Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,636. až 1,650. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882773
    Anonym
    Host

    Tak to naštěstí u nás takové poplachy nejsou, říkám si že to může být horší i s tím množstvím lidí kdo by se dotazovali, ale někteří chápou, že jim včas dáme vědět a nemají potřebu se každý den ptát. Tak snad bude tvůj tatka v pořádku a nebylo to nic vážného. No jdu vymazat plech a dát bábovku do trouby a pak patlat rybičkovou pom. Jsem si v krámu koupila 4 kuličky rafaela to já miluju a právě sjem je snědla a malej se mi probudil ale jen se mi teď někam nacpal tak mám bouli a nic nedělá

    #882774
    Anonym
    Host

    Jo jo ta tvarohová je dobrá právě další dny, ale nikdy více jak 3 dny nevydrží 🙂 ale pořád jí nemám takovou jako mamka ale ta jich také upekla už tisíce. Mě na ten troubový guláš dala recept kolegyně v práci a přítel ho zbožnuje, ale pak by ho jedl pořád, tak že je jedno zda udělám kilo masa nebo dvě, ale moc toho nezbyde je to tak na víkend

    #882775
    Anonym
    Host

    No :). Já taky mluvila o druhém dni po upečení. Se třetím dnem zkušenosti nemám 🙂

    #882776
    Anonym
    Host

    Takk pro dnešek padla, upečíno, pomazánka hotová a ještě jsem umyla celou koupelnu a WC a jsem mrtvá, dokonce mi nějak trochu otekli kotníky ale nepatrně a malý se natalčil na jednu stranu tak sotva dýchám, sedím. Mám takovou radost jak jsem činná <:o)

    #882777
    Anonym
    Host

    Manželovi volal v sobotu 16.7. jeho strejda přes Skype, jak prý to se mnou vypadá. Manžel vůbec nechápal na co se ptá. Prý jestli už to vypadá na porod, když jsem měla termín 15.7. Vůbec nechápeme, jak na takový termín přišli, když v to datum jsem byla 38+1. Prý jim ho řekla panímáma a manželův brácha. Tak o tom docela pochybuji, protože panímáma věděla termín moc dobře a švára je flegmouš, tak pochybuji, že vůbec nějaké datum věděl. Proto se malý hnal na svět už 17.7., aby mi ušetřil takové dotazy 😀 😀 😀
    Já už si vůbec nepamatuji, jaké to je mít velké břicho a být neohrabaná. Já se do poslední chvíle cítila fit, ale to břicho přece jen omezovalo. Dneska je to 14 dní, co jsme zpátky z porodnice, hrozně to letí.

    #882778
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    JO Máňo letí to všechno strašně rychle. Dneska tu byl kamarád se slečnou a já se jich už ptala jestli příští pátek či sobotu budou mít čas s tatinkem zapijet mimino, že už bychom to měli mít za sebou, fakt divnej pocit, říct jo za tejden už nás bude víc. Dneska sem po obědě ležela s dcerou v posteli a ona se tak hezky tulila a nějak mi to přišlo líto že teď ten čas budu dělit mezi ty dvě holky a tatku. Já se těším na druhé, chtěli sme ho a moc, ale je to takové divné že najednou bude více žádostí o pozornosti a i obavy jak to zvládnu.
    Manžel teď zapijí jiné mimčo, tak sem doma sama s dcerou a pupíkem a je mi nějak tak smutno a to zrovna nechodí nějak často do hospody

    #882779
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Máňo, že je Ti z toho smutno je úplně normální a že Ti připadá divné, že najednou budeš muset svou lásku a pozornost dělit 2 respektive 3, je taky normání.
    Švagrová má 3letého chlapečka a teď 5týdenního chlapečka…a věř mi, že před porodem se mi svěřila se stejnými pocity…taky měla napánovaného císaře…taky jí bylo líto toho staršího syna…že ho bude muset nějam „odložit“, když bude rodit a manžel bude u porodu…přitom věděla, že ho budu hlídat já, respektive já a její brácha…takže že bude v těch nejpelších rukou…a stejně se tomu pocitu neubránila.

    No a teď už to mají za sebou, ale řeší jiný problém…mnohem větší problém. Starší syn na toho mladšího už několik týdnů hooodně žárlí, až tak, že mu bere dudlíka, háže polsštář na hlavu a říká „Nechci Adámka“ (toho druhého syna). A švagrová je z toho nešťastná….musí ho hlídat jako oko v hlavně, aby mu třeba v nestřeženém okamžiku ten starší neublížil a nestalo se neštěstí a zároveň mu dávat hodně své lásky a pozornosti a ještě zvládat péči o dvě děti, domácnost…je to náročné, už je na ní vidět, že je unavená a smutná, že ten starší nemá rád toho mladšího.

    Samozřejmě…chce to jen čas…hodně času…ale při všem tom kojení, přebalování, vaření, úklidu a hlídání je to pro ni náročné…takže už je to nani znát. 🙁

    Tím Tě samozřejmě nechci strašit, že dopadneš stejně, to vůbec ne…každé dítko je jiné, navíc holčičky tohle berou jinak…a ten náš starší synovec je holt po tatínkovi trošku temperametní povahy, takže to nemyslí zle…jen mu to bude trvat trošku déle, než se s novým malým členem rodiny sžíje.

    Jinak holky, nevím jak vy, ale jak jsem psala, že dnes je náš malý hodně v klidu…tak to asi jen sbíral síly na večer. Asi od 19:30 řádí jako tajfun, bolí mě to jeho kopání jako čert a on má energie stále na rozdávání…tak už jen čekám, kdy konečně vysílením usne, abych si mohla taky dáchnout. 🙂 🙂

    #882780
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    No já se připravuju na to žárlení, dcera je živel, i když miluje miminka, ale zatím ho viděla vždycky na chvíli a teď ho budeme mít doma a její maminka jí nebude furt za zadkem. Pevně věřím že když bydlíme s našima v domě že mi pomůžou, vemou větší nebo menší ven a já budu mít čas na druhé či první 🙂 V tom to mám možná lepší než jiní. Manžel se taky snaží hodně pomáhat tak nás na ty caparty bude víc a snad to nebude tak šílené.
    Každej příchod mimča má své. Když čekáme první tak je strach jestli to s tím tvorečkem budeme umět, když druhé tak aby nežárlili na sebe, chod domácnosti. Sousedi řešili problém se žárlením až u 3dítka. Dva kluci nechtěli segru a fakt jí mučili. Sypali písek do oči, polejvali vodu a to rodiče je hlídali a stejně neuhlídali
    mě teď večer taky řádí a chvílema mám úpně tuhé břicho jak se tam předvádí, potvůrka malinká.

    #882781
    Anonym
    Host

    Já mám přes chodbu kamarádku sousedku. Mají 5ti letou hočičku a ted o Vánocích se jim narodila druhá. Ta starší tu malou naprosto zbožňuje. Kamarádka se zase strašně bála před porodem, že tu druhou nebude mít nikdy tolik ráda jako tu první a ani to se nestalo. Jsou naprosto v pohodě. No a včera jsem tu měla na návštěvě 2. sousedku s 3letým kloučkem (my máme barák plný malých dětí), no a ten se na moje miminko strašně těší. Ještě mi pak přišla od jeho maminky smska, že s miminkem v bříšku mluvil a že prý se mu ještě nechce ven, akorát se mu v bříšku špatně mluví, tak mi to nemůže říct 🙂
    Já už včera myslela, že v noci pojedeme. Sexíkem odpoledne jsme to asi fakt popoštouchli, že mi večer přišly stahy. Od 19 do 23 to bylo docela výživné. Chvílema jsem byla mokrá horkem, pak zas najedou zima. Přítel si vytáhnul foták, aby ho pak nezapomněl. Ale pak jsem únavou usnula a
    ono se to nějak uklidnilo a ted je klid.
    Ted jedu na monitor a pak na chalupu za našima, betonovat kanál. Potřebují přítele na pomoc, já budu stavbyvedoucí :). Tak snad prodíme až pak večer 🙂 a nebudeme spěchat do Prahy dřív.

    #882782
    Anonym
    Host

    Tak u nás také nic, včera malý také začal večer po 9 řádit, ale nic velkého jako jindy. V noci mě trochu pobolívalo břicho a po ránu také, ale nic se neděje. Tak jsem ráno prohlásila, že už by to chtělo nějaký posun a že ho budeme muset popostrčit a proštouchnout, no odezva na to nebyla skoro žádná, tak nevím…chápu, že sex s hrochem který na sebe přes břicho nevidí není nic sexi, ale na druhou stranu :-). No jdu zkusit uděla zelnou polévku, zatím jsme jí dělala jen jednou, ze včera zbylo málo masa tak ať je polévka a odpoledne to vidím na procházku, zatím počásko je hezké. Jo jinak mi dorazila má první mateřská, tak jsem ráda, že včas a v pořádku 🙂 hlavně i ta částka potěšila

    #882783
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, tak já zítra na 8 nastupuji do porodnice na císaře, tak že budu mít v průběhu dne malého už u sebe, tedy ne příjmo, ale uvidím ho. Po konzultaci se švagrovou a lékařem se takto rozhodlo tak už zítra <:o) . Tak jsme tedy museli dovybrat to jméno a náš prcek se tedy bude jmenovat Sebastian :-). Nevím jak to tam bude s internetem, když tam bude budu se hlásit jinak nejspíš až příští víkend až nás pustí. Tak držte palečky at nám to dobře dopadne a já budu myslet na Vás kdo bude další a pak se tady zase sejdeme a už budeme konzultovat jak nám jde kojení, co prdíky apod. Tak já teď vařím příteli nějaká jídla, je to takový zvláštní pocit, vědět co zítra nastane, ale těším se

    #882784
    Anonym
    Host

    Misho, tak to je super, že už se to takhle rozhodlo. Věřím, že je to zvláštní pocit vědět takhle jistě datum narození. Ale bude ho mít hezký – 8.8.(20)11. Budeš mít celkovou nebo částečnou anestezii? A jestli částečnou, bude tam přítel s tebou?
    Jo, porod, tím to všechno začíná, ta pravá sranda je až potom – pláč, prdíky, problémy s kojením. Ale pokud jsou to jen drobnosti a nic vážného, tak se to dá v pohodě zvládnout a ještě si to užívat.
    Mě příští pondělí 15.8. končí mateřská dovolená a začínají mateřské galeje, protože manželovi skončí dovolená a já tu budu na malého sama. Takže jsem včera manželovi spravila na stroji troje kalhoty (jedna výměna zipu a dvoje zašití děr, přišití chybějících knoflíků), pak už bych těžko na to našla čas.

    #882785
    Anonym
    Host

    My nebudeme mít 8.8 datum narození to je až v pondělí, bude mít 7.8. ale to se také dobře pamatuje, v pondělí je takové více narvané a ty víkendy jsou takové volnější na ty sekce apod. No má to i výhodu to vědět dopředu, právě jsme příteli dodělala dvě jídla od každé tak dvě porce aby tady něco měl, a zítra si prý sám udělá silný vývar aby měl po zapijení to mu udělá vždy dobře :-). Vyprala jsme poslední pračku tak to vyžehlím aby tady nebylo špinavé prádlo a připravila malému oblečení až si tatka pro nás přijde, svoje ne, to mu pak sdělím kde co najde a co má přivst podle počasí a mých rozměrů. No homeopatika na podporu laktace máme tak by to po tom císaři nemuselo dlouho trvat a ted jen doufám, že se švagrové podařilo tak někde uzmout jednolůžkový pokoj na pondělí pro mě až mě převezou z JIP. No když jsem to příteli řekla, že je tady ta možnost jít zítra na císaře tak se tedy moc netvářil, taky kdo by chtěl aby mu řezali partnerku ale řekl mi že je to mé rozhodnutí a že mě podpoří, a já vlastně dlouho byla připravena že to může být tak i tak a nevadí mi to vím, že hojení bude možná delší a třeba horší, ale zvládli to jiní tak já také a je fakt, že už toho na mě je moc, spíš jak nemůžu pořádně chodit, jinak s cítím dobře. No tak užíváme poslední den a načerpáváme sílu, pořád mi to tak nedochází že zítra už budu mamča

    #882786
    Anonym
    Host

    No jo, to jsou ty matky na mateřské, nemají přehled o datech 😀 😀 😀
    Chápu přítele, že se moc netváří na toho císaře, přece jen je to operace, ale na druhou stranu je lepší se pro něj rozhodnout, navíc když je to doporučeno doktory, než aby se při pokusu o normální porod něco podělalo. Sestřenice při porodu druhého syna (toho s odhadovanou váhou 4 kg, nakonec 5,2 kg) měla při porodu takový problém malého ze sebe dostat, že doktor když ho tahal, tak mu u jedné ručičky „vytrhl“ nervové zakončení u lopatky (nevím jestli to popisuji dobře) a malý měl nějakou dobu ochrnutou ručičku a až Vojtovkou ho sestřenka dostala do stavu, že to na něm pozná jen ona sama a lidem okolo se ta ručička jeví jako normální. A to chtěla ona i její manžel císaře, ale doktoři nechtěli, že prý to není potřeba :S Ale pak se dozvěděli, že nemocnice měla nějakou kvotu na počet císařů a prý je běžné, že si je „šetří“ pro známé. Tím nechci nikoho strašit, ale pokud doktor císaře navrhne, tak asi ví proč.
    Tak si Misho v klídku užij poslední ne-maminkovský večer doma a zítra už budeš usínat jako právoplatná mamina 🙂 Hodně štěstí a ať jste oba v pořádku!!!!

    #882787
    Anonym
    Host

    Děkuji :-), udělali jsem poslední procházku, dlaa jsem si zmrzku a teď vyžehlím pár kousků, dám pořádnou koupel a pak brzo spát at mám na zítra sílu. S přítelem jsem se dohodli, že na sál nepůjde pokud na tom netrvám, chtěla jsem spíš jen kvůli fotkám, ale tím že tam bude švagrová tak ho stejně s přítelem půjdou ošetřit a nafotí ho, tak jsme se dohodli, že fotky ze sálu jak ho vyndavají mít nemusíme. No já jsme na váhu zvědavá jak moc se lékaři seknou nebo zda bude mít kolem těch 3,5 Kg.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,636. až 1,650. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist