Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,666. až 1,680. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882803
    Anonym
    Host

    Včelko, to datum je moc pěkné :). Chápu, že konečné rozhodnutí tě uklidnilo, přesně to samé bych taky potřebovala, ale u mě to čeká až na další týden. Fakt mě docela mrzí, že měl pan doktor dovču. Ta jeho zástupkyně asi těžko něco rozhoduje, proto to odložila …. Tak jsem tu pořád nervozní.
    Datum jsem chtěla dnešek, ale to na 99% nevyjde, tak třeba taky ten čtvrtek, přirozenou cestou? Ale ono je mi to nakonec jedno, hlavně at už vyleze :). Na druhou stranu, na pátek jsme pozvaní na oslavu narozenin, kam bych docela chtěla. Původně jsem myslela, že tam přijedu už s kočárkem, ale to opět nevyjde.

    #882804
    Anonym
    Host

    Markét, věřím, že to vám to vyjde a v pátek jste doma. Třeba tam tatínka pustí s rouškou? Zkus ho do zítra vykurýrovat.
    Jo, naše holčička si dává na čas. Začíná mě to děsit. 25.8. mi přítel odlétá na 10 dní do New Yorku. Čím později se malá narodí, tím to bude horší, protože tu s ní budu sama. To se fakt bojím. Jen pár dnů po návratu z porodnice, tak nevím, jestli to budu zvládat. Myslela jsem, že než odletí, tak už budu zaběhlá, zahojená a tak a ono asi ne 🙁

    #882805
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    NO Leni, jen doufam aby to nebylo jako u dcery, planovanej cisar, ale az o den pozdeji a ja se rozrodila sama,takze to byl pak fofr. Tak doma s manželem zapracujte, dej si horkou vanu, někdo říká i skleničku červeného vína a třeba se mimču bude chtít pak samotnému 🙂
    No manžel byl trochu zklamanej že sme tam nezůstali, protože pak v autě pronesl, že je mu jasny že mě vyloží doma a já začnu navářet, napejkat sladky a ještě gruntovat, protože to oni doma sami podle mě nezvládnout, no tak sem dala jen vyprat povlečení, uvaříno mám a ještě upeču ten závin.

    #882806
    Anonym
    Host

    Taky jsem zrovna vyměnila povlečení :), uklízím a chystám se pověsit nové záclony :). Jsme fakt trhlé…. Jen teda nevařím do zásoby, to přítel zvládne bez problému sám. Buchtu jsem dělala včera, ale už není.

    #882807
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Včelko, to jsme na tom podobně, taky jsem dnes ještě přrvlékala peřiny v ložnici, dala prát povlečení, uklidila (prach, luxování, vytírání) a upekla jsem bábovku 🙂 .

    A to datum budete mít moc hezký, když to vyjde 🙂 .

    No holky, ono to s tím vyvolání asi nebude tak snadné, teď jsem se dočetla na netu, že záleží, jestli budu zítra aspoň na prst otevřená, pokud ano, tak to půjde snadno a rychle, ale pokud ne, tak nejdřív budou řešit spodek, zavedou mi tam „něco“ na dozrání děl. hrdla…což může trvat i 48h a teprve potom mi můžou začít dávat vyvolávací injekce a čekat, co se bude dít. Psali tam, že často se to dělá ambulantně, takže by mi teoreticky zítra mohli zavést to něco na dozrání děl. hrdla a klidně by mě pohli poslat domů… No ale řekli mi, ať si vezmu i tašku, tak uvidím. Ve čtvtek jsem zatím byla otevřená jen na špičku prstu, MUDr. tam ani celý prst nestrčila…tak uvidíme co zítra, teda. :S

    A Leni, teď jsem ještě našla, co všechno pomáhá k vyvolání porodu, tak něco můžeš zkusit, ať jde malá na svět co nejdřív…a nejsi s ní pak hned doma sama :S

    EPLÉ KOUPELE: Dopřávejte si teplé koupele jak se vám jen zachce. Dobře se uvolníte a prohřejete.

    PŘIROZENÉ PROSTAGLANDINY: Přirozené prostaglandiny jsou obsažené v mužském spermatu. Tyto hormony stimulují kontrakce, ovšem jenom tehdy, když je organismus těhotné ženy na porod připraven. Vůbec se nemusíte bát se milovat i v tak pokročilém stupni těhotenství. Děťátku neublížíte, ba naopak bude dobře vnímat uvolněné a láskyplné reakce maminky.. Jestliže máte občasné a slaboučké kontrakce je tento způsob ideální. Při použití této metody je dobré, jestliže je nastávající maminka silně vzrušena, protože tak vylučuje i ona větší množství prostaglandinů potřebných k vyvolání porodu.

    STIMULACE PRSNÍCH BRADAVEK: Stimulace prsních bradavek je již známá spoustu generací a u porodních asistentek považována za velmi účinnou. Masáž se provádí následujícím způsobem – žena si dvě až tři minuty silně tře obě bradavky, poté následuje tak tři minuty přestávky a potom se postup zopakuje. Toto dráždění obvykle vyvolává děložní kontrakce. Jesliže je děloha připravená na porod, kontrakce by měly nastat do půl hodiny.

    PUST A KLYSTÝR: Tyto dvě metody představují účinnou a velmi šetrnou metodu vyvolání porodních stahů. Těhotná žena si udělá pomocí sady (běžně k dostání v lékárnách) klystýr a ta celý den nejí jen dostatečně pije, za hodinu musí vypít okolo 3 dcl vody. Klystýr s teplou vodou povzbudí pohyby střev, na které reagují děložní svaly silnějšími stahy.

    PUPALKOVÝ OLEJ: Pupalkový olej je výborným pomocníkem pro ženské orgány a pomáhá i při porodu. Těhotná žena by jej měla brát tři týdny před porodem v množství 2 lžiček denně.

    KOŘENĚNÉ NÁPOJE: Při „přenášení miminka“ si můžeme pomoci i tímto způsobem. Výsledek se obvykle dostaví až po dvou či třech dnech. Kořeněný čaj si připrvíme: malého zázvoru, 1 polévkové lžíce sporýše lékařského, 12 kusů hřebíčků, 1 kusu skořicové kůry. Tyto všechny přísady přelijeme 1 litrem vroucí vody a necháme 30 minut louhovat. Potom přecedíme, přelijeme do termosky a popíjíme po doušcích během celého dne.

    #882808
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    Tak povlečení to docela potřebuje, aspon si užiju ještě vonavou postýlku, uvařila sem na dnešek už včera a taky nevařím do zásoby, minule to nemělo smysl a bordel tu bude dokud budeme mít nějakého malého caparta :-)sedím a mám nohy nahoře, protože je mám fakt děsně oteklé a dcera si tu hraje tak mám chvíli klid.

    #882809
    Anonym
    Host

    Mě mamka vyprávěla, jak jí vyvolávali porod. Vyvolali, začly kontrakce a zase přestaly kontrakce. Takže pořád dokola. Strávila tam takhle 3 dny, takže taky žádná legrace.
    Jinak rady už využívám v hojné míře – teplá koupel, sex, stimulace bradavek (včera mi dokonce z nich začlo téct, což doted vůbec nebylo). Ostatní zatím nee, ty neznám.

    #882810
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Včelko, tak ty oteklý nohy Ti vůbec nezávidím 🙁 . Já měla otoky jen jednou, 2 dny v kuse…ale bylo to proavděpodobně z vedra…jakmile se ochladilo, měla jsem nohy zase v poodě a od té doby nic.
    Tak odpočívej, co jen to jde…je to hodně nepříjemné, ale už to nebude trvat dlouho 🙂 .

    #882811
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, No vidíš…já taky aplikuju horké koupele, sex a včera jsem přidala ty bradavky (prej kontakce po 30minutách 😛 ), ale stejně je mi to k ničemu…a Tobě to koukám taky nezabírá 🙂 .

    #882812
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No to mi Leni ani neříkej, že mamce vyvolávali porod 3 dny…to přesně v tom článku naznačovali…že to tak může dopadnout a když se to nakonec přesto nepovede, nebo se mimču přestane dařit dobře, tak už se na nic nečeká a musí se udělat císař….tak koukám, že si to ještě v té porodnici užiju a předpokládám, že v pátek doma nebudu 🙁 .

    #882813
    v vcelka_13265
    Registrovaný uživatel

    jo to vyvolávání není sranda. Minulý týden vyvolávali kamarádce kvůli neprospívání mimča a špatnému tlaku a po třech dnech šla na císaře. Prostě někdy se tělu nechce. Tak na vás budu myslet aby ty triky pomohly a nemusely jste to řešit chemii
    Jo ty nohy sou fakt dobrý, i sestra na ně dneska koukala že prej dlouho neviděla něco takového a to je neviděla včera to sem měla kotníky stejně široké jak kolena

    #882814
    Anonym
    Host

    Mě teda otoky vůbec nepotkaly, jen mě už 3. večer hodně bolí nohy.

    Ne, Markét, babské rady mi taky nepomáhají, ani trochu a to si ted ten sex i docela užívám. Podmínkou je, abych byla hladová, jinak z užívání nic není 🙂 … břicho nacpané mrnousem a ještě jídlem a ka tomu sex, tak to není zrovna dobrá kombinace.

    Zapomněla jsem ještě napsat příběh sestřenky. Při vyvolávání porodu jejímu malém strašně lítaly ozvy, takže nakonec taky císař. Ale tohle nás, Markét, vůbec nepotká… nám to přeci půjde samo :). Jinak maminka nakonec porodila přirozeně, císař nebyl, prostě bráchovi se na svět nechtělo.

    #882815
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, právě že já už tomu přestávám věřit, že to půjde samo 🙁 . To by mě to muselo chytit dnes v noci….tak jsem zvědavá, co se mnou zítra budou provádět a hlavně jak dlouho :S .

    Ale u císaře bych skončit nechtěla…:(

    #882816
    Anonym
    Host

    a co takhle … sice s vyvoláním, ale pak už samo .. lepší? 🙂 … já se taky začínám smiřovat s vyvoláváním, tak tahle verze mi přijde pořád ještě dobrá.

    #882817
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    No jasně, to je lepší…hlavně, aby mi to nevyvolávali 3 dny 😀 .
    Tak holky, přeju hezký večer loučím se s vámi 🙂 .
    Přeji vám pohodové porody a hodná miminka.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,666. až 1,680. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist