, prý bych měla špinit a to se nějak nekoná, jen to bříško maličko pobolívá… No a indukovaných porodů že mají na zítra moc, takže v neděli kdyžtak kontrola a v pondělí nástup na vyvolání. A čekáme dál….:P Jo, Leni, tak to jsem ráda, že nejsu sama, komu to „nějak nejde“:) Tak se drž, bouřky jsou tu coby dup:D

    #882732
    Anonym
    Host

    Tak třeba to byla jen špatná zkušensot kamarádů, na tu Poděbradskou to máte kousek, od této pizzerky to projdete nahoru do podloubí a jste tam. No bouřky mají přijít má zase pršet první deště už dnes. Já bych také chtěla vědět jak jsme na tom, tak snad v neděli to vyjde a někdo na mě koukne, chtěla bych mít malého do příštího víkendu tak si tam když tak také půjdu lehnout na vyvolání, ale z toho mám strach. No možná také v neděli po prohlídce nadhodím téma sexu a uvidíme zda se to chytne či ne 🙂

    #882733
    Anonym
    Host

    Já už chci také aby mi někdo říkal že to vypadá nadějně, no mám termín v pondělí tak by se snad také něco mohlo dít :-), ach jo to čekání je už děsné, tak snad ty bouřky

    #882734
    Anonym
    Host

    Radunko, já už jsem na vzbuzení malého praktikovala snas všechno, i v porodnici byly PA bezradné :S Ani přebalování nepomáhá, hlavně v noci. Přebalím malého, někdy se u toho dokonce vzbudí, ale než ho donesu zpátky do ložnice na krmení, tak už je zase tuhý. Když už je tedy jakžtakž probuzený a přisaje se, tak ho tahám za nožičky, oddaluji prso, pozvedávám prdýlku, šimrám pod bradou… Nejvíc asi funguje to oddalování prsa a pozvedávání prdýlky, ale i tak je schopen vytuhnout. Včera večer jsem zkusila najet na 3hodinový rytmus, v noci absolutní katastrofa, přes den vlastně také, takže se to prodloužilo na 4hodiny, to mi doporučila i jedna PA v porodnici (že je pro něj po 3h brzy). Už dřív jsem si vyzkoušela, že ty 4h jsou daleko lepší. Navíc jak mu teď dáváme MM z flašky, tak vydrží spát dýl. Předtím byl schopen začít plakat hlady už do hodiny od začátku kojení a to zase nedoporučují, protože rytmus trávení je 2-3 hodiny a když se začne kojit dřív, tak se jim rozhodí trávení. U toho krmení z flašky striktně dodržujeme, že ho krmí manžel (a dělá to rád), aby měl Maxík rozdělené, že z prsa od maminky a z flašky od táty. Když se prý krmí z prsa i z flašky od mámy, tak v tom mají děti zmatek a můžou začít prsa odmítat, takhle by to neměl být takový problém.

    #882735
    Anonym
    Host

    Koukám, že to kojení asi bude největší dřina, jak to tak čtu…. Holky a kdy přebalujete před kojením nebo po kojení a jak večer (v noci), nedokážu si představit, že v noci krom kojení ještě přebaluji, svítím apod. bude spát s náma v ložnici a přebalovací místa jsou v koupelně a pokojíčku, myslela jsem že bych ko nakojila vždy v ložnici, ale asi budu muset vstát jít do jiné místosti apod.

    #882736
    Anonym
    Host

    Misho, myslím, že přebalování v noci nás nemine :). Tak leda ochotný partner, co malého převezme po kojení a půjde přebalit.
    „Nadějně“ to u nás vypadá už 14 dní a nic. U mě nikdo nic o vyvolávání neříkal. Ani Hamiltnův hmat nebyl, ale mě ještě chybí do TP 2 dny. Třeba se bude něco dít v pondělí. Ale pokud jsem dobře četla články, tak tento můj pan doktor je proto, nechat všechno na přírodě, neurychlovat. Takže asi jen ty bouřky nebo magnetické vlny na slunci a tak 🙂

    Podle toho, co tu holky píšou o kojení, tak se máme na co těšit. Měla bych začít shánět taky nějaké lahvičky, nic tu nemám. Z ráje maminek mi přišlo všechno, ale neměli sadu s lahvičkama, prý možná na konci srpna, tak jsem chtěla zásilku bez ní a lahvičky si někde musím sehnat …

    #882737
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj holky, taky se hlásím po kontrole. Kačko, Hamilton se nekonal…ale jsme na tom asi podobně:) .

    Jsem dnes 40+2 a MUDr. říkala, že jsem otevřená jen na špičku prstu, ale že by to mohlo do neděle dopadnout. Pokud nedopadne, tak v neděli jdu na další monitor (dnes dopadl monitor ukázkově), pokud dopadne dobře, pustí mě ještě domů a nástup na vyvolání porodu budu mít v úterý. Pokud monitor v neděli nedopadne dobře, nechají si mě tam rovnou. Každopádně, přestože mě MUDr. neupozornila, že bych po dnešní „prohlídce“ mohla krvácet, tak špiním…ale jinak mě nic nebolí a cítím se skvěle. 🙂

    Misho, bolest stydké kosti mě provází taky…ale jen v noci, po delším ležení je to při vstávání hodně nepříjemné. Takže sama v tom nejsi. 🙂

    #882738
    Anonym
    Host

    Třeba budete mít holky štěstí na vzorné miminko, které bude papat jak podle rozvrhu 🙂 Samotné kojení je příjemné, jen kdyby se to moje miminko občas nevzpouzelo. Kojím buď v ložnici na posteli nebo přes den občas v křesle v obýváku u TV. Přebalovací pult máme v patře v ložnici v koupelně a pak jsme ještě pořídili jeden do ložnice, ale tam jsem zatím nepřabalovala ani jednou. Zvykla jsem si totiž v porodnici při přebalování malému omýt zadeček vatovými tampony namočenými ve vodě + namazat zadeček a to se dělá nejlíp v koupelně. Takže s ním chodím do patra a zas tak hrozné to není. V ložnici máme nainstalovanou žlutou lampičku ve tvaru měsíce z IKEA, je to super tlumené osvětlení.
    Někdo přebaluje před krmením někdo po krmení. Já kvůli tomu našemu spáči přebaluji před krmením, aby se probudil. A když cítím při kojení přes plínku, že si tam nasrajdil, tak ho přebalím ještě i potom. Ale jinak zůstává se stejnou plínkou až do dalšího krmení. Pak také občas přebalím mezi krmeními, to když přes plínku cítím, že tam má nakajdíno nebo je vidět, že je nafouklá od načůrání. Ale ty jeho kakánky vlastně skoro nesmrdí, rozhodně to vydrží v normálním koši klidně celý den bez jakéhokoli dalšího zabalování, až bude na příkrmech, tak to bude jiný pušinec 🙂 Jen si při tom přebalování občas vzpomenu na Kačku a její látkové plínky, protože jsem fakt ráda, že jedeme v jednorázovkách, je to rychle zabalené a vyhozené, nemusím nic namáčet ani splachovat.

    #882739
    Anonym
    Host

    Lenko pro lahvičky si zaskoč do galerie harfa do toho HM Hračkářství, včera jsme tam byli s přítelem, ještě jsem něco potřebovala, ale bohužel neměli tak sjem to tam jen prolezli a pokoukali, vy včera v pizzerce na večeři já dostala chut na KFC tak jsme tam šli a pak jsme měli do sagefreda poukazku na čerstvou štávu a prošli sjem to zpět přes park a okolo Fenixu k nám domu. Tak že by byl ten víkend a příští týden rodící, zatím to tak vypadá podle toho co píšete. No já dožehlila pár kousků oblečení a je hotovo a začíná se tady zatahovat a v dáli bouřit konečně se pročistí vzduch a třeba to nějaké mimčo pozbudí na cestu ven :-), tak kdyby to přišlo tak hladký průběh porodu

    #882740
    Anonym
    Host

    jj, doběhnu tady někde po okolí. Mají je i v dětském ráji. Jen trochu okouknu ceny. Koupím třeba 1-2 ty malé, na začátek budou určitě stačit a pak uvidím a dokoupím podle potřeby.
    Ta Avent sada se mi líbila, protože za 450 Kč byly 4 lahvičky (2 velikosti) s náhradníma dudlíkama, kartáček a ještě dudlík. Blbý je, že když to objedám jinde, kde to mají i skladem, tak k tomu zaplatím poštovné, takže už ta cena bude jedno. Předtím jsem to měla ve velké zásilce bez poštovného …

    #882741
    Anonym
    Host

    Jo já mám na rájmaminek vyhlédnutou ještě jednu věc co mají slevněnou o 30%, ale nechci kupovat jen to protože s poštovným mě to nevyjde o moc levněji jak v krámu tak s tím počkám po porodu kdyby byla potřeba odsavačka tak tu tam mají za dobré ceny tak to vezmu pak najednou

    #882742
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Nazdar holky,
    tak vám píšu jakej super den sem měla.
    Rano sem měla jet na ultrazvuk, tam se doktorovi a doktorce nelíbila jizva po císaři, já řekla že mě občas bolí v podbřišku, kdybych držela pusu možná by byl klid. A oni hned že je to průser, že to chce hospitalizaci, ale že se maluje, tak nemůžu k nim. Takže mám jet do podolí, když sem tam registrovaná. Tam sem volala jestli mám jet nebo co, jenže v podolí mají STOP stav, tak prej ne, volala sem zpět do Neratovic, doktor už byl nepříjemnej že nemám do podolí volat ale ject. No tak mě manžel už brečící naložil do auta a jeli sme do podolí, tam mi sestra řekla že sem volala a že mi řekla že mě nevemou, ale když sem jí řekla že tam nechci ležet že chci jen vyšetřit tak začla být milá, natočila monitor, vyřídila UTZ, na něm změřili jizvu dost širokou aby nebyl problém, změřili mimino, má už přes 3800g, takže mi řekli že císaře. No a já mám dilema, dneska byli v podolí milí ale když sem tam rodila prvně tak přístup šilenej. Neratovice mi dost lidí doporučuje, hlavně po císaři uvidim mimi a ne až buh vi kdy, jako poprve.Sestry tam sou milé a prostředí se mi líbí, jenže dneska ten dr nebyl z nejmilejších, ale je fakt že když se jim neco nelíbí tak je asi lepší když to chtěj aby se na to podíval ještě nějaký další odborník. V podolí sou profíci ale nemají na nikoho moc času, takže bych zas ležela na Jipce buhvi jak dlouho a mimino bych viděla až za dlouho. Tady mimčo dostane hned tatínek a čekají na mamku a hned se řeší kojení, prostě lepší přistup

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,591. až 1,605. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist