Miminka – srpen 2011

  • Toto téma obsahuje celkem 3,108 odpovědí. Do diskuze (17 účastníků) se naposledy zapojil uživatel r Raduš a poslední změna proběhla 12 let, 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 3,108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #882833
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Kačko, také moc gratuluji ke zdravému cvalíkovi a taky k hladkému ukázkovému průběhu porodu.

    Hlásím, že jsem dnes byla propuštěna z porodnice a stále jsme 2v1. Leni..takže u nás zatím také NIC.
    Udělali mi včera a dnes spousty prohlídek, vyšetření a testů a ty dnes dostal do ruky pan primář, který měl rozhodnout, co bude dál.
    Načeš jsem já a taky náš prďola naprosto v pořádku, od mé teploty až po průtok krve v pupečníku 🙂 , takže pan primář mi řekl, že není zatím žádný důvod porod vyvolávat a že navíc není tohoto zastáncem, jelikož vyvolaný porod více bolí a trvá déle atd. Takže by mě nerad trápil a zatím chce počkat, zda se do neděle nerozrodím sama. Do té doby tam musím každý den na monitor a ultrazvuk, aby nás měli pod dohledem a kdyby se jim něco nezdálo, rovnou si mě tam nechají. No a když to bude OK a do neděle si to mrně neroznyslí, tak v pondělí už nastupuju skutečně na vyvolání a když ani to nepůjde (budu 13dní po termínu), tak v úterý je jasný císař.
    Takže veselý příběh 😀

    #882834
    Anonym
    Host

    Teda Markét, ti ti dávají :). Kam že to chodíš do porodnice? Koukám, že to máme podobné, akorát já nechodím a ty monitory a UTZ, takže pod dohledem teda nejsem.
    Rozhodnutí, co dál, má být také na poradně v pondělí. Jestli v té ordinaci bude zas místo mého doktora ta zaskakující doktorka-sekretářka, tak nevím, co budu dělat. My budeme „jen“ 10 dní po termínu. Předtím teda aspoň v pátek monitor. Pořád doufám, že se to do neděle rozběhne samo.

    #882835
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, já jsem tady jedna z mála mimopražských 🙂 , jsem z Kladna a do porodnice dojíždím do Slaného. Dávají mi dávají…to máš pravdu. Nám oběma, co? 🙁
    Já jsem dnes 41+1, takže po 41. týdnu už se musí na kontroly každý den…ale říkala jsem si, že jsem ráda aspoň za to, že můžu být doma a radši si tam každý den dojedu, než tam celý den ležet a platit jen kvůli jednomu ultrazvuku a monitoru :S .

    A taky doufám, stejně jako Ty (a můj pan primář v porodnici), že se malý do neděle umoudří a porod se sám rozběhne. Už je to dlouhý…a když jsem v porodnici viděla všechna ta miminka a maminky, co už to mají za sebou, bylo mi z toho smutno a zároveň mě to deptalo. Doma jsem mnohem klidnější 🙂

    #882836
    r Raduš
    Registrovaný uživatel

    Ahojky,
    tak už jsem zasedla k PC abych vám napsala. Tak já v pondělí 1.8. v 7h jsem se v porodnici hlásila na příjmu. Klasická prohlídka a ultrazvuk kde mi Dr. oznámil odchod na porodní sál uděláme dnes zrovna vyvolávačku Dali mě na pokoj s dvěma holčinami jedna měla odtečenou plodovku a konrakce nikde a druhá byla v 33t a ta byla na kapačkách na udržení
    Po všech formalitách a prohlídkách mě v 9,15 zavedli tabletu a řekli, že když za 3h. první nezabere dají druhou a potom ještě třetí a když nic tak potom na druhý den pokus znovu. Musela jsem přes hodinu ležet to už jsem trochu cítila že se něco děje. No a jak si ležím tak před 12 takové prasknutí v podbříšku no a jasné jsem si stoupla a voda odtekla. Tak mě vyšetřili a přemístili na pokoj kde jsem měla rodit no pokojík moc pěkný zavolala jsem manželovi a už jsem cítila, že je to tu pravidelné kontrakce začali. Měla jsem hodně příjemnou porodní asistentku, která zrovna zaučovala první den novou mlaďoučkou asistentku mladá byla moc příjemná a všechno to semnou tak prožívala a ve všem mi vyšla vstříc. Poprosila jsem si o klystýr a těšila se pak do sprchy. To už dorazil manžel tak jsem byla ráda. V jednu jsem, ale už měla tak silné kontrakce pomalu bez přestávky, že jsem poslala mojeho pro Asistentku. No já ještě ji říkala, že bych chtěla zkusit tu vanu a ona na mě, že to už nestihnem ptala se mě jakou polohu bych chtěla na porod tak jsem zkusili na zádech klasika pak z boku což mi vůbec nešlo a musela jsem z lůžka si stoupnout a prodýchat to znovu tak říkala, že když se budu na to cítit můžeme i ve stoje no to jsem odmítla. No tak jsem se vrátily na klasiku nahřívala mi hráz horkou plenkou no to bylo moc příjemné a jak začla silná kontrakce tak jsem začali no cítila jsem teda že nějak se drobek zasekl tak jsem tlačila i když kontrakce odezněla a drobek byl na světě…. manžel si odstřihl pupeční šňůru mě dali Martínka na břicho no moc nádherný pocit měla jsem v očích slzy a byla moc šťastná. Drobek se zasekl ramínky a měl pupečník jedenkrát omotaný kolem krku a tak mu potom celá hlavička zmodrala a mě natrhl staré stehy no bylo to trochu náročnější, ale skóre apgar měl 9. A asistentka mě pochválila, že poznala že mi přestala kontrakce a já tlačila dál já jsem s ní ještě probírala že ty bolesti ke konci byli hodně silné, že u předešlých dvou jsem tak silné neměla a ona mi potrvrdila, že je to tou vyvolávačkou no naštěstí to dlouho netrvalo od prasknutí plodové vody to bylo 1,5hod.
    No můj si to chválil, že nejlepší porod z těch třech, že se vybavil i svačinou a pitím po předchozích zkušenostech a teď přijel a Martínek se za hodinu narodil 😀

    #882837
    Anonym
    Host

    Raduš, tak jak to čtu, tak bych se, koukám, bez vyvolávačky radši obešla. Ale ta naše malá mrška ven ne a ne a ne….. Svačinu jsem přítelovi nepřipravila, ono taky zatím není proč :). Včera jsem mu připravovala věci pro malou pro odchod z nemocnice. Tak jsem ty oblečky měla rozložené na posteli a bojovala s výběrem velikosti, protože ač jsem vytáhla samé 56ky, tak každá věcička byla jinak veliká. No a do toho přišel přítel a vyčítavě mi povídá .. to už se v tom zase přehrabuješ? 🙂 Uraženě jsem mu řekla, at mi laskavě vybere velikost….. nakonec jsme se tomu smáli. Vybrala jsem radši 2 velikosti, no něco z toho malé bude 🙂

    #882838
    Anonym
    Host

    Jinak už začínám mít deprese, že všichni kolem mě rodí jak o závod. I holky, co mají termín až dlouho po mě. Minulý týden mi porodila kamarádka ze školy, co měla termín až v září a my pořád nic :(.
    Ale aspoň jsme vyřešili, abych nebyla s malou sama, až se vrátím z porodnice, když přítel musí odletět do New Yorku. Nastěhuju se na ten týden k mamce a bude dobře … Ona tedy bude chodit do práce, ale dopoledne to zvládnu sama a pak už budeme 2. Má jen poloviční úvzek ve škole, takže moc hodnin nemá, tak se budeme starat spolu. 🙂

    #882839
    Anonym
    Host

    Raduš, to jsi měla štěstí, že to s tou vyvolávačkou proběhlo takhle dobře. Spíš je běžné, že se porod stejně nerozeběhne a jen jsou nepřestávající kontrakce. Já jsem se té vyvolávačky tak bála, že asi proto jsem porodila 14 dní předem 😀
    Vypozorovala jsem u malého jednu věc. Jakmile se pořádně vykaká (ne jen uprdne do plínek), tak i když normálně jí tak po 4 hodinách, tak po tom vykadění pláče dál a pomůže jen další nakrmení i když je to třeba už po 2 hodinách. Asi jak se mu uvolní bříško, tak tam má najednou prázdnotu, kterou musí vyplnit dalším mlíčkem. Nejdřív jsme nechápali, proč dál poplakává, i když už má plenku čistou a pak jsme zjistili, že má hlad, protože po přiložení se hned přisál. To jen takový postřeh pro další maminky, že krmení a přebalování je soustava rovnic o spoustě neznámých 🙂

    #882840
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Leni, úplně Tě chápu. Mě to taky začíná deptat…dnes jsem 41+2 a stále jsem 2v1. A víš jak bylo ubíjející, když jsem byla od úterý do středy v té porodnici? Vidíš tamy ty maminy a miminka a připadáš si úplně bezmocná. Navíc v noci okolo půlnoci přijela mamina, že má odteklo plodovku a ráno v 8h už jezdila s prckem po chodbě. :S

    Člověkc jim to až závidí, protože se té vyvolávačky taky bojím.
    ALE…dnes jsem byls opět na monitor a ultrazvuk a na monitoru se objevila 1 kontrakce a myslím, že mi včera odešla hlenová zátka. Před odchodem z porodnice mě včera vyšetřoval p. primář a když jsem přišla domů, měla jsem na kalhotkách a i na toaletním papíře hlen…ale jiný než nižmálně. Mnohem hustší, žluté barvy a spíš gelového až rosolovité konzistence…byl hodně natahovací.

    Tak nevím…jestli s ím nemáte některá zkušenost…co jsem se dočetla na netu, mělo by to být ono (nikdy předtím jsem to neviděla) a navíc jsem pak začala slabě špinit a špiním ještě dnes. Tak SNAD už se tam něco děje a do neděle se to rozběhne, jinak jdu v pondělí taky na vyvolání.

    #882841
    Anonym
    Host

    Market:D To bude ono!:) Držím pěsti!!!! Jsem vám, holky, chtěla ještě doporučit toho Hamiltona v kombinaci s „pomocí“ tatínka. Já myslím, že nebýt toho, tak je Radovánek taky ještě v bříšku. A přitom se to bere jako normální spontánní porod…Ale tak myslím, že Market už má vyhráno:)

    #882842
    Anonym
    Host

    Markét, to vypadá, že už se fakt NĚCO děje :), ale já zkušenost opravdu ještě nemám.

    U mě bude vyšetření až v pondělí, tak třeba to pan doktor taky trochu popoštouchne :). Dneska jen monitor. Do té doby mám jen toho tatínka.

    #882843
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Jééé holky, děkuju moc. No dnes opět kontrola v porodnici, opět vše OK, ale prohlížel mě opět i pan primář a potvrdil, že hlenová zátka je skutečně pryč…byla jsem stále otevřená jen na špičku prstu, ale už se mu aspoň podařilo odebrat vzorek polodové vody, aby měl jistotu, že je OK – a byla opravdu naprosto v pořádku. Tak jsem ráda, že mám jistotu, že je prcek pořád pod ohledem a v pořádku, ale dnes už přenáším 10dní, takže říkal, že pokud do neděle neporodím, tak v pondělí musíme vyvolávat.

    Tak uvidíme…dnes ráno silní poslíčci, ale jinak klid.

    Leni a co Ty? Ž8dná hlenová zátka neodešla? A co poslíčci?

    #882844
    Anonym
    Host

    Markét, já se ted vrátila z monitoru. Mrně v pořádku, snímač dělohy mi vyhodil za 60min 1 špičku :), kdo ví, co to bylo, poslíčci asi nee. PA říkala, že dnes rodit fakt nebudu.
    Jen mě pobolívá břicho. Hlenová zátka, odhaduju, stále na místě. Jinak jsem se dozvěděla, že v Podolí nechávají maminky, pokud je tedy máma i mimi v pořádku, přenášet klidně 12 dní a pak až něco řeší. Takže já můžu být klidně do další st, čt stále 2v1.
    Včera jsem zkoušela popohnat mimi sklenkou červeného, to prý taky pomáhá aby přišly kontrakce. A zase nic, akorát mě bolela hlava, protože 2dcl vína jsem nepila ani nepamatuju 🙂

    #882845
    m Markéta
    Registrovaný uživatel

    Ahoj Leni, no tak to je v Podolí podobné jako ve Slaném…u mě a prcka je taky pořád všechno v pořádku jako podle pravítka, takže si pan primář dovolí mě nechat přenášet až do pondělí nebo úterý a to bych přenášela 13 nebo 14dní…takže to je asi všude podobné.

    Mě primář řekl, že kdybych měla třeba jen zvýšenou teplotu nebo vyšší tlak, tak by mě v e středu z té porodnice nepustili. Takže jsem ráda, že i vy s mrňouskem jste v pořádku. Já se teda snažím být klidná, ale moc to nejde, už začínám být značně nervózní a stále doufám, že k pondělnímu vyvolání nedojde…že se porod ještě přes víkend rozjede. Mě taky nezabírá ani horká koupel, ani víno a dnes jsem si dala i ostré jídlo…a prcek se sice vrtěl o 106, ale k větší akci ho to nepřimělo 😀 .

    Tak snad už to brzy budeme mít za sebou…já už jsem smířená i s bolestivějším vyvolávaným porodem, s tím, že si nechám dát epidurál. Ale PA mi dnes řekla, že pokud chci mít tatínka u porodu, tak ať ho upozorním, aby byl ve středu raději celé pondělí i úterý, protože se neví, kdy skutečně vyvolávací léky zapůsobí a vše se povede. :S

    #882846
    Anonym
    Host

    Ahoj holky, píšu rychlovku. Malý Sebastian se tedy narodil 7.8. císařem ve 12:21, 49 cm a 3450g. No po císaři první 2-3 dny nic moc celkem malé peklo bolesti ale čípky zabíraly. Jinak bohuže ani přes snahu ssestřiček a všech možných který se mi maximálně věnovali malý nepije ani z prsu ani přes kloboučky, tak že odstříkávám, ale občas mu to nestačí tak musí dostat třeba 1-2 x denně k tomu trochu nutrilonu, ale špatná z toho nejsem moje dostává a to je hlavní. Třeba až se mi to trochu více spustí a bude to „stříkat“ to mlíčko více tak to zkusíme přes kloboučky znova, podařil se mu vždy jeden pokus z celeho dne ale zasál párkrát a pak zas vztek a odpor. No přes den je to celkem OK, nají se a spí většinou, snažím se ho po necelých 3 hodinách budit v polospánku přebalit a pak dám mlíko který mezi tím odstříkám, ale kolikrát než to vyžahne a pořádně se probere tak jsou z toho 3,5 hodinky od posledního jídla tak trénujeme režim, ahlavně musím mít odstříkáno dřív než má hlad, tak doufám, že ho teď bude více abych měla vždy odstříkánu jednu dávku navíc v lednici kdyby bylo potřeba nebo se to nestihlo. V porodnici OK přístup a fakt se snažili pomoci a poradit. Jinak až dnes jsme malinko splaskla ale kdyby jste viděli mé nohy po císaři a pak na šestiedělí katastrofaaa, žádné boty přes nárty jsem neviděla prsty nemohla chodit a kotníky ty byly asi u někoho jiného :-(. Rozhozený bílkovinový systém, prý normální tak že se cpu bílkovinama, ale po první noci doma a klidu bez stresu mám teď ty nohy asi polovičaté ale i tak to nejsou mé nohy. Nahoře mám přesně ještě 7 Kg a bříško jak ve 4 měsíci což bude trvat déle než se děloho zatáhne od příštího týdne můžu na procházky stahovací kalhotky a začít promazávat jizvu a masírovat. No až bude čas a nějaký systém doma nastaven tak vás dočtu. Holk tomu kdo porodil velká gratulace a spokojené miminko a ostatním ať už ty poklady máte v náruči, je to opravdu nepopsatelný pocit štěstí apod. Nás včera pustili tak byla první noc doma a první koupání doma, a celkem to šlo, malý má v noci kolem půl druhé největší hlad tak že musel dostat dávku příkrmu navíc. Vyžahl odemně 40 ml což je prý pro ně OK za hodinu potřeboval znova, ale nějak nechápe že se mléko fakt tak rychle netvoří, al i tak jsme horko těžko vymáčkla 20 ml a za další hodinu a kus musel ndostat nutrilon a pak chrněl skoro 4 hodky ale musíme ho budit aby jedl opravdu každé ty 3 hodinky, včera byl tak spací jak toho na něj bylo moc tak to většinou s o 30 min protáhlo a asi si to nastřádal na noc a pak byl hladovky. Jinka prdíci trápí, ale zatím to nění tak že by hodiny řval. Jen tatínek je tak tuhý, že ho v noci probudím fakt jen já a moc v noci nefunguje tak mu něco řeknu, ať jde ohřát třeba odstříkané mléko a on mi usne fakt zábava tak budím oba. Tak snad Vás brzo dočtu. Maminkám co porodily velká gratulace a ostatním at vám to uteče a vše je oK

    #882847
    Anonym
    Host

    Jé Máno díky za info s tím že když se vyprdí a vykakaá pořádně že má hlad dříve, to je si náš případ, včera mu kajdění šlo a já abych krmila co necelé 2 hodinky, jen u mě to sstím odsáváním jde pomaleji a mléka zatím nemám přebytek. Holky kolik Vám dlabali na začátku po těch 3 hodinkách, mě řekli, že by mu ta 40 měla stačit, ale občas mi přijde že ne a 50 jsme vydolovala zatím jen jednou 🙁 , no dala jsem dnes čaj pro kojící matky tak se tosnad zase trochu více rozjede měla jsme zatím jen jeden v porodnici

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,696. až 1,710. (z celkem 3,108)
  • Pokud chcete odpovědět na toto téma, musíte se nejdříve přihlásit.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa těhotenství a mateřství?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@babyweb.cz

TOPlist